Legalizacja prostytucji, narkotyków i broni w Polsce

Jeżeli byłeś świadkiem oburzających scen w życiu codziennym lub jeżeli ktoś lub coś podniosło Ci ciśnienie - pisz, może adrenalina nieco opadnie...

Postprzez KLON » 2010-03-21, 14:05:10

katana to coś co raczej się trzyma w domu fajnie wygląda itd z reguły to co jest w sprzedaży to po prostu ozdoby które w praktyce zastosowania nie mają natomiast nóż kukri o którym pisałem nie dość że łatwiej go ukryć (w porównaniu do katany) to w dodatku jest bardzo niebezpieczny w ręku osoby która wie jak sie nim posługiwać...

tak on wygląda

Obrazek
Obrazek

to są jakieś śmieszne odmiany tych noży i w dodatku w zastraszająco niskich cenach ale nóż typowy tego rodzaju kosztuje minimum 200zł wzwyż ceny dochodzą nawet do 2 tysiaków

a zdobycie pozwolenia na broń palną jest praktycznie dla zwykłego polaka nierealne...

to jest kolejny paradoks tego kraju...
http://www.trimek.pl

KLONNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 228
Dołączył(a): 2007-09-11, 13:09:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kosmowski.be » 2010-03-21, 14:19:37

KLON - 21 mar 2010 13:05 napisał(a):a zdobycie pozwolenia na broń palną jest praktycznie dla zwykłego polaka nierealne...

nie wiem jak to teraz jest ale moj ojciec mial pozwolenie (juz nie ma bo nie przedluzal tych badan psychologicznych itp). i zdobyl je bez jakis klopotow
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez mrumru » 2010-03-21, 14:47:57

I dlatego ja mam wiatrówkę(tylko)-z zezwoleniami to grubo przesadzają.
http://mrumrando.blox.pl/html/1310721,3 ... lakobieta2
Avatar użytkownika
mrumruNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 835
Dołączył(a): 2009-09-24, 17:53:38
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez PRX » 2010-03-21, 15:43:01

KLON - 2010-03-21, 13:05 napisał(a):katana to coś co raczej się trzyma w domu fajnie wygląda itd z reguły to co jest w sprzedaży to po prostu ozdoby które w praktyce zastosowania nie mają natomiast nóż kukri o którym pisałem nie dość że łatwiej go ukryć (w porównaniu do katany) to w dodatku jest bardzo niebezpieczny w ręku osoby która wie jak sie nim posługiwać..

Tasak, też można sobie z kuchni wziąć i ładnie schować, a i co nie co można nim obciąć. Sam jestem pasjonatem noży (mam małą kolekcję), z bronią palną także miałem do czynienia, a i tak jestem przeciwnikiem liberalizacji prawa dostępu do niej w Polsce.
The universe is hostile
So impersonal
Devour to survive
So it is, so it's always been ...
Avatar użytkownika
PRXNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 488
Dołączył(a): 2009-05-11, 21:22:48
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Legalizacja prostytucji, narkotyków i broni w Polsce

Postprzez KenWatanabe » 2010-03-21, 17:10:15

Codino napisał(a):a wolałbyś żeby Ciebie ktoś szlachtował kataną, czy po prostu strzelił?:) Sorry, za takie porównanie, ale trzeba pamiętać, że broń biała wcale nie jest lepsza od palnej, mało tego, powoduje więcej cierpienia.
No właśnie :) Może nie jestem przez to dobrym bushi xD ale jak pewnie większość społeczeństwa wolałbym oberwać kulkę.

KLON napisał(a):katana to coś co raczej się trzyma w domu fajnie wygląda itd z reguły to co jest w sprzedaży to po prostu ozdoby które w praktyce zastosowania nie mają natomiast nóż kukri o którym pisałem nie dość że łatwiej go ukryć (w porównaniu do katany) to w dodatku jest bardzo niebezpieczny w ręku osoby która wie jak sie nim posługiwać...
Z tym ukryciem to może i masz rację ale jeśli chodzi o zagrożenie to nie wiem. Nóż kukri porównałbym do pistoletu maszynowego Mp5, mały i niebezpieczny, idealny do walk w mieście, ale w warunkach bitewnych wolałbym mieć Karabin M4, albo nawet Kałacha ;) wielki i mniej poręczny ale zasięg i celność lepsza.

Generalnie jednak nie o to mi chodziło.
Chodzi o to, że z łatwością można sobie na rynku kupić broń która może być groźniejsza od broni palnej która jest zabroniona. W dodatku bez problemów można kogoś pociąć kupionym legalnie tasakiem i ślady nie zaprowadzą do sprawcy przestępstwa, a po strzale z zarejestrowanej broni palnej wszystko jest jasne.

Sami stwierdziliśmy, że by użyć zarejestrowanej broni palnej do popełnienia przestępstwa trzeba być niespełna rozumu. Więc chyba logiczne, że używana by ona była tylko legalnie, do samoobrony.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez mrumru » 2010-03-21, 21:35:57

PRX napisał(a):
KLON - 2010-03-21, 13:05 napisał(a):katana to coś co raczej się trzyma w domu fajnie wygląda itd z reguły to co jest w sprzedaży to po prostu ozdoby które w praktyce zastosowania nie mają natomiast nóż kukri o którym pisałem nie dość że łatwiej go ukryć (w porównaniu do katany) to w dodatku jest bardzo niebezpieczny w ręku osoby która wie jak sie nim posługiwać..

Tasak, też można sobie z kuchni wziąć i ładnie schować, a i co nie co można nim obciąć. Sam jestem pasjonatem noży (mam małą kolekcję), z bronią palną także miałem do czynienia, a i tak jestem przeciwnikiem liberalizacji prawa dostępu do niej w Polsce.

Też lubię noże :D
Ukryć idzie wszystko ;)Nie wiem jak teraz-ale kiedyś można było mieć przy sobie nóż nie dłuższy jak na 4 palce.Co do broni-pytanie-ile jest na ostrą amunicję w domach bez zezwolenia?I czy to ma sens?
http://mrumrando.blox.pl/html/1310721,3 ... lakobieta2
Avatar użytkownika
mrumruNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 835
Dołączył(a): 2009-09-24, 17:53:38
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-03-21, 22:15:12

Ostatnio afera wynikła, że ochroniarz uciął maczetą ręke chłopakowi, bo nie chciał zapłacić za kupiony towar/usługę (bo to chodziło o jakąś agencje towarzyską).
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19106
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re:

Postprzez mrumru » 2010-03-22, 00:08:07

BlueMan napisał(a):Ostatnio afera wynikła, że ochroniarz uciął maczetą ręke chłopakowi, bo nie chciał zapłacić za kupiony towar/usługę (bo to chodziło o jakąś agencje towarzyską).

I dlatego nie każdy powinien mieć(jakąkolwiek)broń...
http://mrumrando.blox.pl/html/1310721,3 ... lakobieta2
Avatar użytkownika
mrumruNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 835
Dołączył(a): 2009-09-24, 17:53:38
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez blues » 2010-03-22, 12:09:51

Wydaje mi się, że każdy z piszących tutaj ocenia prawo do posiadania broni pod swoim kątem. Czy byłby w stanie użyć broni i czy umiałby się nią odpowiednio posłużyć. Znakomita większość ludzi nie potrafiłaby użyć broni w swojej obronie. Sam nie wiem, czy dałbym radę i czy bym się odważył strzelać. Pamiętacie jak była kilka lat temu afera, bo jakiś emeryt postrzelił złodzieja kradnącego radio z samochodu. Tenże emeryt dostał o ile pamiętam wyrok, bo uznano, że nie zastosował odpowiednich środków w stosunku do zagrożenia, a on przecież bronił swojego mienia.

Mam pytanie do piszących na TAK. Czy strzelaliście kiedyś z pistoletu? Ja miałem kłopot z trafieniem w tarczę z 10 metrów. Stąd moje obawy, czy nawet gdyby była taka możliwość to powinienem mieć broń? Może gdybym poćwiczył to bym trafiał, ale w sytuacji zagrożenia: stres, trzęsące się ręce, brak chłodnej oceny sytuacji. Czarno widzę tą obronę.
Najwięcej wydasz na kobietę która nie będzie chciała pieniędzy za seks.
Avatar użytkownika
bluesNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 236
Dołączył(a): 2010-03-15, 20:09:42
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-03-22, 13:58:24

blues - 2010-03-22, 11:09 napisał(a):Czy strzelaliście kiedyś z pistoletu?

Z pistoletu nie strzelałem. Strzelałem z shootguna, czegoś podobnego do uzi oraz z podobnej broni do AK47.
Nie strzelałem niestety do tarczy, a do górki z piasku.


BTW.
Na wiatrówkę trzeba mieć zezwolenie?
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19106
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez KLON » 2010-03-22, 17:21:22

PRX - 21 mar 2010 14:43 napisał(a):Tasak, też można sobie z kuchni wziąć i ładnie schować, a i co nie co można nim obciąć. Sam jestem pasjonatem noży (mam małą kolekcję), z bronią palną także miałem do czynienia, a i tak jestem przeciwnikiem liberalizacji prawa dostępu do niej w Polsce.


Na upartego to i takim drewnianym nożykiem do smarowania chleba masłem też zrobisz krzywde a w sumie broń z niego żadna ;) a oko wydłubać się da ;)

petreus007 - 21 mar 2010 16:10 napisał(a):Sami stwierdziliśmy, że by użyć zarejestrowanej broni palnej do popełnienia przestępstwa trzeba być niespełna rozumu. Więc chyba logiczne, że używana by ona była tylko legalnie, do samoobrony.

Dokładnie, tyle tylko że w PL często jest tak że osoba broniąca się jest szybko w świetle prawa widziana już jako napastnik więc musiało by się też zmienić prawo bo inaczej to niema sensu...

BlueMan - 21 mar 2010 21:15 napisał(a):Ostatnio afera wynikła, że ochroniarz uciął maczetą ręke chłopakowi, bo nie chciał zapłacić za kupiony towar/usługę (bo to chodziło o jakąś agencje towarzyską).

Jak widać debili nie brakuje i czy broń będzie na półkach ogólnodostępnych czy nie to i tak sie takie debile będą wyłaniały...

blues - 22 mar 2010 11:09 napisał(a):Wydaje mi się, że każdy z piszących tutaj ocenia prawo do posiadania broni pod swoim kątem. Czy byłby w stanie użyć broni i czy umiałby się nią odpowiednio posłużyć. Znakomita większość ludzi nie potrafiłaby użyć broni w swojej obronie. Sam nie wiem, czy dałbym radę i czy bym się odważył strzelać. Pamiętacie jak była kilka lat temu afera, bo jakiś emeryt postrzelił złodzieja kradnącego radio z samochodu. Tenże emeryt dostał o ile pamiętam wyrok, bo uznano, że nie zastosował odpowiednich środków w stosunku do zagrożenia, a on przecież bronił swojego mienia.


Bo gdyby w PL było jak w normalnym kraju to złodziej by jeszcze wyrok dostał... a tak taki posiadacz broni najpierw powinien odbyć dyskusje z takim złodziejem potem powinien pozwolić mu odbiegnąć na około 10 metrów następnie 3 strzały w powietrze z głośnym krzykiem "stój bo strzelam" a następnie powinien celować najlepiej w pięty... po czym okazuje się że nie miał prawa strzelać bo złodziej nie miał broni... przecież to jakieś totalne bzdury nawet gdy ktoś ma tą broń i jej użyje to ten który dostał kulkę i przeżył ba nawet jak nie przeżył to zawsze jest wina strzelającego że strzelał a nie musiał... więc po co pozwolenie na broń...

blues - 22 mar 2010 11:09 napisał(a):Mam pytanie do piszących na TAK. Czy strzelaliście kiedyś z pistoletu? Ja miałem kłopot z trafieniem w tarczę z 10 metrów. Stąd moje obawy, czy nawet gdyby była taka możliwość to powinienem mieć broń? Może gdybym poćwiczył to bym trafiał, ale w sytuacji zagrożenia: stres, trzęsące się ręce, brak chłodnej oceny sytuacji. Czarno widzę tą obronę.


ja strzelałem z kilku rodzajów broni, najpierw będąc w OSW Strzelec, potem w szkole wojskowej, wszystkiego da się nauczyć, człowiek to niesamowite stworzenie potrafi wyuczyć niespodziewane zachowania wystarczy tylko chcieć... co do reakcji wszystko zależy od człowieka po to są testy psychologiczne i inne badania aby ocenić czy taki delikwent nie wyjmie gnata i nie zacznie strzelać do kogo popadnie bo mu coś odwaliło... gdyby wprowadzono pozwolenie na broń to powinno tez się sprawdzać poziom umiejętności takiego ktosia bo to że posiada to nie znaczy że umie jej użyć...

BlueMan - 22 mar 2010 12:58 napisał(a):Na wiatrówkę trzeba mieć zezwolenie?


jeśli moc pocisku jest poniżej 17J to jak masz 18 lat idziesz i kupujesz bez pozwolenia

Kod: Zaznacz cały
http://lex.pl/serwis/du/2003/0451.htm


Ale zawsze można kupić odpowiednie pociski które robią spore spustoszenie nawet przy mocy poniżej 17J, zawsze można przeprowadzić "tuning" i już mamy bez zezwolenia broń powyżej 17J... dlatego jestem za łatwiejszym dostępem do broi...


Sam przez bardzo długi czas nosiłem nóż tzw 92 nawet sprawdzany podczas rutynowej kontroli przez policje tłumaczyłem to faktem samoobrony i zagrywki psychologicznej - z reguły wariata który wyskakuje z nożem o takim kalibrze się nie rusza miało to zastosowanie w kilku przypadkach... obecnie noszę pałkę teleskopową którą z powodzeniem można zabić jednym ciosem jak dotąd raz była w użyciu pewien kibic dostał w udo i odeszła mu ochota do dalszej dyskusji, z racji mojej porywczości nawet gdyby dostęp do broni był by łatwiejszy sam bym jej nie nabył bo wiem że użył bym jej w obronie własnej a potem miał z tego tutułu spore problemy a tak praktycznie kończy się na tym że delikwent ma siniaki i tyle ;)
http://www.trimek.pl

KLONNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 228
Dołączył(a): 2007-09-11, 13:09:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez zuyboy » 2010-03-27, 14:32:15

BlueMan - 17 mar 2010 20:54 napisał(a):Wyobraźcie sobie, że w Polsce następuje legalizacja:
(...)
- prostytucji (tak jak w Holandii)

Że niby w Polsce prostytucja jest nielegalna?

Naprawdę mi musicie przesyłać takie bzdury na mejla?
...
Avatar użytkownika
zuyboyNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 516
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:56:04
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia strona

  • Inne

Powrót do Kontrowersje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości