Dramat w Kamieniu Pomorskim, w pożarze zginęło 21 osób...

Jeżeli byłeś świadkiem oburzających scen w życiu codziennym lub jeżeli ktoś lub coś podniosło Ci ciśnienie - pisz, może adrenalina nieco opadnie...

Re: Dramat w Kamieniu Pomorskim, w pożarze zginęło 21 osób...

Postprzez puszka » 2009-04-15, 13:33:30

solidarność solidarnością ale wyrażenia "zdychać" używa się ws. do zwierząt... nie do ludzi, chyba że pogardliwie wyrażasz się o dzieciach z Afryki.
Avatar użytkownika
puszkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 2006-04-21, 16:28:25
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Dramat w Kamieniu Pomorskim, w pożarze zginęło 21 osób...

Postprzez cre[a]tive » 2009-04-15, 13:46:39

petreus007 napisał(a):Wkurza mnie natomiast, że ludzie wolą dać na jakąś studnię dla asfaltów w Sudanie niż na czynną pomoc ofiarą biedy w Polsce.


'Asfalt' - określenie, którego używa inteligentny człowiek wobec innego człowieka. Brawo. Jestem pod wielkim wrażeniem.

petreus007 napisał(a):Może niektórzy wezmą to za cynizm ale wolałbym żeby 1000 murzyńskich dzieci zdechło z odwodnienia niż jak się ma okazać, że w Polsce jacyś ludzie umierają z głodu


Pan wrażliwy się znalazł. A nie lepiej by nikt na świecie nie umierał z głodu czy odwodnienia? Poza tym jak zapewne Ci wiadomo w Polsce jako w kraju (mniej lub bardziej) cywilizowanym istnieje taki urząd jak Opieka Społeczna - także ludzie póki co nie umierają z głodu. A w Sudanie niestety umierają z braku wody, którą zapewne Ty codziennie marnujesz i uwaga ciekawostka- sami sobie nie pomogą, jeśli nie pomogą im kraje, które są w o niebo lepszej sytuacji. Ale wuj tam, przecież to asfalty, niech zdychają nie petreus007?
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Dramat w Kamieniu Pomorskim, w pożarze zginęło 21 osób...

Postprzez KenWatanabe » 2009-04-15, 15:07:41

puszka napisał(a):solidarność solidarnością ale wyrażenia "zdychać" używa się ws. do zwierząt... nie do ludzi, chyba że pogardliwie wyrażasz się o dzieciach z Afryki.

kobieta napisał(a):'Asfalt' - określenie, którego używa inteligentny człowiek wobec innego człowieka. Brawo. Jestem pod wielkim wrażeniem.

Może przesadziłem trochę z tą ekspresją słowną. Chciałem tylko w ten sposób uwidocznić dystans jaki w moim systemie wartości dzieli dobro rodaków od interesów narodów afrykańskich.

kobieta napisał(a):A nie lepiej by nikt na świecie nie umierał z głodu czy odwodnienia?

Zapewne lepiej, ale to jest chyba nieosiągalne. Na świecie zawsze będą biedni i bogaci. Nie mam zamiaru wstydzić się kupować nowego samochodu i oszczędzać wodę tylko dlatego, że w afryce dzieci umierają z odwodnienia. Ostatnim systemem który chciał zapewnić wszystkim równość był komunizm i jakoś nikomu nie wyszedł na dobre.

kobieta napisał(a):sami sobie nie pomogą, jeśli nie pomogą im kraje, które są w o niebo lepszej sytuacji.

Żeby dyskutować nad problemami afryki trzeba by znaleźć przyczynę. Moim zdaniem leży ona w systemie rządów który zapanował tam po dekolonizacji (lata 1960). Podział nie jest plemienny i przez to szerzą się tam dyktatury które są przyczyną ubóstwa. Tak na prawdę afryka jest kontynentem obfitującym w bogactwa naturalne i gdyby tylko była właściwie administrowana nie potrzebowałaby wcale pomocy "zachodu". Problem więc jest wewnętrzny i pomoc na zasadzie zasiłków nic tym ludziom nie przyniesie, sami muszą się zmienić żeby zmieniło się ich życie.

A tak ogólnie to odbiegliśmy trochę od tematu :D Ja chciałem tylko zwrócić uwagę na to, że powinniśmy (przynajmniej moim zdaniem) w pierwszej kolejności pomagać tym z którymi mamy najwięcej wspólnego.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Dramat w Kamieniu Pomorskim, w pożarze zginęło 21 osób...

Postprzez evil » 2009-04-17, 06:28:19

Teresa Pasiuk, bohaterka z Kamienia Pomorskiego, prawdopodobnie zostanie uhonorowana pośmiertnie orderem przez prezydenta RP. Jej rodzina ma natomiast otrzymać specjalną rządową rentę. Obie kancelarie zastanawiają się, jak uczcić pamięć kobiety, która poświęciła życie, by ratować sąsiadów z płomieni - dowiedział się "Dziennik".

Teresa Pasiuk mieszkała w hotelu socjalnym w Kamieniu Pomorskim, który spłonął w nocy z niedzieli na poniedziałek grzebiąc 21 osób. Jako jedna z pierwszych zauważyła ogień. Miała wystarczająco dużo czasu, by uciec z ogarniętego płomieniami budynku i przeżyć. Jednak postanowiła ostrzec śpiących sąsiadów.


dajcie spokój...
"Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym."
Woody Allen
Avatar użytkownika
evilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3240
Dołączył(a): 2007-05-24, 00:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Dramat w Kamieniu Pomorskim, w pożarze zginęło 21 osób...

Postprzez cre[a]tive » 2009-04-17, 07:00:49

evil napisał(a):dajcie spokój...


Zamiast ratować swój tyłek, uratowała parę innych, sama natomiast spłonęła żywcem.
Żadna to zasługa, uważasz?
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Dramat w Kamieniu Pomorskim, w pożarze zginęło 21 osób...

Postprzez kosmowski.be » 2009-04-17, 07:05:37

kobieta napisał(a):Żadna to zasługa, uważasz?

napewno nie taka zeby odznaczac ja orderem.
strazacy i inne sluzby ratuja ludzi i jakos nie dostaja zadnych odznaczen
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Dramat w Kamieniu Pomorskim, w pożarze zginęło 21 osób...

Postprzez cre[a]tive » 2009-04-17, 07:18:14

noid napisał(a):strazacy i inne sluzby ratuja ludzi i jakos nie dostaja zadnych odznaczen


Po pierwsze to jest ich praca i za to dostają kasę. Po drugie sami wybrali sobie taki zawód, wiedząc na czym on polega i jakie niebezpieczeństwo z sobą niesie. A po trzecie jak jakiś strażak spłonąłby żywcem ratując ludzi to zapewne też zostałby odznaczony. A nawet jakby nie został, to jego obowiązkiem jest ratować ludzi - a ta kobieta poświęciła się bezinteresownie, choć mogła po prostu uciec stamtąd i teraz cieszyć się zdrowiem i życiem.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Dramat w Kamieniu Pomorskim, w pożarze zginęło 21 osób...

Postprzez hitman1986 » 2009-04-17, 15:34:09

evil napisał(a):dajcie spokój...

Ale z czym mamy dać spokój ?
Wykazała się bohaterstwem ? Wykazała. Poświęciła życie dla ratowania innych istnień? Poświęciła.
Czy Ciebie stać byłoby na taki gest ?

W sumie nie mam nic przeciwko, aby dać tej kobiecie odznaczenie. I powoli drażni mnie, Evil, Twoje negowanie wszystkiego i wszystkich. Coś Ty taka "anty" się ostatnio zrobiła? Podoba Ci się nonkonformizm wszelaki ?
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Dramat w Kamieniu Pomorskim, w pożarze zginęło 21 osób...

Postprzez evil » 2009-04-17, 21:48:05

kobieta napisał(a):Zamiast ratować swój tyłek, uratowała parę innych, sama natomiast spłonęła żywcem.

gdyby wiedziała, że zginie to wątpię aby nadstawiała tyłek...

kobieta napisał(a):Żadna to zasługa, uważasz?

uważam.

hitman1986 napisał(a):Ale z czym mamy dać spokój ?

z tym wałkowaniem tematu, jacy Ci ludzie biedni, ojejku uratowała kilka osób... rzygać się chcę mi tymi newsami na każdym kroku. Uratowała to ok - równie dobrze mogła tego nie zrobić.

hitman1986 napisał(a):I powoli drażni mnie, Evil, Twoje negowanie wszystkiego i wszystkich.

to mnie nie czytaj :) - wolny kraj, piszę co chcę, mówię co chcę - jak się komuś nie podoba to jego problem. Masz władzę - jak Cię razi to mnie zbanuj - dać Ci powody?

hitman1986 napisał(a):Coś Ty taka "anty" się ostatnio zrobiła?

dla hecy...
"Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym."
Woody Allen
Avatar użytkownika
evilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3240
Dołączył(a): 2007-05-24, 00:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Dramat w Kamieniu Pomorskim, w pożarze zginęło 21 osób...

Postprzez winet » 2009-04-18, 00:27:16

evil napisał(a): kobieta napisał(a):Zamiast ratować swój tyłek, uratowała parę innych, sama natomiast spłonęła żywcem.


gdyby wiedziała, że zginie to wątpię aby nadstawiała tyłek...


Sądzę że wbiegając w środek pożaru, wiedziała że może nie wyjść żywa.
evil napisał(a):z tym wałkowaniem tematu, jacy Ci ludzie biedni, ojejku uratowała kilka osób...


Oddała za nich swoje życie.
My Dream...My Love...My Life...
Manchester United
Avatar użytkownika
winetNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1100
Dołączył(a): 2007-03-08, 21:49:31
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Dramat w Kamieniu Pomorskim, w pożarze zginęło 21 osób...

Postprzez hitman1986 » 2009-04-18, 09:15:19

evil napisał(a):gdyby wiedziała, że zginie to wątpię aby nadstawiała tyłek...

Nie trzeba być nie wiadomo jak inteligentnym, aby domyślić się, że ratując z pożaru kogoś można nie wyjść z tego żywym.
evil napisał(a):rzygać się chcę mi tymi newsami na każdym kroku

No to nie czytaj tych newsow i masz problem z głowy :] To wolny kraj, ludzie piszą o czym chcą...
evil napisał(a):Masz władzę - jak Cię razi to mnie zbanuj - dać Ci powody?

Nie chcę i nie będę Cię banował na dzień dzisiejszy :)
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Dramat w Kamieniu Pomorskim, w pożarze zginęło 21 osób...

Postprzez evil » 2009-04-18, 15:01:47

winet napisał(a):Sądzę że wbiegając w środek pożaru, wiedziała że może nie wyjść żywa.

hitman1986 napisał(a):Nie trzeba być nie wiadomo jak inteligentnym, aby domyślić się, że ratując z pożaru kogoś można nie wyjść z tego żywym.

szansa i nadzieja zawsze istnieje - to była jej decyzja, dalej nie widzę powodu dla którego dawać jej pośmiertne odznaki, a tym bardziej utrzymywać jej rodzinę. Codziennie umiera ktoś bliższy, dalszy - ludzie giną przez drugich w wyniku różnych wypadków losowych i życie toczy się dalej...

hitman1986 napisał(a):No to nie czytaj tych newsow i masz problem z głowy :] To wolny kraj, ludzie piszą o czym chcą...

odpal wieczorem tv - wałkowanie tematu pogorzelców z Kamienia Pomorskiego, włącz wp czy jakiś serwis informacyjny - to samo, nie długo otworze lodówkę a tam kaczor będzie wyrażał swoje "wyrazy najgorszego współczucia"...

hitman1986 napisał(a):Nie chcę i nie będę Cię banował na dzień dzisiejszy :)

doprawdy łamiesz mi serce.


ostrzeżenieEdytowany przez: BlueMan
Powód edycji: Zamknąłem temat, bo dyskusja nt. tragedii w Kamieniu Pomorskim się wyczerpała.
A teraz przepychanki się zaczęły.
"Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym."
Woody Allen
Avatar użytkownika
evilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3240
Dołączył(a): 2007-05-24, 00:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Dramat w Kamieniu Pomorskim, w pożarze zginęło 21 osób...

Postprzez paimka » 2009-04-20, 09:32:31

Siedząc przez 3 dni na targach budowlanych poruszalismy ten temat i...

Budynek był stary- stare systemy wentylacji- piecyki gazowe. Gdyby wpadl tam nadzor budowlany zamknąlby caly budynek.
Przepisy mówia, że w pomieszczeniu gdzie znajduję sie piecyk gazowy powinien być jeden kanal wentylacyjny nie "połączony" z innymi w danej sieci pomieszczeń. Oczywiście wszystko było niespełnione. Dalej...

Nawet gdyby wszędzie były zamonowane drzwi miedzylokalowe- przeciwpożarowe to do tragedii i tak by doszło, nic by to nie zmieniło. Zawiniłaby znowu wentylacja.. Nieszczenosć, dopływ powietrza(Prawa fizyki).
Jeszcze największa bzdurą jaką usłyszałam o tej trafedii było że: azbest spowodował przśpieszenie spalenia budynku.
Pierwsza mysl po przeczytaniu: "Dziennikarze to niedokszałecni idoci"
Azbest jest materiałem całkowicie niepalnym!!! nie mógł przyśpieszyć tego procederu.

Jedynym ratunkiem jest zamykanie takich budynków i zmiana charakterystyki ciepłowniczej przeciwpożarowej.
(...)my walczymy jeszcze gdzie indziej. każdego dnia staczamy wyniszczające pojedynki, których nikt nie widzi ani nie rozumie, ani nawet nie ma pojęcia o ich istnieniu. pojedynki z samym sobą, z własnymi emocjami.
Avatar użytkownika
paimkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1439
Dołączył(a): 2007-05-28, 15:38:21
Lokalizacja: Wawa/Czewa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia strona

  • Inne

Powrót do Kontrowersje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 540 gości

cron