Barack Obama w Polsce

Wszystkie najciekawsze informacje z życia w Polsce.

Barack Obama w Polsce

Postprzez BlueMan » 2011-05-28, 21:20:26

Wydarzenie bardzo ważne dla Polski.
Była to pierwsza i ostatnia wizyta w Polsce w czasie tej kadencji Baracka. A kolejka innych państw, które chciałyby, aby ich Obama odwiedził jest długa :)

Rozmowy z prezydentem Komorowskim skupiły się głównie nt. zniesieniu wiz, a także poruszały tematy demokracji na bliskim wschodzi i północnej Afryce.

Politolodzy bardzo pozytywnie opisują tą wizytę :)


Z kuriozalnych zdarzeń ze spotkania najbardziej będę pamiętać:
1. Spóźnienie 40 min do na obiad do Pałacu Prezydenckiego :) Ziemniaki pewnie wystygły xD I cały ten obiad jak go opisywali to raczej taki lichy. Ja bym się nim nie najadł ;)
2. Jak Obama spotkał się z Jarkiem i Martą Kaczyńską. Martę spytał się, "czy chodzi do szkoły" :D Spoko - kobieta 30 lat, od roku w TV, a Obama takie coś wypalił. Najlepsze w tym wszystkim było to, że kaczor i Marta powiedzieli, że dla nich to jest komplement xD
3. Lista prezentów jaką Tusk dał Barackowi :D haha. Chyba jakiś nastolatek wybierał te prezenty, bo mu się podobały, a nie dyplomata http://www.tvn24.pl/12690,1704729,0,1,o ... omosc.html
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez kosmowski.be » 2011-05-28, 21:41:35

Trochę popatrzyłem na TVN24 na relacje z tych wydarzeń i zaskoczyła mnie ilość policji w stosunku do osób cywilnych.

A co do wiz... Wydaje mi się, że będzie niższy reżim przy ich wydawaniu, ale raczej nie znikną.
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Shaken » 2011-05-28, 22:28:26

Moim zdaniem to jakiś cyrk. Zrobili z tego taką "zamkniętą imprezę",
że ludzie nie mieli dostępu by na własne oczy obejrzeć obcego prezydenta.
Jak kolega wcześniej wspomniał - za dużo policji, za mało "gapiów".
Avatar użytkownika
ShakenNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 194
Dołączył(a): 2008-08-31, 19:39:14
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Codino » 2011-05-29, 12:19:14

BlueMan - 2011-05-28, 21:20 napisał(a):Jak Obama spotkał się z Jarkiem i Martą Kaczyńską. Martę spytał się, "czy chodzi do szkoły" Spoko - kobieta 30 lat, od roku w TV, a Obama takie coś wypalił. Najlepsze w tym wszystkim było to, że kaczor i Marta powiedzieli, że dla nich to jest komplement

Pewnie że komplement, bo sugeruje że Marta wygląda młodo, a chyba trudno wymagać od Obamy żeby oglądał polską TV i w ogóle wiedział, że L. Kaczyński miał córkę.

Generalnie fajnie, że przyjechał ale dotychczas nie usłyszałem żadnych konkretnych ustaleń. Chyba po prostu wizyta kurtuazyjna.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez potter28 » 2011-05-29, 13:12:49

No moim zdaniem wizyta udana. To że dostał iPada to fajnie będzie mógł się rozerwać choć pewnie to Obama ma iPada 2 White House. Co do pióra hmm XD nie ich wina :P Będzie do muzeum. A Wiedźmin 2 to Obama zamiast jeździć po świecie będzie grał :pudlo:
Jeżeli gaz łupkowy wypali o czym też mówiono to możemy do Rosji się dupą odwrócić :mrgreen: A wizy podejrzewam że za dnia znikną:) Też uważam, że było za dużo ochrony. Przecież nikt go nie chcial zaje*ć ale, AlKaida itp są do wszystkiego zdolni :niepewny:
Naśladując kogoś innego jesteś nikim..
User miesiąca MAJ- Dziękuje za zaufanie !

Obrazek
Avatar użytkownika
potter28None specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 264
Dołączył(a): 2011-02-24, 12:41:28
Lokalizacja: Brzeźnica
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Barack Obama w Polsce

Postprzez KenWatanabe » 2011-05-29, 13:43:44

Na pewno za dużo ochrony.
Ta cała szopka z ochroną jest tylko po to żeby jakiś narwaniec nie mógł wyskoczyć i rzucić w ważną osobę cegłą, czy dźgnąć nożem albo w ostateczności wyskoczyć z bronią i zacząć strzelać. Bo wątpię żeby jakaś większa organizacja posiadająca wielomiliardowe środki nie mogła Obamy, mimo tego całego cyrku zlikwidować. Druga sprawa, że jak krajem naszego wroga rządzi świetny przywódca, którego nie da się zastąpić to warto się zastanowić nad zamachem, za to jeśli rządzi taka ciemięga to tylko mu kibicować.

Co do gapiów to wątpię żeby byli potrzebni, ani że powinni witać Obamę. To nie papież, ani my nie żyjemy już w komunie żeby się zbierać i witać go jak Napoleona z nadzieją na wyzwolenie. Zwykły urzędnik, który przyjechał tu załatwić sprawy urzędowe, powinien rozmawiać z tymi z którymi ma interes czyli z naszymi urzędnikami. Poza tym to nasi w wolny sposób wybrani reprezentanci więc rozmawiając z nimi, rozmawia z Polską. Zwrócenie się bezpośrednio do ludzi, czy zgromadzenie się ludzi dla niego byłoby pewnym foux pas wobec rządu.

A prezenty fajne ;)
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kosmowski.be » 2011-05-29, 14:33:41

KenWatanabe - 29 maja 2011 13:43 napisał(a):Co do gapiów to wątpię żeby byli potrzebni, ani że powinni witać Obamę. To nie papież, ani my nie żyjemy już w komunie żeby się zbierać i witać go jak Napoleona

zgadzam sie:) ale w takim wypadku ochrona tez powinna byc jak dla zwyklego urzednika a nie jak dla papieza:P po prostu wszystko wyszlo komicznie. ochrona jakby mieli ochraniac przed napierajacym tlumem z kazdej strony a gapiow jak na lekarstwo:P
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez hitman1986 » 2011-05-31, 18:46:34

BlueMan - 2011-05-28, 21:20 napisał(a):Wydarzenie bardzo ważne dla Polski.

Pod jakim względem?
BlueMan - 2011-05-28, 21:20 napisał(a):Spóźnienie 40 min do na obiad do Pałacu Prezydenckiego

To była przemyślana strategia Obamy i jego doradców bazująca na zasadzie "to oni mają na mnie czekać, a nie ja na nich". Dyplomacja, ot co.
BlueMan - 2011-05-28, 21:20 napisał(a):Najlepsze w tym wszystkim było to, że kaczor i Marta powiedzieli, że dla nich to jest komplement

Potwierdza to tylko małostkowość tych dwóch osobników.
kosmowski.be - 2011-05-28, 21:41 napisał(a):Wydaje mi się, że będzie niższy reżim przy ich wydawaniu, ale raczej nie znikną.

A ja obstawiam, że znikną.
Codino - 2011-05-29, 12:19 napisał(a):Pewnie że komplement, bo sugeruje że Marta wygląda młodo

No bez jaj, gdyby Obama powiedział to do matki Kaczyńskiego, to bym zrozumiał, komplement, ładnie się zachował, itp. a tak to prawdę powiedziawszy nie ma co komentować...
Codino - 2011-05-29, 12:19 napisał(a):Generalnie fajnie, że przyjechał ale dotychczas nie usłyszałem żadnych konkretnych ustaleń. Chyba po prostu wizyta kurtuazyjna.

Ta wizyta to był skandal moim zdaniem. Centrum Warszawy zamknięte, pod Marriottem jakieś kordony Policjantów, którzy przepuszczali prawie że pojedynczo ludność chcącą podejść pod Marriott. A w sobotę do hotelu nie można było w ogóle do godz. 16:00 wejść - tylko służba hotelowa, Secret Service i BOR. Nad centrum miasta latał od piątku wieczór do soboty do 16:00 helikopter i "patrolował" okolicę. Warszawa wydała 1 milion złotych na przyjazd Obamy! Fotka Bronka z Barackiem kosztowała społeczeństwo 1 milion złotych! Ta wizyta nic nam nie dała, nie ugraliśmy nic, nawet zniesienia wiz, choć Obama i tak nie ma w ich sprawie nic do gadania, a tylko 2-milionowe miasto zostało zablokowane, samochody z centrum Warszawy odholowywane na parkingi (znaki o zakazie parkowania w centrum powinny pojawić się w poniedziałek, a zdarzało się, że nie było ich jeszcze w czwartek), utrudnienia w komunikacji miejskiej - tragedia. Miasto wyglądało jakby w okolicy jakaś elektrownia atomowa wybuchła, tak pusto było w sobotę na ulicach. I to wszystko po to aby prezydent USA mógł przebywać w mieście kilka godzin?! :cisza:
potter28 - 2011-05-29, 13:12 napisał(a):Jeżeli gaz łupkowy wypali o czym też mówiono to możemy do Rosji się dupą odwrócić

Ta, szczególnie, że 95% wydobycia będzie realizowane przez USA, a tylko 5% przypadło polskim przedsiębiorcom... Nie twierdzę, że to zły pomysł z tym wydobywaniem gazu łupkowego (bo uniezależnienie się od importu gazu jest strategiczną kwestią dotyczącą bezpieczeństwa energetycznego w Polsce), ale można było wynegocjować lepsze warunki i dać naszym firmom większy udział w zysku. Fakt, na świecie tylko amerykanie mają technologię do wydobywania łupków, ale przecież technologię można kupić.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2011-05-31, 19:39:13

ja myślę, że za dużo krzyku o nic, powinni Obamie dać przetłumaczony na polski amerykański formularz wizowy i nie przyznać wizy:D
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Barack Obama w Polsce

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-05-31, 20:52:04

Za duży cyrk z tą wizytą jak ze zmianą nazwy z "Era" na "T Mobile" - ważne są strategie dot. gazu łupkowego i jakoś nie wydaje mi się żeby USA miały umierać za Polskę - cokolwiek powie marionetka bankowa z USA, będzie to nieprawda. Nie sądzę żeby Obama świadomie zaryzykował konflikt z Rosją i Niemcami czy Francją na rzecz Polskiego gazu - obawiam się że jest to sprawa przegrana, bo jak "zieloni" dostaną odpowiednie "datki" to zablokują możliwość eksploatacji tak jak zrobili to we Francji.
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Barack Obama w Polsce

Postprzez KenWatanabe » 2011-06-01, 20:53:52

Jeśli chodzi o wizy to ja też sądzę, że zniosą ale to bynajmniej nie dlatego, że Obama do nas przyjechał tylko zwyczajnie najwyższa pora. Do Japonii, krajów byłej wspólnoty brytyjskiej, niemal wszystkich krajów ameryki południowej wjeżdżamy bez problemu na paszporcie, nie mówiąc już o europie. Usa to nie jest obecnie dla polaków ani dobry rynek pracy, ani atrakcyjny kierunek emigracji więc ich postawy kompletnie nie rozumiem. Ja bym dla nich wprowadził wizy do Polski, tak jak to bodajże jest z Francją, choć mogę się mylić.

Ma ktoś jakąś rozpiskę dokąd obywatele USA muszą podróżować z wizą lub biletem powrotnym?
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Aktualności z Polski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 53 gości

cron