Komputery przyczyną jaskry

Wszędzie tego pełno :[

Komputery przyczyną jaskry

Postprzez BlueMan » 2004-11-20, 17:16:23

kg, DI napisał(a):Według japońskich naukowców, przesiadywanie godzinami przed ekranem komputera jest czynnikiem zwiększającym ryzyko wystąpienia jaskry, która czasami prowadzi nawet do utraty wzroku.

W artykule opublikowanym w British Journal of Ophthalmology, zespół dr Masayuki Tatemichiego zaprezentował rezultaty badań, przeprowadzonych na 10 tysiącach japońskich pracowników.

Naukowcy Uniwersytetu Toho w Tokio zaobserwowali, że wśród wszystkich osób poddanych badaniu ponad 5% zadeklarowało problemy ze wzrokiem. Niestety, największe dotyczyły tych, którzy spędzają długi czas przed komputerem.

Były to osoby, które pracują przy monitorze ponad 8 godzin dziennie, oraz krótkowidzące. To właśnie te osoby są najbardziej zagrożone jaskrą, podkreślają autorzy raportu.

Oczywiście praca przy monitorze nie jest jedynym czynnikiem zwiększającym zagrożenie tą niebezpieczną chorobą, bowiem dochodzi jeszcze kwestia wysokiego ciśnienia krwi oraz palenia papierosów.

Jaskra to postępująca utrata wzroku, wywołana uszkodzeniem nerwu wzrokowego. Nie leczona może doprowadzić do całkowitej utraty wzroku, ale wykryta we wczesnym stadium pozwala na skuteczne leczenie.

Rozwiązaniem jest posiadanie panela LCD, albo odpowiedniego filtra na zwykły monitor CRT
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19106
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Komputery przyczyną jaskry

Postprzez Meth » 2004-11-20, 21:58:46

Ja mam na szczeście LCD więc mnie problemnie dotyczy :P
Meth.
Avatar użytkownika
MethNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 824
Dołączył(a): 2004-10-31, 13:22:13
Lokalizacja: z Daleka
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Hack, bugs & wirs

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości