Lombard - korzystacie?

SubForum o tematyce dowolnej.

Lombard - korzystacie?

Postprzez kosmowski.be » 2011-03-19, 19:43:28

Korzystał ktoś z Was z lombardów?

Mam na sprzedanie aparat fotograficzny jednak na allegro nie udało mi się go sprzedać. :pudlo:
Wiem, że lombard będzie chciał kupić aparat tanio. Wie ktoś jaka może być różnica między wartością rynkową przedmiotu a tym co oferuje klientom pracownik lombardu? Rozważam lombard, gdyż tego sprzętu już nie chcę, a bez sensu żeby leżał w szafie i tracił na wartości.


Korzystał ktoś z Was kiedyś z ich usług?
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-03-20, 11:44:56

Ja nie miałam przyjemności, jednak uważam, że to się absolutnie nie opłaca. To tak samo jak z komisami komórek. Cena za którą sprzedaż używany telefon na allegro a cena, którą zaoferuje Ci za niego komis bardzo się różni. Wiadomo, komis musi swoje zarobić i o właśnie tę sumę Ty jesteś stratny.

Tak więc nie radzę opychania tego w lombardzie, próbuj dalej na allegro, rzadko udaje się coś sprzedać za pierwszym razem, wystawiaj do skutku, ktoś może za którymś razem się skusi. Poza tym warto spróbować przez ogłoszenia w lokalnej gazecie i na lokalnej stronie internetowej.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez kosmowski.be » 2011-03-20, 11:47:12

No właśnie wystawiłem kolejny raz tym razem zaczynając od niższej kwoty. Ogłaszałem się na lokalnych forach. No ale jeśli się nie sprzeda to myślę sobie że lepiej sprzedać w lombardzie i coś zarobić jak zostawić w szufladzie i nie mieć nic.
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-03-20, 11:56:01

Lokalne fora mogą być, jednak ja bym była bardziej za lokalnymi stronami z ogłoszeniami i lokalnymi gazetami. Nie każdy korzysta z internetu, dając ogłoszenie do gazety zwiększasz swoje możliwości. Natomiast co do forów - ktoś kto chce coś kupić raczej nie szuka tego na forach, tylko na stronie internetowej swojego miasta w dziale ogłoszeń. Na pewno Twoje miasto taką stronę ma.

kosmowski.be - 20 mar 2011 10:47 napisał(a):jeśli się nie sprzeda to myślę sobie że lepiej sprzedać w lombardzie i coś zarobić jak zostawić w szufladzie i nie mieć nic.


Ja osobiście z takim punktem widzenia się absolutnie nie zgadzam. Wolałabym zostawić i korzystać z tego niż stracić kilka stów, tzn. zarobić o tę parę stów mniej niż aktualnie wynosi wartość rynkowa sprzętu. Przecież i tak już sporo tracisz w porównaniu do sumy za jaką aparat kupiłeś, a teraz znów oddawać za pół darmo, by sobie jakiś koleś w lombardzie na Twoim sprzęcie zarobił? Mi tam się to nie widzi. Próbowałabym jednak do skutku na allegro.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez kropla » 2011-03-21, 13:08:37

Jaki to aparacik?
Avatar użytkownika
kroplaNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 596
Dołączył(a): 2010-08-02, 09:01:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kosmowski.be » 2011-03-21, 13:28:49

Sony H7 - taki nieco wiekszy kompakt
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Wolnoć Tomq - Wyżymaczka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 111 gości