Jadowite zwięrzęta

Jeżeli byłeś świadkiem oburzających scen w życiu codziennym lub jeżeli ktoś lub coś podniosło Ci ciśnienie - pisz, może adrenalina nieco opadnie...

Postprzez cre[a]tive » 2010-03-14, 00:19:57

KLON - 13 mar 2010 22:56 napisał(a):przykładowo w chyba UK jest taki klimat że aby dostać pozwolenie na jada przychodzi odpowiedni człowiek do domu i sprawdza czy okna mają odpowiednie zabezpieczenia czy drzwi są odpowiednie czy pomieszczenie jest bezpieczne i odpowiada normom, potem delikwent zdaje coś w rodzaju egzaminu i dostaje pozwolenie na grupę jadusów coś w rodzaju stopnia wtajemniczenia i może na początek trzymać tylko jady z tej grupy z tego co sie orientuje są to jadusy stwarzające nie wielkie zagrożenie nawet dla człowieka dopiero jak odbędzie jakiś tam "staż" z nim i może starać sie o pozwolenie na groźniejsze gatunki itd...


I za takim czymś jestem.
Tylko dlaczego odpowiednie organy rządowe nie pójdą po rozum do głowy i nie zajmą się zmianą prawa, tak by było bezpieczniejsze zarówno dla tych zwierząt jak i dla innych ludzi ? Może warto zorganizować jakąś akcję, utworzyć stronę internetową i zbierać podpisy, pisać maile do odpowiednich organów?
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez KLON » 2010-03-14, 00:31:00

kobieta takie coś jest we wszystkich krajach dookoła PL ;), to jest dopiero paranoja bo jesteśmy kanałem przerzutowym a zarazem krajem gdzie jest chyba najwięcej nielegalnych hodowli tego typu ;)

spokojnie można by bazować na doświadczeniu tych krajów ale po co my wolimy ciemnogród i jakieś dziwne akcje pod tytułem nikt nic nie wie...

co do petycji itd to było ich już kilka podpisało sie pod nimi setki osób akcja zorganizowana na mega skalę nawet wstępny projekt ustawy trafił pod nos prezydenta ale jak w tym kraju może być dobrze gdy o takich sprawach jak jadowite węże decydują ludzie o wykształceniu humanistycznym którzy widzieli węża w TV i nigdzie więcej, bez konsultacji, bez zapoznania się z tematem projekt został odrzucony więcej można poczytać na tej stronie http://www.terrarium.com.pl/

obecnie pozostaje poczekać na zmianę władzy i liczyć że przyszła będzie bardziej rozgarnięta i nie będzie waliła pokłonów kościołowi...
http://www.trimek.pl

KLONNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 228
Dołączył(a): 2007-09-11, 13:09:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez KLON » 2010-03-16, 01:50:09

znalazłem kabelek do telefonu :P i daje fotki ;)

jedne z większych karaczanów jakie posiadam w hodowli ;)

Obrazek
Obrazek

a to skorpion o którym wspominałem
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jest to młody skorpion cesarski wybitnie leniwy skorpion ;)

a tutaj coś z innej beczki ;) rzekotki żabie które miałem w przelocie :zab:
Obrazek

a tutaj zaś coś innego :) całkiem niedawno urodził nam się ten rozrabiaka ;)
Obrazek
http://www.trimek.pl

KLONNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 228
Dołączył(a): 2007-09-11, 13:09:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez evil » 2010-03-16, 09:35:18

czemu go to tak ściskasz?. Generalnie dla mnie wszystkie węże, pająki itp są obrzydliwe - ale jak ktoś potrafi się tym zająć, nie stanowi to zagrożenia dla życia innych to czemu nie?
"Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym."
Woody Allen
Avatar użytkownika
evilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3240
Dołączył(a): 2007-05-24, 00:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2010-03-16, 13:59:25

No ciekawa kolekcja.
Nie boisz się, że Cię ten skorpion ugryzie?
A ten robak to z kolei chyba będzie mi się śnił po nocach ;-) Nawet za dużą opłatą nie wzięłabym go na rękę ;P
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez Codino » 2010-03-16, 17:41:13

Skorpion jest świetny:)
a czym jest to coś futrzastego na ostatnim zdjęciu?
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez astarte » 2010-03-16, 18:21:04

Z całej kolekcji najbardziej odrzuca mnie ten karaczan....
Ale ja sobie w ogóle nie wyobrażam żebym którekolwiek z takich zwierząt miała trzymać w domu.Umarłabym ze strachu :P
Avatar użytkownika
astarteNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1162
Dołączył(a): 2007-07-27, 11:14:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez bufaloxxx » 2010-03-16, 19:58:09

Pamiętam jak kiedyś byłem na wystawie skorpionów i innych pajęczaków i żałuje ze byłem mały i bojaźliwy, bo istniała możliwość pomacania takiego zwierzątka :P
"Moja muzyka będzie wieczna. Może mówię głupoty, ale kiedy coś wiemy możemy o tym mówić. Moja muzyka będzie wieczna."
//Bob Marley
Avatar użytkownika
bufaloxxxNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1409
Dołączył(a): 2004-09-13, 19:34:07
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez KLON » 2010-03-17, 18:06:26

evil - 16 mar 2010 08:35 napisał(a):czemu go to tak ściskasz?

tak sie tylko wydaje że go ściskam ale on jest że tak powiem bardzo "puchaty" i tak to wygląda jak bym go chciał zgnieść ;) a skurczybyk rozrabiał więc musiałem go tak troche unieruchomić bo by mi zwiał ;)

kobieta - 16 mar 2010 12:59 napisał(a):Nie boisz się, że Cię ten skorpion ugryzie?

byłem pokąsany przez o wiele gorsze zwierzaki ;) jego ukąszenie jest dla kogoś nie uczulonego praktycznie całkowicie bezpieczne jedynie bolesne, ten gatunek prawie wogóle nie używa kolca jadowego zdarza mu się sporadycznie ale to naprawdę rzadko nadrabia kleszczami które u dorosłego osobnika są pokaźnych rozmiarów i spokojnie tną grubszy pokarm ;)

Codino - 16 mar 2010 16:41 napisał(a):a czym jest to coś futrzastego na ostatnim zdjęciu?

to jest dwudniowa szynszyla, one po urodzeniu widzą i od razu są zdolne do ucieczki ten okaz co jest na fotce nawet sie już wspinał po 2 dniach :zab:

Co do karaczana to wbrew pozorom jest to czyste zwierze nie siedzi w kupie ;) czy w czymś takim ja je karmie warzywami co jakiś czas dostają rozmoczoną psią karmę gatunek na fotkach akurat siedzi cały czas pod ziemią ;) jedyna wada taka że ma niesamowicie silne łapki i jak sie uczepi np ręki a ktoś spanikuje to jest niezła jazda bo to gorsze od rzepa i zaczyna się wtedy pisk i machanie np ręką co nic nie daje bo on dosłownie sie przykleja i ma gdzieś to machanie :kamil888: miałem taki przypadek dziewczyna kumpla chciała chyba sie pokazać że sie nie boi i poprosiła żeby jej to na rękę dać wszystko było ok dopóki karaczan nie zaczął się przemieszczać :szook: po chwili była taka jazda że dziewczyna sie prawie popłakała a w sumie nic sie nie działo tylko karaczan sie odczepić nie chciał ;)

jak będę miał chwile to wrzucę inne fotki
http://www.trimek.pl

KLONNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 228
Dołączył(a): 2007-09-11, 13:09:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2010-03-17, 18:10:51

KLON - 17 mar 2010 17:06 napisał(a):jak będę miał chwile to wrzucę inne fotki



Czekamy z niecierpliwością :)
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez KLON » 2010-03-17, 18:57:37

puki co dam fotki które dałem na innym forum ;)

To jest samiczka jeden z moich pytonów ;) Pyton królewski, zarejestrowana przyjechała domnie z afryki dokładnie z Togo :P
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tutaj już coś poważniejszego ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Dosyć rzadki w PL gatunek kobry z wiekiem robi się biała ;) Naja sputatrix
http://www.trimek.pl

KLONNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 228
Dołączył(a): 2007-09-11, 13:09:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia strona

  • Inne

Powrót do Kontrowersje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 54 gości