Bagle znowu atakuje

Wszędzie tego pełno :[

Bagle znowu atakuje

Postprzez hitman1986 » 2005-09-22, 00:47:09

di.com.pl napisał(a):W dniach 19-20 września 2005 r. nastąpił kolejny już lawinowy napływ nowych wersji szkodnika komputerowego o nazwie Bagle. W ciągu dwóch ubiegłych dni analitycy z laboratorium antywirusowego firmy Kaspersky Lab poinformowali o dodaniu do antywirusowych baz danych sygnatury ponad 20 nowych wariantów tego konia trojańskiego. Jak donosi Sophos, Bagle został wysłany na miliony adresów email na całym świecie.

W działaniach autora Bagle pojawiła się nowa prawidłowość - kolejne jego serie działają tylko w określonych systemach operacyjnych. Obecna seria atakuje tylko systemy klasy Windows NT, podczas gdy szkodniki rozesłane w ubiegłym tygodniu działały wyłącznie w systemie Windows 98.

Analitycy Kaspersky Lab sugerują, że autor Bagle działa według przygotowanej taktyki. W chwili obecnej wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie pojawią się jego kolejne wersje.

"Celem tych intensywnych działań jest stworzenie sieci zainfekowanych komputerów (tzw. botnetów) poprzez znalezienie nowych ofiar, zainfekowanie ich i przyłączenie do sieci." - mówi Yuri Mashevsky, analityk z laboratorium antywirusowego firmy Kaspersky Lab.

Najnowsze warianty Bagle docierają do użytkowników komputerów zazwyczaj jako załączniki (.ZIP) do wiadomości email. Pole "temat" zainfekowanej wiadomości jest puste, a w treści znajduje się tekst "new price". Poprzednie wersje Bagle uaktualniają się automatycznie przez internet.

Po zainfekowaniu Bagle próbuje wyłączyć działanie programów antywirusowych i innych aplikacji zabezpieczających komputer, a także blokuje dostęp do stron producentów oprogramowania antywirusowego. Działania te mają zapewne umożliwić przestępcom dostęp do zainfekowanej maszyny.

Zaleca się jak najszybszą aktualizację baz danych z sygnaturami szkodników programów antywirusowych, które używacie.


No to ładnie, kolejna epidemia wisi w powietrzu... Znowu jakieś głupki otworzą załącznik i będą zawirusowani... Hie hie...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bagle znowu atakuje

Postprzez BlueMan » 2005-09-22, 20:05:34

I potem maja pretnesje... a sami nie umia sie zabezpieczyc... :|

I dziwie sie, ze nadal ludzie to robia, a tak glosno w necie jest o tym, aby nie otwierac nieznajomych zalacznikow
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Bagle znowu atakuje

Postprzez Suceed » 2005-09-22, 21:21:59

Wysyłanie wirusów na mejla to już przeżytek a ludzie się jeszzce na to nabierają :|
Avatar użytkownika
SuceedNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 7015
Dołączył(a): 2004-09-04, 15:25:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bagle znowu atakuje

Postprzez hitman1986 » 2005-09-23, 10:11:35

Jak są bezmyśli, to się nabierają... :hahaha:
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bagle znowu atakuje

Postprzez strzala » 2005-09-24, 07:45:45

ja nigdy nie otworzyłem maila od nieznajomego , moja mama tez wiec ja nie bede miec klopotow :P
[[;
Avatar użytkownika
strzalaNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 955
Dołączył(a): 2005-05-07, 14:52:53
Lokalizacja: Zabrze
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bagle znowu atakuje

Postprzez Pico » 2006-05-26, 18:43:20

no pojeżdżacie tych co jeszcze siena to nabierają... a jak ktoś jest całkowity novice to się podnieci że ma maila od kogoś i widzi e to nie reklama to chce jak najszybciej zobaczyć co to... a potem ma lipę jeżeli nie ma żadnych zabezpieczeń... :P
Albert Einstein napisał(a):"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa ale czwarta będzie na pewno na maczugi."
Avatar użytkownika
PicoNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 155
Dołączył(a): 2006-04-03, 20:50:12
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bagle znowu atakuje

Postprzez traphezz » 2006-05-26, 19:15:15

Widac ze sie ktos w archeologa bawi :| daruj se ten dzial a kop gdzies indziej i bardziej sensownie

traphezzNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 5249
Dołączył(a): 2004-11-08, 17:49:22
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Adam


  • Inne

Powrót do Hack, bugs & wirs

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości