"Znaleziono" ciało 6 misięcznej Madzi

Wszystkie najciekawsze informacje z życia w Polsce.

Re: "Znaleziono" ciało 6 misięcznej Madzi

Postprzez KenWatanabe » 2012-02-06, 17:49:28

privace napisał(a):Nie oszukujmy się- ludzie nie lubią szarej rzeczywistości, ciekawość gna ich zawsze tam, gdzie dzieje się coś niezwykłego- niestety często to niezwykłe oznacza czyjeś nieszczęście.


Nie chcę szukać powiązań pomiędzy rządami, a wolnymi mediami, bo to by wychodziło poza sferę faktów które należy analizować. Ale jedno nie ulega wątpliwości; w dobie wszechobecnego społecznego oburzenia ostatnimi "osiągnięciami" polityki zagranicznej naszego kraju, taki news jest dla rządu niesłychanie wygodny. I nie chcę tu umniejszać tragedii, ale jak pisałem takie zjawiska są na porządku dziennym, nie ma w tym żadnych znamion wyjątkowości które nadałyby się do codziennego dziennika, chyba, że w czasie kiedy warto odciągnąć uwagę opinii publicznej od rzeczy ważnych i kazać współczuć najpierw matce, a potem dziecku. Ja w tym widzę grę na emocjach i nie zmienię zdania. Coś tu śmierdzi, za głośna ta pomoc, za długa ta sprawa.

Z drugiej strony do dziś nie zapomnę jak przez przeszło miesiąc, w zeszłym roku, w każdych wiadomościach musieliśmy śledzić losy dzieciaka który zatruł się zebranymi grzybami :mur:. Masakra!
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez privace » 2012-02-10, 14:24:53

A swoja drogą- jakiego jesteście zdania na temat nagrody wyznaczonej za znalezienie Magdy? Należy się Rutkowskiemu, czy nie? Wskazał osobę odpowiedzialną, jednak nie on znalazł zwłoki. A przecież "nagroda dla osoby, która wskaże miejsce pobytu dziewczynki". Ciekawi mnie (gdy Rutkowski nie dostanie tych pieniędzy) gdzie trafi ta kwota. Bo przecież zwykli ludzie wpłacali na odnalezienie porywacza, porywacza nie było...
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2012-02-10, 14:40:14

No właśnie - nagroda była "za znalezienie porywacza", czy za "wskazania miejsca pobytu dziewczynki"?

Tak czy siak - Rutkowski powinien część tej kasy dostać. Rozwiązał sprawę, ograniczył przez to koszty dalszego poszukiwania i innych dochodzeń.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez cre[a]tive » 2012-02-10, 21:48:12

Moje zdanie o Rutkowskim powoli się pogarsza. To strasznie medialny typ. Jedno jest pewne, on nie pomógł bezinteresownie. Pomógł, by się wylansować.
Czy powinien dostać część tej kasy? Uważam, że nie. Zaoferował, że pomoże bez pobierania za tę pomoc pieniędzy. Kasa powinna pójść na konto fundacji pomagającej chorym dzieciom(na raka, leżących w śpiączce), bądź też dla fundacji pomagających w poszukiwaniach zaginionych dzieci.

Interesuje mnie tylko, kto decyduje o tych pieniądzach? Kto i w konsultacji z kim?
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: "Znaleziono" ciało 6 misięcznej Madzi

Postprzez KenWatanabe » 2012-02-11, 02:18:44

Jaki by ten Rutkowski nie był to sprawę rozwiązał on, a nie policja. I nie można zapomnieć, że ta kobieta w najlepszym wypadku była złą matką. Oczywiście wszystko ma swoje przyczyny ale nie powinno się wytykać Rutkowskiemu, że zniszczył tę dziewczynę, bo to trochę śmieszne.

Podobał mi się wywiad z Rutkowskim i tym przedstawicielem policji który prowadziła Kolęda-Zalewska. Uważam, że "wygrał tę debatę", natomiast ona jest wybitnie mierną dziennikarką. Wydaje mi się, że ten zawód polega na tym żeby oczywiście wytykać ludziom ostro błędy i nie dawać im pola do popisu ale jak ktoś zaczyna być zły na rozmówcę i właściwie się z nim kłóci to kończy się dziennikarstwo, a zaczyna telenowela ze sfrustrowaną dziewczynką. I to w jaki sposób Rutkowski poradził sobie medialnie przekonało mnie właściwie, że choć uczciwym człowiekiem nie jest, to jednak nie da mu się nic zarzucić. Część z tej nagrody przynajmniej powinien zgarnąć.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2012-02-12, 14:50:59

cre[a]tive - 2012-02-10, 20:48 napisał(a):Moje zdanie o Rutkowskim powoli się pogarsza. To strasznie medialny typ. Jedno jest pewne, on nie pomógł bezinteresownie. Pomógł, by się wylansować.

On tak zawsze robi przy tematach bardzo medialnych - robi to za free, a przez to się promuje.
Tak to ma swoją agencję detektywistyczną i na tych innych robotach na naprawdę zarabia :ok:
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez BlueMan » 2012-02-13, 23:03:33

Teraz sprawa roztrząsa się na temat pogrzebu dziecka i uczestnictwa w tym pogrzebie matki.

Co o tym myślicie?

Wg. mnie:
Matka już pochowała dziecko wcześniej, więc nie powinna jeszcze raz go chować. Jeśli sąd by na to się zgodził, bo musi zapewnić matce specjalną ochronę, bo ludzie uczestniczący w pogrzebie ją zlinczują. Dlaczego więc znowu ma ta matka naciągać nas (podatników) na dodatkowe koszty jej ochrony, skoro już tyle kasy na te poszukiwania było wydane.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez cre[a]tive » 2012-02-14, 19:56:46

Absolutnie nie powinna brać udziału w pogrzebie. Jej obecność zakłóci uroczystości to raz. A po drugie osoba, która ciało niewinnego dziecka wyrzuca jak śmieć przy torach nie zasługuje na możliwość uczestniczenia w pogrzebie. Przecież ona nie chciała by to dziecko miało pogrzeb.. gdyby chciała i nie miała nic do ukrycia (był to nieszczęśliwy wypadek) to zadzwoniłaby po pogotowie i urządziła dziecku normalny pogrzeb. A nie bezcześciła ciało wyrzucając je. To ciało zmarłego zwierzątka człowiek nie wyrzuca na śmietnik tylko idzie zakopać, bo jest związany emocjonalnie ze zwierzakiem, a tu dziecko! W głowie mi się to nie mieści!
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez junior » 2012-02-14, 20:07:35

tak się zacząłem zastanawiać, czy nie było tu zagrywek typu The Sun czyli podsłuch rodziny, jak się dowiedzieli co się stało, mogli zacząć działać...
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: "Znaleziono" ciało 6 misięcznej Madzi

Postprzez dkm1941bismarck » 2012-02-14, 22:58:42

BlueMan napisał(a):Matka już pochowała dziecko wcześniej, więc nie powinna jeszcze raz go chować.

Matka Matka Matka Matka Matka
To jest ta "różnica" - pozbywając się moralności, co komu do tego czy będzie na pogrzebie czy nie, jest matką - ma do tego największe prawo ze wszystkich i nie ważne czy pochowała wcześniej - brutalne to, ale zastanawia mnie czy piewcy sprzeciwu przeciwko obecności matki są też takimi moralnymi "katami" wobec innych nieprawidłowości: bitych matek, żon np...ciężka to jest sprawa i dla mnie jeśli ma ochotę na udział powinni jej pozwolić, chociaż zdaję sobie sprawę że ludzie dadzą sobie prawo powiedzieć że miejsce matki jest na stosie.
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: "Znaleziono" ciało 6 misięcznej Madzi

Postprzez KenWatanabe » 2012-02-16, 03:49:18

Szczerze mówiąc ja nie widzę w tym jakiegoś poważnego powodu do dyskusji. Po pierwsze to kolejny dowód na to, że ta sprawa jest jak słaba telenowela. Ciągnie się od miesięcy, co i rusz jakieś nowe dowody, sprawy, dylematy, a to trutka nie powinna stać pod celą, a to Rutkowski porywa ludzi, a to matka na pogrzebie. Od pewnego czasu gdy ten temat przewija się przez kanały informacyjne to zwyczajnie zmieniam kanał. Mierżą mnie już te perypetie przypadkowych bohaterów, wolę sobie włączyć Trudne Sprawy.

A po drugie co to w ogóle za problem etyczny? Czy matka powinna być na pogrzebie? A niech sobie idzie, mnie na tym pogrzebie nie będzie na pewno, a jak będzie przeszkadzać uczestnikom to niech sami jej o tym powiedzą. Zabronić jej tego na pewno nikt nie powinien i nie może.

Swoją drogą zastanawia mnie kto będzie na tym pogrzebie? Matka, ojciec, rodzice matki, krewni... Komu by to miało przeszkadzać, że ona tam pójdzie? Jej rodzicom? Dziecko jej spadło na podłogę, szum się zrobił, zakopała je sama i za to niby rodzina ma się od niej odwrócić? To co to za rodzina? A jeśli miałaby się przejmować opinią publiczną, osób którzy jej nienawidzą i schować się w domu to dopiero uznałbym ją za niepoczytalną.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2012-02-16, 11:09:59

KenWatanabe - 2012-02-16, 02:49 napisał(a):Swoją drogą zastanawia mnie kto będzie na tym pogrzebie? Matka, ojciec, rodzice matki, krewni...

Jak widziałeś w TV, to chmara ludzi przyszła ;)
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: "Znaleziono" ciało 6 misięcznej Madzi

Postprzez KenWatanabe » 2012-02-16, 15:19:27

Niestety, jak wspomniałem kiedy o tym mówią zmieniam kanał, ale na szczęście jeśli jest to potrzebne do dyskusji, można sobie załączyć pogrzeb na YouTubie. W końcu spektakl ten ma wielu widzów, więc jak ktoś ominie jeden odcinek tej farsy to musi mieć możliwość nadrobienia zaległości :).

Faktycznie przyszło tam baaardzo dużo ludzi, a samej matki z tego co mówią, nie było. Przed wejściem Rutkowski Patrol, dookoła chmara mikrofonów, kamer i dziennikarzy. Ludzie w większości starzy, pobożni, ziejący nienawiścią do tej matki i to zaocznie, bo jej nie było. A kiedy ich o coś spytać mówią "Trzeba przyjść na pogrzeb takiego aniołka...". Tylko ciekawe czy odwiedzają tak ochoczo pogrzeby każdego tragicznie zmarłego dziecka czy tylko medialnej Madzi.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2012-02-16, 21:07:37

Odnosząc się do powyższej wypowiedzi - przyczyną tej nienawiści opinii publicznej do matki jest, w moim odczuciu, przede wszystkim to, że mało kto wierzy w nieszczęśliwy wypadek. I ja też nie wierzę, bo ta opowiastka zwyczajnie nie trzyma się kupy. A ci, którzy nawet wierzą, to po prostu brzydzą się wyrzucaniem ciała niewinnego dziecka jak śmiecia. I tutaj też popieram powszechne obrzydzenie i jestem bardzo krytyczna wobec tej kobiety.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez El Limon » 2012-02-21, 09:22:27

Kenny co do tego czy Ci ludzie będą przychodzić na pogrzeby innych tragicznie zmarłych dzieci to fakt dużo zależy od medialności ale też myślę że od zaangażowania w sprawę.
W końcu z tego co się mówiło "cały" Śląsk szukał Madzi. (No dobra może nie cały bo w Zabrzu jakoś cicho tak było).
A co do tego czy był to nieszczęśliwy wypadek czy zabójstwo to sądzę że już się tego nie dowiemy. Ostatnio ta sprawa mam wrażenie jakby przycichła.
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia strona

  • Inne

Powrót do Aktualności z Polski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 121 gości

cron