Koniec Ogródków Działkowych ??

Wszystkie najciekawsze informacje z życia w Polsce.

Koniec Ogródków Działkowych ??

Postprzez dkm1941bismarck » 2012-07-11, 11:35:15

Jak myślicie, czy to kolejna prowokacja, czy coś potrzebnego ??
Ustawa o rodzinnych ogrodach działkowych niezgodna z konstytucją w 24 artykułach - orzekł Trybunał Konstytucyjny. Większość przepisów, które uznano za niezgodne z konstytucją przestanie obowiązywać 18 miesięcy po ogłoszeniu orzeczenia Trybunału.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Ustawa-o-ogrodkach-dzialkowych-niezgodna-z-Konstytucja-RP,wid,14749612,wiadomosc.html?ticaid=1ec93

Paranoja jaka "wykwitła" wokół owych Ogródków jest ogromna, bo nagle okazało się że to państwo w państwie:
W Polsce obecnie jest prawie 5000 rodzinnych ogrodów działkowych. Zajmują one powierzchnię blisko 44 tysięcy ha. Rodzinny ogród działkowy w strukturze Polskiego Związku Działkowców jest jego podstawowym, samodzielnym i samorządnym ogniwem. W polskich ogrodach działkowych jest ok. 966 tys. zagospodarowanych działek.


Działki w polskich ogrodach działkowych użytkują w praktyce wszystkie grupy społeczne i zawodowe. Działkowcami są robotnicy i urzędnicy, emeryci i renciści, a ostatnio również bezrobotni. Spośród zawodów popularne są działki użytkowane przez pracowników przemysłu ciężkiego, ale również cenią sobie działki pracownicy przemysłu lekkiego np. włókienniczego w Łodzi. Działki uprawiają nauczyciele, wojskowi, kolejarze, pracownicy służby zdrowia, urzędnicy, pracownicy małych instytucji i zakładów rozsianych po całej Polsce. Obecnie najliczniejszą grupę wśród działkowców stanowią emeryci i renciści - 46,9%, następną grupą są pracownicy zatrudnieni na stanowiskach robotniczych - 24%, znaczną grupę stanowią pracownicy umysłowi - 18,4%. Od niedawna rośnie wśród działkowców grupa bezrobotnych obecnie 5%. Pozostałe grupy zawodowe stanowią 5,1% działkowców. W praktyce z działek korzysta znacznie więcej rodzin i ludzi, gdyż działka służy często kilku pokoleniom, zarówno jako miejsce wypoczynku, jak również w postaci źródła zdrowych plonów.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Rodzinny_ogr%C3%B3d_dzia%C5%82kowy

Swoją drogą zastanawia mnie jedno - od wyborów A.D. 2011 cyrk w Wiejskiej reformuje wszystkie dziedziny naszego życia, idąc tym tokiem rozumowania, powinniśmy za jakieś 2 - 3 lata dogonić czołówkę UE, bo przecież do budżetu wpłynie o wiele, wiele więcej $$ :zdziwko:
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez niania_ogg » 2012-07-11, 18:04:01

Dogonimy. Mnie dziś dopadła taka myśl, po co te ogródki działkowe? Kto będzie miał czas na wygospodarowanie kilku godzin skoro tyramy do 67? :) Lepiej kilka supermarketów postawić i kolejne miliony wypompować z kraju.
"Każde miejsce leży tam, gdzie jest, od czasu kiedy pierwszy raz tam trafiło. To się nazywa geografia."
Avatar użytkownika
niania_oggNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 241
Dołączył(a): 2009-09-28, 10:54:49
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Codino » 2012-07-11, 21:51:54

Należałoby przesłać serdeczne gratulacje naszym geniuszom prawniczym z Wiejskiej za stworzenie ustawy niezgodnej w 24 punktach z Konstytucją. Wyczyn godny uwagi.
Samą kwestią ogródków działkowych się nie interesowałem, ale mentalność ludzi ze Stowarzyszenia Ogrodów Działkowych, która ujawniła się dziś na rozprawie w TK daje do myślenia. Krótko mówiąc, beton.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2012-07-12, 22:16:36

Prędzej koniec PZD. I dobrze, bo to skandal by taki związek działał w demokratycznym państwie. Na dodatek mam wrażenie, że większość święcie oburzonych decyzją TK działkowiczów nie ma zielonego pojęcia jak PZD latami ich dymało w pupę. W najnowszym Newsweeku jest ciekawy artykuł o tym, zatytułowany "Ogródki ze stali". Polecam.

Aha, co ciekawe od 2005 roku Polski Związek Działkowców został zwolniony ze składania sprawozdań finansowych i nie podlega żadnej zewnętrznej kontroli. Ustawę przegłosowali wówczas posłowie SLD i PSL. Natomiast wedle szacunków Newsweeka władze PZD rocznie wyciągają ze związku 25 mln zł. Wszystko z procentu, który potrącają sobie na niewiadome cele z tego co wpłacają działkowicze w całym kraju. Co zatem robi PZD z grubymi milionami? Tego nikt nie wie, bo przecież nie muszą składać sprawozdań finansowych. I tak się toczy od lat wielka machina, a ludzie płacą i jeszcze bronią swego ukochanego związku..
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Koniec Ogródków Działkowych ??

Postprzez KenWatanabe » 2012-07-13, 19:24:59

Że w sejmie panuje motłoch, to sobie zdawałem sprawę od dawna. Do przewidzenia było, że 90% posłów w życiu nie miała w ręku, ani przed oczami Konstytucji RP, nie mówiąc już o jej przeczytaniu.

Ale gdzie był u diabła Senat? Mamy długą historię walki by ten organ funkcjonował w Rzeczypospolitej, natomiast jak się okazuje, niczego istotnego on przeważnie do ustawodawstwa nie wnosi. Zdawałoby się, że są tam ludzi światli, wykształceni, a jednak wciąż zdarzają się karygodne błędy w ustawach.

Trybunał Konstytucyjny, to już nie ulega wątpliwości - zawodowcy. Ostatnio mieliśmy okazję nasłuchać się o tej instytucji i zdaje mi się, że poważanie ma co najmniej równe Sądowi Najwyższemu. Tu udowadniają, że na swoim fachu się znają, istna opoka wolności konstytucyjnej w Polsce. Tymczasem zastanawia mnie, że w ustawie o działkowcach znajdują najdrobniejsze uchybienia, rozpatrują, opiniują, a jak ekipa jedna z drugą pojedzie w Europę podpisać jakąś nową dyrektywę, albo traktat z UE, to milczą i siedzą i palcem nie kiwną. Ale to już inna kwestia...
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Aktualności z Polski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości

cron