[Nowość] Nowy projekt ustawy o VAT

Wszystkie najciekawsze informacje z życia w Polsce.

[Nowość] Nowy projekt ustawy o VAT

Postprzez hitman1986 » 2007-11-02, 09:22:51

finanse.wp.pl napisał(a):Partia Donalda Tuska ma gotowy projekt nowej ustawy o VAT. Przedsiębiorcy się ucieszą - zapewnia "Puls Biznesu".

Żadna ustawa gospodarcza w ostatnich latach nie była tak krytykowana, jak ustawa o podatku VAT. Główne zarzuty wobec niej to: mnóstwo bubli i błędów, zawiłość, niezgodność z unijną dyrektywą i trudności w rozliczaniu podatku - wylicza gazeta. Prawnicy i przedsiębiorcy od dawna apelują o naprawę kulejącego systemy vatowskiego. Problem obiecuje rozwiązać zwycięzca wyborów - Platforma Obywatelska.

Mamy w zasadzie gotowy projekt całkowicie nowej ustawy o podatku VAT. Jej celem jest ulżenie przedsiębiorcom, dzięki uproszczeniu rozliczania VAT, co znacząco obniży koszty jego poboru. Na razie nie zamierzamy jednak zmieniać stawek VAT - mówi "Pulsowi Biznesu" Zbigniew Chlebowski, kandydat na ministra w rządzie PO-PSL.

Projekt ma być priorytetowo traktowany przez nowy rząd i jako jeden z pierwszych trafić ma do nowego Sejmu - awizuje gazeta.

No, wreszcie pierwsza pożądna ustawa od lat. Cieszy mnie to, może wzrośnie samozatrudnienie dzięki tamu :)

Jestem ciekawy, co zaproponują...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [Nowość] Nowy projekt ustawy o VAT

Postprzez puszka » 2007-11-02, 09:40:24

Właśnie, ciekawe na czym miałoby polegać to uproszczenie rozliczania VAT. Nie ma dokładniejszych informacji na WP?
Avatar użytkownika
puszkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 2006-04-21, 16:28:25
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [Nowość] Nowy projekt ustawy o VAT

Postprzez hitman1986 » 2007-11-02, 09:42:08

puszka napisał(a):Nie ma dokładniejszych informacji na WP?

Nie. Z tego, co Tusk mówił przed wyborami, ma to polegać na zmianach w prawnych przepisach dot. odprowadzania podatku VAT... Poza tym pewnie czas oczekiwania na zwrot podatku na początku roku się skróci, a to już dobry sygnał :)
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Aktualności z Polski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 52 gości

cron