Warszawa Bitwa o Kupieckie Domy Towarowe.

Wszystkie najciekawsze informacje z życia w Polsce.

Warszawa Bitwa o Kupieckie Domy Towarowe.

Postprzez Lawenda » 2009-07-21, 22:46:17

http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,9519 ... zywo_.html

początek artykułu wywołał we mnie salwę śmiechu,jak na mnie zbyt duża dawka absurdu.Im dalej w las tym bardziej współczułam głupoty obu stronom sporu.A Wy co sądzicie o polityczno-kupieckich potyczkach?
Avatar użytkownika
LawendaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1866
Dołączył(a): 2007-06-07, 19:55:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Warszawa Bitwa o Kupieckie Domy Towarowe.

Postprzez KenWatanabe » 2009-07-21, 22:59:22

Ja to chce jak najszybciej drugą nitkę metra, bo te muzeum raczej mnie nie interesuje. Dlatego niech ci goście ogarną się trochę! Mam nadzieję, że nagle jakiś radny czy nie wiadomo kto nie zacznie opóźniać prac dlatego, że jakaś banda konfidentów zrobiła rozróbę. Ale faktycznie niezłą zabawę mieli wszyscy :)

Jedyne co mnie zdziwiło, to to, że całą akcję przeprowadzała jakaś firma ochroniarska :zdziwko: to już policja nie może się pofatygować? Jakby mnie jakiś ochroniarz zarzucił gazem to bym go, że tak powiem uderzył prętem w kask. To już mi zaczynało z deka przypominać partnerów Malanowskiego xD
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Warszawa Bitwa o Kupieckie Domy Towarowe.

Postprzez hitman1986 » 2009-07-21, 23:11:58

Kupiecka hołota. Tyle mam do powiedzenia w temacie.

Dobrze się stało - należało im się. Od stycznia przebywali nielegalnie na czyjejś posesji. Czyjejś = miasta stołecznego Warszawy. Ciekawe czy by nie protestowali, gdybym ja się do domu takiego kupca wprowadził od stycznia i do dzisiaj mieszkał sobie bez jego pytania, a nawet wbrew jego woli.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Warszawa Bitwa o Kupieckie Domy Towarowe.

Postprzez zuyboy » 2009-07-22, 00:43:24

petreus007 napisał(a):Jedyne co mnie zdziwiło, to to, że całą akcję przeprowadzała jakaś firma ochroniarska :zdziwko: to już policja nie może się pofatygować? Jakby mnie jakiś ochroniarz zarzucił gazem to bym go, że tak powiem uderzył prętem w kask. To już mi zaczynało z deka przypominać partnerów Malanowskiego xD

Ochroniarzy wziął sobie do pomocy komornik.

Mam poważna zastrzeżenie do wszystkich stron. Kupcy byli tam nielegalnie i podobno odrzucali wszystkie propozycje miasta. Poza tym od początku było wiadomo, że to prowizorka i nie powinni liczyć tylko na to, że miasto im coś da w zamian. Blokowanie ulicy to już była gruba przesada.

Komornik i jego ochroniarze chyba zaczęli za ostro, bo kupcy chyba jakieś najpierw jakieś kruczki prawne zastosować, a podobno od razu na nich ruszyli ochroniarze.

Pani prezydent miasta st. Warszawy. Tutaj to już są tylko moje domysły, ale jej chyba na rękę jest ta zadyma, bo teraz może karać niegrzecznych i już nie musi realizować swoich obietnic o nowym miejscu dla większości z tych kupców. Ostatnie oferta dla kupców oznaczała, że przez 2 lata nie będą mieli handlować. Miasto nie ma obowiązku niczego kupcom zapewniać, ale też przed zadymą nie było odwagi, żeby to powiedzieć.

Opozycja, oczywiście musiała dowalić rządzącym i momentami to było komiczne. Ot taki Napieralski, który najpierw objechał Gronkiewicz-Waltz, że to jej wina, a potem dodał, że nie wie jak było.

Telewizje informacyjne oczywiście zrobiły z tego marne show. Gapie zaraz się zbiegli. Cyrk.
petreus007 napisał(a):Ja to chce jak najszybciej drugą nitkę metra, bo te muzeum raczej mnie nie interesuje. Dlatego niech ci goście ogarną się trochę! Mam nadzieję, że nagle jakiś radny czy nie wiadomo kto nie zacznie opóźniać prac dlatego, że jakaś banda konfidentów zrobiła rozróbę. Ale faktycznie niezłą zabawę mieli wszyscy :)

Akurat druga nitka metra to wcale nie jest jakaś super sprawa. Duże koszty, a buduje się tory, które będą równoległe do już istniejących. A najzabawniej będzie jak wcześniej powstanie dużo tańsza 3 linia.
...
Avatar użytkownika
zuyboyNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 516
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:56:04
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Warszawa Bitwa o Kupieckie Domy Towarowe.

Postprzez femme » 2009-07-23, 13:27:46

Kupcy powinni mieć swoje miejsce. Ale może niekoniecznie w centrum miasta, zwłaszcza stolicy...

Najważniejsze jest to, że już nie mieli prawa tam być, więc to jakby, zamyka temat.
Avatar użytkownika
femmeNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 605
Dołączył(a): 2007-09-14, 21:50:10
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Warszawa Bitwa o Kupieckie Domy Towarowe.

Postprzez zuyboy » 2009-07-23, 14:11:36

femme napisał(a):Najważniejsze jest to, że już nie mieli prawa tam być, więc to jakby, zamyka temat.

Nie zamyka tematu, bo dopiero są rozstrzygnie czy na przykład firma ochroniarska miała prawo działać tak jak działała.
...
Avatar użytkownika
zuyboyNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 516
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:56:04
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Warszawa Bitwa o Kupieckie Domy Towarowe.

Postprzez hitman1986 » 2009-07-23, 14:22:42

zuyboy napisał(a):Nie zamyka tematu, bo dopiero są rozstrzygnie czy na przykład firma ochroniarska miała prawo działać tak jak działała.

Zamyka temat dyskusji o tym, czy mieli prawo tam przebywać, czy nie.

Co do firmy ochroniarskiej: jeśli oni sami nie chcieli dopuścić do wejścia komornika na teren hali (kobiety zebrały się przed wejsciem, chwyciły za ręce i zaczęły śpiewać jakieś idiotyczne piosenki), to jakim sposobem komornik mógł wykonać swoje obowiązki. Próbując ich przekonać, aby ustąpili, czyli dialogiem ? No proszę Cię...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Warszawa Bitwa o Kupieckie Domy Towarowe.

Postprzez puszka » 2009-07-23, 23:06:28

To, że komornik nie mógł wkroczyć, bo jakieś panie chwyciły się za ręce i uniemożliwiały wejście, nie znaczy, że zgodnie z procedurą egzekucyjną jest to legalne, by zaprosił do KDT ochroniarzy. Kwestia, czy nie przekroczył uprawnień i czy takie działanie jest legalne... plus jakimi służbami "może się posługiwać".
Avatar użytkownika
puszkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 2006-04-21, 16:28:25
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Warszawa Bitwa o Kupieckie Domy Towarowe.

Postprzez zuyboy » 2009-07-23, 23:13:42

hitman1986 napisał(a):Co do firmy ochroniarskiej: jeśli oni sami nie chcieli dopuścić do wejścia komornika na teren hali (kobiety zebrały się przed wejsciem, chwyciły za ręce i zaczęły śpiewać jakieś idiotyczne piosenki), to jakim sposobem komornik mógł wykonać swoje obowiązki. Próbując ich przekonać, aby ustąpili, czyli dialogiem ? No proszę Cię...

Poprzednio zjadło mi się "d", więc powtórzę: o tym czy komronik i ochroniarze nie złamali prawa zdecyduje sąd.
...
Avatar użytkownika
zuyboyNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 516
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:56:04
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Warszawa Bitwa o Kupieckie Domy Towarowe.

Postprzez olka5 » 2009-07-26, 18:07:49

Przyznam ze ogladałam w TV i oczom nie wierzyłam co sie tam wyprawialo ;-)
ech ,szkoda gadac.
Avatar użytkownika
olka5None specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 590
Dołączył(a): 2006-11-22, 10:13:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Warszawa Bitwa o Kupieckie Domy Towarowe.

Postprzez hitman1986 » 2009-08-21, 18:02:02

Kupcy z hali KDT są przekonani, że to miasto powinno pokryć wszystkie koszty awantury do jakiej doszło miesiąc temu podczas eksmisji sprzedawców. Miasto chce, by to właśnie wyeksmitowani sprzedawcy zapłacili za akcję i szkody.

Kupcy uważają, że nie są winni zamieszek. Przypominają, że to ochroniarze wynajęci przez komornika zaatakowali ich pierwsi. Przedsiębiorcy podkreślają, że akcja skierowana przeciwko kupcom była wyjątkowo brutalna i nielegalna, gdyż nie można zatrudniać prywatnej firmy do bicia ludzi. Zdaniem kupców za awanturę w centrum miasta powinien odpowiedzieć komornik, ale także prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, premier Donald Tusk i wicepremier i minister spraw wewnętrznych i administracji Grzegorz Schetyna.

Prawie miesiąc temu komornik próbował zająć halę KDT, doszło do bitwy kupców z ochroną. W starciach kupców z policją rannych zostało 15 policjantów, 4 pracowników ochrony i 2 strażników miejskich. 35 osób trafiło do szpitala. Policja zatrzymała 15 osób.

Ta, powinni odpowiedzieć:
- komornik
- Hanna Gronkiewicz-Waltz
- Tusk
- Schetyna

to może do tej listy dorzucimy:
- Papieża
- Wałęsę
- Rusków
i braci Mroczków :]


Tragiczni są Ci kupcy...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Warszawa Bitwa o Kupieckie Domy Towarowe.

Postprzez BlueMan » 2009-08-21, 19:14:23

ROTFL

Najbardziej powinien odpowiedzieć prezydent Polski, że nie zareagował i nie przyjechał jako pierwszy na miejsce tego widowiska :P

A dlaczego niby Tusk ma za to odpowiedzieć? Zgubiłem chyba wątek, w którym on się wmieszał w to wszystko.

Naprawdę nienormalnie zachowują się ci kupcy :/
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon


  • Inne

Powrót do Aktualności z Polski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 211 gości

cron