Nie łgam w żywe oczy

Wszystkie najciekawsze informacje z życia w Polsce.

Re: Nie łgam w żywe oczy

Postprzez Brauning » 2007-11-13, 16:42:32

ET napisał(a):Chamstwa i insynuacji było już tyle, że się ludzie w końcu wkurzyli, zmobilizowali i odstawili od koryta.


"Ludzie" się zmieniają. Koryto zawsze zostaje.
>> W wielu państwach zachodnich obywatele nie są zmuszani do posiadania dowodu osobistego. W UK i USA nie ma nawet obowiązku posiadania dokumentu ze zdjęciem. Obowiązek posiadania dowodu osobistego wprowadził Hans Frank - Generalny Gubernator na okupowanych terenach Polski <<
Avatar użytkownika
BrauningNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 301
Dołączył(a): 2007-11-06, 22:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Nie łgam w żywe oczy

Postprzez ET » 2007-11-14, 10:25:03

"Ludzie" się zmieniają. Koryto zawsze zostaje.

Ale ja nie mam nic przeciwko korytu, wszędzie na świecie władza oznacza pewne przywileje i całkowicie może im zaprzeczyć tylko hipokryta. Mnie chodzi o to, by rządzili fachowcy, a nie pan Lepper.
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Nie łgam w żywe oczy

Postprzez Brauning » 2007-11-14, 12:25:27

ET napisał(a):Ale ja nie mam nic przeciwko korytu, wszędzie na świecie władza oznacza pewne przywileje i całkowicie może im zaprzeczyć tylko hipokryta. Mnie chodzi o to, by rządzili fachowcy, a nie pan Lepper.


Gdybyś zobaczył kto rządzi na poziomie rad małych miejscowości lub powiatów to zatęskniłbyś za Lepperem. W Polsce administracja rozdmuchana jest do granic możliwości. A koryto w Polsce jest wyjątkowo wielkie, nawet jak na UE.
>> W wielu państwach zachodnich obywatele nie są zmuszani do posiadania dowodu osobistego. W UK i USA nie ma nawet obowiązku posiadania dokumentu ze zdjęciem. Obowiązek posiadania dowodu osobistego wprowadził Hans Frank - Generalny Gubernator na okupowanych terenach Polski <<
Avatar użytkownika
BrauningNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 301
Dołączył(a): 2007-11-06, 22:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Nie łgam w żywe oczy

Postprzez ET » 2007-11-14, 14:37:57

Brauning napisał(a):Gdybyś zobaczył kto rządzi na poziomie rad małych miejscowości lub powiatów to zatęskniłbyś za Lepperem.

o taak, na pewno ;)
Brauning napisał(a):W Polsce administracja rozdmuchana jest do granic możliwości. A koryto w Polsce jest wyjątkowo wielkie, nawet jak na UE.

Ciekawe, to dlaczego od eurosceptyków przed referendum słyszałem, że nie ma większej biurokracji niż w centrali w Brukseli i że ta nas zje?
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Nie łgam w żywe oczy

Postprzez Brauning » 2007-11-14, 15:10:33

ET napisał(a):Ciekawe, to dlaczego od eurosceptyków przed referendum słyszałem, że nie ma większej biurokracji niż w centrali w Brukseli i że ta nas zje?


Bo to prawda. Już zaczyna nas zjadać. Limity na dwutlenek węgla ustalone przez eurobiurokratów mogą nas kosztować nawet 8 mld w ciągu zaledwie kilku lat.

Ale to nie zmienia faktu, że Polska to po prostu jedno wielkie koryto. Ci na samym dole np. w powiatach nie mają żadnej władzy, ale pieniądze biorą. Ot, takie korytko dla dołów partyjnych, żeby się "nie burzyły".
>> W wielu państwach zachodnich obywatele nie są zmuszani do posiadania dowodu osobistego. W UK i USA nie ma nawet obowiązku posiadania dokumentu ze zdjęciem. Obowiązek posiadania dowodu osobistego wprowadził Hans Frank - Generalny Gubernator na okupowanych terenach Polski <<
Avatar użytkownika
BrauningNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 301
Dołączył(a): 2007-11-06, 22:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Nie łgam w żywe oczy

Postprzez ET » 2007-11-16, 12:51:23

Brauning napisał(a):Bo to prawda. Już zaczyna nas zjadać. Limity na dwutlenek węgla ustalone przez eurobiurokratów mogą nas kosztować nawet 8 mld w ciągu zaledwie kilku lat.

I dobrze, skoro nie potrafimy zadbać o czystość wokół nas, trzeba nas troszkę zmobilizować.
Brauning napisał(a):Ale to nie zmienia faktu, że Polska to po prostu jedno wielkie koryto. Ci na samym dole np. w powiatach nie mają żadnej władzy, ale pieniądze biorą. Ot, takie korytko dla dołów partyjnych, żeby się "nie burzyły".

Co? Powiaty i gminy tak naprawdę odpowiadają za to jak wygląda świat wokół nas (za czystość naszych miast, remonty, budowy, pozyskiwanie środków unijnych.) Zależy od nich bardzo dużo.
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Nie łgam w żywe oczy

Postprzez Brauning » 2007-11-17, 22:05:13

ET napisał(a):I dobrze, skoro nie potrafimy zadbać o czystość wokół nas, trzeba nas troszkę zmobilizować.


Do jakiej czystości? To uderzenie bezpośrednio w i tak mizerny wzrost gospodarczy. Poziom życia w Polsce zamiast rosnąc szybko, będzie bardzo powoli unosił się do góry. Jak nie akcyza w Polsce to limity w Brukseli. Wszystko byle inni bogacili się naszym kosztem. Stara 15-stka ma większe limity, żeby się mogła rozwijać, a nam dali śmieszne ograniczenia, których nie jesteśmy w stanie wypełnić. Będziemy płacić kary albo kupować limity od bogatych krajów Unii. Unia daje Polsce grosik, a żąda miliardów. Po raz kolejny namawiam do myślenia! To naprawdę nie boli!

ET napisał(a):Co? Powiaty i gminy tak naprawdę odpowiadają za to jak wygląda świat wokół nas (za czystość naszych miast, remonty, budowy, pozyskiwanie środków unijnych.) Zależy od nich bardzo dużo.


Bzdura. Jeden szczebel administracji można bez żadnych konsekwencji zlikwidować. Można osiągnąć z tego tylko same korzyści. W Polsce 80% budżetu Państwa wydaje się w Ministerstwach. Ci na dole nie mają żadnych pieniędzy. Nie mają czym zarządzać. Są niepotrzebni.
>> W wielu państwach zachodnich obywatele nie są zmuszani do posiadania dowodu osobistego. W UK i USA nie ma nawet obowiązku posiadania dokumentu ze zdjęciem. Obowiązek posiadania dowodu osobistego wprowadził Hans Frank - Generalny Gubernator na okupowanych terenach Polski <<
Avatar użytkownika
BrauningNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 301
Dołączył(a): 2007-11-06, 22:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Nie łgam w żywe oczy

Postprzez ET » 2007-11-18, 01:09:36

Brauning napisał(a):. Ci na dole nie mają żadnych pieniędzy. Nie mają czym zarządzać. Są niepotrzebni.

Jesteś za państwem sterowanym centralnie? Ciekawe jak na liberała.
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Nie łgam w żywe oczy

Postprzez Brauning » 2007-11-18, 13:13:57

ET napisał(a):Jesteś za państwem sterowanym centralnie? Ciekawe jak na liberała.


Nie jestem za Państwem centralnie sterowanym, tylko za ograniczoną zdecentralizowaną administracją. Uważam, że powinno się zlikwidować większość ministerstw, a ich kompetencje przekazać do samorządów. Ale władza samorządowa jest zbyt rozbudowana, nawet do obsługi zdecentralizowanego Państwa. W Nowym Jorku jest 20 radnych, a w Krakowie w sumie około 400. Mnoży się stanowiska dla dołów partyjnych. A koszta tego są okrutne.

W tej chwili ministerstwa wydają 80% budżetu. Uważam , że powinny wydawać góra 20%. Cały pobór podatków powinien odbywać się na poziomie gmin. W tej kwestii wzorem jest dla mnie Szwajcaria, gdzie w każdym kantonie są inne podatki i każdy kanton większą część wpływów z podatków przeznacza na własne potrzeby. Ludzie mogą wtedy wybierać swobodnie miejsce zamieszkania. Przenoszą się z miejsc, gdzie są wyższe podatki i gorsze warunki płacowe do innych gdzie mogą liczyć na wyższy poziom życia.
>> W wielu państwach zachodnich obywatele nie są zmuszani do posiadania dowodu osobistego. W UK i USA nie ma nawet obowiązku posiadania dokumentu ze zdjęciem. Obowiązek posiadania dowodu osobistego wprowadził Hans Frank - Generalny Gubernator na okupowanych terenach Polski <<
Avatar użytkownika
BrauningNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 301
Dołączył(a): 2007-11-06, 22:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Nie łgam w żywe oczy

Postprzez ET » 2007-11-19, 01:53:15

Aaa, teraz już rozumem. Po prostu źle zrozumiałem Twój post.
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia strona

  • Inne

Powrót do Aktualności z Polski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 60 gości

cron