Udaremniono próbę zamachu na sejm i prezydenta RP

Wszystkie najciekawsze informacje z życia w Polsce.

Udaremniono próbę zamachu na sejm i prezydenta RP

Postprzez KenWatanabe » 2012-11-20, 16:31:54

20.11. Kraków (PAP) napisał(a): Celem niedoszłego zamachu miał być Sejm - poinformował we wtorek prokurator Mariusz Krasoń z Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie. Podejrzany - jak poinformowała prokuratura - próbował zorganizować grupę zbrojną i werbował inne osoby.
...
Podejrzany gromadził też materiały i urządzenia służące do prowadzenia detonacji, gromadził literaturę fachową, a także - co podkreślił prokurator - przeprowadził próbne detonacje.


20.11. Kraków (PAP) napisał(a): Do zatrzymania podejrzanego w sprawie planowanego zamachu terrorystycznego na konstytucyjne organy RP doszło w piątek 9 listopada - poinformowały we wtorek krakowska prokuratura apelacyjna i Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.


Co sądzicie o samej sprawie i sposobie w jaki te informacje przemieliły polskie media?
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez dkm1941bismarck » 2012-11-20, 18:36:09

Hahahahahahahahahahahaha tylko tyle można w tej sprawie napisać - kolejny temat zastępczy, ciekawe co po GMO cichcem wprowadzą do Polski ;)
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2012-11-20, 20:42:58

no tak bo jak narodowiec coś odwali to prowokacja albo zasłona dymna, jeśli zrobi to liberał to hańba, niesłychane, zamach na demokracje itp... czy czasem nie powinniśmy być bardziej bezstronni ? Bravik w Oslo użył tony materiałów wybuchowych ( nawozów sztucznych) 4 tony zamieniły by okolice sejmu w gruzowisko... Choć z drugiej strony nie wierzę by ktoś mógł być aż takim kretynem by tyle ryzykować dla pozbycia się feralnej bandy którą i tak wymieniamy co 5 lat
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez dkm1941bismarck » 2012-11-20, 21:23:26

Chłopie - Prokuratura posłużyła się filmikami sprzed 11 lat, one były w sieci, dziwne że przez 11 lat nikt się nimi nie zainteresował, poza tym brednie o 4-rech rodzajach mat. wybuchowych...dziwne że w skład grupy wchodził pan Kwiecień i 4 osoby z ABW...rozumiem że głupota, lemingoza, komuna - ale to jest idiotycznie banalne, to jest raczej opowieść 6-cio latka niż sprawa którą należałoby się poważnie zainteresować ! Reżim przed MN pacyfikował kibiców, to co zrobił na MN tylko potwierdza że ekipa Tuska boi się że Ci którymi oni gardzą zaczynają coraz głośniej protestować :)
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2012-11-21, 08:14:37

raczej tych którzy są sfrustrowani tym że nikt nie zagłosuje na nich i dostają w dupę co wybory i jak coś jest nie po ich myśli to jest zasłoną dymną:p A co do kiboli przed MN to bardzo dobrze że nie pozwolono im wwieźć pałek do Wawy a co to? jesteśmy w opozycji to możemy spodziewać się ataków i być chodzącym arsenałem (tu nie muszę wierzyć policji znałem osoby z takim podejściem osobiście)? Po prostu na pewnie idee nie ma poparcia i nie ważne jak głośno prawica krzyczy to i tak to nic nie zmieni, ludzie wolą ciszę i spokój a nie ciągłe szukanie wroga. mnie w tym filmiku bardziej zastanawiają te silniczki, co on przepraszam chciał z nimi zrobić? A co do opowieści 6 latka, to i tak poważniej brzmią niż hasła o prowokacji bydgoskiej czy o koszach na śmieci i ekranach które atakowały we Wrocławiu, tam kiboli złapali na kilku kłamstwach i sprawa ucichła...
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Udaremniono próbę zamachu na sejm i prezydenta RP

Postprzez KenWatanabe » 2012-11-22, 19:46:05

Ja tam sprawy nie dyskredytuje, od razu wydała mi się ciekawa. To ważna kwestia i ogólnie spore zagrożenie dla państwa; nie wydaje mi się by była to prowokacja. Znając charaktery niektórych ekstremistów, to to, że do czegoś takiego dojdzie prędzej czy później było całkiem prawdopodobne. Sporo osób chciało, czy raczej skrycie mówiło sobie w duchu przed tym incydentem, że "ach wziąłbym bombę i wysadził to wszystko w cholerę". Stosunek do polityków także jest taki, że wielu by poparło kogoś kto by taki postulat wysnuł. A tu po prostu jeden zamiast gadać i się wymądrzać, to wziął i zrobił.

Tyle, że to mnie jeszcze nie razi; ani podłoże, ani nastroje, ani nawet sam incydent. Dotknęła mnie znowu kwestia mediów które chłoną jak gąbka wszystko co się dokoła dzieje. Można je potem ściskać i odzyskiwać wszystko czym nasiąknęły i przemieliły na swój tabloidowy sposób. Ale pomijam tu nawet sposób pisania pierwszych artykułów po tym zdarzeniu, tworzonych chyba na kolanie, których poziom redakcyjny jest wręcz zatrważający. Chodzi mi o to, że ci ludzie nie zdają sobie chyba do końca sprawy jak ta ich dziennikarska papka wpływa na społeczeństwo.

Wygląda to tak, że PAP podaje informację w czystej formie, tak jak powinna wyglądać, po prostu przekaz suchych faktów; mamy relacje prokuratury co do potencjalnego wykonawcy, jego sposobu działania i zagrożenia. Chwilę potem media, nazwijmy to głównego nurtu, w czysto populistycznym tonie przybierają do tego słowa takie jak terroryzm, zamach, globalne zagrożenie, porównują to do WTC, rzucają zarzutami na prawo i lewo, tak, że nie wskazują nikogo palcem ale wszyscy wiedzą o co chodzi. Na co media, nazwijmy to tak jak same się określają, niezależne, odpowiadają podobnie ubranymi w słowa zarzutami o prowokacje etc.

Realnie mamy człowieka który chciał przeprowadzić zamach ale nawet mu się to nie udało, tymczasem w stworzonej nam przez media rzeczywistości w której porusza się 90% polaków mamy już tysiąc różnych teorii o konotacjach politycznych zdarzenia, o grupach terrorystycznych, o prowokacjach rządowych. W typowym polaku wywołuje to poczucie zagrożenia, jakby żył w reality show, a nie w normalnym świecie. Media uwikłały go w wojnę która jest kompletnie irracjonalnym tworem, stworzonym w gazetach i telewizji.

W czwartek, 15 zebrała się dopiero komisja mająca wyjaśnić całe zdarzenie ale jej posiedzenie przechodzi w tym kraju bez echa, bo worek populistycznych bzdetów jest już całkiem pusty. Prawdziwy, najbardziej prawdopodobny przebieg wydarzeń jest kompletnie poza zasięgiem przeciętnego odbiorcy, bo ma on już z góry głowę nabitą teoriami stworzonymi przez dziennikarzy.

I nie miało by to wielkiego wpływu na rzeczywistość gdyby nie to, że ten ogłupiony tłum idzie potem i tworzy lobby decydujące o najważniejszych sprawach w polityce tego kraju. Dwie główne siły polityczne w tym kraju to twory typowo medialne, oparte na strachu i manipulacji tłumem. I to groźnej manipulacji, bo najlepiej sprzedaje się motłochowi skrajności.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2012-11-22, 23:58:24

Mnie jedynie ciekawi, czy pewne partie wreszcie zrozumieją, iż dzielenie się swymi płytkimi przemyśleniami typu: ci to są prawdziwi Polacy a tamci to nie, może doprowadzić do tragedii. Tragedii nie tylko wśród szeregów ich politycznych wrogów ale również ich samych.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Udaremniono próbę zamachu na sejm i prezydenta RP

Postprzez dkm1941bismarck » 2012-11-23, 00:25:49

Piotrze mądry post :ok:

Ja to odczuwam jako grożenie palcem reżimu.
Media opisują przypadek mężczyzny z Bangladeszu, którego zwerbowało CIA podając się za Al Kaidę, dając mu nawet atrapę bomby, po czym robią medialny cyrk - przypadkowo, każdy z Nas ma w domu coś co można zakwalifikować do "rzeczy i przedmiotów" mogących posłużyć na zamach na organa konstytucyjne, niech taka osoba w jakikolwiek sposób da się we znaki reżimowi i mamy pożywkę medialną że Pan X chciał zabić prezydenta...ta cała sytuacja dla mnie jest farsą i po MN kolejnym wydarzeniem utwierdzającym mnie w przekonaniu że jedyne wyjście to emigracja.
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2012-11-23, 00:41:51

no tak bo kolejne krętactwa małego krętacza z małym pistolecikiem wychodzą na jaw i zaczyna się sypać kreci zamek, gdy ludzie już nie mogą słuchać zwalania winny na wszystkich dookoła i idealizowania siebie to faktycznie pozostaje emigracja...
Ale teorie spiskowe w każdym kraju prędzej czy później się posypią... W tej konkretnej sprawie prawda leży po środku gość coś kombinował a przy okazji mu dopisali parę "zasług" by poprawić statystyki...
Ale do tego właśnie prowadzi polityczna nienawiść która Polskę dzieli coraz bardziej, będziemy mieli coraz więcej taki agentów bo kolejne słabe jednostki pękną .
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy


  • Inne

Powrót do Aktualności z Polski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 106 gości

cron