Porwanie w imieniu Rutkowskiego?

Wszystkie najciekawsze informacje z życia w Polsce.

Porwanie w imieniu Rutkowskiego?

Postprzez privace » 2012-02-14, 11:34:03

Zatrzymano ochroniarzy z firmy Rutkowskiego w Berlinie - podaje bz-berlin.de. Czterej pracownicy detektywistycznej firmy próbowali uprowadzić w poniedziałek w Berlinie młodą, pochodząca z Polski kobietę.(...)Najprawdopodobniej związkowi Moniki G. sprzeciwiali się jej rodzice i to oni zlecili Rutkowskiemu sprowadzenie córki do Polski. Para poznała się kilka miesięcy temu w Polsce i po kilku tygodniach wzięła ślub.
źródło http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... caid=1deb3

He, a dopiero co założyłam wątek o kontrolowaniu życia dorosłym osobom przez rodziców, a tu proszę-dorosła córcia bez błogosławieństwa rodziców śmiała wyjść za mąż i wyjechać za granicę. Normalnie czuję się jak wróżka :boss:
A już poważnie- czy Rutkowskiemu naprawdę aż tak odwala, że przyjmuje zlecenie niezgodne z prawem? Bo to nie jest już jakiś "mały pikuś prawniczy" z szarej strefy, to już porwanie dorosłej osoby.
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2012-02-14, 18:45:06

Ja mam wrażenie, że to wszystko jest nieco naciągane. Prasa podchwyciła natychmiastowo, bo Rutkowski teraz na topie, lecz nie chce mi się wierzyć, by Rutkowski był aż tak głupi by kogoś porywać na zlecenie.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez junior » 2012-02-14, 19:37:00

chyba niestety jest, to nie pierwszy taki numer ludzi Rutkowskiego....
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Porwanie w imieniu Rutkowskiego?

Postprzez KenWatanabe » 2012-02-14, 21:54:24

Rutkowski wygląda jak bandyta, więc i trochę musi to w nim siedzieć :).

Nie posądzałbym go o ideologiczne podejście do tej sprawy, chęć pomocy czy coś podobnego. Po prostu, jest zlecenie, jedziemy gdzie trzeba, robimy co trzeba, inkasujemy zapłatę i do widzenia. Wcale mnie to nie dziwi...
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez dkm1941bismarck » 2012-02-14, 22:14:52

Gość jak napisała Marta - strasznie medialny, ale niezwykle skuteczny ;)
Co do tego:
Para poznała się kilka miesięcy temu w Polsce i po kilku tygodniach wzięła ślub.
- a co My wiemy o tym że oceniamy ??
Media podadzą "A", "B" już nie i mamy aferę, a po czasie się okaże że ONA miała 16 lat, a ON 40 i był łysym Arabem-Albinosem z Wyspy Świętego Tomasza i Książęca i należał do bandy kanibali z 50 cm afro w kroczu, porywającym stare dziewice z gimnazjów xD
Jako że jest nagonka na Rutkowskiego, ja bym się wstrzymał od osądów ;)
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez El Limon » 2012-02-14, 22:26:26

Nie rozumie czego ludzie czepiają się tego Rutkowskiego?
Bo rozwiązał sprawę a prawda okazała się zupełnie inna niż byśmy sobie tego życzyli.
Może i jest medialny ale skuteczny w przeciwieństwie do naszej policji, która pewnie dalej szukała by "porwanej Madzi".
Dlatego też sądzę że cała ta sprawa jest mocno naciągana.
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2012-02-14, 22:32:49

Według Rutkowskiego żadnego porwania kobiety nie było, a jego ludzie nie zostali zatrzymani przez policję. - Rozpracowujemy grupę o charakterze zbrojnym, zajmującą się kradzieżami TIR-ów. Wcześniej zatrzymaliśmy kilku mężczyzn pochodzenia romskiego na terenie Polski, w Witkowie. Przejęliśmy broń i amunicję - mówi serwisowi Alert24 Rutkowski. Jak wyjaśnia, trop prowadził do Berlina, a niemiecka policja poinformowana była o działaniach "Rutkowski Patrol". - Dookoła domu, do którego chcieliśmy wejść, pojawiło się kilkudziesięciu Romów, zaczęło się robić gorąco. Policja przyjechała nas wesprzeć - mówi. Nikt nie został zatrzymany. - Złożyliśmy tylko wyjaśnienia odnośnie naszej akcji i grupy przestępczej - dodaje.


Berlińska policja: Nie było współpracy z Rutkowskim. Była próba porwania



źródło: Niemiecka policja: Wersja Rutkowskiego to nieprawda. Była próba porwania


Rutkowski swoje, niemiecka policja swoje. Bardziej jednak wierzę niemieckiej policji, gdyż to prawnie działająca część państwa, która jednak kompletnie nieprawdziwych informacji nie puszczałaby w świat. Czyżby Rutkowski był aż tak bardzo bezczelnym kłamcą? Hm, mi osobiście w to też ciężko uwierzyć. Raczej skłaniam się ku wersji, że w tym wszystkim jest dużo zamieszania i jest jakieś wyjaśnienie jednak.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Porwanie w imieniu Rutkowskiego?

Postprzez dkm1941bismarck » 2012-02-14, 23:47:19

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... &_ticrsn=3 :rotfl:
Ja rozumiem że gość pokazał że Polska policja to amatorka, ale że zaraz pokażą że jego brat to np zoofil i ma 15 byłych żon jakoś mam gdzieś.
Widać vendetta na Rutkowskich trwa w najlepsze :diabel:
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2012-02-15, 00:00:03

Dla mnie powyższe to przykra sprawa, która nie powinna być rozdmuchiwana przez media. Kobieta miała załamanie, przyszła jej do głowy głupota - tylko współczuć. W jakim celu to rozdmuchiwać w prasie? ;/ Ale jak napisałam wyżej, Rutkowski na topie i wszystko co z nim związane sprzedaje się teraz jak świeże bułeczki...
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re:

Postprzez dkm1941bismarck » 2012-02-15, 00:02:31

cre[a]tive napisał(a):Dla mnie powyższe to przykra sprawa, która nie powinna być rozdmuchiwana przez media.

Wnoszę wniosek formalny o zmianę tematu na "Rutkowski na topie/według mediów".

Żałosne to wszystko i tyle, ale najlepsze to wszystko że pomimo sprzeciwu choćby internautów media dalej drapią...
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez unter » 2012-02-15, 00:28:20

BZ zalicza się do prasy bulwarowej. Pamiętacie historie "Podolski strzelał do Polaków"?
W Niemczech najgłośniej gardłował wlasnie BZ.
Pozdrawiam, unter
http://szkiceerotyczne.blog.onet.pl
Avatar użytkownika
unterNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 555
Dołączył(a): 2011-07-05, 09:41:39
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez dkm1941bismarck » 2012-02-15, 10:47:40

Taaa jak tak blizej przyjrzec sie sprawie, to okazuje sie ze Staszek lat 21 pochodzi z bardzo zamoznej Romskiej rodziny, Magda lat 22 podobnie, poznali sie kilka miesiecy temu, wzieli slub gdyz Magda od 3 miesiecy jest w ciazy ;)
Ja bym to skomentowal tak - znam Romskie realia i wiem jak to sie u nich odbywa, zwlaszcza u bogatych Romow - nie polecam zadnej Polce, zas cala ta sprawa smierdzi polityka na kilometr :dobani:
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez privace » 2012-02-15, 11:49:14

Ja się na niemieckich mediach nie znam, więc nie odróżnię strony czy gazety bulwarowej od "poważnej". Ale jeśli Niemcy piszą o sprawie "Kidnapper kamen aus Polen", to bym nie doszukiwała się, że Rutkowski jest na topie i dlatego o sprawie ktoś wspomina.
Jakby nie było, żaden "patrol" zagraniczny nie ma prawa włóczyć się po obcym kraju w pełnym uzbrojeniu i porywać ludzi- wyobraźcie sobie, jaki byłby szum, jakby w Polsce pojawiło się niemieckie czy rosyjskie "speckomando" uzbrojone po zęby i kogoś z ulicy próbowało zgarnąć?
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2012-02-15, 12:29:11

Najlepsze jest to, że wszyscy śmieją się z tych okularów Rutkowskiego xD

Porwanie wg. mnie jest całkowicie prawdopodobne. Dziennikarze musieli jakieś brudy Rutkowskiego wyprać skoro jest na topie
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez privace » 2012-02-16, 14:50:50

Niemiecka policja potwierdza wersję porwania, którą opisał tabloid "BZ". - Policja dostała informację, że czterech mężczyzn próbuje porwać młodą kobietę i zabrać ją do Polski wbrew jej woli - potwierdza portalowi Gazeta.pl Ivo Habedank z biura prasowego berlińskiej policji.Policjanci zatrzymali napastników, potwierdzili ich personalia. Zrobiono im zdjęcia, pobrano odciski palców i wypuszczono - opisuje nam przebieg akcji w berlińskiej dzielnicy Reinickendorf Ivo Habedank. - Rozważamy teraz, czy postawić im zarzut próby pozbawienia wolności - dodaje Habedank. I stanowczo zaprzecza stwierdzeniom Rutkowskiego o domniemanej współpracy jego biura z niemiecką policją.(...)Opowiedzieliśmy policji z Berlina wersję Rutkowskiego, zdanie po zdaniu. Komentarz do każdego zdania tej wersji był krótki: "To nieprawda". Współpraca firmy Rutkowskiego z policją? "Nieprawda". Berlińscy funkcjonariusze byli informowani o działaniach "Rutkowski Patrol"? - Nieprawda - podkreśla w rozmowie z portalem Gazeta.pl Ivo Habedank. Także zapewnienia Rutkowskiego o tym, jakoby wokół domu, do którego próbowali się wedrzeć jego ludzie, nagle pojawiła się grupa Romów, kwituje jak poprzednio: "To nieprawda".
źródło http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... awda_.html
Krótko i na temat- wierzyć policji berlińskiej, czy Rutkowskiemu?
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Aktualności z Polski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 128 gości

cron