Lalki "reborn"

Jeżeli byłeś świadkiem oburzających scen w życiu codziennym lub jeżeli ktoś lub coś podniosło Ci ciśnienie - pisz, może adrenalina nieco opadnie...

Re: Lalki "reborn"

Postprzez nika110 » 2007-12-16, 16:10:39

Guciu napisał(a):Taka lalka może sie przydać dla dzieci, żeby się nauczyły opiekować się prawdziwym niemowlęciem.


Guciu teraz takie w szkołach są, że na weekend można wziąć. Lalka płacze i w dzień i w noc, musisz ją karmić, przewijać, trzymać w odpowiedniej pozycji. Wywiązujesz się ze swoich obowiązków. Później przychodzi dziewczyna do szkoły i osoba odpowiedzialna za te maleństwa specjalnym urządzeniem patrzy ile było nieprawidłowości itp
Look me in my eyes and promise you won't do me the same...
Avatar użytkownika
nika110None specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1735
Dołączył(a): 2007-05-03, 17:09:16
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Lalki "reborn"

Postprzez Guciu » 2007-12-16, 17:57:03

nika110, fajna sprawa, ale nie chciałbym miec czegoś takiego. TO nie dla mnie.
"Mówi się, że krew jest bezcenna. To nie jest prawda. Ma ona taką wartość, jaką wartość ma własne życie.To jest cena, wobec której i matematyka i rozum są bezradne."
Avatar użytkownika
GuciuNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1992
Dołączył(a): 2007-06-01, 11:44:34
Lokalizacja: Lezajsk
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Lalki "reborn"

Postprzez nika110 » 2007-12-16, 19:34:15

Guciu, dla nastolatek takie lalki CZASEM dają coś do myślenia. Przy takim dziecku trzeba być 24h i się nimi opiekować a nie zostawić i gdzieś pójść. Co niektóre moje znajome z liceum, gimnazjum stwierdziły, że jak z taką lalką sobie ledwo radę dawały to tym bardziej z małym dzieckiem nie.
Look me in my eyes and promise you won't do me the same...
Avatar użytkownika
nika110None specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1735
Dołączył(a): 2007-05-03, 17:09:16
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Lalki "reborn"

Postprzez MonikaSC » 2008-01-18, 23:34:06

czy jest rzecz na świecie z której każdy byłby zadowolony oprócz pieniędzy...
:cisza: to niesamowite jak ludzią przeszkadza cos co jest właściwie odzwirciedleniem nas samych,kolekcjonuję zdjęcia tych lalek,bo narazie nie stać mnie na ich zkup,choć niektóre są faktycznie pomarszczone i niestety ,ale nieładne , to inne są poprostu śliczne i zamiast je krytykować -pogratulujmy tym którzy je robią ,bo to uzdolnieni artyści :hurra:
mi się nipodobają faceci z wąsem,ale skoro są tacy to ich pełne prawo bytu,
dlatego dajcie spokuj i nienapędzajcie jeden drugiego ,bo każdy inaczej widzi piękno,
a dzieci są wprost zachwycone jeśli lalka jest tak idealnie podobna do noworodka...
Avatar użytkownika
MonikaSCNone specified
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2008-01-18, 23:07:37
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Lalki "reborn"

Postprzez nuda » 2008-01-19, 09:58:55

Pierwszy raz widzę te lalki i choć nie wzbudzaja we mnie niesmaku, nie podobaja mi się. Nawet nie dlatego, że sa nieładne - lalki jak lalki, ale do zabawy się nie nadaja, do ozdoby też nie, czyżby do szokowania znajomych?
Nie ocenia się ludzi po kulturze ich bakterii.

nudaNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 531
Dołączył(a): 2008-01-12, 16:02:31
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Lalki "reborn"

Postprzez MonikaSC » 2008-01-19, 13:01:35

jak to do czego mogą służyć takie lalki do zabawy,normalnejej zabawy w mame kiedy się jest małą dziewczynką .... niezapominajmy że to lalak ze sztucznego tworzywa poprosu pięnie wykonana- a nie wypchane niemowle...ja wiem ,że każdy może mieć swoje zdanie na jakiś temat,ale to naprawdę dziwne,że tak się przeżywa -normalną lalkę, a co z tymi maskotkami które są tak realistycznie podobne do piesków i kotów, ludzie to kupują i kładą na półkach ,bo się im podobają ,to dlaczego nie można mieć w domu lalki realistycznie przypominającej niemowle,np u mnie stoi pusta kołyska i z miłą chęcią włożyłabym tam lalkę reborn i sprawiałoby mi to radość patrząc na nią ,jedni mają figurki na meblach ,bo miło im na nie patrzeć inni np. kwiaty ,znów inni obrazy i tak dalej ,to dlaczego w domu niemożna mieć lalki przypomonająćej niemowle jeśli się komuś strasznie podoba taka- jak np. mi i wielu moim znajomum... Obrazek

[ Dodano: 19 Sty 2008 12:04 ]
czy taka lalka może wzbudzać wstręt? Obrazek

[ Dodano: 19 Sty 2008 12:08 ]
albo taka? Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

[ Dodano: 19 Sty 2008 12:12 ]
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

[ Dodano: 19 Sty 2008 12:14 ]
JA ODDAJĘ POKŁON :padam: TY KTÓRZY JE WYKONALI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Obrazek
Avatar użytkownika
MonikaSCNone specified
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2008-01-18, 23:07:37
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Lalki "reborn"

Postprzez nuda » 2008-01-19, 15:32:05

Te akurat są śliczne. Jednak nie wyobrażam sobie, by miały być ozdobą mojego salonu :mrgreen:
Nie ocenia się ludzi po kulturze ich bakterii.

nudaNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 531
Dołączył(a): 2008-01-12, 16:02:31
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Lalki "reborn"

Postprzez realbabydolls » 2009-08-12, 20:39:08

Witam wszystkich :)

Każdy z nas jest inny i ma inne zainteresowania.Ja sama wykonuję te lalki i bardzo mnie to fascynuje.
Te lalki nie służą do zabawy,nie są przeznaczone dla małych dzieci,tylko dla kolekcjonerów.
Większość z nas ma swoje hobby jak znaczki,modele samochodów,obrazy itp. dlaczego więc nie lalki?
One są jak "małe dzieła sztuki" każda z nich jest inna. Nie przypomina "trupków" czy "horrorków" jak mnóstwo osób je określa.

Moje prace można obejrzeć

http://www.freewebs.com/realbabydolls/apps/photos

Maja bardzo ciepłe barwy i nic wspólnego z martwymi niemowlętami czy dziećmi.

Bzdurą jest też mówienie,że kupują je matki,które poroniły lub straciły swoje dziecko. Nigdy nie miałam takiego zamówienia i takich pytań.
Nikt z kolekcjonerek (a sama nią jestem) nie wychodzi z nimi na spacer i nie karmi ich itp.
Leży jak eksponat,a,że ma koło siebie maskotkę czy smoczek cóż w tym złego.

Jeśli nie podobają Ci się takie lalki ok. szanuję to,ale nie upoważnia to nikogo do tak ostrej krytyki.
Tymbardziej,że mało kto wie co to jest reborn.Jest mnóstwo osób na świecie zajmujących się rebornem i osób które mają swoje własne kolekcje.

Reborn jest sztuką i nie uważam,ze jest to strata pieniędzy.

Mam nadzięje,że wkrótce reborn będzie bardzo popularny w Polsce i bbędzie mnie osób sceptycznie do niego nastawionych.
Tego sobie i wszystkich rebornistkom życzę

Pozdrawiam

Roma :)

Obrazek
Avatar użytkownika
realbabydollsNone specified
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2009-08-12, 20:08:12
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia strona

  • Inne

Powrót do Kontrowersje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 478 gości

cron