Marsz Niepodległości 11.11.2012

Wszystkie najciekawsze informacje z życia w Polsce.

Marsz Niepodległości 11.11.2012

Postprzez dkm1941bismarck » 2012-11-09, 23:57:49

Jako że w całej Polsce trwa akcja próby pacyfikacji środowisk kibicowskich zastanawiam się co tym razem wymyśli KGP wraz z MSWiA, bo MSZ już zareagowało i Węgierskich uczestników MN zatrzymało w tym dwóch posłów Węgierskiego Parlamentu i wielu radnych - jak myślicie czy istnieje cień szansy aby w tym roku obyło się bez "niepokojów" ??

Jak ustalił portal niezalezna.pl, policja w całym kraju nęka uczestników Marszu Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada w Warszawie. Organizatorzy wyjazdu na Marsz dostają wezwanie na policję i są pytani przez funkcjonariuszy o liczbę jego uczestników.

Na policję wezwanie dostał m.in. Bogdan Cichy, szef Klubu "Gazety Polskiej" w Jarosławiu. Pan Cichy ma stawić się na komisariacie jutro – policjant z Jarosławia zdradził mu, że funkcjonariusze realizują wytyczne Komendy Głównej Policji. Na pytanie pana Cichego, skąd policja wie, że organizuje on wyjazd do Warszawy, policjant odpowiedział, że ustalił to, dzwoniąc po firmach przewozowych. Okazuje się więc, że policja zamiast łapać przestępców, traci czas na ustalanie, kto organizuje wyjazd na Święto Niepodległości.

Z kolei od Andrzeja Dudka z Klubu "GP" w Oławie policjant (aspirant Skrętkowicz) zażądał listy uczestników wyjazdu na marsz. Pan Dudek odmówił, domagając się od funkcjonariusza podstawy prawnej takiego działania na piśmie. Wszystkim osobom nękanym w ten sposób przez policję radzimy postępować tak samo.

Ponadto, jak ustaliła „Gazeta Polska Codziennie", policja nękała młodych ludzi z Włodawy, którzy sami organizowali sobie wyjazd na Marsz Niepodległości. O numery rejestracyjne samochodów i cel wyjazdu wypytywany był pomagający im w organizacji wyjazdu Mariusz Zańko - radny miejski i członek Prawa i Sprawiedliwości. Co najbardziej bulwersujące, przepytywano również miejscowych ojców paulinów. Podczas mszy świętej w tamtejszym klasztorze informacja o wyjeździe na Marsz wraz zaproszeniem do udziału w nim została podana w ogłoszeniach parafialnych.

Dziś portal Niezalezna.pl informował też o nalocie policji na biuro PiS w Szczecinie.


Poza tym wybiera się ktoś na jakikolwiek z 13 Marszów w ten Polski Dzień do Warszawy, albo Wrocławia ??
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Marsz Niepodległości 11.11.2012

Postprzez KenWatanabe » 2012-11-12, 00:24:48

Trochę przy okazji i z ciekawości, byłem na tegorocznym marszu niepodległości. Wyszliśmy zza Novotelu gdy zaczęła się "rozróba" i doszliśmy do kolumny marszu przy redaktorze Pospieszalskim. Niby było parę rac i dość ostre krzyki ale ogólnie tłum był spokojny, faktycznie ludzie idą na takie eventy całymi rodzinami, są starsi, dzieci, trochę łysych gości też.

Przebijamy się przez tłum, ale bokiem, po chodniku, bo ponoć z przodu środowiska lewicowe zrobiły blokadę. Kolumna chyba stanęła, a z przodu jacyś napakowani goście, w dresach albo spodniach bojówkach i w kominiarkach, więc myślę sobie "patrioci". Goście drą gęby, przed kolumnę przebija się kordon policji, nagle lecą jakieś race i ci idioci na te tarcze się pchają. potem idzie komunikat, że "proszą o zachowanie zgodne z prawem i opuszczenie kolumny przez osoby postronne". I jak nie ruszy cała kolumna, gaz leci łzawiący (swoją drogą gaz wcale nie taki straszny, dusi ale żeby obezwładniająco to nie powiem). Ogólnie dość brutalnie, bo spychają cały tłum z dużą prędkością, a tam niektórzy starsi ledwo biegną. Z tym, że nie to mnie zdziwiło, ale to, że ci goście w kominiarkach swobodnie przeszli sobie za kordon policyjny.

Miał być już koniec marszu, ale akurat poszliśmy niedaleko na kawę więc jak się okazało, że marsz znowu rusza to postanowiliśmy znowu pójść za nim. Kolumna już przeszła, na końcu byli policjanci ale wyprzedziliśmy ich i doszliśmy na jej koniec. Tyle, że taki marsz to raczej spacerek i wszyscy idą bardzo wolno więc policja zaczęła nas wyprzedzać. I nie dawała mi spokoju sprawa z chuliganerią w kominiarkach dopóki nie wyprzedził nas kordon policji, idącej sobie trójkami po chodniku po lewej, bo za tym kordonem równie równiutko szli sobie ci debile w kominiarkach i niektórzy mieli już krzywo przypięte na rzepie do bluz, z tyłu, napisy "Policja".

Autentycznie, nigdy bym w prowokację policyjną nie uwierzył gdybym nie zobaczył na własne oczy jak ci idioci we własnych ludzi rzucają kamieniami i kopią im w tarcze. Gdyby mi ktoś wczoraj powiedział, że policja w Polsce robi takie rzeczy to podszedłbym do tego bardzo sceptycznie. Oczywiście nigdy nie twierdziłem, że cały ten marsz to bandyci i faszyści bo jego idea była mi bliska. Ale zawsze myślałem, że na tyle tysięcy ludzi zdarza się jakiś odsetek idiotów którzy robią burdy. Tymczasem autentycznie rządowa instytucja jaką jest policja jest w stanie robić rzeczy które w normalnym państwie nie mogą być tolerowane. Na razie nawet nie wiem jak się do tego głębiej odnieść bo ten widok mną poważnie wstrząsnął.

Jednak jeszcze słówko komentarza co do rzekomych "faszystów". Otóż marsze niemieckich nazistów, SA, zawsze jawiły mi się jako pochody identycznie ubranych w mundury, idących równym krokiem i podobnie identycznie myślących bojówkarzy, przy tym skrajnie zdyscyplinowanych i zhierarchizowanych bez żadnych indywidualnych cech. Natomiast tych ludzi na MN nie można nawet połączyć pod sztandarem "prawicy", bo chociażby w moim ekonomicznym rozumieniu mohery, środowisko radia Maryja etc, trzeba podpiąć pod socjalną lewicę i to skrajną. Jedni są za Piłsudskim, inni za Dmowskim, są narodowcy, są katolicy, endecja, republikanie, liberałowie nieraz wręcz skrajnie różne poglądowo opcje. Poziom zróżnicowania tych ludzi jest tak ogromny, że nazywanie ich jakkolwiek byłoby niedopuszczalną generalizacją, a już faszystów to przypuszczalnie było tam najmniej.

Poziom medialnych manipulacji nigdy nie uwidaczniał mi się tak jaskrawo. Kontrast pomiędzy tym co jest rzeczywiście, a tym co choćby w "faktach" jest ogromny. Zadyma, która była zresztą tylko odegraną scenką trwała co najwyżej 10 minut ale wielość kamer i ujęć może zapewnić dużą ilość gorącego materiału na całe dni emisji w programach "informacyjnych". A potem się tylko dziwimy, że Polacy celebrują miesiącami sprawy pokroju Madzi z Sosnowca, tymczasem jest to oczywiste, skoro karmi się nas wielkimi porcjami przesadzonej, wydumanej przemocy.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Marsz Niepodległości 11.11.2012

Postprzez dkm1941bismarck » 2012-11-12, 00:42:06

[quote="KenWatanabe"][/quote]
Mam nadzieję że ludzie w końcu uwierzą że reżim niszczy nie tylko WYIMAGINOWANYCH kibol kosztem normalnych kibiców - reżim niszczy wszystko co uważa za niebezpieczne dla siebie :wsciekly:
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Marsz Niepodległości 11.11.2012

Postprzez KenWatanabe » 2012-11-12, 01:31:13

Bardzo prawdopodobne, i myślę, że najbardziej przeszkadzała im wolność słowa. Nie ukrywam, leciało mnóstwo haseł "Donald, matole...", "Kłamstwa Michnika..." etc, ale poza tym żadnej agresji nie było. Odpowiedzią policji była owa prowokacja, która miała ukonstytuować interwencję przeciwko wolności wyrażania opinii.

Sądzę, że oni nie boją się konfrontacji bezpośredniej, bo są na to przygotowani. Ba, jest im ona nawet na rękę skoro sami ją organizują i prowokują. Ale niebezpiecznym jest dla ich mocodawców sprzeciw mentalny takiej masy ludzi. Bo chociażby mnie hasła "Niepodległości", napełniły refleksją nad suwerennością naszego kraju.

I choć wiele tych ideałów jak wartości religijne itd, są mi zupełnie obce, to zawsze będę optował za niezależnością i wolnością. Prawdziwą, republikańską i liberalną, a nie tą malowaną i głoszoną w świecie, gdzie pod płaszczykiem wolności słowa trzyma się więźniów politycznych. Przykro patrzeć na hipokryzję państw UE walczących o wolność słowa w Rosji, podczas gdy każde z tych państw ma analogicznych więźniów w swoich placówkach.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez trawieso » 2012-11-12, 13:47:39

Jak dla mnie Polska utraciła swoją niepodległość wstępując do UE, ponieważ teraz wszystkie ustawy itp. muszą być nie tylko zgodne z naszą konstytucją, ale również z wymogami UE.
obon
Avatar użytkownika
trawiesoNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2012-11-12, 12:31:37
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Aktualności z Polski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 69 gości

cron