Śmierć generała Petelickiego

Wszystkie najciekawsze informacje z życia w Polsce.

Śmierć generała Petelickiego

Postprzez KenWatanabe » 2012-06-20, 18:19:26

Kolejne samobójstwo świadczy o tym, że konflikt w Polskich Siłach Zbrojnych wre w najlepsze. Przez szacunek dla generała Petelickiego nie zacytuje tutaj, wbrew zwyczajowi rozpoczynania tematu z aktualnościami, żadnego artykułu z prasy czy internetu. Oficjalną informację o okolicznościach zdarzenia każdy z nas przyjął do wiadomości. Jedni uwierzyli, inni nie, ja osobiście nie chcę tego roztrząsać, czekam na Wasze opinie.

Ale jedno w tym wszystkim, bez względu na przyczynę nie ulega wątpliwości. O czym wspomniałem na początku, czyli konflikcie w naszej armii. Wszystkie media o tym milczą. Nie mamy żadnych informacji na temat stanu naszego wojska, jego możliwościach obronnych. Przecieki donoszą nam o jakiś sprawach w prokuraturze wojskowej, z tym, że nikt dokładnie nie wie czego one dotyczą. Nie znamy przyczyn konfliktu, jego podłoża, ani aktualnego stanu. Stąd druga moja prośba, o jakiekolwiek sensowne informacje, może ktoś posiada?

W końcu trzecia sprawa to ocena naszych mediów. Skoro nic nie wiemy to nie trzeba się wysilać żeby stwierdzić, że nie dają sobie one najlepiej rady. Skądinąd wiem, że kilka osób złożyło oświadczenia, że nie ma zamiaru w najbliższym czasie popełniać samobójstwa. Ppłk Lisicki, czy minister Szeremietiew i są to informacje oficjalne ale w żaden sposób nie skomentowane. Ci ludzie chcą rozmawiać, chcą podzielić się faktami udokumentowanymi, tymczasem media zwyczajnie tę sprawę wyciszają. Stąd kolejna moja prośba o jakieś ustalenia, może niezależnych dziennikarzy?

Nie ukrywam, że zależy mi by dkm się wypowiedział i sypnął jakimiś tajnymi linkami :) :). Ale wszystkich zapraszam do dyskusji na ten temat.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2012-06-20, 22:25:35

KenWatanabe ten temat jest wielce konspiracyjny jak na Ciebie. Po dkm spodziewałabym się takiego wątku, ale po Tobie? Co to się dzieje w tym kraju, EURO źle wpływa na ludzi :P

Generał był tak dobrze wyszkolony, iż jest to wielce wątpliwe by dał się zaskoczyć i zabić przez kogoś, kto nie zostawił żadnych śladów. Nie wierzę w żadne tajne morderstwo, bo wiedział "zbyt dużo". Człowiek natomiast chorował na Alzheimera i to mogło być przyczyną jego targnięcia się na swoje życie. Poza tym zawsze śmieszą mnie te teksty przyjaciół i bliskich: "znałem go tak dobrze, nie wierzę w samobójstwo, on nie mógłby tego zrobić". Bardzo dobrze wiem, z doświadczenia życiowego, że człowiek który chce popełnić samobójstwo naprawdę (a nie zrobić aferę wokół własnej osoby i zwrócić na siebie uwagę, wołając tym samym o pomoc) nie zwraca na siebie uwagi i zachowuje się wśród ludzi tak, by nikt nic nie zauważył. Także doprawdy takie wyznania doprowadzają mnie do takich salw śmiechu, że brzuch mnie potem boli przez 2 godziny. Ludziom się wydaje, iż wiedzą co siedzi w głowie innego człowieka tylko dlatego, że jest niby towarzyski, rozmawia z ludźmi, uśmiecha się i chodzi z nimi na wódkę / piwo / whisky.
Wracając do tematu, Kaczyński znów znalazł pole do zabłyśnięcia (z racji, że EURO jakoś się udało i nie ma katastrofy jak na razie i nie może psioczyć na rząd) i wspomniał o jakiejś liście na której podobno Petelicki był. Był, bo wiedział zbyt dużo. Co ciekawe swego czasu w wywiadzie sam Petelicki śmiał się z takich list i twierdził, że jego nazwisko znajduje się na jednej z nich. Z tym, że były to listy tworzone przez Ziobro na zlecenie Kaczyńskiego. Konkretnie była to czarna lista ludzi, którzy przeszkadzali PiS. Kontynuując jednak wątek Kaczyńskiego to on oczywiście ma tę listę i wie o co chodzi, ale nie może powiedzieć. Mimo wszystko jednak zawraca głowę mediom by przekazać i zrobić szum na całą Polskę: wiem coś ważnego, ale nie mogę powiedzieć. Tak, kojarzy mi się silnie ten człowiek z moją nauczycielką z fizyki w klasie pierwszej liceum, która próbowała zmusić grupę 12 osób do rozwiązania zadania, a gdy nikt nie wiedział to twierdziła, że ona wie jak je rozwiązać i że zaraz nam pokaże, jednak jakoś przez całe 45 minut się do tego nie zabrała, a na kolejnej lekcji udawała, że nie pamięta, że my, jej uczniowie, nadal nie potrafimy tego zadania ugryźć i zaczynała następny temat. Sytuacja z zadaniem (tym razem innym) oczywiście znów się powtarzała. Na szczęście po tamtym roku szkolnym ją wyrzucili. Szkoda, że polityka nie działa tak sprawnie jak szkoła.
A na koniec dla rozluźnienia atmosfery żart sytuacyjny:

http://www.po-land.pl/obrazek.php?10039
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez KenWatanabe » 2012-06-21, 00:57:19

Jeśli idzie o wątek samobójstwa, to się zgodzę. Ciężar dowodów leży w końcu po stronie rzucających oskarżenia, a ja nie wiedziałbym nawet kogo o egzekucje oskarżyć. Petelicki mógł popełnić samobójstwo i ja również na obecną chwilę biorę tylko taką możliwość pod uwagę. Z tym, że zabił się z jakiegoś powodu i dociekliwość każe mi przypuszczać, że był to konflikt, wspomniany zresztą w mediach, z czołówką dowództwa wojskowego i prokuratury. Ciekawe, że choć informacja, że powodem był konflikt pada często, to o konkretnych nazwiskach i o konkretnym podłożu konfliktu nic nie wiadomo. Nie wiem jak to jest we współczesnym dziennikarstwie, ale ja na przykład na studiach nauczyłem się robić przypisy, ze źródłami. I gdybym w poważnej publikacji napisał, że przyczyną deflacji jest produkcja, to pewnie recenzent również miałby niezły ubaw. Ale społeczny recenzent ubawu z tego nie ma, bo już dostatecznie się uśmiał przy kolejnej kronice popkulturalnej Wojewódzkiego.

Jeśli chodzi o tego społecznego absztyfikanta Kaczyńskiego to również nie pokładam w nim za grosz zaufania. Neguje on jedną bzdurę inną bzdurą, nie dając żadnych konkretnych odpowiedzi. Patrzy tylko na słupki poparcia i plecie, i tworzy co mu ślina na język przyniesie, a ręka na papier przełoży. Nie mniej w tym jak ja widzę ten konflikt odgrywa jedną z ważniejszych ról. Bo mieliśmy wypadek samolotu CASA, a następnie wypadek Tupolewa. Zginęło kilkudziesięciu wojskowych z górnej półki, w tym szef sztabu generalnego, generał Gągor. Wielkiej filozofii tu nie trzeba, jak ginie król, to zaczyna się walka o władzę. Związane jest z tym także zjawisko usuwania konkurentów, czy też pokonanych. Służą do tego sądy, układy, grupy nacisku. I to jest fakt konieczny.

Petelicki był znany jako taki demaskator wpadek. Choćby wpadka Klicha z ujawnieniem tajnych operacji w Afganistanie, czy wspomniana akcja z ujawnieniem faktu, że partie tworzą czarne listy osób na które trzeba uważać. Był on przy tym niezależny, co mi się podobało, bo równo jechał zarówno z nieudolnymi i podstępnymi rządami PiSu jak i z destrukcyjną działalnością PO. I zabawne, bo robił właśnie to czego oczekuje się od ogólnie pojętej informacji w czasie rozłamu po stracie władzy. Ujawniał niewygodne fakty, co ograniczało samowolkę i pozwalało na naciskanie walczących kręgów by robiły to w zgodzie z ogólnie przyjętymi normami i prawem. Teraz nie dowiemy się już raczej co to konkretnie za konflikt i kto jest po której stronie.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Aktualności z Polski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 151 gości

cron