[Uwaga] Zniesienie obowiazku szkolnego

Wszystkie najciekawsze informacje z życia w Polsce.

Re: [Uwaga] Zniesienie obowiazku szkolnego

Postprzez paimka » 2007-06-28, 20:46:51

Tak! tylko posiadanie dyplomu wyższej renomowanej uczelni coś gwarantuje!
<= to była ironia ;]

Lary napisał(a):Nieszczęśliwi muszą być mieszkańcy Afryki czy Amazonii, bo dyplomu nigdy nie będą posiadać.

W tym Temacie nie analizujemy sytuacji mieszkanców Afryki czy Amazonii tylko małych Polaków.

Lary napisał(a):Wolałbym podążać ścieżką wytyczona przez rodziców, a nie jakiegoś urzędnika państwowego czy polityka.

Może twoi rodzice byli normalni i nie mieli pomysów z kosmosu, ale inni mają! Moim zdaniem każde dziecko powinno mieć zapewniony taki sam start w życie, a jak go wykozysta to jego sprawa. Lecz.. Nie zabierajmy dzieciom szansy...

Lary napisał(a):a nie jakiegoś urzędnika państwowego czy polityka.

Ścieżka w szkole jest ustalana przez pedagogów z "wyższej połki". To, że czasami nie wiedzą co robia, to inna sprawa, ale takich spraw jest mało.

Lary napisał(a):Eeee... co ma ZUS do edukacji? Poza tym, ze jedno i drugie jest przymusowe i powinno zostać zlikwidowane...


to więc po kolei..
edukacja=>dzieci=>szparagi=>rolnictwo=>mięso=>antybiotyki i sterydy=>zdrowie człowieka=>służba zdrowia=>ZUS

Jedno powinno być zlikwidowane,a drugie nie!
(...)my walczymy jeszcze gdzie indziej. każdego dnia staczamy wyniszczające pojedynki, których nikt nie widzi ani nie rozumie, ani nawet nie ma pojęcia o ich istnieniu. pojedynki z samym sobą, z własnymi emocjami.
Avatar użytkownika
paimkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1439
Dołączył(a): 2007-05-28, 15:38:21
Lokalizacja: Wawa/Czewa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [Uwaga] Zniesienie obowiazku szkolnego

Postprzez Lary » 2007-06-28, 21:23:18

W tym Temacie nie analizujemy sytuacji mieszkanców Afryki czy Amazonii tylko małych Polaków.


Co nie zmiana faktu, że każdemu dyplom do szczęścia potrzebny nie jest.

Moim zdaniem każde dziecko powinno mieć zapewniony taki sam start w życie


Słusznie powinno... popieram.. ważne, żeby nie było to za publiczne, czyli moje pieniądze. Każdy rodzic powinien mieć prawo decydować o swoim dziecku, a nie, żeby robił to za niego urzędnik państwowy.

Ścieżka w szkole jest ustalana przez pedagogów z "wyższej połki". To, że czasami nie wiedzą co robia, to inna sprawa, ale takich spraw jest mało.


Powinna być ustalona przez pedagogów w szkole do której posyłam moje dzieci.

edukacja=>dzieci=>szparagi=>rolnictwo=>mięso=>antybiotyki i sterydy=>zdrowie człowieka=>służba zdrowia=>ZUS


Wystarczy z tego wykreślić ostatnie i najbardziej zawodne i problem z głowy, bo wtedy każdy dba o swoje zdrowie i sam może o sobie decydować.
"A government big enough to give you everything you want, is strong enough to take everything you have." by Thomas Jefferson
Avatar użytkownika
LaryNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 713
Dołączył(a): 2006-12-20, 18:56:25
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [Uwaga] Zniesienie obowiazku szkolnego

Postprzez paimka » 2007-06-28, 21:44:26

Lary napisał(a):Słusznie powinno... popieram.. ważne, żeby nie było to za publiczne, czyli moje pieniądze. Każdy rodzic powinien mieć prawo decydować o swoim dziecku, a nie, żeby robił to za niego urzędnik państwowy.


W każdym państwie placi się podatki i każdy je płaci. Fundusze publiczne są wydawane m in na oświatę. Gdzie poyłasz dziecko to Twoja sprawa. Są szkoły prywatne i państwowe. Kościelne i świeckie. Zawsze masz wybór.

Lary napisał(a):bo wtedy każdy dba o swoje zdrowie i sam może o sobie decydować.
Tu powinien być "," i dopisek: w zalezności od funduszy danej rodziny.
(...)my walczymy jeszcze gdzie indziej. każdego dnia staczamy wyniszczające pojedynki, których nikt nie widzi ani nie rozumie, ani nawet nie ma pojęcia o ich istnieniu. pojedynki z samym sobą, z własnymi emocjami.
Avatar użytkownika
paimkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1439
Dołączył(a): 2007-05-28, 15:38:21
Lokalizacja: Wawa/Czewa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [Uwaga] Zniesienie obowiazku szkolnego

Postprzez Lary » 2007-06-28, 23:22:29

W każdym państwie placi się podatki i każdy je płaci.


To akurat o niczym nie świadczy... podatki to po prostu usankcjonowana prawnie kradzież, ale wciąż kradzież.

Fundusze publiczne są wydawane m in na oświatę.


Niepotrzebnie...

Gdzie poyłasz dziecko to Twoja sprawa. Są szkoły prywatne i państwowe. Kościelne i świeckie. Zawsze masz wybór.


Co to za wybór gdzie pośle dziecko, skoro podatki na mundurki i tak czy siak muszę płacić... Mam wybór.. jak nie zapałce podatku to mnie władują do więzienia.

Tu powinien być "," i dopisek: w zalezności od funduszy danej rodziny.


Istnieja prywatne zakłady ubezpieczeniowe, ponadto prywatyzacja służby i likwidacja ZUSu zwiększyła by ilość pieniędzy jakimi nawet Ci najbiedniejsi mogliby dysponować na służbę zdrowia. ALe to nie o tym temat :P
"A government big enough to give you everything you want, is strong enough to take everything you have." by Thomas Jefferson
Avatar użytkownika
LaryNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 713
Dołączył(a): 2006-12-20, 18:56:25
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [Uwaga] Zniesienie obowiazku szkolnego

Postprzez paimka » 2007-06-28, 23:45:10

Lary napisał(a):To akurat o niczym nie świadczy... podatki to po prostu usankcjonowana prawnie kradzież, ale wciąż kradzież


Jesteś anarchistą?? Niby z czego pańswo ma sie utrzymać? To, że polska ma wysokie podatki to inna kwestia.

Lary napisał(a):Niepotrzebnie...

Chodziłam do państwowej szkoly od zawsze i nie zgadzam się z Twoim zdaniem. Państwowa oświata w Posce, funkcjonuje lepiej niz prywatna.[To tylko moje zdanie]

Lary napisał(a):Co to za wybór gdzie pośle dziecko, skoro podatki na mundurki i tak czy siak muszę płacić... Mam wybór.. jak nie zapałce podatku to mnie władują do więzienia.


Masz wybór. jedż na jakieś wyspy gdzie jest raj podatkowy np. do Malezjii. Tam nie bedziesz miał takich problemów.
(...)my walczymy jeszcze gdzie indziej. każdego dnia staczamy wyniszczające pojedynki, których nikt nie widzi ani nie rozumie, ani nawet nie ma pojęcia o ich istnieniu. pojedynki z samym sobą, z własnymi emocjami.
Avatar użytkownika
paimkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1439
Dołączył(a): 2007-05-28, 15:38:21
Lokalizacja: Wawa/Czewa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [Uwaga] Zniesienie obowiazku szkolnego

Postprzez Lary » 2007-06-29, 00:00:32

Niby z czego pańswo ma sie utrzymać?

O! Trafiłaś w sedno! Podatki jako źródło pokrywania kosztów działania administracji państwowej potrzebnej do regulacji i pobierania podatków! Tak to mniej-więcej wygląda w socjalizmie xD

Chodziłam do państwowej szkoly od zawsze i nie zgadzam się z Twoim zdaniem. Państwowa oświata w Posce, funkcjonuje lepiej niz prywatna.


Może dlatego, że państwowa jest dotowana, prywatna jest ograniczana i nie wytrzymuje nierównej konkurencji z szkoła państwową? :|

Masz wybór. jedż na jakieś wyspy gdzie jest raj podatkowy np. do Malezjii. Tam nie bedziesz miał takich problemów.


Lepiej jednak zrobić niskie podatki w PL i oddać władzę rodzicielską rodzicom.
"A government big enough to give you everything you want, is strong enough to take everything you have." by Thomas Jefferson
Avatar użytkownika
LaryNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 713
Dołączył(a): 2006-12-20, 18:56:25
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [Uwaga] Zniesienie obowiazku szkolnego

Postprzez paimka » 2007-06-29, 01:35:33

Lary napisał(a):Podatki jako źródło pokrywania kosztów działania administracji państwowej potrzebnej do regulacji i pobierania podatków! Tak to mniej-więcej wygląda w socjalizmie


Żle odczytałeś moja intencje. Nie o to mi chodziło. Mam wrażenie że chciałbyś żeby, wszystko zostało zniesione i aby państwo było okreslone tylko jako granice a nie jako ustrój.

Lary napisał(a):Może dlatego, że państwowa jest dotowana, prywatna jest ograniczana i nie wytrzymuje nierównej konkurencji z szkoła państwową?

Lary napisał(a):Co poradzic na to, ze najlepsze uniwersytety świata to szkoły prywatne? Tylko dlatego, ze edukacja państwowa za nimi nie nadąża należy blokowac rozwój tych prywatnych...?

Czym są ograniczone? Może są przepisy typu: "prywatnej szkole zabrania sie... itd" ?? Prywatne szkoły są dotowane przez rodziców(z tego co mi wiadomo przez państwo też), którzy posylaja tam swoje dzieci. O prywatnych szkołach( w Polsce) nie bede sie wypowidać bo to nie jest temat do tego.

Lary napisał(a):Lepiej jednak zrobić niskie podatki w PL

To napisz petycje do Kaczynskich, może Ci odpiszą.

Lary napisał(a):oddać władzę rodzicielską rodzicom.


Uważam że rodzice maja odpowiednio duzo władzy nad dziećmi. Dziecko można posłać do takiej szkoly jakiej się chce! Więc z czego robisz problem? Czy z tego, że mnie się nie podoba pomysł całkowitej rezygnacji z podstawowej edukacji?? Jeśli chcemy wykszałcic pokolenie ciemnoty to ten sposób jest idealny. Później wprowadźimy "rządy nielicznych". I problem z głowy! Garstka ludzi trzyma wladze i majątek w garści, a cała reszta cieszy się z tego że żyje(bo z niczego innego nie moze). Historia podobno lubi się powtarzać! W plemionach afrykańskich jest taka zasada jaka Ty preferujesz: "rodzic władcą absolutnym dla dziecka!".
(...)my walczymy jeszcze gdzie indziej. każdego dnia staczamy wyniszczające pojedynki, których nikt nie widzi ani nie rozumie, ani nawet nie ma pojęcia o ich istnieniu. pojedynki z samym sobą, z własnymi emocjami.
Avatar użytkownika
paimkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1439
Dołączył(a): 2007-05-28, 15:38:21
Lokalizacja: Wawa/Czewa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [Uwaga] Zniesienie obowiazku szkolnego

Postprzez Lary » 2007-06-29, 08:56:52

Mam wrażenie że chciałbyś żeby, wszystko zostało zniesione i aby państwo było okreslone tylko jako granice a nie jako ustrój.


Dobrze kombinujesz, brawo :]

Czym są ograniczone? Może są przepisy typu: "prywatnej szkole zabrania sie... itd" ?? Prywatne szkoły są dotowane przez rodziców(z tego co mi wiadomo przez państwo też), którzy posylaja tam swoje dzieci. O prywatnych szkołach( w Polsce) nie bede sie wypowidać bo to nie jest temat do tego.


Jest cała masa przepisów typu... "prywatna szkoła musi...". Taa... dotowane przez rodziców... przez rodziców są opłacane. Jest różnica pomiędzy opłacaniem a metodami finansowania z budżetu państwa. Co z tego, że jest "wybór" gdzie poślemy dzieciaka, skoro i tak nie może prowadzić to do uchylania się od wykonywania obowiązków publicznych nałożonych przez ustawy... czyli... dotowania państwowych szkół :| Niezależnie od tego czy chce posłać dziecko do publicznej czy prywatnej... i tak szy siak trzeba łożyć gruba kasę na finansowanie szkolnictwa publicznego. To ma być uczciwa konkurencja miedzy prywatną a publiczną?

Uważam że rodzice maja odpowiednio duzo władzy nad dziećmi. Dziecko można posłać do takiej szkoly jakiej się chce! Więc z czego robisz problem? Czy z tego, że mnie się nie podoba pomysł całkowitej rezygnacji z podstawowej edukacji?? Jeśli chcemy wykszałcic pokolenie ciemnoty to ten sposób jest idealny. Później wprowadźimy "rządy nielicznych". I problem z głowy! Garstka ludzi trzyma wladze i majątek w garści, a cała reszta cieszy się z tego że żyje(bo z niczego innego nie moze). Historia podobno lubi się powtarzać! W plemionach afrykańskich jest taka zasada jaka Ty preferujesz: "rodzic władcą absolutnym dla dziecka!".


Nie... socjaliści doprowadzili do sytuacji w której obowiązkiem rodzica jest tylko utrzymać dzieciaka. Resztą zajmuje się oświecone państwo w myśl zasady "wszystkie dzieci nasze są". To normalne, że rodzice mają władzę prawie absolutną... ponieważ to ich dziecko, oni są zmuszeni je wychowywać i mają to prawo robić wg. ich uznania. Aparat państwowy nie ma nic do tego, nie jego sprawa.

Można podstawowo edukować.. proszę bardzo.. byle nie za moje pieniądze, prywatne organizacje mogą dać pole do popisu... Mimo tego, że mamy publiczna edukacje, nie pomogło to wiele i tak mamy społeczeństwo ciemniaków. Zreszta... co Ci przeszkadza.. dbaj o to, żebyś Ty była mądra i wykształcona, a jeśli chcesz... to jak mówię.. wykaż się prywatnie... nie za publiczną kasę.
"A government big enough to give you everything you want, is strong enough to take everything you have." by Thomas Jefferson
Avatar użytkownika
LaryNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 713
Dołączył(a): 2006-12-20, 18:56:25
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [Uwaga] Zniesienie obowiazku szkolnego

Postprzez cre[a]tive » 2007-06-30, 16:44:37

Lary napisał(a):co z tego że skończy liceum... na studia i tak nigdy nie pójdzie, a brak obowiązku szkolnego zdecydowanie odciążyłby budżet rodziców. Nawet jeśli zdecydowaliby sie oni go wysłać do szkoły to wyjdą na tym lepiej (także finansowo), gdy zrobią to dobrowolnie, a nie z przymusu.


Larry czytam cię i mi szczęka opada. gdzieś ty się chował chłopie? pod kloszem? wyjaśnij mi z łaski swojej czemu to niby ktoś ze wsi nie pójdzie na studia?
gwoli jasności pragnę wyjaśnić, że ze wsi nie jestem, żeby nie było, że to dlatego się burzę. ale nie mogę przepatrzeć na twój brak obiektywizmu.

mam sporo znajomych, których poznałam studiując na najlepszej w tym kraju uczelni i są oni ze wsi. z reguły są mądrzejsi i bardziej pracowici niż te snoby z warszawy. podkreślam - nie dość, że poszli na studia to i jeszcze najlepsze. Ale nie.. uwaga Larry wyrokuje - kto jest ze wsi i tak nie pójdzie na studia, brawo tok myślenia godny człowieka "inteligentnego" :dobani:
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: [Uwaga] Zniesienie obowiazku szkolnego

Postprzez paimka » 2007-06-30, 18:27:27

Dzięki kobieta za poparcie bo do Larego nie docierają żadne racjonalne argumenty. On wolałby stworzyc własną Utopię, gdzie tylko nieliczni byliby wykształceni. nie mam już co tu dodawać bo reszta byłaby powtórzeniem poglądów które przedstawiłam wyżej.
(...)my walczymy jeszcze gdzie indziej. każdego dnia staczamy wyniszczające pojedynki, których nikt nie widzi ani nie rozumie, ani nawet nie ma pojęcia o ich istnieniu. pojedynki z samym sobą, z własnymi emocjami.
Avatar użytkownika
paimkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1439
Dołączył(a): 2007-05-28, 15:38:21
Lokalizacja: Wawa/Czewa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [Uwaga] Zniesienie obowiazku szkolnego

Postprzez Lary » 2007-06-30, 18:57:22

Tak... największą konkurencją dla studentów z Warszawy i innych dużych miast stanowią właśnie ludzie ze wsi... ambitni, bo stypendium i wykształcenie są dla nich często jedyną metodą, żeby wyrwać się ze wsi. Ci z dużych miast podchodzą do studiowana zdecydowanie bardziej na luzie. Ale nie o tym...

Nie wiem czy masz tego świadomość, ale w Polsce podatki muszą płacić wszyscy... i Ci mieszkający na wsi i w miastach. Z tych podatków opłacane są państwowe uczelnie wyższe w naszym kraju. Oznacza to mniej-więcej tyle, że koszty studiów dziennych pokrywane są w równym stopniu przez wszystkich, niezależnie od miejsca zamieszkania... teraz.. przyjrzyjmy się statystykom.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ludność według statusu edukacyjnego i klasy miejscowości zamieszkania w %:

Kod: Zaznacz cały
Młodzież w wieku 16-19 lat ucząca się w szkołach: miasto największe: 89,40 miasto mniejsze: 97,63 wieś: 85,43


Kod: Zaznacz cały
Osoby w wieku 20-24 lata uczące się w szkołach: miasto większe: 61,06 miasto mniejsze: 58,22 wieś: 25,99


Proponuję też zwrócić uwagę na tabelki..

Ludność miast według płci, wieku i poziomu wykształcenia oraz Ludność wsi według płci, wieku i poziomu wykształcenia

Popatrzmy więc...

W miastach znaleziono 614 osób z wykształceniem wyższym na 4985 pytanych.

Jeśli chodzi o wieś... osób z wyższym jest 107 na 2769.

źródło: http://www.vulcan.edu.pl/badania/badani ... dnosc.html

Wróćmy do moich stwierdzeń na temat wsi...

Podsumuję...

Większość osób mieszkających na wsi nie idzie na uniwersytet, mimo, że z ich podatków są one finansowane.

Więcej osób po uniwerkach jest w miastach, w miastach gdzie zazwyczaj mieszkają ludzie bogatsi, ludzie których stać nawet na to, żeby opłacić czesne.

Zaraz, zaraz.. czy ja dobrze rozumiem? Statystycznie biedniejsi (żeby nie było, że się tych mieszkańców wsi czepiam) od miastowych mieszkańcy wsi... Płacą tak samo podatki na uniwersytety. Mimo, że ich dzieci zazwyczaj/w większości nigdy na żaden uniwersytet nie pójdą. Opłacają więc tym samym darmową edukacjhę mieszkańcom miast. Brawo! To się nazywa wyrównywanie szans i wspieranie biedniejszych, oferowanie im darmowej edukacji.
"A government big enough to give you everything you want, is strong enough to take everything you have." by Thomas Jefferson
Avatar użytkownika
LaryNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 713
Dołączył(a): 2006-12-20, 18:56:25
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [Uwaga] Zniesienie obowiazku szkolnego

Postprzez paimka » 2007-06-30, 19:16:24

Lary napisał(a):Zaraz, zaraz.. czy ja dobrze rozumiem? Statystycznie biedniejsi (żeby nie było, że się tych mieszkańców wsi czepiam) od miastowych mieszkańcy wsi... Płacą tak samo podatki na uniwersytety. Mimo, że ich dzieci zazwyczaj/w większości nigdy na żaden uniwersytet nie pójdą. Opłacają więc tym samym darmową edukacjhę mieszkańcom miast. Brawo! To się nazywa wyrównywanie szans i wspieranie biedniejszych, oferowanie im darmowej edukacji.


Przekręcasz wszystko na swoją stronę. Idąc Twoim tokiem rozumowania mogłabym powiedzieć, że "miastowi" mimo że nigdy nie beda rolnikami dotują rolnictwo(bo tak w rzeczywistości jest!!). Róznica jest taka że mieszkancy miast płacą większe podatki, gdyż więcej kupują i zarabiają! Fundusze jakie mieszkańcy wsi dają do skarbu państwa są małe!
Lary napisał(a):Brawo! To się nazywa wyrównywanie szans i wspieranie biedniejszych, oferowanie im darmowej edukacji.

Więc Twoje założenie (patrz wyżej) jest błedne. Bo nikt nam nie przysyła sprawozdania, na co nasze podatki są wydawane! Są wydawane na różne dziwne sprawy i nie tylko na edukacje!
(...)my walczymy jeszcze gdzie indziej. każdego dnia staczamy wyniszczające pojedynki, których nikt nie widzi ani nie rozumie, ani nawet nie ma pojęcia o ich istnieniu. pojedynki z samym sobą, z własnymi emocjami.
Avatar użytkownika
paimkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1439
Dołączył(a): 2007-05-28, 15:38:21
Lokalizacja: Wawa/Czewa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [Uwaga] Zniesienie obowiazku szkolnego

Postprzez Lary » 2007-06-30, 19:40:32

dąc Twoim tokiem rozumowania mogłabym powiedzieć, że "miastowi" mimo że nigdy nie beda rolnikami dotują rolnictwo

Tak dotują! Absolutnie się z Tobą zgodzę i dodam, że ten proceder też powinien być ukrócony.

Miastowi płacą więcej.. i jakie to ma znaczenie? W związku z tym, ze płacą więcej bardziej przysługuje im darmowe szkolnictwo wyższe niż tym ze wsi? Cóż za brak wrażliwości społecznej w Twoim podejściu xD
Bo nikt nam nie przysyła sprawozdania, na co nasze podatki są wydawane! Są wydawane na różne dziwne sprawy i nie tylko na edukacje!

Właśnie.. różne dziwne sprawy... dodajmy... zazwyczaj zbędne :]

Słońce... co Ty robiłaś na WOSie? Jawność budżetu to jedna z podstawowych zasad. Jest coś takiego jak... "Sprawozdanie operatywne z wykonania budżetu państwa za okres (...)"

http://www.mf.gov.pl/dokument.php?const ... 5&id=75731
Kod: Zaznacz cały
Tabela nr. 7 - "WYDATKI   BUDŻETU   PAŃSTWA   -   WEDŁUG   DZIAŁÓW"
"A government big enough to give you everything you want, is strong enough to take everything you have." by Thomas Jefferson
Avatar użytkownika
LaryNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 713
Dołączył(a): 2006-12-20, 18:56:25
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [Uwaga] Zniesienie obowiazku szkolnego

Postprzez Lawenda » 2007-06-30, 20:08:59

Lary napisał(a):Tak... największą konkurencją dla studentów z Warszawy i innych dużych miast stanowią właśnie ludzie ze wsi... ambitni, bo stypendium i wykształcenie są dla nich często jedyną metodą, żeby wyrwać się ze wsi. Ci z dużych miast podchodzą do studiowana zdecydowanie bardziej na luzie



sama jestem z wsi i planuje studiowac w Warszawie nie uwazam tego ze jedyna szanse wyrwania sie.Moj chlopak jest warszawiakeim nie zauwazylam zeby jakos bardziej na luzie podchodzil do tego niz ja.Dla mnie to twoj tok rozumowania jest cholernie profincjonalny :P
Avatar użytkownika
LawendaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1866
Dołączył(a): 2007-06-07, 19:55:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [Uwaga] Zniesienie obowiazku szkolnego

Postprzez Lary » 2007-06-30, 20:18:49

Ja do swojego studiowania podchodzę bardzo na luzie, podobnie jak wielu moich kolegów i zdajemy sobie z tego sprawę.. że sie lenimy i zbytnio sie nie staramy. Jednocześnie obserwujemy ludzi którzy zachowują się tak jakby poza nauką nie istniało nic innego. Może nie tyczy się to wszystkich przypadków, ale nie zaprzeczysz chyba, że stypendium dla wywodzącego się z biednej rodziny jest niezwykle atrakcyjne. Zgodzisz się chyba też, że o ile studiujący warszawiak ma jakąś szansę zatrudnić się np. po znajomości, to inni/niektórzy muszą przekonać pracodawcę tylko swoimi bardzo dobrymi wynikami na studiach i ciężką pracą.
"A government big enough to give you everything you want, is strong enough to take everything you have." by Thomas Jefferson
Avatar użytkownika
LaryNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 713
Dołączył(a): 2006-12-20, 18:56:25
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [Uwaga] Zniesienie obowiazku szkolnego

Postprzez Lawenda » 2007-06-30, 21:39:36

Patrz koles to ja sie zatrudnilam po znajomosci a moj chlopak musial przekonywac wynikami.Wiec wiesz co oceniasz swiat na zasdzie swojego srodowiska.Dla mnie kwestia podejscia do studiow to nie jest kwestia skad sie jest miasto,czy wies.A raczej pomyslu na zycie.A stypendium hy nie ma biednych warszawiakow na stypendium twoim zdaniem ? sa tylko "wiesjskie" dzieciaki ?
Avatar użytkownika
LawendaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1866
Dołączył(a): 2007-06-07, 19:55:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [Uwaga] Zniesienie obowiazku szkolnego

Postprzez paimka » 2007-07-01, 02:13:53

Jakie słońce?? Co Ty sobie myśisz?! Nie jestem humanistka, tylko umysłem wybytnie ścislym!! mam swoje jazdy jak kazdy człowiek!! jesli myslisz że tylkko
Ty masz racje to się gęboko mylisz!! To, że Tobie się tak wydajeto nie znaczy wcale, że to musi być prawdą!! To że czytasz inne moje posty, nie oznacza że jesteś ponad przeciętnie inteligedny, ani nic w ten deseń!! Jestem mloda, zdolna, ambitna i co z tego?! To samo pytanie możesz zadać sobie!! '
Lary napisał(a):Ja do swojego studiowania podchodzę bardzo na luzie, podobnie jak wielu moich kolegów i zdajemy sobie z tego sprawę.. że sie lenimy i zbytnio sie nie staram
To Ty,a dla innych to sposób na przeżycie?? Jeśli nie rozumiesz tego to Twój probem!!! Chce sudiować na watcie, albo na polit Wrocł. Nie mam bladego pojęcia co Ci w tym przeszadza??
Zdrugiej strony. Czy można dzielić ludzi na kilka karegorii?! Zastanow się nad tym!!
(...)my walczymy jeszcze gdzie indziej. każdego dnia staczamy wyniszczające pojedynki, których nikt nie widzi ani nie rozumie, ani nawet nie ma pojęcia o ich istnieniu. pojedynki z samym sobą, z własnymi emocjami.
Avatar użytkownika
paimkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1439
Dołączył(a): 2007-05-28, 15:38:21
Lokalizacja: Wawa/Czewa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [Uwaga] Zniesienie obowiazku szkolnego

Postprzez Lary » 2007-07-01, 10:44:10

Nie denerwuj sie tak :*

Humanistą, nie humanistką, nie zmienia to faktu, że przysyłają nam jednak sprawozdania na co wydają nasze podatki :] W kwestii jawności budżetu i tego, że biedniejsi tak w miastach jak i na wsi (bez słów wieś, bo najwyraźniej was to słowo drażni) finansują studia bogatszym... tak, mam racje :]

Od jakiegoś czasu mówi się, że w wielu wypadkach właśnie... uniwerki i stypendia są rozwiązaniem dla ludzi z biednych rodzin. Mówi się o tym, że nie wszystkim bogatszym chce sie bardzo silnie uczyć. Mówi się też o tym, że wielu z nich i tak ma prace zapewnioną... w wypadku mojego wydziału myślę, że sie sprawdzi... jeśli na parkingu przed wydziałem stoi nowy Mustang, 6 litrowe Audi A8, kilka Lancerów czy Imprez... wydaje i się, że ich rodzice są w stanie po znajomości zagwarantować im pracę, ale nie wiem... może się mylę.

Zresztą... mniejsza o to. Nie o tym jest temat kto ma prace po znajomości, a kto nie. EOT

Ważne, ze jasne jest jedno... w obecnej sytuacji (teraz uwaga... postaram się maksymalnie sprecyzować, żebyście sie nie mogli mnie czepić o jakieś straszne uprzedzenia wobec mieszkańców wsi :])...

W obecnej sytuacji... wielu młodych ludzi z dość bogatych rodzin studiuje dziennie na uniwersytetach. Jednocześnie niewielu ludzi z rodzin biedniejszych jest na studiach dziennych. Podatki na szkolnictwo wyższe płacą wszyscy i finansują je niezależnie od tego czy członkowie ich rodzin studiują czy nie. Wynika z tego, że biedniejsze rodziny finansują dzienne studia młodzieży z bogatszych rodzin.

Zdrugiej strony. Czy można dzielić ludzi na kilka karegorii?! Zastanow się nad tym!!

To temat na osobną dyskusję... :]

Buziaki :*
"A government big enough to give you everything you want, is strong enough to take everything you have." by Thomas Jefferson
Avatar użytkownika
LaryNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 713
Dołączył(a): 2006-12-20, 18:56:25
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [Uwaga] Zniesienie obowiazku szkolnego

Postprzez Lawenda » 2007-07-01, 11:06:46

Lary napisał(a):d jakiegoś czasu mówi się, że w wielu wypadkach właśnie... uniwerki i stypendia są rozwiązaniem dla ludzi z biednych rodzin. Mówi się o tym, że nie wszystkim bogatszym chce sie bardzo silnie uczyć. Mówi się też o tym, że wielu z nich i tak ma prace zapewnioną... w wypadku mojego wydziału myślę, że sie sprawdzi... jeśli na parkingu przed wydziałem stoi nowy Mustang, 6 litrowe Audi A8, kilka Lancerów czy Imprez... wydaje i się, że ich rodzice są w stanie po znajomości zagwarantować im pracę, ale nie wiem... może się mylę



wiesz mi warszawiaczku :P jestem dziewczynka ze wsi a jakbys zobaczyl poziom zycia tych wiejskich dzieciakow i porownal z waszym to bys troszke zazdroscil :] a biedne rodziny nie sa tylko na wsi ale sporo wiecej jest ich w miescie. Buzi :*


a co do zniesienia obowiazku szkolnego - nie i jeszcze raz nie.Bo to juz w ogole ograniczanie mlodziezy mozliwosci rozwoju : przestana istniec technika,zawodowki.I mlodziez bez ambicji skonczy na bezrobociu bo pozwoli im sie zrezygnowac z nauki zanim jeszcze tak zawny : rozum do glowy im przyjdzie.Rozum ze trzeba sie uczyc.Nie to jest glupi pomysl.
Avatar użytkownika
LawendaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1866
Dołączył(a): 2007-06-07, 19:55:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [Uwaga] Zniesienie obowiazku szkolnego

Postprzez cre[a]tive » 2007-07-01, 19:45:27

Lary i tu się chłopie popisałeś...
Lary napisał(a):Ja do swojego studiowania podchodzę bardzo na luzie, podobnie jak wielu moich kolegów i zdajemy sobie z tego sprawę.. że sie lenimy i zbytnio sie nie staramy.

Lary napisał(a):studiujący warszawiak ma jakąś szansę zatrudnić się np. po znajomości, to inni/niektórzy muszą przekonać pracodawcę tylko swoimi bardzo dobrymi wynikami na studiach i ciężką pracą.


gratuluję podejścia. czyli taki śmierdzący leń z warszawy może się obijać całe studia ile wlezie, "nie starać się zbytnio", a potem załatwi sobie dobrze płatną pracę przez znajomości. i jak widzę tobie to bardzo odpowiada i pewnie też masz zamiar tak zrobić, skoro teraz razem ze swoimi kolegami do studiowania podchodzicie "na luzie" i "się lenicie" i "nie bardzo staracie". a potem pewnie niezła posadka cię czeka, którą tatuś załatwi. brawo. a ci, którzy z dużego miasta nie są, ale są naprawdę inteligentni, naprawdę mądrzy, mają wiedzę, ambicję itd pracy nie dostaną, bo przyjdzie taki Larry, albo jeden z jego kolegów, który pomimo bycia o wiele gorszą partią na dane stanowisko (bo na studiach się obijał, nie uczył i nie starał) dostanie je, bo jego tatuś z tamtym panem, prezesem danej firmy, się zna.

i co tu się potem dziwić, że lekarze podczas porodu urywają główki dzieciom, trują pacjentów za mocnymi dawkami zastrzyków, że prawnicy biorą kasę za sprawy, które przegrywają, bo nie znają dobrze prawa, że politycy tak a nie inaczej rządzą naszym krajem.
nie ma się co dziwić, póki są ludzie z takim podejściem tak niestety będzie.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Inne

Powrót do Aktualności z Polski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 294 gości

cron