Tramal- lek przeciwbólowy jako nowy narkotyk

Wszystkie najciekawsze informacje z życia w Polsce.

Tramal- lek przeciwbólowy jako nowy narkotyk

Postprzez nika110 » 2008-03-20, 16:46:49

Kosztuje grosze, silnie uzależnia i w półtora miesiąca może doprowadzić do zawału serca. Młodzież "odkryła" nowy narkotyk. To tramal - bardzo silny i niebezpieczny lek przeciwbólowy, stosowany głównie w terapii nowotworowej - alarmuje "Polska".
Wzrost sprzedaży tego specyfiku notuje Narodowy Fundusz Zdrowia, a ośrodki odwykowe przyjęły w tym roku aż pięciokrotnie więcej pacjentów zatrutych tym środkiem. Lek użyty w większej dawce działa podobnie jak opiaty: powoduje poczucie błogości, pobudzenie, euforię, oszołomienie, a nawet zaburzenia równowagi. Dwie - trzy tabletki potrzebne do odurzenia kosztują zaledwie ok. 3 zł. To dziesięciokrotnie taniej niż działka marihuany czy amfetaminy. - Dlatego tramal cieszy się powodzeniem w uboższych środowiskach i podmiejskich dyskotekach - mówi gazecie warszawski policjant.
- Dla młodego organizmu przyjmowanie tramalu może mieć nieodwracalne skutki - mówi w rozmowie z dziennikiem dr Arnold Wojtaszewski ze świdnickiego szpitala Latawiec. - Już po tygodniu intensywnego zażywania może dojść do śpiączki wątrobowej, która kończy się przeszczepem narządu. Zaś po miesiącu ostrego brania może nie wytrzymać serce - przestrzega dr Ryszard Kępa ze szpitala w Legnicy.
Prawie 1,5 tys. tabletek tramalu miał zatrzymany we wtorek handlarz narkotyków ze Strzelina koło Wrocławia. Przyznał, że lek sprzedaje od kilku miesięcy. Także policja w Dzierżoniowie zatrzymała kobietę handlującą tramalem. Lek kupowała u niej głównie młodzież. Nastolatki traktują go bowiem jak zwykłe przeciwbólowe tabletki. Kupują tramal, by się zrelaksować. - Źle się czujesz, masz problemy w szkole albo po prostu chcesz mieć odlot, cyknij tram - to jeden z setek wpisów na forach internetowych. Można tam też znaleźć dziesiątki ogłoszeń o wysyłkowej sprzedaży leku.


Źródło: http://www.tvn24.pl/-1,1543056,wiadomosc.html

Super... dzieciaki żeby mieć "odlocik" dopuszczają się już i do takich rzeczy- a skutki ... eh... :dobani:
Look me in my eyes and promise you won't do me the same...
Avatar użytkownika
nika110None specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1735
Dołączył(a): 2007-05-03, 17:09:16
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Tramal- lek przeciwbólowy jako nowy narkotyk

Postprzez BlueMan » 2008-03-20, 17:05:26

nika110 napisał(a):Super... dzieciaki żeby mieć "odlocik" dopuszczają się już i do takich rzeczy- a skutki ... eh... :dobani:
Nie ma znaczenia, czy korzystają z takich "zamienników", czy z "oryginałów" :/ gorzej, że w ogóle się dopuszczają do tego... .

nika110 napisał(a):Dla młodego organizmu przyjmowanie tramalu może mieć nieodwracalne skutki
Nic nowego :P - amfetamina i inne narkotyki też mają nieodwracalne skutki przy regularnym "stosowaniu" :P
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Tramal- lek przeciwbólowy jako nowy narkotyk

Postprzez Meth » 2008-03-20, 17:07:47

Dilerzy różne rzeczy mają. Tramal to nic wyjątkowego więc chyba nie ma po co robić szumu.
Meth.
Avatar użytkownika
MethNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 824
Dołączył(a): 2004-10-31, 13:22:13
Lokalizacja: z Daleka
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Tramal- lek przeciwbólowy jako nowy narkotyk

Postprzez paimka » 2008-03-20, 17:45:21

Tramal jest od dawna używany jako "zamiennik alkoholu"
Znam dużo dorosłych osób. Naczęściej są to kobiety o bardzo wysokim statusie społecznym[nie mylić z majątkowym], które nadużywają tego środka.

Co do dzieciaków i dilerów.
Gwarantuje ze gdyby ktoś wszedł do naszego akademika i spytał się jakiegokolwiek mechatronika albo chemika i dał mu 30 zł za zrobienie takiego produktu to by go otrzymał. Dalej to tylko sprzedaz dzieciakowi...
(...)my walczymy jeszcze gdzie indziej. każdego dnia staczamy wyniszczające pojedynki, których nikt nie widzi ani nie rozumie, ani nawet nie ma pojęcia o ich istnieniu. pojedynki z samym sobą, z własnymi emocjami.
Avatar użytkownika
paimkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1439
Dołączył(a): 2007-05-28, 15:38:21
Lokalizacja: Wawa/Czewa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Tramal- lek przeciwbólowy jako nowy narkotyk

Postprzez Kamil888 » 2008-03-20, 17:49:38

Uuuu... też mi nowość. xD
Avatar użytkownika
Kamil888None specified
Banned
Banned
 
Posty: 4752
Dołączył(a): 2006-11-03, 19:46:48
Lokalizacja: 51° 14' 53 '' N, 22° 34' 13 '' E
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Tramal- lek przeciwbólowy jako nowy narkotyk

Postprzez femme » 2008-03-20, 19:11:03

Brzydzi mnie to... Jeden syf to jest dla mnie, zresztą temat jakichkolwiek narkotyków mnie denerwuje. Ale były, są i będą. Co najgorsze będą wymyślić wciąż to nowe sposoby na odlot i na to, aby ponieść przy tym jak najmniejsze koszty...

Miałam takiego znajomego, który po dziś dzień jest uzależniony od fety (1,5 grama dziennie). Kiedyś jak był mocno naćpany i wylewny opowiadał nam, że jest w sieci takie forum na, ktorym narkomani wymieniają się różnymi genialnymi pomysłami. I kiedyś dostał taki przepis - zjeść 30 tabletek na gardło (nie wiem jakich) i popić to szklanką soku z grejfruta czy z pomarańczy. Jak go zobaczyłam po tym to go nie poznałam, miał tak spuchniętą twarz, że zamiast oczu miał szparki. Nie mówiąć już o tym, jakie miał fazy, co chwila mu się wydawało, że jego nogawka od spodni zajęła się ogniem...

Jak jestem świadkiem czegoś takiego albo czytam tego typu artykuł jak ten tutaj to nie chce mi się wierzyć, że ludzie niszczą się w ten sposób. Straszne.
Avatar użytkownika
femmeNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 605
Dołączył(a): 2007-09-14, 21:50:10
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Tramal- lek przeciwbólowy jako nowy narkotyk

Postprzez Syderyt » 2008-03-20, 20:40:37

nika110 napisał(a):Super... dzieciaki żeby mieć "odlocik" dopuszczają się już i do takich rzeczy- a skutki ... eh... :dobani:
Odlocik to można mieć po wielu odurzaczach.Pewnie są jeszcze gorsze sposoby na odurzenie się.
femme napisał(a):Jak jestem świadkiem czegoś takiego albo czytam tego typu artykuł jak ten tutaj to nie chce mi się wierzyć, że ludzie niszczą się w ten sposób. Straszne.
Narkoman dla odlotu zrobi wszystko. Zdrowie własne to dla niego chyba nie istnieje wcale. Uzależnienie to coś strasznego.
Osaczyli mnie nienawistnymi słowami i bez przyczyny mnie napastowali.
Oskarżali mnie w zamian za miłość moją; a ja się modliłem.
Odpłacili mi złem za dobre i nienawiścią za moją miłość.
Avatar użytkownika
SyderytNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 266
Dołączył(a): 2007-12-25, 16:43:07
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Tramal- lek przeciwbólowy jako nowy narkotyk

Postprzez kaśka » 2008-03-20, 21:01:01

moja babcia w takim razie jest narkomanką bo wpiernicza tramal kilka razy dziennie :zdegustowany: tylko że później śpi
ja powiem tak, o tym to juz dawno była mowa, że dzieci biorą itd..., jak kogoś to rajcuje to niech łyka, proste :hyhy:
"Przyszedlem aby ogien rzucic na ziemie, i czegoz pragne wiecej jak tego, aby juz zaplonal." (Lk. 12)
Avatar użytkownika
kaśkaNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 202
Dołączył(a): 2008-03-03, 11:27:46
Lokalizacja: z doliny
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Tramal- lek przeciwbólowy jako nowy narkotyk

Postprzez Kamil888 » 2008-03-20, 21:09:37

nika110 napisał(a):Super... dzieciaki żeby mieć "odlocik" dopuszczają się już i do takich rzeczy- a skutki ... eh...

"Odlocik" masz też po Tusipectcie i Acodinie, a nawet po gałce muszkatołowej, zwykłej przyprawie kuchennej. ;]
femme napisał(a):1,5 grama dziennie

I jeszcze żyje? :|
femme napisał(a):zjeść 30 tabletek na gardło (nie wiem jakich) i popić to szklanką soku z grejfruta czy z pomarańczy.

Coś Ci się pokiełbasiło Kochana. Z tymi tabletkami, to chodziło napewno o Acodin, a z sokiem o gałkę muszkatołową. ;]
Avatar użytkownika
Kamil888None specified
Banned
Banned
 
Posty: 4752
Dołączył(a): 2006-11-03, 19:46:48
Lokalizacja: 51° 14' 53 '' N, 22° 34' 13 '' E
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Tramal- lek przeciwbólowy jako nowy narkotyk

Postprzez femme » 2008-03-20, 21:20:25

Kamil888 napisał(a):I jeszcze żyje?


jak wrak, ale żyje...

Kamil888 napisał(a):Coś Ci się pokiełbasiło Kochana. Z tymi tabletkami, to chodziło o Acodin, a z sokiem o gałkę muszkatołową.


Kochany, jeśli już to nie mnie tylko jemu.. Ja tylko cytuję jego słowa. A on na pewno nie mówił o gałce muszkatołowej..
Czyżbyś był specem ? xD
Avatar użytkownika
femmeNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 605
Dołączył(a): 2007-09-14, 21:50:10
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Tramal- lek przeciwbólowy jako nowy narkotyk

Postprzez nika110 » 2008-03-20, 21:49:51

femme współczuję Ci... ja bym już na Twoim miejscu nie wytrzymała chyba :zdziwko:
Look me in my eyes and promise you won't do me the same...
Avatar użytkownika
nika110None specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1735
Dołączył(a): 2007-05-03, 17:09:16
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Tramal- lek przeciwbólowy jako nowy narkotyk

Postprzez Codino » 2008-03-21, 18:24:48

nika110 napisał(a):Super... dzieciaki żeby mieć "odlocik" dopuszczają się już i do takich rzeczy- a skutki ... eh...

Super, że gówniane media rozpowszechniają takie informacje. Niech jeszcze w Wiadomościach o tym powiedzą, tak jak spopularyzowali hyperreal.

femme napisał(a): zjeść 30 tabletek na gardło (nie wiem jakich) i popić to szklanką soku z grejfruta czy z pomarańczy. Jak go zobaczyłam po tym to go nie poznałam, miał tak spuchniętą twarz, że zamiast oczu miał szparki.

Uczulony był, a nie sprawdził tego wcześniej.


Kamil888 napisał(a):I jeszcze żyje?

Wyrobił sobie tolerancję.

Kamil888 napisał(a):Coś Ci się pokiełbasiło Kochana. Z tymi tabletkami, to chodziło napewno o Acodin, a z sokiem o gałkę muszkatołową.

Zjadł 30 tabletek i popił, gdzie Ty tam widzisz coś o gałce:)?

nika110 napisał(a):femme współczuję Ci... ja bym już na Twoim miejscu nie wytrzymała chyba

Jak to mamy rozumieć? Chodzi Ci o jakieś czynności fizjologiczne, czy raczej agresję fizyczną?
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Tramal- lek przeciwbólowy jako nowy narkotyk

Postprzez Zilog » 2008-03-22, 15:08:15

Hmm... z czasem wyjdzie że dobre 50% naszych leków w jakiś sposób uzależnia człowieka i działa jak narkotyk.To się zaczyna robić dziwne z tymi lekami.Dzieci chyba nie mają co robić i wynajdują sposoby na "tani odlot" :cisza:
Avatar użytkownika
ZilogMale
Moderator
Moderator
 
Posty: 2797
Dołączył(a): 2007-06-01, 19:48:57
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy
Imię: Tomasz


  • Inne

Powrót do Aktualności z Polski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 128 gości

cron