Autostrady- szybko i byle jak.

Wszystkie najciekawsze informacje z życia w Polsce.

Autostrady- szybko i byle jak.

Postprzez privace » 2012-02-23, 13:12:15

80 pęknięć na A1, 50 pęknięć na A2. Budowane w ekspresowym tempie polskie autostrady nie wytrzymały siarczystych mrozów i - wskutek błędów wykonawców - popękały. Według urzędników pęknięcia na łączeniach A1 to skutek złego zabezpieczenia drogi przez wykonawców.

Gorszy problem może być z pęknięciami jezdni A2. Jeśli w poprzek drogi biegnie linia pęknięcia na całej jej szerokości, to może to oznaczać, że warstwy podbudowy zostały źle ułożone -

No, a już myślałam, że takie przedsięwzięcia ktoś monitoruje, sprawdza- a tu kolejny raz okazuje się, że "jak się człowiek spieszy, to diabeł się cieszy". Miało być pięknie na Euro, mamy kolejny przykłąd pieniędzy wyrzucanych w błoto... przepraszam, w asfalt.
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez El Limon » 2012-02-23, 18:14:21

Niestety w budownictwie tego typu tkwi jeden szkopuł, bardzo ważny szkopuł. Przetargi. Przetarg wygrywa firma, która zaoferuje wykonanie drogi w jak najniższej cenie a co za tym idzie materiał z którego są wykonane też jest kiepski.
Ja często jeździłem do mojej lubej A4. I najbardziej denerwowały mnie te remonty na niej. Ok fajnie że ba ktoś o tą autostradę i robi remont jednakże to nie posuwało się naprzód tylko stało w miejscu. A że jeździłem raz na dwa tygodnie to nie dało się nie zauważyć tego faktu...
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Aktualności z Polski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 112 gości

cron