Polowanie na białych murzynów

Jeżeli byłeś świadkiem oburzających scen w życiu codziennym lub jeżeli ktoś lub coś podniosło Ci ciśnienie - pisz, może adrenalina nieco opadnie...

Polowanie na białych murzynów

Postprzez kosmowski.be » 2009-11-26, 21:48:05

W Tanzanii odbywają się masowe zabójstwa murzynów-albinosów. Według miejscowych zabobonów kawałki ich ciał i krew mają wskazywać drogę ku złotym złożom.

dalej: :arrow: http://kresy24.pl/showNews/news_id/5362/
artykul juz nie najnowszy ale kupilem dzis focusa i pisza o tym wiec chyba proceder nadal trwa.

dla zaintersowanych wrzucam skany z gazety do poczytania. osobiscie mnie to przeraza..
skanowanie0001.jpg
skanowanie0002.jpg
skanowanie0003.jpg
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2009-11-26, 22:20:33

"Biały murzyn" - co to jest w ogóle za określenie? :|
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19106
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez traphezz » 2009-11-26, 22:25:45

michales jackson ?

traphezzNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 5249
Dołączył(a): 2004-11-08, 17:49:22
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Adam

Postprzez BlueMan » 2009-11-26, 22:30:40

E? On sobie zrobił operacje, a wątpię, aby ludzi w Afryce było na to stać.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19106
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez kosmowski.be » 2009-11-26, 22:47:49

no takie okreslenie padlo na stronie internetowej i w gazecie. chodzi o okreslenie murzyna chorego na bielactwo.
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez astarte » 2009-11-26, 22:51:34

BlueMan napisał(a):E? On sobie zrobił operacje, a wątpię, aby ludzi w Afryce było na to stać.


Napisane jest przecież że chodzi o albinosów. Swoją drogą dziękuję za taki zabobon ;] Ech szkoda słów...
Avatar użytkownika
astarteNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1162
Dołączył(a): 2007-07-27, 11:14:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez KenWatanabe » 2009-11-26, 22:56:30

Drastyczne praktyki, nie przeczę. Ale wciąż będę się tu odwoływał do relatywizmu kulturalnego. Europejskie wzory zachowań także mogą się dla niektórych wydać barbarzyńskie. Można to naturalnie tłumaczyć tym, że my nikogo nie krzywdzimy ale taka moralność także jest tylko naszym wymysłem i owocem socjalizacji.

Co zaś do chęci zysku to chyba trudno się im dziwić. Wyżycie za 800 dolarów rocznie musi być niesłychanie trudne. Irytuje mnie bardziej wpływ kulturalny zachodnich cywilizacji na społeczności afrykańskie. W końcu to my doprowadziliśmy do tego, że owa chęć zysku posunęła się tam aż tak daleko.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez El Limon » 2009-11-26, 23:35:58

To Majkel nie był chory na to? Łorewer.
Przerażające to jest ale Perteus ma rację. Niestety niektóre kultury są zbyt bardzo uzależnione od innych kultur co by mogły żyć samodzielnie. I obawiam się że prędko takie cuś się nie skończy.
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez traphezz » 2009-11-27, 18:49:05

BlueMan napisał(a):E? On sobie zrobił operacje, a wątpię, aby ludzi w Afryce było na to stać.

To byla ironia

traphezzNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 5249
Dołączył(a): 2004-11-08, 17:49:22
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Adam

Postprzez cre[a]tive » 2009-11-27, 23:28:09

Nic nie usprawiedliwia takich procederów i okrucieństwa. A tłumaczenie tego odmiennością kultury jest jakimś nieporozumieniem. Kultury się różnią, mają różne tradycje, zwyczaje, inny kanon wartości i zasad współżycia w społeczeństwie, ale morderstwo jest morderstwem i zabobony oraz ciemnota mordowania nie usprawiedliwia.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Polowanie na białych murzynów

Postprzez KenWatanabe » 2009-11-28, 00:12:27

A kanibalizm na wyspach archipelagu Fidżi? Utrzymał się tam do początku lat 50tych. Na Wielu wyspach morza karaibskiego i w afryce do początku XX wieku. W Ameryce przed Kolumbem rytualne składanie ofiar z ludzi było na porządku dziennym. Albo Sepukku - rytualne samobójstwo w Japonii, aż do początku okresu Meji, a incydentalnie przez kolejne 100 lat. Takie przykłady można by wymieniać setkami. Stosunek do samej śmierci w kulturach również jest różny, gdzieniegdzie zaduszki uznawane są za radosne święto. W jeszcze innych miejscach w ogóle nie przywiązuje się do śmierci większej wagi i nie rozróżnia się tych dwóch stanów bytu, śmierci i życia. Osobliwe jest tu jedynie to, że stosunek do takich praktyk zmieniał się diametralnie z chwilą przybycia odkrywców z Europy. To głównie eksport chrześcijaństwa i siła militarna sprawiła obecny stan rzeczy. Przed naszą ekspansją dobrem moralnym był właśnie odmienny stan rzeczy. Obecnie wmawia się nam nieomylność naszej etyki, tyle, że z prawdą, o ile taka w ogóle istnieje, nie musi mieć ona wiele wspólnego.

Równie dobrze do nas mogłoby przylecieć UFO :pudlo: i wmówić, że podawanie ręki na powitanie to śmiertelny grzech za który jedyną karą jest wbicie na pal. Kretyńskie co? :rotfl: Ale tylko dla nas bo w innej kulturze może mieć zasadniczą wagę.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2009-11-28, 00:55:09

Dziwne porównanie, podanie ręki wobec zabicia człowieka. Ale mniejsza o ten przykład. Rozum, logika i dobro, którego jest choćby trochę w każdym człowieku, powinno mu podpowiedzieć, że zabieranie życia innej istocie rozumnej jest złe. Poza masochistami i ludźmi z problemami psychicznymi mało jest takich, którzy chcieliby by ktoś ich pokroił żywcem czy też w inny sposób pozbawił nagle życia, tak z dnia na dzień. Dlaczego więc pozbawiać życia innych? W imię czego? A że ciemnota i zabobony wśród wielu społeczeństw niestety mają znaczący wpływ to wiemy wszyscy, jednak przechodzenie nad tym do porządku dziennego, i tłumaczenie w ten śmieszny sposób: "bo kultury się różnią", więc wszystko jest O.K., że ludziom na oczach domowników obcinają żywcem kończyny, tylko dlatego, że są chorzy - jest niezrozumiałym podejściem dla mnie.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez Codino » 2009-12-01, 00:43:18

Co w takim razie proponujesz? Demokrację zaniesioną "na karabinach"?
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2009-12-01, 01:09:48

A czy tylko przemocą można uświadamiać? Zresztą, jakby nie patrzeć, lepszy nawet cichy sprzeciw niż głośne przyzwolenie.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez Codino » 2009-12-01, 01:25:34

Ok. Rozumiem. Myślę, że w świecie "zachodnim" jest wielu ludzi, którzy dołożyliby grosza do tego rodzaju misji edukacyjnej w tamtym regionie.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2009-12-01, 18:11:41

Twierdzisz, że te karabiny to by taniej wyniosły?
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez Codino » 2009-12-01, 19:12:36

Ludzie swoje pieniądze mogą wydawać jak chcą, więc koszty tej całej edukacji mnie nie specjalnie obchodzą.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Ahl-I-Batini » 2009-12-04, 03:34:21

petreus007 napisał(a):W Ameryce przed Kolumbem rytualne składanie ofiar z ludzi było na porządku dziennym. Albo Sepukku - rytualne samobójstwo w Japonii, aż do początku okresu Meji, a incydentalnie przez kolejne 100 lat. Takie przykłady można by wymieniać setkami.

Te rytualy wynikaja wlasnie z tego, ze zycie jest najwyzsza wartoscia.

Zabijanie innych ludzi wbrew ich woli dla wlasnych korzysci w kazdej kulturze jest uznawane za zlo. Oczywiscie dopoki nie chodzi o "nas" i o "onych" w sytuacjach ekstremalnych.
Jeśli człowiek pracuje, zawsze pracuje na kogoś, a wtedy nie jest człowiekiem tylko niewolnikiem, a ja wszędzie i zawsze chciałem sam, chciałem być sam, żeby mieć wszystkich gdzieś, razem z ich smutkiem i beznadziejnym żalem.
Strugaccy
Avatar użytkownika
Ahl-I-BatiniNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1255
Dołączył(a): 2006-03-31, 18:51:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Polowanie na białych murzynów

Postprzez KenWatanabe » 2009-12-04, 15:24:09

Ahl-I-Batini napisał(a):Te rytualy wynikaja wlasnie z tego, ze zycie jest najwyzsza wartoscia.

Znaczy ja nie chcę oceniać, w przypadku składania ofiar z ludzi może faktycznie. W przypadku seppuku to bardziej chodzi o honor. Natomiast kanibalizm to różnie bywa choć mnie się wydaję, że w większości przypadków idzie o cechy czysto egoistyczne - przywłaszczanie sobie cudzych atrybutów poprzez zjadanie jego części ciała, np męstwa, odwagi.

Problem tkwi w tym, że nasza kultura nadała najwyższą wartość życiu samemu w sobie. W innych przypadkach pośrednio poprzez honor, szacunek co zasadniczo sprowadza się do pewnych wysublimowanych, abstrakcyjnych cech.

Ale jeśli nawet tak to tłumaczyć, to chęci posiadania szczęścia (czy czegokolwiek) poprzez amulet z czyjejś głowy też można podpiąć pod zachowanie rytualne. Nawet jeśli nie jest celem samo odebranie życia to nie zmienia to naszego postrzegania na sprawę. Kultury się różnią, a w naszej morderstwo jest morderstwem zawsze, w innych czasem jest rozumiane inaczej. I czy na prawdę my mamy to oceniać, że niesłusznie?

Ahl-I-Batini napisał(a):Oczywiscie dopoki nie chodzi o "nas" i o "onych" w sytuacjach ekstremalnych.
Sytuacje ekstremalne w ogóle bym pominął ze względu na to, że gdy występują, wszelkie objawy kultury są w psychice człowieka pomijane i wracamy do instynktów.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez lukasz » 2010-02-26, 22:26:50

Może z innej beczki tez uważam że miałem kontakt z białym murzynem,pomyliłem sobie numer i byłem w sadzie za to za paragraf 107 kodeks wykroczeń żenada no ale teraz mam nauczke,dobrze patrzeć gdzie wybieram numer np jaki wybieram numer na komórce... :zdziwko: :cisza:
Avatar użytkownika
lukaszNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 26
Dołączył(a): 2009-01-14, 16:30:05
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Kontrowersje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości