Kolejni wykolejeni...

Wszystkie najciekawsze informacje z życia w Polsce.

Kolejni wykolejeni...

Postprzez KenWatanabe » 2012-03-04, 18:48:47

Pociąg, który wykoleił się w piątek w miejscowości Baby, jechał z prędkością 118 km\h, podczas, gdy ograniczenie w tym miejscu wynosi 40 km\h - wynika z ustaleń prokuratury w Piotrkowie Trybunalskim. Do wyjaśnienia został zatrzymany maszynista. Wcześniej, o tym, że pociąg mógł jechać za szybko, mówiła w TVN24 Krystyna Ozga, wicewojewoda łódzka, dodając, że taka informacja trafiła m.in. do premiera Donalda Tuska. Poinformowała też, że w szpitalach przebywa wciąż 26 rannych z ostatecznej liczby 81, które do nich trafiły. Po podniesieniu wagonu okazało się, że nie ma pod nim więcej ofiar.


http://www.tvn24.pl/0,1713862,0,1,wykol ... omosc.html

15 osób zginęło, a 54 trafiły do szpitali - to dotychczasowy bilans katastrofy kolejowej na Śląsku. W niedzielę nad ranem zakończyło się przeszukiwanie miejsca wypadku. Według służb nie ma tam już nikogo żywego; konieczny jest ciężki sprzęt do podniesienia wraku pociągu.

Wydobyto zwłoki 14. osób, co najmniej jedno ciało znajduje się we wraku.

To największa katastrofa kolejowa w Polsce od 1990 roku. Na miejsce udał się premier Donald Tusk oraz ministrowie: spraw wewnętrznych, transportu i zdrowia. Kancelaria Prezydenta podała, że Bronisław Komorowski jest informowany na bieżąco. Prezydent rozmawiał z ministrem transportu i wojewodą śląskim.


http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll ... /120309960

To już dwie katastrofy kolejowe w tym tygodniu. Co sądzicie o Polskiej kolei?

Reportaż z miejsca zdarzenia:



:pudlo:
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez privace » 2012-03-04, 20:21:17

Kolej jaka jest, to każdy wie. Ale skoro wiedzą wszyscy, a maszynista ignoruje ograniczenie prędkości i jedzie z prędkością prawie 4 razy większą, niż powinien, to ewidentnie jego błąd.
Inna sprawa, że ogłaszanie plany ogłoszenia żałoby narodowej z powodu 15 zmarłych, podczas gdy na drogach w 39,4 tys. wypadków drogowych w 2011 roku zginęło łącznie 4114 osób, to według mnie kolejny chwyt pod publiczkę :pudlo:
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kolejni wykolejeni...

Postprzez KenWatanabe » 2012-03-04, 21:38:05

Nie no z tymi ofiarami na drogach to trochę naiwny chwyt ze strony przeciwników wszelkiej żałoby, bo wiadomo, że tam ginie najwięcej osób i w takim razie co, po katastrofie Tupolewa, tsunami czy innych tego typu przypadkach też mamy nie ogłaszać żałoby? Bo zginęło tylko 200 czy 300 osób? Uważam, że wprowadzenie żałoby trzeba rozważać przy każdej katastrofie, choć w tym wypadku oczywiście nie jest ona konieczna ani potrzebna.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez privace » 2012-03-04, 21:59:21

Dla mnie żałoba narodowa jest wskazana, gdy jakiś wypadek dotyczy wszystkich Polaków- nie zależnie od ilości ofiar, ale od skali katastrofy- gdy naprawdę jakaś klęska żywiołowa spada na kraj, lub ginie tragicznie ktoś wybitny. Czyli tupolew (ginie prezydent), zamach na Trade Center, albo powódź pociągająca za sobą śmierć i zniszczenie połowy kraju jak najbardziej tak.
Sorry bardzo, ale gdy jakiś idiota nie przestrzega przepisów i przez niego ginie kilkadziesiąt osób, to mnie to ani ziębi, ani grzeje- tak jak tysiące ofiar wypadków samochodowych. Zresztą wystarczy prześledzić z jakich powodów obwoływano żałobę narodową- od 2006 roku mam wrażenie, że większość tych "imprez" była pod publikę i media, a nie "z potrzeby serc" Polaków. No bo przyznajcie sami- pamiętacie o żałobie po Kaczyńskim, po Trade Center- ale kogo interesował pożar np. jakiegoś hotelu socjalnego i kto o tym pamięta? Trzeba w takich przypadkach wyciągnąć konsekwencję, ogłosić i ukarać winnych, ale myśleć perspektywicznie.
Wyobraźcie sobie, że na lekcji historii uczylibyście się o tym, że w 987 roku pocztylion wpadł na dorożkę i zginęło 5 osób, po czym Mieszko I ogłosił żałobę narodową- serio, nie śmieszyłoby was to?
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez vik123 » 2012-03-05, 05:21:39

Troche dziwnie mi wyglada, ze maszynista az trzykrotnie przekroczyl dozwolona predkosc? JAk ja na uliczy mam 40 to moze 60km/h bede jechal jak pusto wokolo a nie 120km/h. Czy on wiedzial, ze ma jechac 40km/h? Bo kozla zawsze sie szuka.

pozdrawiam,
Avatar użytkownika
vik123None specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 121
Dołączył(a): 2011-10-25, 09:00:31
Lokalizacja: Perth, WA
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kahuna » 2012-03-05, 13:34:23

Moim zdaniem to okazja by zrobić następną szopkę, już nie trzeba rozmawiać o problemach gospodarki, o błędach, przekrętach i niepowodzeniach rządu. Jest nowe show wywiady z ratownikami, strażakami, kolejarzami ich synami i żonami. Czas antenowy wypełniony po brzegi. Po co dbać o infrastrukturę kolejową, lepiej dzielić to co zostało na coraz mniejsze kawałeczki i wydzierać ile się tylko da z tego co jest. Czerpać zyski to każdy by chciał, ale dbać o bezpieczeństwo to przecież nie moja działka, to oni za to odpowiadają. Po katastrofie hali na targach katowickich rząd obiecał pomoc wiemy co z tego wyszło. Gdy zarządzający koleją ludzie widzą tylko stan swojego konta a reszta to jakoś będzie to wcale nie ma się co dziwić, że wypadków kolejowych jest coraz więcej przy zmniejszającym się natężeniu ruchu. Mamy efekty ideologicznej prywatyzacji. Aż dziw, że dopiero teraz. Jakiś czas temu przerabiali już to Brytyjczycy, kiedy po „reformach” Margaret Thatcher zaczął się gwałtownie pogarszać stan bezpieczeństwa na kolejach. Brytyjczycy cichcem wycofali się z tego szaleństwa , więc może pora na wyciągnięcie wniosków…
Prosperująca świadomość
Aktywuj swoją Prosperującą Świadomość
http://kahunacashflow.com/?page_id=29
Avatar użytkownika
kahunaNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 230
Dołączył(a): 2011-08-10, 20:03:19
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2012-03-05, 14:26:55

A podobno 13 lat temu w tym samym miejscu także był nieszczęśliwy wypadek.

Katastrofa spora. Co do żałoby narodowej, to mam mieszane uczucia. Tak samo mam mieszane uczucia, czy Komorowski i Tusk powinni jechać na takie miejsce katastrofy. Z jednej strony, to po to oni też są, z drugiej - szkoda naszych pieniędzy podatników :P
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez yamall » 2012-03-05, 17:11:18

Czekajcie bo sie zgubiłęm.
Pomijam żałobę narodową ale piszecie o zbyt dużej prędkości pociągów ?
OK, ale powodem katastrofy było to, że pociągi jechały po tym samym torze. Ja rozumiem, że przy 40 km/h skala tego wszystkiego była by zupełnie inna, ale tak jak zresztą już dzisiaj wyczytałem w onecie

Prokuratura okręgowa w Częstochowie poinformowała, że podjęto decyzję o zatrzymaniu dwóch dyżurnych ruchu. Jeden z nich usłyszał już zarzut nieumyślnego spowodowania katastrofy kolejowej. Chodzi o pracownika posterunku w Starzynach. Śledczy dodali, że dyżurny przebywa obecnie w szpitalu psychiatrycznym, a jego stan zdrowia nie pozwala na przeprowadzenie z nim czynności procesowych.

Katastrofa kolejowa - zdarzenia minuta po minucie

- Ta osoba pełniąc obowiązki dyżurnego ruchu doprowadziła do skierowania pociągu Warszawa-Kraków na niewłaściwy tor, w wyniku czego śmierć poniosło 16 osób. To zdarzenie spowodowało również szkody wielkich rozmiarów w mieniu kolejowym. Przestępstwo takie zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8 - wyjaśniał prokurator Tomasz Ozimek.
Avatar użytkownika
yamallNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2606
Dołączył(a): 2006-06-29, 23:13:38
Lokalizacja: Niedaleko....
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez cre[a]tive » 2012-03-05, 23:12:25

privace - 04 mar 2012 20:59 napisał(a):Dla mnie żałoba narodowa jest wskazana, gdy jakiś wypadek dotyczy wszystkich Polaków- nie zależnie od ilości ofiar, ale od skali katastrofy- gdy naprawdę jakaś klęska żywiołowa spada na kraj, lub ginie tragicznie ktoś wybitny.



Nigdy zdarzenie nie dotyczy wszystkich Polaków. Gdy umiera gwiazda lub znany pisarz to nie każdy jej słuchał bądź nie każdy czytał jego książki, więc część ludzi ma to zwyczajnie w dupie. Podobnie klęski żywiołowe - jak się mieszka daleko i nie ma rodziny ani nikogo znajomego w danej części kraju to o ile nie jest się osobą wrażliwą na ludzkie cierpienie to nikogo to nie obchodzi. Kierując się Twoim wyznacznikiem - żałoba narodowa nie zostałaby jeszcze nigdy ogłoszona.

privace - 04 mar 2012 20:59 napisał(a):Sorry bardzo, ale gdy jakiś idiota nie przestrzega przepisów i przez niego ginie kilkadziesiąt osób, to mnie to ani ziębi, ani grzeje- tak jak tysiące ofiar wypadków samochodowych.



Hm, trochę to jednostronne, bo gdyby przez takiego idiotę zginęło np. w wypadku lotniczym 300 osób w tym Twoi przyjaciele to raczej byś tak nie mówiła ; ) A wg mnie różni to się od tysięcy ofiar w wypadkach samochodowych tym, że dzieje się to w jednym miejscu i w jednej chwili. Na taką katastrofę nakłada się jeden błąd (obojętnie kogo i obojętnie czy umyślny czy nie), jeden błąd i ginie setka ludzi, na 3500 wypadków samochodowych w których zginęło 4000 ludzi (przykład) nakłada się te 3500 błędów i niedopatrzeń, 3500 różnych sytuacji. Dlatego wg mnie katastrofy są tragiczniejsze. Jedno miejsce, jedna chwila, jeden błąd - mnóstwo ofiar. Tak w skrócie mogę to podsumować.


yamall - 05 mar 2012 16:11 napisał(a):Pomijam żałobę narodową ale piszecie o zbyt dużej prędkości pociągów ?



Też się dziwię, szczerze powiedziawszy. Katastrofa była błędem człowieka, który skierował dwa pociągi na jeden tor (nie przestawił zwrotnicy). Skąd informacja o nadmiernej prędkości pociągów? Z tego, co ja wyczytałam wczoraj one miały prawo tam szybko jechać i o żadnym złamaniu przepisów ze strony maszynistów nie może być mowy. Privace zapodasz jakoś link potwierdzający nadmierną szybkość pociągów?
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Kolejni wykolejeni...

Postprzez privace » 2012-03-06, 11:52:57

W pierwszym poście była mowa o przekroczeniu szybkości
KenWatanabe napisał(a):
Pociąg, który wykoleił się w piątek w miejscowości Baby, jechał z prędkością 118 km\h, podczas, gdy ograniczenie w tym miejscu wynosi 40 km\h - wynika z ustaleń prokuratury w Piotrkowie Trybunalskim. Do wyjaśnienia został zatrzymany maszynista. Wcześniej, o tym, że pociąg mógł jechać za szybko, mówiła w TVN24 Krystyna Ozga, wicewojewoda łódzka, dodając, że taka informacja trafiła m.in. do premiera Donalda Tuska. Poinformowała też, że w szpitalach przebywa wciąż 26 rannych z ostatecznej liczby 81, które do nich trafiły. Po podniesieniu wagonu okazało się, że nie ma pod nim więcej ofiar.


cre[a]tive napisał(a):
privace - 04 mar 2012 20:59 napisał(a):Dla mnie żałoba narodowa jest wskazana, gdy jakiś wypadek dotyczy wszystkich Polaków- nie zależnie od ilości ofiar, ale od skali katastrofy- gdy naprawdę jakaś klęska żywiołowa spada na kraj, lub ginie tragicznie ktoś wybitny.


Nigdy zdarzenie nie dotyczy wszystkich Polaków. Gdy umiera gwiazda lub znany pisarz to nie każdy jej słuchał bądź nie każdy czytał jego książki, więc część ludzi ma to zwyczajnie w dupie. Podobnie klęski żywiołowe - jak się mieszka daleko i nie ma rodziny ani nikogo znajomego w danej części kraju to o ile nie jest się osobą wrażliwą na ludzkie cierpienie to nikogo to nie obchodzi. Kierując się Twoim wyznacznikiem - żałoba narodowa nie zostałaby jeszcze nigdy ogłoszona.


Owszem jestem cyniczna w tym wypadku, ale nie mieszajmy do tego pisarzy, muzyków i innych czasouprzyjemniaczy, bo nie o to chodzi w sformułowaniu "wybitna postać" w ustawie o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych.
Śmierć prezydenta, zamach na papieża może cię nie obchodzić emocjonalnie, ale jednak dotyczy cię osobiście, to dotyka cię niezależnie od poglądów politycznych, bo jest to TWÓJ prezydent, głowa Kościoła bez względu na Twoje poglądy religijne czy polityczne.
Najfajniejsze, ze z ciekawości przejrzałam z jakich okazji ogłasza się żałobę narodową w innych państwach (http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBa%C5 ... 5.84stwach) i nasuwa mi się wniosek- im bardziej rozwinięty kraj, tym tych "imprez" mniej- im gdzieś ludzie mają mniej "chleba", tym więcej "igrzysk". Jakby politycy nie mogąc pochwalić się społeczeństwu dokonaniami musieli się wykazać :pudlo:
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez dkm1941bismarck » 2012-03-06, 12:01:24

Sądzę tym że minister transportu vel "chodząca męska solarka" alias "spalony nowak" powinien w trymiga poddać się do dymisji, bo plecie bez sensu - podobało mi się co powiedział Przewodniczący ZZ na PKP - w 20 lat zniszczyliśmy Kolej, szkoły kolejowe i wymagamy, wymagamy, wymagamy...nie mamy Marynarki Wojennej, Kolei nie mamy nic - dlatego nie dziwią mnie już te wypadki kolejowe, wręcz przeciwnie, dziwię się że tak mało zginęło i tak mało ginie :mur:
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Aktualności z Polski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 121 gości

cron