Machulski: Piractwo jest plagą

Wszystkie najciekawsze informacje z życia w Polsce.

Machulski: Piractwo jest plagą

Postprzez camel » 2007-06-19, 15:15:27

W "Gazecie" z 13 czerwca Piotr Szulkin skrytykował inicjatywę Stowarzyszenia Filmowców Polskich polegającą na wymuszaniu opłat za używanie fragmentów polskich filmów na stronach internetowych. "Otwórzmy w internecie Filmotekę Narodową dostępną za darmo" - apelował twórca "O-bi, o-ba". Jego artykuł spotkał się z entuzjastycznym odzewem internautów. Szulkinowi odpowiada w imieniu SFP Juliusz Machulski: "Jak mam nazwać faceta, który mi zwędził portfel? Hobbystą numizmatykiem?"

Piractwo filmowe jest plagą. Przodują w nim Chiny, ale i Polska znajduje się na dość wysokim miejscu.

Jako autorzy filmów chcemy dotrzeć do jak najszerszej widowni, jednak rozumiemy, że jeśli film nie zarobi, to produkcja następnego staje pod znakiem zapytania. Więc albo jako państwo będziemy finansować twórczość filmową w stu procentach, a potem zastosujemy wolny dostęp do Filmoteki Narodowej, albo będziemy walczyć z piractwem, czyli okradaniem autorów i producentów przez osoby nieupoważnione.


całość : http://www.gazetawyborcza.pl/1,75475,4228947.html
'W dziedzinie muzycznej muszę wiedzieć wszystko. Jeżeli ktoś zagra melodię, pierdząc, ja muszę ją usłyszeć' - A.Ostrowski
amanita_citrina - mój muchomorek
:oczami:
Mój FotoBlog - Zapraszam
Avatar użytkownika
camelNone specified
Banned
Banned
 
Posty: 2373
Dołączył(a): 2007-04-14, 14:19:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Machulski: Piractwo jest plagą

Postprzez banita » 2007-06-25, 14:31:25

camel napisał(a):Piractwo filmowe jest plagą. Przodują w nim Chiny, ale i Polska znajduje się na dość wysokim miejscu.
dobre no ale w obecnych czasach chociaz w tym jestesmy w scislej swiatowej czolowce
Życie jest zlym kwadransem zlozonym z uroczych sekund...
Avatar użytkownika
banitaNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 276
Dołączył(a): 2007-06-20, 15:16:58
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Machulski: Piractwo jest plagą

Postprzez Lary » 2007-06-25, 14:45:07

A ja powiem tylko tyle, ze to wszystko bez sensu, bo niby co chronią te "prawa autorskie". To czysta abstrakcja jest :|
"A government big enough to give you everything you want, is strong enough to take everything you have." by Thomas Jefferson
Avatar użytkownika
LaryNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 713
Dołączył(a): 2006-12-20, 18:56:25
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Aktualności z Polski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 236 gości

cron