Aresztowanie Romana Polańskiego

Wszystkie najciekawsze informacje z życia w Polsce.

Aresztowanie Romana Polańskiego

Postprzez KenWatanabe » 2009-09-30, 01:41:08

Czekałem aż ktoś założy ten temat ale jakoś nikt nie zakłada więc...

Można by tu przytoczyć cytaty z różnych gazet i wiadomości bo sprawa jest głośna ale nie widze takiej potrzeby :) Fakty wszyscy znają. Roman Polański został zatrzymany za gwałt na 13latce. Aresztowanie miało miejsce gdy polski reżyser wybrał się na gale nagród w Szwajcarii. Grozi mu ekstradycja do USA. Oskarżenie dotyczy zdarzenia sprzed 30 lat mającego miejsce w LA.

Temat ma jakby 3 aspekty :)
1. Co sądzicie o wydarzeniach sprzed 30 lat?
2. Co sądzicie o okolicznościach aresztowania oraz
3. Czy szerokie poparcie medialne udzielone Polańskiemu także w kręgach politycznych jest właściwe?
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Aresztowanie Romana Polańskiego

Postprzez BlueMan » 2009-09-30, 11:40:17

Obrazek


petreus007 napisał(a):1. Co sądzicie o wydarzeniach sprzed 30 lat?

Podobno ta kobieta mu wybaczyła i nie ma żalu do niego. Co nie zmienia faktu, że odpowiedzieć za to powinien.
petreus007 napisał(a):2. Co sądzicie o okolicznościach aresztowania oraz
Z tym to LOL, że taka sławna osoba przez 30 lat unikała złapania, jeżdżąc po wielu krajach, itp xD
petreus007 napisał(a):3. Czy szerokie poparcie medialne udzielone Polańskiemu także w kręgach politycznych jest właściwe?
Polański powinien odpowiadać jak każdy inny. Prawo jest równe dla wszystkich!
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Aresztowanie Romana Polańskiego

Postprzez KenWatanabe » 2009-09-30, 15:14:33

Ja to jestem zdania, że gwałt jest gwałtem, a 40latek w łóżku z 13latką jest zboczony :P Powinien odpowiedzieć jak każdy inny obywatel. Czyli ogólnie w pełni popieram przedmówcę :)

A do samego Polańskiego zniechęciłem się po gorzkich godach. Swoją drogą to bardzo dobry film i Polański wykazał się w nim sporym talentem ale jednego mu wybaczyć nie mogę :PPP Emmanuelle Seigner zagrała tam rolę do której w ogóle nie pasowała mi z wyglądu. Przez to zdarzenie zraziłem się do Polańskiego - taki brak gustu świadczy w końcu o człowieku.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Aresztowanie Romana Polańskiego

Postprzez makoomba » 2009-09-30, 15:20:44

petreus007 napisał(a):1. Co sądzicie o wydarzeniach sprzed 30 lat?

Pedofilia to poedofilia
petreus007 napisał(a):2. Co sądzicie o okolicznościach aresztowania

Dziwie się że tak późno, przecież to osoba publiczna. Choć można to było go zaaresztować w jakimś bardziej ustronnym miejscu ;)

petreus007 napisał(a):Czy szerokie poparcie medialne udzielone Polańskiemu także w kręgach politycznych jest właściwe?


Moim zdaniem nie, każdy powien byc traktowany równo, niezależnie od tego czy jest znany czy nie. Takie poparcie jest cichym przyzwoleniem na popełnianie przestępstw
Słaba płeć jest silniejsza od płci mocnej o siłę słabości płci mocnej do płci słabej xD
http://makoomba.posadzdrzewo.pl/
Avatar użytkownika
makoombaNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1436
Dołączył(a): 2007-08-19, 20:47:49
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Aresztowanie Romana Polańskiego

Postprzez niania_ogg » 2009-09-30, 19:44:42

Cały problem w tym, że to postać znana i ceniona (wprost wielbiona) i jak tu taka wpadka? Mnie denerwują polscy politycy, którzy są przeciw karze. Cóż oni w takim razie za sprawiedliwość mogą nam zagwarantować?Wstyd panowie, wstyd.
"Każde miejsce leży tam, gdzie jest, od czasu kiedy pierwszy raz tam trafiło. To się nazywa geografia."
Avatar użytkownika
niania_oggNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 241
Dołączył(a): 2009-09-28, 10:54:49
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Aresztowanie Romana Polańskiego

Postprzez cre[a]tive » 2009-09-30, 21:36:30

Prawdziwa szopka:

Polscy filmowcy m.in. Izabella Cywińska, Jacek Bromski, Janusz Morgenstern i Andrzej Wajda apelują o interwencję władz Polski w sprawie zatrzymania w Szwajcarii Romana Polańskiego. List w jego obronie skierują do prezydenta Lecha Kaczyńskiego, szefa MSZ Radosława Sikorskiego i ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego.
źródło: wp.pl


Wielcy obrońcy pedofila gwałciciela znaleźli się. Jestem ciekawa, czy gdyby to ich 13-letnią córkę zgwałcił Polański, również domagaliby się jego uniewinnienia.
Prawo powinno być równe dla wszystkich, tak samo ma odpowiadać za swoje czyny szary człowiek, jak i geniusz kina. A motywy tych wszystkich polityków i reżyserów / gwiazd kina, obstających murem za Polańskim - gwałcicielem są dla mnie kompletnie niezrozumiałe.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Aresztowanie Romana Polańskiego

Postprzez puszka » 2009-10-01, 13:08:35

Nie wnikając - czy był to gwałt, czy też nawet stosunek za jej przyzwoleniem, miała 13 lat - a to zakrawa o pedofilię, w końcu stosunek z osobą pon. 15 lat jest w Polsce karany :]

Jedyne, co może przemawiać na jego korzyść to czas i pytanie, czy sprawa wg prawa jeszcze się nie przedawniła.
Avatar użytkownika
puszkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 2006-04-21, 16:28:25
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Aresztowanie Romana Polańskiego

Postprzez BlueMan » 2009-10-01, 13:51:35

puszka napisał(a):w Polsce karany

nie tylko w Polsce, bo tego czynu dopuścił się poza PL :) więc PL prawo nie ma nic do tego :P

Chyba Japonia ma mniej restrykcyjne prawo, ale nie wiem, czy chodzi o stosunki, czy o kręceni filmów erotycznych za małoletnimi... .
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Aresztowanie Romana Polańskiego

Postprzez yamall » 2009-10-01, 14:35:12

petreus007 napisał(a):3. Czy szerokie poparcie medialne udzielone Polańskiemu także w kręgach politycznych jest właściwe?


Troche nie bardzo.
Jak powiedział chyba Lechu (Wałęsa) nie może być "Świętych Krów"

Czy jakby kogos zastrzelił to też byśmy mieli odpuścić bo jest rewelacyjnym reżyserem ??
Avatar użytkownika
yamallNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2606
Dołączył(a): 2006-06-29, 23:13:38
Lokalizacja: Niedaleko....
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Aresztowanie Romana Polańskiego

Postprzez WeaponX » 2009-10-01, 20:57:20

do pierdla go, nie wiem jak mozna bylo uciekac przez 30 lat i zyc z przeswiadczeniem ze sie zgwalcilo dziecko, a to ze ktos znany za nim staje oznacza tylko jak marnie jest u niego z moralnoscia a jak mocno z dupoliztwem, i tak u polanskiego nie zagracie wiec shut da fak up! sie zapienilem troszke
Podzielmy się opłatkiem
Avatar użytkownika
WeaponXNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 91
Dołączył(a): 2008-07-07, 22:53:34
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Aktualności z Polski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 236 gości

cron