Legalizacja marihuany i narkotyków

Jeżeli byłeś świadkiem oburzających scen w życiu codziennym lub jeżeli ktoś lub coś podniosło Ci ciśnienie - pisz, może adrenalina nieco opadnie...

Postprzez KLON » 2010-03-13, 21:34:59

El Limon - 13 mar 2010 17:44 napisał(a):Skąd wiesz co próbowałem a co nie? Pewnie większość znawców na forum próbowała i jest nią zachwycona
A co do legalności papierosów. Są legalne tylko z jednego powodu. Państwo czerpie na nich grubą kasę (dokładnie za akcyzę). W Polsce paczka kosztuje ok. 10 zł (L&M Niebieskie 9,95) i mają jeszcze zdrożeć. Sytuacja ma się podobnie do alkoholi tyle że one są tańsze. Chociaż już słyszałem w tv że posłowie chcą podnieść ceny na wysoko procentowe alkohole


A ty myślisz że w krajach gdzie jest zalegalizowana to co może państwo nie zarabia?? heh to jest taki biznes że pola są pilnowane przez strażników z bronią i nie pieprzą sie w tańcu krótkie ostrzeżenie i od razu grzeją do złodziei... kolejny zarobek to licencje na sprzedaż tego typu towaru... za to wybitnie zaostrzone jest prawo co do narkotyków które nie są dopuszczone do obiegu...


Wyobraź sobie teraz tak sytuacje że do nas zaczyna przyjeżdżać masę turystów którzy zostawiają sporo kasy w hotelach restauracjach itd bo gdzieś spać muszą coś jeść muszą wiec sie kręci...

a tak jeżdżą ale nie do nas a do Holandii...

jak mówiłem kraj moherów i zacofanych buców politycznych...

u nas sie wybiega raptem 2-3 lata do przodu a w cywilizowanych krajach są to długofalowe zmiany które po wielkim bum się normują i zaczynają przynosić spory zysk a u nas oczywiście mydlenie oczu że jesteśmy w dupe święci...

El Limon - 13 mar 2010 17:44 napisał(a):A co Marihuany może nie uzależnia fizycznie ale psychicznie.

za to papierochy i gorzała uzależniają po całości a stoją na półach...
http://www.trimek.pl

KLONNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 228
Dołączył(a): 2007-09-11, 13:09:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez winet » 2010-03-13, 22:30:06

El Limon - 13 mar 2010 17:44 napisał(a):A co Marihuany może nie uzależnia fizycznie ale psychicznie.


Wszystko dookoła nas uzależnia psychicznie.
My Dream...My Love...My Life...
Manchester United
Avatar użytkownika
winetNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1100
Dołączył(a): 2007-03-08, 21:49:31
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez El Limon » 2010-03-13, 23:28:42

Zarobek na narkotykach. Dosłownie raj.
Nie jestem zacofany. Ale jak dla mnie legalizacja to tylko ucieczka od problemu a nie rozwiązanie go. Bo tak jest niby łatwiej. Więc skoro wystąpiła by plaga rabunków to powinniśmy też go zalegalizować no bo w końcu tak jest prościej. A że przy okazji ktoś ucierpi to jest tylko mały skutek uboczny.
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez winet » 2010-03-13, 23:50:08

El Limon - 13 mar 2010 22:28 napisał(a):Ale jak dla mnie legalizacja to tylko ucieczka od problemu a nie rozwiązanie go.


Na odwrót. To delegalizacja jest ucieczką od problemu. Widzisz jakiekolwiek plusy ustawy z bodajże 2000 roku delegalizującej marihuanę?
My Dream...My Love...My Life...
Manchester United
Avatar użytkownika
winetNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1100
Dołączył(a): 2007-03-08, 21:49:31
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez El Limon » 2010-03-14, 00:07:23

Tak, a plusy legalizacji to pewnie to że dzieciaki nie muszą się chować z dżointem po krzakach i jest mniej przestępstw.
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez winet » 2010-03-14, 00:35:53

El Limon - 13 mar 2010 23:07 napisał(a):Tak, a plusy legalizacji to pewnie to że dzieciaki nie muszą się chować z dżointem po krzakach i jest mniej przestępstw.


Człowieku... O czym Ty gadasz? Kto Ci powiedział że po legalizacji dzieciaki będą jarać?

Nie wiem czy wiesz, ale w Holandii gdzie marihuana jest legalna od jak się nie mylę lat 70, jest najniższy odsetek palących marihuanę w całej UE. Czy wg Ciebie to o czymś świadczy?
My Dream...My Love...My Life...
Manchester United
Avatar użytkownika
winetNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1100
Dołączył(a): 2007-03-08, 21:49:31
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez KLON » 2010-03-14, 00:48:01

bez urazy El Limon ale twoje argumenty mnie po prostu rozpier.... za cholerę nie rozumiesz o co w tym chodzi albo nie chcesz zrozumieć... tu nie chodzi o to żeby doprowadzić do destrukcji społeczeństwa... zarobek z dragów dla państwa to tylko dodatkowy + a nie podstawowy argument...

i tak jak napisał winet całkowita delegalizacja doprowadziła do tego że wszyscy się czają, na rynku łatwiej nabyć jakieś gówniane piguły i inny syf niż zioło... daje do myślenie co?

A legalizacja to krok który PL musi zrobić prędzej czy później bo znów w kolejnym temacie będziemy polem na mapie w którym sie czegoś zabrania a jest to wszędzie tylko nie da sie tego kontrolować a zarabiają na tym bandziory a nie kraj...

To samo sie tyczy innych tego typu rzeczy ale to inny temat...
http://www.trimek.pl

KLONNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 228
Dołączył(a): 2007-09-11, 13:09:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-03-14, 10:55:50

Ciekawe czy po legalizacji ceny wzrosną :|
Teraz na dopalacze.com 2gr zioła kosztuje 54 zł

winet - 2010-03-13, 23:35 napisał(a):Nie wiem czy wiesz, ale w Holandii gdzie marihuana jest legalna od jak się nie mylę lat 70, jest najniższy odsetek palących marihuanę w całej UE. Czy wg Ciebie to o czymś świadczy?

Eeee.... nie wydaje mi się. Podaj mi konkretny artykuł o tym.
Nie wierzę w to co napisałeś, bo kumpel był w NL i widział co się tam dzieje - na każdym rogu ktoś z jointem, całe miast w lekko słodkim zapachu. Tam gdzie mieszkał to miał bliżej do CoffeeShopu (100m) niż do najbliższego sklepu spożywczego (500m). Coffee są też wszędzie.
Więc nie uwierzę, że przez to jest najmniejszy odsetek palących maryśkę :looka:
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19108
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez KLON » 2010-03-14, 11:48:40

ale ci co nakręcają całą tą machinę to turyści dla których sezon w tym kraju trwa cały rok...winet pewnie miał na myśli miejscowych palaczy ;) , tak czy inaczej na pewno jest tamo wiele mniejszy odsetek zażywających coś innego bo prawo w tym kierunku mocno zaostrzone...
http://www.trimek.pl

KLONNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 228
Dołączył(a): 2007-09-11, 13:09:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Codino » 2010-03-14, 12:13:18

El Limon - 2010-03-13, 17:44 napisał(a):A co do legalności papierosów. Są legalne tylko z jednego powodu. Państwo czerpie na nich grubą kasę (dokładnie za akcyzę).

Są legalne, bo się utrwaliły w świadomości jako legalne i wiele osób pali, więc państwo nic z tym nie może zrobić poza korzystaniem z sytuacji.
El Limon - 2010-03-13, 17:44 napisał(a):A co Marihuany może nie uzależnia fizycznie ale psychicznie.

A ktoś tu pisał, że nie uzależnia? Że jest zdrowa? Każdy wie, że to szkodliwe, jak wiele innych rzeczy, tylko że po to masz mózg, aby samemu decydować kiedy i na co możesz sobie pozwolić.
BlueMan - 2010-03-13, 17:47 napisał(a):To by dopiero niezła kasę państwo robili na Dopalaczach jakby nałożyli akcyzę na nie

Też bez przesady. Jakby zaczęli nakładać jakieś ogromne podatki, to tak jak z papierosami zaraz pojawiłby się czarny rynek.
El Limon - 2010-03-13, 22:28 napisał(a):Nie jestem zacofany. Ale jak dla mnie legalizacja to tylko ucieczka od problemu a nie rozwiązanie go. Bo tak jest niby łatwiej.

Bo to jest problem którego rozwiązać się nie da. Zawsze było tak, że człowiek lubił się narąbać. Zwierzęta nie wpieprzają owoców po fermentacji dla smaku tylko by się upić. I człowiek ma podobnie, taka natura. Dlatego bez sensem jest z jednego problemu tworzyć kolejne, które po delegalizacji powstają.
El Limon - 2010-03-13, 22:28 napisał(a):Więc skoro wystąpiła by plaga rabunków to powinniśmy też go zalegalizować no bo w końcu tak jest prościej.

Chłopie, Ty nie rozumiesz słowa z tego co tutaj piszę. Skup się. "Chcącemu nie dzieje się krzywda" - rozumiesz to zdanie? Nie możesz sobie, w świetle prawa sam szkodzić, jeśli coś jest nielegalne to dlatego, że szkodzisz innym - kradniesz, bijesz, gwałcisz, itd. Jak szkodzisz sobie to nie jest to interes państwa, zresztą, samobójstwa jakoś nie są nielegalne.
El Limon - 2010-03-13, 23:07 napisał(a):Tak, a plusy legalizacji to pewnie to że dzieciaki nie muszą się chować z dżointem po krzakach i jest mniej przestępstw.

Plusy są takie, że nie tworzy się mafia narkotykowa, tylko zajmują się tym normalni ludzie a nie przestępcy i masz to pod jako taką kontrolą. A dzieciaki zazwyczaj jak palą zwykłego papierosa też się chowają, bo mama zobaczy.
BlueMan - 2010-03-14, 09:55 napisał(a):Ciekawe czy po legalizacji ceny wzrosną

Teoretycznie powinny spaść, ale wiadomo, jak państwo nałożyłoby wysoką akcyzę to nie wiadomo.
BlueMan - 2010-03-14, 09:55 napisał(a):Nie wierzę w to co napisałeś, bo kumpel był w NL i widział co się tam dzieje - na każdym rogu ktoś z jointem, całe miast w lekko słodkim zapachu. Tam gdzie mieszkał to miał bliżej do CoffeeShopu (100m) niż do najbliższego sklepu spożywczego (500m). Coffee są też wszędzie.

Nie no, bez przesady. Centrum Amsterdamu pełnego turystów to jeszcze nie cała Holandia.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-03-14, 15:55:21

Codino - 2010-03-14, 11:13 napisał(a):Nie no, bez przesady. Centrum Amsterdamu pełnego turystów to jeszcze nie cała Holandia.

Ja gdzieś napisałem, że chodzi o Amsterdam? Nie :)
Mieszkał w Eindhoven (200k mieszkańców). I tam działo się to samo.
A z mowy wynikało, że nie byli to na pewno turyści.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19108
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez winet » 2010-03-14, 16:11:47

Przesadziłem z tym najniższy, ale jeden z najniższych (szczegółową statystykę widziałem w jakimś filmie, chyba super chwast)

Wśród dorosłych Holendrów marihuanę pali co dwudziesty (5,4 proc.), z kolei europejska średnia wynosi 6,4 proc. - wynika z danych opublikowanych przez Europejskie Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomanii.


http://www.tvn24.pl/12691,1627327,0,1,h ... omosc.html
My Dream...My Love...My Life...
Manchester United
Avatar użytkownika
winetNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1100
Dołączył(a): 2007-03-08, 21:49:31
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Codino » 2010-03-14, 18:00:23

BlueMan - 2010-03-14, 14:55 napisał(a):Ja gdzieś napisałem, że chodzi o Amsterdam? Nie Mieszkał w Eindhoven (200k mieszkańców). I tam działo się to samo.A z mowy wynikało, że nie byli to na pewno turyści.

Z tego co ja widziałem to ta opowieść jest zwykłą bujdą. Tak jakby wyjść nocą na miasto w Krakowie, czy innym większym mieście i potem mówić, że cała Polska ciągle chodzi pijana.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez bufaloxxx » 2010-03-14, 20:46:53

El Limon nie czytałem wszystkiego co tu sie pojawiło, ale twoje ostatnie posty mnie rozwalają.
Marihuana została zakazana, gdyż może być wykorzystywana do produkcji np. lin, a nie było to wszystkim firmą na rękę. Marihuana jest o wiele mniej szkodliwa niż papieros, czy alkohol co było już w tym temacie nie raz wspominane, ale i tak powtórzę jeszcze raz.

http://video.google.com/videoplay?docid ... 820665259#
"Moja muzyka będzie wieczna. Może mówię głupoty, ale kiedy coś wiemy możemy o tym mówić. Moja muzyka będzie wieczna."
//Bob Marley
Avatar użytkownika
bufaloxxxNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1409
Dołączył(a): 2004-09-13, 19:34:07
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez winet » 2010-03-14, 21:08:27

Każdy kto zaczyna dyskusję o marihuanie powinien najpierw obejrzeć ten film i zapoznać się z FAKTAMI, zamiast opierać swoje argumenty na steku bzdur usłyszanych od radia ma(w)ryja.
My Dream...My Love...My Life...
Manchester United
Avatar użytkownika
winetNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1100
Dołączył(a): 2007-03-08, 21:49:31
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez PRX » 2010-03-14, 23:30:26

Na początku postu napiszę tylko, że mam już swoje lata i próbowałem już wszystkiego z wyjątkiem rzeczy wymagających iniekcji. Przede wszystkim uważam, że wszystko jest dla ludzi. Zakazy nic nie dają. Z własnego doświadczenia wiem, że jeżeli ktoś wychodzi z domu i ma jakikolwiek znajomych, może zdobyć wszystko (lub prawie wszystko). W obecnej formie prawo nie rozwiązuje "problemu" narkotyków z prostego powodu - nie da się go rozwiązać. Ludzie zażywają i będą je zażywać. Nikt im w tym nie przeszkodzi. Gdzie jest popyt tam i podaż. A prawo uderza przede wszystkim w młodych i "prawowitych" (cokolwiek to znaczy) obywateli. Dlaczego na 1000 wiadomości na stronie policji, dotyczących przestępstw narkotykowych, tylko promil dotyczy handlarzy i przemytu na wielką skalę, natomiast większość to "chwalenie się" złapaniem 16, 18 - latków ? Przecież taką sprawą dzieciakowi mogą przekreślić przyszłość. Przecież to normalne, że chcą spróbować "zakazanego owocu". Każdy z nas w końcu zna ze szkoły maksymę "Homo sum; humani nil a me alienum puto". Więc o co chodzi z tym prawem ? Czy ono coś daje, jakieś wymierne korzyści, zmniejsza dostęp do narkotyków ? Szczerze wątpię. Jedyną szansą jest edukacja (jak w każdym przypadku) i to rzetelna, bez straszenia. Trzeba edukować młodych ludzi, aby wiedzieli o wszystkich korzyściach i skutkach ich zażywania. Aby wiedzieli, że nie każdy narkotyki jest "zły", bo w to nie uwierzą, ale tak ich przekonać i wyjaśnić aby nie sięgali, nie próbowali tych "twardych". Jeżeli młody człowiek słyszy, że wszystkie narkotyki są bardzo uzależniające i wyniszczają organizm, a potem spróbuje marihuany czy amfetaminy raz czy drugi i przekona się, że nie jest tak strasznie, co sobie pomyśli ? - Kłamią !! Wszyscy mnie oszukują, wyolbrzymiają, skoro nic mi nie jest dlaczego nie spróbować czegoś mniej dostępnego po czym jak inni mówią jest większy hajt np. kokainy czy heroiny ?? Więc legalizacja i rzetelna edukacja (nie straszenie) jest jedynym wyjściem. Przez legalizację państwo uzyska jakąkolwiek kontrolę nad rynkiem narkotyków, bo w tej chwili nie ma żadnej. Obywatel będzie mógł chociaż kupować środek "czysty" bez żadnych szkodliwych dodatków, a z drugiej strony państwo, a nie paru kolesi, będzie mogło liczyć na dodatkowe dochody. Dlaczego alkohol, czy papierosy są legalne ?? Z moich obserwacji wynika, że więcej ludzi uzależnia się od papierosów niż np, marihuany (i wcale nie dlatego, że więcej ich próbowało, bo z mojego otoczenia praktycznie tylko ludzie po 40 nie próbowali marihuany, a pozostałe 95% tak). Tak samo o wiele więcej widzę negatywnych skutków nadużywania alkoholu niż marihuany czy amfetaminy lub lsd. Każdy powinien mieć wybór. W ogóle jestem za tym, aby każdy robił to co chce, o ile "NIE SZKODZI INNYM LUDZIOM". Mówienie, że legalizacja ułatwi dostęp młodzieży do narkotyków i doprowadzi na dużą skalę do uzależnień i zgonów jest przesadą. Jeżeli człowiek jest podatny może się uzależnić nawet od coca-coli, a życie może zniszczyć nawet zagranie w tzw. "owocówkę". Więc niczego nie wyolbrzymiajmy i zakłamujmy, jakoś w krajach legalizujących narkotyki ludność na masową skalę nie umiera. Także, wszystko jest dla ludzi, ale oczywiście z umiarem i wyobraźnią.
The universe is hostile
So impersonal
Devour to survive
So it is, so it's always been ...
Avatar użytkownika
PRXNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 488
Dołączył(a): 2009-05-11, 21:22:48
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez KLON » 2010-03-15, 01:37:36

PRX ująłeś cały sens tego wszystkiego o czym dyskutujemy tutaj przez cały temat ;) a do wypowiedzi PRX proponuje obejrzeć film który dał bufaloxxx pięknie się to łączy w całość a film porusza dosłownie każdy aspekt jaki tu był poruszany i nie tylko...

ps. bufaloxxx dzięki za film ;)
http://www.trimek.pl

KLONNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 228
Dołączył(a): 2007-09-11, 13:09:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez El Limon » 2010-03-16, 21:43:07

Tak. Widzicie rozmowa zaczęła się od dopalaczy a skończyła na legalizacji marihuany i przekonywaniem o jej zbawiennych dla świata skutkach.
I mogę się założyć że tak będzie dalej. Znajdzie się grupa osób, które stwierdza że skoro marihuana jest legalna to inne dragi na własny użytek także powinny być legalne bo każdy ma swój rozum i tak dalej.
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez PRX » 2010-03-16, 23:17:17

El Limon - 2010-03-16, 20:43 napisał(a):Znajdzie się grupa osób, które stwierdza że skoro marihuana jest legalna to inne dragi na własny użytek także powinny być legalne bo każdy ma swój rozum i tak dalej.

Właśnie i ja należę do tej grupy. Ogólnie uważam, że nie należy ograniczać działań żadnego człowieka, oczywiście o ile nie szkodzą bezpośrednio innym ludziom.
The universe is hostile
So impersonal
Devour to survive
So it is, so it's always been ...
Avatar użytkownika
PRXNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 488
Dołączył(a): 2009-05-11, 21:22:48
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez El Limon » 2010-03-16, 23:39:15

No tak i pewnie pozwoliłbyś swojemu dziecku ćpać a później ze spokojem patrzył jak umiera. Ale ten temat był już poruszany.
(Btw. To pierwszy mój wątek, który jest aż tak popularny)
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Inne

Powrót do Kontrowersje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 438 gości

cron