Głupota internautów

Wszędzie tego pełno :[

Głupota internautów

Postprzez privace » 2007-05-18, 12:05:58

Jeden z użytkowników internetu postanowił przeprowadzić dość oryginalny eksperyment. Zakupił domenę drive-by-download.info, a następnie w ramach Google Adwords rozpoczął 6-miesięczną kampanię reklamową witryny.

"Is your PC virus-free? Get it infected here!"
- brzmiało ogłoszenie wyświetlane w systemie Google.
Przez pół roku link został wyświetlony 259 723 razy - kliknięto w niego 409 razy (co oznacza skuteczność rzędu 0,16 proc.). Aż 98 proc. kliknięć wykonali użytkownicy systemu Windows, czyli potencjalne ofiary wirusów i złośliwego oprogramowania.

Ponad 300 kliknięć wykonano przy użyciu Internet Explorera. Można więc sądzić, że większość z odwiedzających stanowili mniej doświadczeni użytkownicy komputerów.

Mimo dość niskiej skuteczności kampanii, wynik i tak jest niepokojący. Potwierdza on tezę, że w wielu przypadkach do zainfekowania komputerów dochodzi z winy użytkowników.

Określenie "drive-by-download" oznacza proces instalacji oprogramowania (zwykle szkodliwego) podczas odwiedzania witryn internetowych, bądź odbierania e-maili bez wiedzy użytkownika.
artykuł
Głupota i nieznajomość języka, a może w ogóle nieumiejętność czytania ze zrozumieniem? No uśmiałam się z tego :rotfl2:
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Głupota internautów

Postprzez camel » 2007-05-18, 12:29:25

:rotfl: dobre :P fajny pomysł z tym eksperymentem :] już pomijając fakt, że większość 'internautów' nie myśli, to przecież wiadomo, że najbardziej przyciąga, to co jest zabronione i niebezpieczne. np. jak taki potencjalny użytkownik zobaczy napis : nie wchodź tutaj, jeżeli nie chcesz mieć wirusów w Windowsie !!, to oczywiste jest to, że wejdzie :]
'W dziedzinie muzycznej muszę wiedzieć wszystko. Jeżeli ktoś zagra melodię, pierdząc, ja muszę ją usłyszeć' - A.Ostrowski
amanita_citrina - mój muchomorek
:oczami:
Mój FotoBlog - Zapraszam
Avatar użytkownika
camelNone specified
Banned
Banned
 
Posty: 2373
Dołączył(a): 2007-04-14, 14:19:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Głupota internautów

Postprzez BlueMan » 2007-05-18, 13:28:59

Inna kwestia, że po prostu ktoś mógł klikać w reklamy, aby zarobić w swoim programie AdSense.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Głupota internautów

Postprzez camel » 2007-05-18, 13:57:28

no w sumie też prawda :P i to jest możliwe :]
'W dziedzinie muzycznej muszę wiedzieć wszystko. Jeżeli ktoś zagra melodię, pierdząc, ja muszę ją usłyszeć' - A.Ostrowski
amanita_citrina - mój muchomorek
:oczami:
Mój FotoBlog - Zapraszam
Avatar użytkownika
camelNone specified
Banned
Banned
 
Posty: 2373
Dołączył(a): 2007-04-14, 14:19:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Głupota internautów

Postprzez cre[a]tive » 2007-05-20, 19:20:48

a może ktoś kliknął bo myślał, że to kit i z czystej ciekawości. to się przecież zdarza, sama nie wiem, czy jak bym takie ogłoszenie zobaczyła to czy wzięłabym to poważnie, inna sprawa, że na pewno bym nie kliknęła
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy


  • Inne

Powrót do Hack, bugs & wirs

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 91 gości

cron