Oszukali kilkuset internautów

Wszędzie tego pełno :[

Oszukali kilkuset internautów

Postprzez BlueMan » 2005-01-06, 20:00:04

Serwis hacking.pl informuje o największym oszustwie komputerowym w naszym kraju. Dwóch "obrotnych" braci ze Szczecina okradło kilkuset internautów. Tomasz S. (27 lat) i Sebastian S. (24 lata) pochodzą z Lęborka. W Szczecinie mieszkali bez zameldowania. Akt oskarżenia, który właśnie trafił do sądu, pod wieloma względami jest rekordowy. Prokurator ustalił 156 oszukanych. Bracia założyli sobie "lewe" konto w banku internetowym. Wykorzystali do tego dowód osobisty, który - jak wyjaśnił jeden z nich - kupili za długi na stacji benzynowej. Gdy mieli już konto w banku, mogli bez problemu zarejestrować się w serwisie prowadzącym aukcje internetowe. [ ]

Używali różnych pseudonimów - "ferrari rosso", "kotlet schabowy9" i "jakaona". Gdy jeden był już znany i wszyscy omijali go z daleka, tworzyli nowego użytkownika, którego dane - imiona, nazwiska i adresy - nie miały nic wspólnego z rzeczywistością. Kilka pierwszy aukcji kończyli uczciwie i bardzo sprawnie. Sprzedawali kody do doładowania telefonów komórkowych w sieciach Era, Plus i Idea. Później przychodził czas na oszukiwanie klientów. Bracia wystawiali na sprzedaż coraz droższe rzeczy - odtwarzacze plików mp3, walkmany, aż do bardzo drogiego sprzętu komputerowego.

Oszukani mieszkają w Szczecinie, Stargardzie, ale również w Olsztynie, Krakowie, Radomiu, Bytomiu, Zgorzelcu i Płocku. Jednego dnia oszuści potrafili przeprowadzić dwadzieścia pięć "lewych" transakcji.

Przestępców szukało wiele prokuratur z całej Polski. Jednak dopiero stargardzkim prawnikom i szczecińskim policjantom udało się schwytać oszustów. Stało się to podczas spektakularnej akcji w kawiarence internetowej w centrum Szczecina. [źródło: Hacking.pl]

Kurcze nieźle. Dziwi mnie, ze ludzie nie widzieli, że te osoby mają negatywne komentarze ( mówi już po tym, jak sprzedali kilka przedmiotów :/ )
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Oszukali kilkuset internautów

Postprzez Ayla » 2005-01-07, 21:52:59

Na allegro jest bardzo duzo oszustów i cokolwiek kupując czy sprzedając trzeba uważać... Mi się udało m.in. sprzedac komputer. wszystko rozegrało się profesjonalnie.. facet osobiście przyjechał.. podłączył, sprawdził czy działą zapłacił i pojechał .... I takich ludzi się ceni.

Nie mam pojęcia po co oszukują niewinnych ludzi... prędzej czy późńiej i tak zostaną złapani... Jednak widać co Polska to Polska... Polak potrafi :/ czasem zbyt wiele :| :!:
"z perspektywy czasu zmieniłam tok myślenia, tusz do rzęs i światopogląd"
Waha się, jest w rozterce, krótko mówiąc - jest kobietą.
Avatar użytkownika
AylaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2611
Dołączył(a): 2004-11-28, 16:46:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Oszukali kilkuset internautów

Postprzez Suceed » 2005-01-08, 12:17:54

Ja na allegro zostalem oszukany na 30 zl :/ ale jakos to przerzylem

Ja ostatnio czytalem ze gdzies ktos stworzyl ludzaco podobna strone do allegro i powysylal mejle zeby sie na nowo zalogowac ale przez ten nowy serwis i w taki sposob mial dostep do wszystkich hasel uzytkownikow ktorzy sie zarejestrowali :]
Avatar użytkownika
SuceedNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 7015
Dołączył(a): 2004-09-04, 15:25:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Oszukali kilkuset internautów

Postprzez Niedziel » 2005-01-08, 18:34:52

NA allegro pare rzeczy kupowałem ale wszystko ładnie przebiegało ale raz musialm czekać 2 miesiące na kabel do komórki :O.
A co do tych braci to niezłe z nich ziółka były :D
[you] - fajne forum nie :D
[you] - wejdź na WEBPC super strona komputerowa :)

NiedzielNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1133
Dołączył(a): 2004-11-30, 21:59:41
Lokalizacja: Strzelin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Hack, bugs & wirs

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 62 gości

cron