Zginal prezydent ?

Wszystkie najciekawsze informacje z życia w Polsce.

Postprzez KenWatanabe » 2010-04-10, 15:16:56

No cóż, szkoda. Faktycznie z tego co słyszę zginęło sporo bardzo światłych i ważnych dla Polski ludzi. Szef sztabu, wicemarszałkowie, prezesi ważnych instytucji jak IPN, NBP. No i oczywiście sam Prezydent. Nigdy go nie popierałem ale jest to dużą tragedią. Tym razem zasłużona tygodniowa żałoba. Współczuję rodzinom ofiar tragedii.

noid napisał(a):ciekawe jak gielda zareaguje na to wydarzenie. zlotowka sie oslabi? szkoda ludzi, szkoda i prezydenta i dowodcow wojsk. napewno odbije sie to na sytuacji w polsce. czemu nie lecieli osobnymi samolotami? i czemu starymi rupieciami?
Jakiegoś nagłego spadku nie ma, za to jak zwykle sporo rozmaitych spekulacji.
Ostatnio edytowano 2010-04-10, 17:18:45 przez KenWatanabe, łącznie edytowano 1 raz
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez hitman1986 » 2010-04-10, 15:38:34

Niepodważalnie tragedia. Dziwi mnie jedynie reakcja co poniektórych ignorantów piszących, że to taka sama tragedia jak np. śmierć 100 osób w wypadkach samochodowych - tego nie można porównywać. Albo komentarze w stylu "Szkoda, że Rydzyk z nimi nie leciał" czy też coś w podobie.

Ja też nie przepadałem za Kaczyńskim. Nie lubiłem go, nie podobała mi się jego prezydentura i życzyłem mu przegranej w wyborach. Ale nie życzyłem mu śmierci. Nie w taki sposób, nie w takim miejscu i nie w tym czasie.

Trzeba sobie zdać sprawę, że straciliśmy przede wszystkim Prezydenta RP, szefa BBN, kilku Generałów, Wicemarszałka Sejmu, ostatniego Prezydenta na uchodźstwie Kaczorowskiego i wielu innych. To nie jest normalna sytuacja w państwie, kiedy nie ma najważniejszych osób na swoich stanowiskach. To nie jest dobre dla chociażby bezpieczeństwa naszego kraju.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez NGoHT » 2010-04-10, 15:45:04

Jak zwykle wielki obrońca moralności. :rotfl2:

Kaczyńskiego nigdy nie lubiłem i ta śmierć mną nie ruszyła. Fakt, że straciliśmy kilku wartościowych i inteligentnych ludzi. Im należy się szacunek i pamięć. A reszta? Codziennie ginie ktoś na świecie. Taka sama reakcja.

Teraz tylko czekać aż zaczną się dobierać do koryta.
http://www.lastfm.pl/user/ngoht666
http://www.youtube.com/user/ngoht86
https://www.facebook.com/NajlepszyRapCalyCzasWPodziemiu
Avatar użytkownika
NGoHTNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1080
Dołączył(a): 2010-01-06, 19:54:12
Lokalizacja: 51° 14' 53 '' N, 22° 34' 13 '' E
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez lagotek » 2010-04-10, 16:04:32

NGoHT napisał(a):Teraz tylko czekać aż zaczną się dobierać do koryta.



Tusk juz pewnie zaciera raczki ....
Gry MMO
konkursy
Avatar użytkownika
lagotekNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 111
Dołączył(a): 2010-03-05, 14:54:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez lagotek » 2010-04-10, 16:10:05

W sumie ja tez za bardzo nie interesuje sie juz wydarzeniami politycznymi, ale od czasu do czasu wpadnie do ucha jakies info, a az glowa boli jak sie slucha co poniektorych politykow w tym kraju...
Gry MMO
konkursy
Avatar użytkownika
lagotekNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 111
Dołączył(a): 2010-03-05, 14:54:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kosmowski.be » 2010-04-10, 17:02:18

Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2010-04-10, 19:18:33

Straszna tragedia. Największą ironią losu jest to, iż cała polska elita z prezydentem na czele zginęła właśnie w miejscu, w którym już raz wymordowano elitę naszego kraju. Rocznica też okrągła..
Jak to powiedział Kwaśniewski w TOK FM po dzisiejszej katastrofie, Katyń to przeklęte miejsce - trudno się z tym w obliczu dzisiejszych, jak i dawnych, wydarzeń nie zgodzić.
Podobnie jak wszyscy wypowiadający się w tym temacie - za Kaczyńskim nigdy nie byłam, jednak skala tej tragedii naprawdę mnie poruszyła.
Kaczyński wielokrotnie ogłaszał żałoby narodowe, a teraz, cóż, sam się doczekał swojej..
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez BlueMan » 2010-04-10, 20:55:05

noid - 2010-04-10, 14:00 napisał(a):czemu nie lecieli osobnymi samolotami? i czemu starymi rupieciami?

Polska nie ma "innych samolotów". Jakoś 1-2 lata temu była akcja, że coś zepsuło się w rządowym samolocie. Musieli czarterować prywatny samolot.
Były plany kupna nowego samolotu, ale nie mieli wystarczającej ilości kasy na ten cel.
A poza tym: http://wiadomosci.onet.pl/2153283,12,tu ... ,item.html
Skoro samolot latał tzn. że był zdatny do użytku.
Teraz i tak państwo będzie musiało kupić nowy samolot.


Szkoda takich elitarnych ludzi.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez kosmowski.be » 2010-04-10, 20:57:45

BlueMan - 10 kwi 2010 20:55 napisał(a):Polska nie ma "innych samolotów".

no i to mnie wlasnie dziwi. zamiast przeznaczyc pieniadze na konkretne cele to tylko je trwonia.. Samolot sprawny z tego co mowili ale moze nie juz tak wytrzymaly? moze nowszy samolot wytrzymalby kontakt z drzewem. moze mialby wiecej mocy co by dzwignac samolot znow do gory? tego sie juz nie dowiemy.
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kamil » 2010-04-10, 21:04:51

noid - 2010-04-10, 20:57 napisał(a):moze nowszy samolot wytrzymalby kontakt z drzewem. moze mialby wiecej mocy co by dzwignac samolot znow do gory? tego sie juz nie dowiemy.

Nie ma takiej możliwości.
Jestem wstrząśnięty tą wiadomością. To wielka tragedia dla rodzin zmarłych - np. córka Kaczyńskich.
Niewyobrażalna sprawa.
"Nie ma nieświadomości bardziej hańbiącej jak przekonanie, że coś się wie o czym się nic nie wie."
Sokrates.
Avatar użytkownika
kamilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3259
Dołączył(a): 2005-12-25, 22:44:41
Lokalizacja: Dębica
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-04-10, 21:17:04

noid - 2010-04-10, 20:57 napisał(a):no i to mnie wlasnie dziwi. zamiast przeznaczyc pieniadze na konkretne cele to tylko je trwonia.. Samolot sprawny z tego co mowili ale moze nie juz tak wytrzymaly? moze nowszy samolot wytrzymalby kontakt z drzewem. moze mialby wiecej mocy co by dzwignac samolot znow do gory? tego sie juz nie dowiemy.

Gdybanie !!
A gdybyśmy mieli gorszy samolot, z uszkodzonym silnikiem to może by nie polecieli i nie zginęli :/
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Zginal prezydent ?

Postprzez KenWatanabe » 2010-04-10, 21:26:02

BlueMan napisał(a):Gdybanie !!
A gdybyśmy mieli gorszy samolot, z uszkodzonym silnikiem to może by nie polecieli i nie zginęli :/
Dokładnie, poza tym powstała już specjalna ekipa która będzie wyjaśniać przyczyny tragedii. Czarna skrzynka została znaleziona więc wszystko się wyjaśni, bo poza jej zasięgiem mógłby być tylko jakiś błąd serwisowy co w przypadku samolotu rządowego jest mało prawdopodobne.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2010-04-10, 22:22:31

Mnie zastanawia dlaczego załoga zignorowała kontrolera lotu? Dostali propozycję lądowania w Moskwie lub Mińsku, dlaczego nie skorzystali, tylko pchali się w złe warunki atmosferyczne?


Z tego, co mówią eksperci, TU-154 na niskich wysokościach jest trudny w manewrowaniu, a jak wiemy wszyscy tragedia nastąpiła podczas podchodzenia do lądowania. Także raczej stan samolotu ma jakieś znaczenie.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez kosmowski.be » 2010-04-10, 22:34:02

moze nie tyle stan co rodzaj samolotu :)
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez spider911 » 2010-04-10, 23:03:17

z tego co mówili w TV to LOT chciał im dać nowy samolot ale odmówili...

http://tiny.pl/hgnx7 <-- tym latali nasi
http://tiny.pl/hgnxr <-- tym powinni latac
HEHEHE xDDDDDDD
"Gdy byłem w twoim wieku, miałem szesnaście lat" - Woody Allen

spider911None specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 858
Dołączył(a): 2007-07-13, 21:47:18
Lokalizacja: KoszaOlin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2010-04-10, 23:20:25

noid - 10 kwi 2010 22:34 napisał(a):moze nie tyle stan co rodzaj samolotu :)


Rodzaj też, samolot z lat 60tych, przestarzałe technologie. Ale stan też ma znaczenie, nawet biedniejsze kraje już dawno wymieniły samoloty prezydenckie i zaprzestały korzystania z TU-154.



-
-edit-
A tu trochę statystyk.

Tu-154M, w Polsce nazywane czasem "tutkami", nie mają dobrej prasy. Kojarzą się przede wszystkim z licznymi usterkami technicznymi podczas oficjalnych lotów, np. ostatnio na Haiti (awaria układu sterowniczego), w 2008 r. w Mongolii (awaria klap) czy w 2005 r. w Wiedniu (awaria akumulatorów). Jednak w wyniku tych usterek nikt nie ucierpiał.
Choć piloci 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego wielokrotnie chwalili "tutki", to w statystykach katastrof nie wypadają one zbyt korzystnie. Według branżowej strony Aviation-safety.net dotychczas doszło do 57 katastrof tu-154, w których zginęło 2 tys. 725 osób. Łącznie Rosjanie wyprodukowali 1015 maszyn tego typu.
Dla porównania: na 4 tys. 225 wyprodukowanych airbusów A320 rozbiło się 16. Z kolei spośród 6 tys. 285 boeingów 737 rozbiło się 135.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re:

Postprzez lagotek » 2010-04-11, 08:43:17

kobieta napisał(a):Proszę skończyć z prywatnymi wycieczkami, obaj zostaliście upomnieni na PW.
Kolejne takie posty będą kasowane.



Usunelas posty i teraz mi sie dostanie za do ze tam sa dwa posty pod soba moja :>

co do tematu... szkoda szmajdzinskiego, bo widzialem go w roli prezydenta naszej RP :(
Gry MMO
konkursy
Avatar użytkownika
lagotekNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 111
Dołączył(a): 2010-03-05, 14:54:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2010-04-11, 11:31:08

lagotek - 11 kwi 2010 08:43 napisał(a):Usunelas posty i teraz mi sie dostanie za do ze tam sa dwa posty pod soba moja :>

Nie ja usunęłam posty :)
A pewnie, że Ci się dostanie, że tak wyszło. Bana od razu! :mrgreen:

-


spider911 - 10 kwi 2010 14:29 napisał(a):przecież to oczywiste że Ruski maczały w tym swoje palce, ponad połowa pasażerów była przeciwna polityce i współpracy polsko-rosyjskiej


Hehe, uśmiałam się. Wcześniej miałam odpowiedzieć na tego posta, ale jakoś mi umknął.
Już teorie spiskowe rozsiewasz? :) W takim razie proszę wyjaśnij mi, w jaki sposób Ruski spowodowali tę katastrofę? Wyczarowali mgłę? A może rzucili czar na naszego pilota, który zamiast od razu lecieć na zapasowe lotnisko widząc jak złe warunki panują, popełnił błąd i próbował podchodzić dwa razy do lądowania?
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez Codino » 2010-04-11, 11:52:59

spider911 - 2010-04-10, 23:03 napisał(a):z tego co mówili w TV to LOT chciał im dać nowy samolot ale odmówili...http://tiny.pl/hgnx7 <-- tym latali nasi http://tiny.pl/hgnxr <-- tym powinni latac HEHEHE DDDDDD

Człowieku, który usuwasz posty, nie uważasz, że ten syf też powinieneś?

kobieta, z takimi ludźmi się nie dyskutuje. Internetowi fachowcy od wszystkiego, szkoda że na forum nie ma opcji "ignoruj".

Teraz jest niezwykła możliwość poukładania sobie stosunków z Rosją, może wreszcie te kontakty będą normalnie wyglądać. Kampania prezydencka również może wyglądać zupełnie inaczej. Najbliższym testem będzie pewnie kontrowersyjna ustawa o IPN, którą PO może teraz bez przeszkód uchwalić, oby ją odpuścili do czasu wyboru nowego Prezydenta.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez lagotek » 2010-04-11, 12:04:43

zacznijmy od tego ze podchodzili 4 razy do ladowania, jakis pilot ze "stazem" powiedzial ze podchodzi sie do ladowania raz, jesli nie jest mozliwe ladowanie trzeba leciec na inne lotnisko, dwa razy podchodzi sie tylko w trakcie dzialan wojennych, a ladowanie "do skutku" mozliwe jest tylko w naprawde naglych wypadkach podczas wojny.

Na dodatek slyszalem ze w gruzji bodajze nasz prezydent chcial wyladowac po pierwszej probie, ale pilot sie na to nie zgodzil, bo bal sie ze lotnisko na ktorym wyladuja moze byc zagrozone bombardowaniem czy czyms takim, polecial na inne lotnisko, gdzie wyladowali. Tego pilota z tego co wiadomo zwolnili.

W takim razie na podstawie tego powyzej, wydaje mi sie ze po pierwszej probie, nasz prezydent stwierdzil ze musi wyladowac, a ze piloci byli w miare mlodzi, bali sie pewnie nie wykonac tego polecenia, czyli wina lezala by po stronie i prezydenta i pilotow, wiadomo ze glowa panstwa wywrzec potrafi naprawde duza presje na takiej osobie i to pewnie bylo przyczyna katastrofy.
Gry MMO
konkursy
Avatar użytkownika
lagotekNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 111
Dołączył(a): 2010-03-05, 14:54:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Inne

Powrót do Aktualności z Polski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 66 gości

cron