Zginal prezydent ?

Wszystkie najciekawsze informacje z życia w Polsce.

Postprzez BlueMan » 2010-06-01, 20:27:19

Wiele i tak niezrozumiałych wypowiedzi jest. Spore główkowanie jest z tym. I z tekstów wynika że i prezydent i dowódca tych sił powietrznych wywierali presje na pilotach.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez cre[a]tive » 2010-06-01, 21:08:02

BlueMan - 01 cze 2010 20:27 napisał(a):I z tekstów wynika że i prezydent i dowódca tych sił powietrznych wywierali presje na pilotach.


Dokładnie, mnie zainteresował fragment: "nie ma jeszcze decyzji prezydenta"... czyli wychodzi na to, że to nie piloci decydowali czy można lądować tylko prezydent ;]
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez hitman1986 » 2010-06-01, 22:52:39

BlueMan - 2010-06-01, 20:27 napisał(a):I z tekstów wynika że i prezydent i dowódca tych sił powietrznych wywierali presje na pilotach.

kobieta - 2010-06-01, 21:08 napisał(a): "nie ma jeszcze decyzji prezydenta"... czyli wychodzi na to, że to nie piloci decydowali czy można lądować tylko prezydent

Nadinterpretacja.

Jedyną osobą, która mogła wywierać pośredni wpływ na decyzję pierwszego pilota, to Pan Mariusz Kazana słowami "No, to mamy problem..." po informacji, że "nic z tego nie będzie".

Stenogram potwierdził, że jedynym bezpośrednim powodem katastrofy był błąd, czy też głupota, pilotów. Wiedzieli od pilotów lądującego wcześniej Jaka, że widoczność jest fatalna (400m). Wiedzieli, że powinna być większa (co najmniej 1500m). A jednak świadomie narazili siebie i pasażerów na ryzyko. No i się stało.

Dalej: twierdzono, że piloci świetnie znają rosyjski.
08:06:11 2P "Do swidanija" się mówi.
08:06:12 N Właśnie nie wiem, czy to jest "Do swidanija", czy...
08:06:14 2P A jak?
08:06:14 N Ja nie zgodziłbym się...
08:06:16 2P "Dobroje ranieco"
08:06:18 2P Powiedz tak, zobaczymy czy załapie (śmiech).
08:06:27 2P Dobroje ranieco.

Czyli tutaj też piloci nie popisali się znajomością języka. Po angielsku mówili zrozumiale i poprawnie, niestety, chyba po rosyjsku nie bardzo.


Jak dla mnie ewidentny błąd pilota/pilotów.


-- edit --
Doczytałem jeszcze takie słowa:
08:38:00 A Wkurzy się jeśli jeszcze (niezr.).

Domyślam się, że mogło chodzić o Kaczyńskiego, bądź Błasika, że się wkurzy, że jeśli jeszcze będą musieli np. lecieć na inne lotnisko.
Jednakże, nie zmienia to faktu, że ta katastrofa to był błąd pilota moim zdaniem. Bez względu czy bał się ewentualnych konsekwencji i lądował z obawy przed "gniewem" Kaczyńskiego, czy nie.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2010-06-03, 14:10:43

hitman1986 - 01 cze 2010 22:52 napisał(a):Nadinterpretacja. Jedyną osobą, która mogła wywierać pośredni wpływ na decyzję pierwszego pilota, to Pan Mariusz Kazana słowami "No, to mamy problem..." po informacji, że "nic z tego nie będzie".


Nie sądzę, by była to nadinterpretacja. Nie chodzi raczej o takie bzdety jak zacytowałeś, a poważniejsze wypowiedzi, przykładowo wydawanie bezpośrednich komend i rozkazów pilotom samolotu, które piloci wykonali i nawet meldowali Dowódcy Sił Powietrznych ich wykonanie. Podczas gdy on nawet nie powinien być w kabinie pilotów, nie mówiąc już o wydawaniu jakichkolwiek komend osobom odpowiedzialnym bezpośrednio za samolot.

Dziś ukazał się ciekawy artykuł na interii, która to cytuje za moskiewską gazetą różne wypowiedzi ze stenogramu jako dowód na to, że piloci byli pod bezpośrednią presją.
Link: http://fakty.interia.pl/raport/lech-kac ... ja,1488046
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez makoomba » 2010-06-03, 15:35:41

hitman1986 - 01 cze 2010 22:52 napisał(a): BlueMan - 2010-06-01, 20:27 napisał(a):I z tekstów wynika że i prezydent i dowódca tych sił powietrznych wywierali presje na pilotach.


kobieta - 2010-06-01, 21:08 napisał(a): "nie ma jeszcze decyzji prezydenta"... czyli wychodzi na to, że to nie piloci decydowali czy można lądować tylko prezydent


Nadinterpretacja.

zgadzam sie z Radkiem
kobieta - 01 cze 2010 21:08 napisał(a):nie ma jeszcze decyzji prezydenta"...

mogło chodzić np. na które z lotnisk poleciec w razie niepowodzenia podejscia do lądowania. Albo czy leciec od razu na lotnisko zapasowe czy czekać w powietrzu na poprawę warunków
hitman1986 - 01 cze 2010 22:52 napisał(a):Jednakże, nie zmienia to faktu, że ta katastrofa to był błąd pilota moim zdaniem.

Nie tyle jeden błąd pilota, co cała seria błędów - zarówno załogi statku jak i obsługi lotniska.
Słaba płeć jest silniejsza od płci mocnej o siłę słabości płci mocnej do płci słabej xD
http://makoomba.posadzdrzewo.pl/
Avatar użytkownika
makoombaNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1436
Dołączył(a): 2007-08-19, 20:47:49
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2010-06-03, 19:07:17

makoomba - 03 cze 2010 15:35 napisał(a):mogło chodzić np. na które z lotnisk poleciec w razie niepowodzenia podejscia do lądowania.


OK. Ale były również inne wypowiedzi, wręcz komendy wydawane pilotom co do sposobu sterowania samolotem.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez BlueMan » 2010-07-27, 22:05:02

No i jakieś dodatkowe rozszyfrowane zapiski z czarnych skrzynki wyciągnęli polscy specjaliści.
Rozmowy które rzucają negatywne światło na cała tą historię i ostatnie momenty lotu.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez cre[a]tive » 2010-07-27, 22:26:35

BlueMan jakiś link do artykułu o tym lub zapisków, o ile są podane do publicznej wiadomości? :)
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez Guciu » 2010-07-27, 22:33:09

Póki co te informacje nie są podane do wiadomości. Wiadomo tylko tyle, że 'rozszyfrowano dużo nowych wypowiedzi, niektóre z nich będą miały istotny wpływ na przebieg śledztwa'.
"Mówi się, że krew jest bezcenna. To nie jest prawda. Ma ona taką wartość, jaką wartość ma własne życie.To jest cena, wobec której i matematyka i rozum są bezradne."
Avatar użytkownika
GuciuNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1992
Dołączył(a): 2007-06-01, 11:44:34
Lokalizacja: Lezajsk
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-07-27, 22:37:38

Póki co nie są.

Na dniach (w środę) ma się zebrać komisja z rodzinami osób które zginęły w katastrofie i mają sobie o tym pogadać.
Rodziny chcą, aby konferencja była dostępna również dla mediów, ale ci prokuratorzy komisji mówią właśnie, że "odczytane rozmowy nie są zbyt korzystne dla rodzin i raczej media nie powinny przy tym być".

http://wiadomosci.onet.pl/2203050,11,ju ... ,item.html - nie czytałem tego :)
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez cre[a]tive » 2010-07-29, 01:52:27

Na wielu portalach, w ogromnej ilości artykułów czytam wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego -

"W przeciętnym kraju demokratycznym po czymś takim rządu już by nie było, zostałby zniesiony z powierzchni ziemi."

Te słowa cytowane są do znudzenia. Co ma do tego wszystkiego rząd? Powinien podawać się dymisji tylko dlatego, że wydarzyła się katastrofa lotnicza z udziałem państwowych urzędników na pokładzie?

Czy wg Was po 10 kwietnia rząd faktycznie powinien podać się do dymisji? Jeśli tak - dlaczego ?
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez hitman1986 » 2010-07-29, 08:13:23

cre[a]tive - 2010-07-29, 01:52 napisał(a):Czy wg Was po 10 kwietnia rząd faktycznie powinien podać się do dymisji? Jeśli tak - dlaczego ?

Oczywistym jest, że Rząd nie powinien podawać się do dymisji, bo i po co?

Kaczyński jest populistą i demagogiem. Jego elektorat to w znaczącej części ciemna masa, która wierzy w teorie spiskowe dotyczące katastrofy Smoleńskiej. On doskonale wie, że tego typu słowa znajdą uznanie wśród ludzi mu podobnych, a u innych wywołają jedynie kpinę.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez blues » 2010-07-29, 08:41:56

Jak rozumiem on uważa, że rząd powinien podać się do dymisji z powodu braku działań lub niepoprawnych działań w sprawie wyjaśnienia przyczyn wypadku.
Moim zdaniem rząd mógł rzeczywiście więcej zrobić w tej sprawie. Przede wszystkim powinni bardziej patrzeć ruskim na ręce. To powinien uzgodnić Tusk jak spotkał się z Putinem. Ogłosił co prawda, że będzie to "pełna współpraca", ale jak wiemy pełnej współpracy nie było, więc albo wtedy ogłosił nieprawdę, albo później tego co powiedział nie przypilnował.
Kaczor oczywiście będzie z tego robił aferę na poziomie dymisji rządu, bo wystarczy mu ziarno prawdy.

Martwi minie natomiast, iż tak jak na początku obiecali, że społeczeństwo usłyszy zapis z rozmów w kokpicie tak teraz się z tego wycofują. Zdaje się, że zwykli ludzie nie będą mieli szansy wyrobić sobie własnego zdania w tej sprawie i usłyszymy jedynie za kilka miesięcy oficjalne stanowisko prokuratury.
Najwięcej wydasz na kobietę która nie będzie chciała pieniędzy za seks.
Avatar użytkownika
bluesNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 236
Dołączył(a): 2010-03-15, 20:09:42
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-07-30, 01:32:50

Mnie wkurza ta sprawa już.

cre[a]tive - 2010-07-29, 01:52 napisał(a):"W przeciętnym kraju demokratycznym po czymś takim rządu już by nie było, zostałby zniesiony z powierzchni ziemi."

I bardzo dobrze gada :) ale niech sam pierwszy "zniesie się z powierzchni ziemi", bo przecież też należy do tego rządu, prawda? Więc niech pierwszy da przykład, a nie wytyka palcami innych jak to zwykle miewa robić!


Jak śledztwo zaczęli prowadzić ruscy to jak wszyscy wiemy nie do końca chcieli się z nami dzielić wszystkimi informacjami. Długo trzymali taśmy, itp. Tak czy siak - wzbudzało w nas to pewne podejrzenia, a przede wszystkim nerwy na ich rząd.

Teraz sytuacja się odwróciła, bo taśmy (a właściwie ich kopie) są w polskich rękach i polscy śledczy odczytali więcej niż ruscy. Ale co robią polscy prokuratorzy w tej sprawie? UTAJNIAJĄ ZAPISKI i nie ujawniają ich do publicznej wiadomości, czego tak się domagali od ruskich, a teraz robią to samo.
Do tego te ich wcześniejsze zapewnienia, że wszystko (oprócz prywatnych rozmów z kabiny pilotów - co jest dla mnie zrozumiałe) będzie ujawniane, jak przyszło co do czego to jednak nie :/
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez hitman1986 » 2010-07-30, 12:31:38

BlueMan - 2010-07-30, 01:32 napisał(a):ale niech sam pierwszy "zniesie się z powierzchni ziemi", bo przecież też należy do tego rządu, prawda?

Nieprawda. Mylisz pojęcia, Szymon. Kaczyński nie należy do rządu, bo nie jest w rządzie Tuska, tzn. nie jest jednym z jego Ministrów, ani nie zasiada w ławach wygranej partii... On jest w opozycji. To, że ktoś jest Posłem na Sejm nie oznacza, że jest w rządzie.
BlueMan - 2010-07-30, 01:32 napisał(a):UTAJNIAJĄ ZAPISKI i nie ujawniają ich do publicznej wiadomości

Wiesz, ja jednak wolałbym, aby do tych danych mieli ludzie mający choćby minimalne pojęcie o tym, co mogło się tam dziać. Jak taki Ty czy ja dostaniemy zapisy rozmów, to możemy sobie wymyślić na ich podstawie cokoliwek, bo nie znamy ani parametrów lotu, ani przede wszystkim nie znamy się na tym, jak się pilotuje taką maszynę, jakich słów-kluczy się używa, itp. te słowa dla nas mogłyby nic nie znaczyć, albo brzmieć "na opak", jak wyrwane z kontekstu, a w rzeczywistości co innego mogłoby oznaczać.


Ja jestem za tym, aby ujawniono cały stenogram, ale jednocześnie wraz z didaskaliami, co oznacza to-i-to, co oznacza tamto, jakie były w każdej sekundzie parametry lotu, itd.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2010-08-02, 11:52:33

Współpraca z Rosją kwitnie ;]

Prokuratorzy wciąż nie mają wyników sekcji zwłok ofiar katastrofy. Wciąż nie ma kluczowych materiałów z wieży kontroli lotów. Między innymi tego, na jakich urządzeniach pracowali kontrolerzy, jaki był ich stan, jakie były wskazania radarów, jak zachowywali się kontrolerzy, czy jest nagranie ich rozmów, dlaczego z powodu mgły nie zamknięto lotniska oraz kto mógł to zrobić. Nie wiadomo też, czy kontrolerzy konsultowali taką decyzję z Moskwą.

Tajemnicą dla naszych prokuratorów pozostaje również wynik oblotu lotniska w Smoleńsku, a nawet to, co dzieje się teraz ze szczątkami tupolewa.


http://fakty.interia.pl/polska/news/wspolpraca-z-rosjanami-coraz-trudniejsza,1513584





Nawet sekcje zwłok ofiar nie zostały przesłane do PL :przestraszony: Nie wiadomo też, czy np. kontrolerzy nie byli pijani? A Rosja początkowo zapewniająca, iż będzie wspólne śledztwo, teraz tak naprawdę ma głęboko tę tragedię i jej przyczyny.

Dlaczego Rosja robi takie problemy i nie udostępnia kluczowych dokumentów dla polskich prokuratorów? Czyżby miała coś do ukrycia?
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez BlueMan » 2010-08-02, 14:43:59

cre[a]tive - 2010-08-02, 11:52 napisał(a):Dlaczego Rosja robi takie problemy i nie udostępnia kluczowych dokumentów dla polskich prokuratorów? Czyżby miała coś do ukrycia?

Dlaczego polska nie udostępnia wszystkich przebiegów śledztwa?
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez cre[a]tive » 2010-08-02, 15:14:51

BlueMan - 02 sie 2010 14:43 napisał(a):Dlaczego polska nie udostępnia wszystkich przebiegów śledztwa?


Komu? opinii publicznej? To akurat nie jest tak istotne. Pierwszeństwo w dostępie do wiedzy mają rodziny ofiar. Ich to dotyczy bezpośrednio. Jednak jeśli samolot z Polakami (obojętnie kto by był na pokładzie) rozbija się na obcej ziemi i owo państwo nawet wyników sekcji zwłok nie przyśle do polskich prokuratorów badających przyczyny katastrofy, to moim zdaniem coś jest nie tak.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez hitman1986 » 2010-08-03, 00:31:44

Są jeszcze lepsze kwiatki: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title, ... omosc.html


A tak na marginesie: jutro o 13:00 krzyż ma zniknąć spod Pałacu. W końcu. Przechodziłem dzisiaj Krakowskim Przedmieściem i muszę powiedzieć, że te tłumy ludzi wyglądają naprawdę żałośnie. Jedni wciąż mówią, że to był zamach, inni się modlą, itp. Dzisiaj akurat jakaś delegacja francuskiej Polonii chyba przyjechała, bo na ziemi, między zniczami, leżały wycinki z gazet mówiące o terroryźmie, itp.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-08-03, 02:24:55

Najlepsze są i tak komentarze pod artykułem w takich portalach xD
A gdzie miał leżeć wrak samolotu?? Na Wawelu?? Banda idiotów.


Ruscy niby na początku tacy dobrzy i pomocni, a tak naprawdę ciągle z nimi pod włos mamy!
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Inne

Powrót do Aktualności z Polski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 136 gości

cron