Zginal prezydent ?

Wszystkie najciekawsze informacje z życia w Polsce.

Postprzez blues » 2010-04-13, 17:42:34

kobieta - 33 minuty temu napisał(a):co tu w ogóle wspominać o tym, że ktoś mi się nie podobał jako Prezydent, to jest niby powód to lekceważenia jego tragicznej śmierci?

Jak kogoś lekceważy się za życia to rzeczywiście hipokryzją jest mówić, że się go nie lekceważy po jego śmierci.
Zresztą mówimy tu chyba o starym znaczeniu tego słowa od "ważyć lekce", bo takiego lekceważenia śmierci prezydenta w znaczeniu "pogardy" nigdzie na tym forum nie zauważyłem.
Myślę, że można mieć pretensje do kogoś kto nie odnosi się z szacunkiem do tego co się stało ale to, że komuś się nie chce płakać i nie czuje żalu uważam za całkiem normalne.
Najwięcej wydasz na kobietę która nie będzie chciała pieniędzy za seks.
Avatar użytkownika
bluesNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 236
Dołączył(a): 2010-03-15, 20:09:42
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2010-04-13, 17:55:24

blues - 13 kwi 2010 17:42 napisał(a):lekceważenia śmierci prezydenta w znaczeniu "pogardy" nigdzie na tym forum nie zauważyłem.


Nie mówię konkretnie o tym forum, w sieci natomiast można spotkać różne ciekawe wpisy i opinie, słyszałam też wypowiedź, że dobrze że tak się stało, bo to był jedyny sposób, żeby się tych ludzi z rządu pozbyć, co już jest kompletnie dla mnie niezrozumiałe, jak można tak mówić.

blues - 13 kwi 2010 17:42 napisał(a):Myślę, że można mieć pretensje do kogoś kto nie odnosi się z szacunkiem do tego co się stało ale to, że komuś się nie chce płakać i nie czuje żalu uważam za całkiem normalne.


Nikt nikomu żałoby nie nakazuje, jednak jeśli ludzi, którzy nigdy nie znieważali Kaczyńskiego a po prostu się z nim nie zgadzali i teraz idą zapalić znicz, czy też czują żal, że tylu ludzi zginęło w katastrofie, nazywa się dwulicowymi, to jest dla mnie co najmniej dziwne i śmieszne i nie zamierzam tego ukrywać.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Zginal prezydent ?

Postprzez KenWatanabe » 2010-04-13, 18:39:41

junior napisał(a):to tylko pokazuje jaki dwulicowy jest nasz naród, i jak robimy wszystko na pokaz...
Na prawdę dziwna opinia :/

Nie chodzi o osoby które poniosły śmierć w katastrofie, ale zginęła tam ogromna część Polskiego systemu administracyjnego, Wojska, Egzekutywy, Legislatywy, a także wiele postronnych osób i oczywiście sam symbol władzy w Polsce. Nie chodzi o poglądy polityczne, trzeba by było być kompletnym anarchistą żeby tak beznamiętnie to odbierać. Władza to nie do końca przywilej, ci ludzie zajmowali się sprawami wszystkich obywateli i jakkolwiek nie rozumieć dobra publicznego, bo my sami możemy je rozumieć inaczej, to nie ma polityka, wojskowego etc który nie chciałby dobra swojego państwa.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2010-04-13, 19:57:11

A co to za różnica kto zginął, co tydzień ginie tragicznie tyle a nawet więcej ludzi, profesorów murarzy dekarzy aptekarzy itp, Ci ludzie pracują ciężko by w Polsce było jakieś życie, podczas gdy ginie parę osób które nie potrafią dojść do porozumienia w najprostszej sprawie (nie ważne z jakiej partii) i jest wielka draka. Robi się pokazówki kto wziął udział w większej ilości marszy... nie mogę zrozumieć po kiego w takiej Łodzi w organizuje się kilka marszy żałobnych pod rząd blokując ruch kołowy w centrum miasta. Pytam się po co wczorajszy marsz, skoro przeszedł już jeden w sobotę wieczorem reprezentacyjną ulicą miasta?, ktoś zagapił i się nie pokazał, a może media za słabo wyeksponowały jego "żal". I dziennikarze którzy próbują napuszczać polityków na siebie, np w kółko dopytując czy Komorowski dobrze zrobił mianując tego czy tamtego. Dalej studenci którzy domagają się godzin rektorskich (zgoda były w sobotę by studenci mogli towarzyszyć sztandarowi uczelni który przeszedł w marszu) ale, niektórzy domagają się nawet całego tygodnia... Pracownicy domagają się od pracodawców ekstra wolnych dni, i ja się pytam czemu to ma służyć już to widzę, że jedni i drudzy będą siedzieć tydzień pod katedrą, pałacem prezydenckim i palić znicze. Szopka którą się robi przy okazji żalu jest osłabianiem państwa. Ok, rozumiem, że jest żałoba należy odwołać wszystkie imprezy, zabawy i przedstawienia. Ale np nie zrozumiem opuszczania do połowy masztów flag reklamowych jak np MC jak już to niech na te kilka dni wymienią je na flagi narodowe. Tak samo nie rozumiem niedzielnego zamknięcia hipermarketów na cały dzień, czemu nie zrobili tego w sobotę?
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez Codino » 2010-04-13, 21:05:51

A ja się pytam, gdzie się rodzą ci wszyscy ludzie pełni żółtej krwi? Czemu widać ich tylko w internecie? Czemu nie odganiają pałkami płaczących w kościołach i na ulicach, by poszli wreszcie do roboty? Czemu nie tańczą radośnie pod pałacem prezydenckim?
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-04-13, 21:30:14

http://demotywatory.pl/1397002/Prorocy
http://www.nautilus.org.pl/?p=artykul&id=2094

Bardziej jako ciekawostkę to podsyłam!
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Zginal prezydent ?

Postprzez KenWatanabe » 2010-04-13, 21:35:56

junior, a gdzie jest ta dwulicowość bo nie łapie za bardzo z Twojego posta tego :/

Żałoba to rzecz umowna, ktoś może się załamać i nie chcieć pracować, a inny może przejść obok tego obojętnie, ale gdzie ta dwulicowość? Bądź co bądź nie zabił się żaden aptekarz na autostradzie, a za to spadł samolot z prawie setką jednych z najważniejszych ludzi w państwie i niektórym może się wydać, że jest to tragedia warta zapalenia symbolicznego znicza, a innym, że trzeba na tę okazję zrobić marsz. Jak Cię tak gniecie śmierć pojedynczych murarzy i dekarzy to możesz codziennie wywieszać w oknie flagę i śpiewać requiem, Twoja sprawa.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2010-04-13, 22:12:55

co do dwulicowości to już tłumaczę, chodzi mi o to, że ludzie którzy do niedawna wieszali psy na kaczorze, wyzywali od ostatnich, życzyli mu śmierci teraz nazywają się jego przyjaciółmi, leją krokodyle łzy i opłakują.
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez hitman1986 » 2010-04-14, 00:25:13

blues - 2010-04-13, 08:37 napisał(a):Uważasz, że tylko Twoje poglądy są dobre? Zawsze masz rację, a inni nie mają prawa mieć innego zdania niż Twoje? To może załóż bloga.

Nie, nie uważam, że tylko moje poglądy są dobre. Ale moje są poparte rzeczowymi argumentami, za to Twoje są tylko nonkonformistycznym bełkotem.
BlueMan - 2010-04-13, 12:31 napisał(a):Z całym szacunkiem do niego i jego wiary katolickiej, ale uważam miejsce pochówku za nieodpowiednie. Tylko dlatego, że zmarł w nienaturalny sposób nie należy wynosić go na piedestały i chować w tak ważnym miejscu. Jakby zmarł śmiercią naturalną to na pewno nie zostałby pochowany w Krakowie.

Czy ja wiem ? Wszak był on Prezydentem Polski, zmarłym tragicznie na obcej ziemi, na którą jechał oddać hołd poległym, zamordowanym 70 lat wcześniej. Nie jestem wielkim entuzjastą tego rozwiązania, ale też nie uważam, aby ci, co o tym decydują, przegięli.
junior - 2010-04-13, 19:57 napisał(a):A co to za różnica kto zginął, co tydzień ginie tragicznie tyle a nawet więcej ludzi, profesorów murarzy dekarzy aptekarzy itp, Ci ludzie pracują ciężko by w Polsce było jakieś życie, podczas gdy ginie parę osób które nie potrafią dojść do porozumienia w najprostszej sprawie (nie ważne z jakiej partii) i jest wielka draka.

Przeczytaj proszę mojego posta z, bodajże, drugiej strony, a przekonasz się, że tych ludzi nie powinno się, a wręcz nie można porównywać do murarzy, czy też dekarzy...
junior - 2010-04-13, 15:05 napisał(a):to tylko pokazuje jaki dwulicowy jest nasz naród, i jak robimy wszystko na pokaz...

junior - 2010-04-13, 22:12 napisał(a):co do dwulicowości to już tłumaczę, chodzi mi o to, że ludzie którzy do niedawna wieszali psy na kaczorze, wyzywali od ostatnich, życzyli mu śmierci teraz nazywają się jego przyjaciółmi, leją krokodyle łzy i opłakują.

Fakt, to jest dwulicowość. Ale nie sądzę, aby chociaż 10% tych, którzy teraz twierdzą, że w okół osoby Kaczyńskiego zrobiła się przysłowiowa szopka, życzyło mu śmierci. Jak dla mnie to nie dwulicowość tylko ignorancja.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez hitman1986 » 2010-04-14, 00:33:09

Jeszcze tylko tak gwoli informacji, newsa:
W wywiadzie dla Naszego Dziennika poseł Artur Górski (PiS, ten sam, co twierdził, ze wybór Baracka Obamy na prezydenta USA to "koniec cywilizacji białego człowieka") stwierdził m.in., że "jeśli złoży się w całość informacje, które napływają, nawet jeśli odnoszą się do różnych domniemanych scenariuszy, a także weźmie się pod uwagę ewentualne intencje Rosjan, to można powiedzieć, choć bez stuprocentowej pewności, bo dziś bez namacalnych dowodów, że Rosja jest w jakimś sensie odpowiedzialna za tę katastrofę, za ten nowy Katyń."
Na pytanie o to w jakim sensie Rosja ma być odpowiedzialna Górski brnie dalej: "W tym sensie, że tuż przed lądowaniem samolotu pod Smoleńskiem miała mieć miejsce sytuacja, która doprowadziła do tej tragedii. Pojawiły się dwie wersje wydarzeń i każda z nich wskazuje na domniemaną rolę strony rosyjskiej. Niewątpliwie Moskwa ponosi także moralną odpowiedzialność za tę katastrofę. Jedno jest pewne - niewiadomych jest coraz więcej."

Całość dostępna tutaj. Jak dla mnie haniebne wypowiedzi...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez El Limon » 2010-04-14, 20:10:30

Co Rusków którzy macali w tym palce. Juz prędzej Bronek Komorowski zyskał by na tym. Bo kandydatem PiS'u zapewne byłby Śp. prezydent, kandydatem lewicy był Śp. Szmajdziński. Olechowski wydaję się nie liczyć w ten walce.
Więc PiS raczej nie ma już mocnych kandydatów (choć może się mylę)a lewica chyba już nie jest tak popularna w Polsce jak za czasów Kwaśniewskiego.
Ale oczywiście to tylko tak luźno rzucone.
A co do pochówku pary prezydenckiej. Nie jestem zadowolony że akurat na miejscu takim jak Wawel choć jak ktoś powiedział nie tylko święci tam spoczywają, ale też nie zamierzam skandować w Krk swojego niezadowolenia.
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Zginal prezydent ?

Postprzez kartezjusz » 2010-04-15, 13:54:01

Najgłupsza rzecz jaką słyszałem to to, że Rosjanie specjalnie posadzili wysokie drzewa... :pudlo:
Avatar użytkownika
kartezjuszNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 102
Dołączył(a): 2009-01-12, 20:45:49
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-04-15, 16:27:09

Co jak co, ale Rosjanie bardzo dużo zrobili dla nas i robią razem z nami w czasie śledztwa.
Do każdej rzeczy nas dopuszczają, sporo zaoferowali (hala na wrak samolotu, darmowe hotele i pomoc dla rodzin poszkodowanych, itp, itd).
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez arto » 2010-04-15, 23:19:58

To są miłe gesty, ale jestem nieufny wobec władz rosyjskich (nie wobed samych Rosjan) i nie wiem czy to wszystko nie jest na pokaz. Dla mnie prawdziwym sprawdzianem ogłaszanego pojednania polsko-rosyjskiego będzie zachowanie naszych sąsiadów w takich sprawach jak:
- przekazanie akt dotyczących zbrodnii katyńskiej
- bodowa rurociągu na dnie Bałtyku, który omija Polskę.
Odzyskiwanie danych
Avatar użytkownika
artoNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 9
Dołączył(a): 2010-04-10, 02:13:31
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Codino » 2010-04-16, 00:21:13

arto - 2010-04-15, 23:19 napisał(a):- przekazanie akt dotyczących zbrodnii katyńskiej

To jest potrzebne.
arto - 2010-04-15, 23:19 napisał(a):- bodowa rurociągu na dnie Bałtyku, który omija Polskę.

A tu nie wiem o co chodzi. My budujemy autostrady, które omijają Rosję.

Co do władz Rosyjskich, również byłbym ostrożny. Putin jest byłym agentem, PR opanował nawet lepiej niż Tusk, żadnego gestu nie wykona nie potrzebnie.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-04-16, 16:33:59

http://wiadomosci.onet.pl/6611480,1,1,1,relacjetv.html - wyklepie się. Trochę szpachli, farby i można nim latać!
Niestety, ale życia 100 osób to nie przywróci.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez makoomba » 2010-04-16, 18:50:31

kartezjusz - 15 kwi 2010 13:54 napisał(a):Najgłupsza rzecz jaką słyszałem to to, że Rosjanie specjalnie posadzili wysokie drzewa...

nie moglem sie powstrzymać ...
Obrazek
Słaba płeć jest silniejsza od płci mocnej o siłę słabości płci mocnej do płci słabej xD
http://makoomba.posadzdrzewo.pl/
Avatar użytkownika
makoombaNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1436
Dołączył(a): 2007-08-19, 20:47:49
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-04-16, 20:03:05

http://www.youtube.com/watch?v=AZ5Vjjozt3I

No i rodzą się teorie spiskowe.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez cre[a]tive » 2010-04-16, 20:18:09

Ciekawe jest to, że film jest podobno badany przez prokuraturę wojskową. O ile to w ogóle prawda.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez WiseWoman » 2010-04-16, 20:32:55

BlueMan - 15 kwi 2010 16:27 napisał(a):Co jak co, ale Rosjanie bardzo dużo zrobili dla nas i robią razem z nami w czasie śledztwa.



Taaak, w takim razie odsyłam do lektury:

http://astral-projection.blog.onet.pl/

17 twardych dowodów na to, że niemożliwością jest, aby ta tragedia była spowodowana nieumiejętnościami pilota/złym samolotem/mgłą. Nie są wyssane z palca, do każdego argumentu jest dowód. U nas na religii i historii nauczyciele sie tym bardzo zainteresowali. Mam nadzieję, że znajdziecie trochę czasu i przeczytacie- polecam.
Kiedy czegoś gorąco pragniesz,
to cały wszechświat działa potajemnie,
aby udało Ci się to osiągnąć.
*Paulo Coelho*
Avatar użytkownika
WiseWomanNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 629
Dołączył(a): 2007-11-03, 20:23:49
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Inne

Powrót do Aktualności z Polski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 225 gości

cron