Polityczny skok na SKOK-i

Wszystkie najciekawsze informacje z życia w Polsce.

Polityczny skok na SKOK-i

Postprzez kahuna » 2013-04-06, 20:59:47

Polityczny skok na SKOK-i

Opublikowano: 06.04.2013

„14 miliardów depozytu, które znajdują się w kasach SKOK-u, kogoś kłuje w oczy” – powiedział senator PiS Bogdan Pęk podczas wystąpienia w Senacie. Kontrowersyjna nowelizacja ustawy dotycząca SKOK-ów, wraca do ław sejmowych. Senat do ustawy wprowadził 44 poprawki, autorstwa Platformy Obywatelskiej.

Senat odrzucił wszystkie poprawki zgłoszone przez senatorów PiS, którzy finalnie głosowali za nieprzyjmowaniem przez Senat nowych rozwiązań.

Nowelizacja ustawy o spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych ma zwiększyć bezpieczeństwo depozytów przez objęcie ich gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Nowe przepisy rozszerzają też kompetencje Komisji Nadzoru Finansowego nad SKOK-ami oraz umożliwiają bankom lub innym oddziałom SKOK-ów przejmowanie tych kas, które znalazły się w złej sytuacji finansowej.

Zdaniem senatora PiS Bogdana Pęka, jest to rządowy skok na pieniądze, które posiadają SKOK-i.

„OFE się wali, rujnuje polska gospodarkę, banki sprywatyzowane zostały w sposób złodziejski, narodowe fundusze inwestycyjne, przeciwko którym protestowałem podobnie, a rząd polski bierze się za SKOK-i. Dlaczego właśnie teraz stały się one obszarem zainteresowania rządzących, wyglądającym niekorzystnie?” – pyta senator Pęk.

„Czyżby dlatego, że ostatnim czasie napłynęło tam kilkanaście miliardów kapitału z innych banków?” – dodaje senator.

Senator powiedział, że SKOK-i działają lepiej niż inne banki, nie mają problemów finansowych oraz nie prowadzą brudnych interesów, które często odbywają się w innych bankach. Jego zdaniem, rząd nie może się z tym pogodzić:

„Ci sami ludzie od 20 lat ponoszą polityczną odpowiedzialność za to co dzieje się w Polsce. Jednak pomimo tego udało się stworzyć SKOK-i, z potężnym zarządem z czym rząd nie może się pogodzić. 14 miliardów depozytu, które znajdują się w kasach SKOK-u, kogoś kłuje w oczy” – mówi senator.

Zdaniem senatora, rząd chciałby wstawić do instytucji zarząd komisaryczny, który zmieni obecny, dobrze działający, wstawiając tam swoich ludzie, aby to oni właśnie „polepszyli sytuację” banków.

„Oni będą mogli przekazać kluczowe środki innym podmiotom finansowym, a słyszałem, że tu w grę wchodzi Bank Gospodarstwa Krajowego, który ma rząd uratować z dołka finansowego. Czy taka wizja jest spektakularnie nie możliwa? Moim zdaniem to była główna opcja, która przemawiała za nowelizacją ustawy, którą rząd przeprowadził poprzez swoich posłów w Sejmie” – tłumaczy senator.

Źródło: Stefczyk.info



Jak on może tak bluźnić?
Przecież oni chcą uchronić nasze pieniądze, przed nieuczciwymi ludźmi :)

Jedyną szansą ucieczki przed bankami były/są właśnie SKOKi, ale jak widać baknsterzy i tutaj chcą położyć swoje brudne złodziejskie łapska. A ten marionetkowy „rząd” jest tak głupi że wydaje mu się iż nikt tego nie widzi.
Mam nadzieję że jak powiedział senator ich dni są policzone i oby jak najszybciej skończyli.
Prosperująca świadomość
Aktywuj swoją Prosperującą Świadomość
http://kahunacashflow.com/?page_id=29
Avatar użytkownika
kahunaNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 230
Dołączył(a): 2011-08-10, 20:03:19
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez KenWatanabe » 2013-04-17, 02:20:06

To, że bankierzy są łajdakami, a politycy złodziejami to wiadomo doskonale :).

Mnie najbardziej razi to w jaki sposób pod płaszczykiem bezpieczeństwa można narazić zwykłych ludzi na niebezpieczeństwo bycia okradzionym. Nasze prawo to coraz większa hańba dla republikańskiej formy sprawowania rządów.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2013-04-17, 12:39:15

może dlatego, że dlatego chcą to objąć nadzorem by nie powtórzyło się drugie ambergold... oni też mieli super kapitał, też mówili że mogą oddać pieniądze i co? zastanawia mnie też to, że na kluczowych stanowiskach w skokach siedzą ludzie pis ... hm czyżby komuś się paliło koło dupek?
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Polityczny skok na SKOK-i

Postprzez KenWatanabe » 2013-04-18, 06:21:30

Upadło bo zadziałał wolny rynek. Banki nie upadają bo jak za dużo ludzi będzie chciało podjąć pieniądze (których tam zresztą jest % stokroć mniej niż w Amber), to nagle politycy zamrożą wypłaty jak na Cyprze i po problemie.

Gdyby nie sztucznie podtrzymywane bankowe lobby, to wolny rynek wyparłby całkiem banki w obecnej formie na rzecz takich SKOKów.

Zysk na giełdzie bierze się wyłącznie z ryzyka! Amber zaproponowało zarobek i inwestycja się ludziom po części nie powiodła. Jak natomiast ktoś taki jak bank oferuje zysk bez ryzyka, to znaczy, że jest złodziejem i naciągaczem, nie lepszym niż AmberGold, czy każda inna piramida finansowa.

junior napisał(a):zastanawia mnie też to, że na kluczowych stanowiskach w skokach siedzą ludzie pis ...

Akurat w tym nie ma nic dziwnego. W przeciwieństwie do banków spółdzielczych na czołowych stanowiskach w SKOKach siedzą młodsi przedsiębiorcy, a nie ludzie ze starego i obecnego systemu. Tacy ludzie przeważnie cenią sobie wartość przedsiębiorczości dzięki której się dorobili co sprawia, że mają bardziej liberalne poglądy na gospodarkę.

I choć zarówno PO jak i PiS mają zapewne nieodpowiadający im profil gospodarczy, bo obie partie głoszą czysto socjalne postulaty, to PiS przynajmniej udowodnił za swojej kadencji, że się tak gospodarki nie tyka jak Platforma która wręcz śmierdzi rozwiązaniami rodem z PRLu.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2013-04-18, 21:32:33

pis się nie tykał gospodarki? a kto upychał ludzi gdzie się tylko dało, kto agitował na państwowych uczelniach. To za rządów pis zostałem wezwany na dywanik Pani dziekan za komentarz na forum dotyczący sytuacji w koalicji rządowej... Kto chciał brać wszystkich kamasze? Ja właśnie wtedy czułem się jak w PRL
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Polityczny skok na SKOK-i

Postprzez zuyboy » 2013-04-20, 18:28:25

KenWatanabe napisał(a):Upadło bo zadziałał wolny rynek. Banki nie upadają bo jak za dużo ludzi będzie chciało podjąć pieniądze (których tam zresztą jest % stokroć mniej niż w Amber), to nagle politycy zamrożą wypłaty jak na Cyprze i po problemie.

Gdyby nie sztucznie podtrzymywane bankowe lobby, to wolny rynek wyparłby całkiem banki w obecnej formie na rzecz takich SKOKów.

Zysk na giełdzie bierze się wyłącznie z ryzyka! Amber zaproponowało zarobek i inwestycja się ludziom po części nie powiodła. Jak natomiast ktoś taki jak bank oferuje zysk bez ryzyka, to znaczy, że jest złodziejem i naciągaczem, nie lepszym niż AmberGold, czy każda inna piramida finansowa.

1. Amber to był przekręt, który zadziałał tak jak to zaplanowali jego twórcy. To, że w pewnym momencie zawiną się z pieniędzmi klientów było w planie jego założycieli od początku i wolny rynek nie ma tutaj nic do rzeczy. To było zwykłe złodziejstwo.

2. A po co ludzie mieliby "wyciągać" swoje pieniądze z banków, skoro mogą nimi swobodnie obracać w obiegu elektronicznym? Banki nie upadają, bo ludzie im ufają, a blokowanie masowego zamienia pieniądza elektrycznego na papierowy to nie jest złodziejstwo, ale zabezpieczenie systemu, który działa i będzie działał dopóki ludzie będą mu ufali.
...
Avatar użytkownika
zuyboyNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 516
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:56:04
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Polityczny skok na SKOK-i

Postprzez KenWatanabe » 2013-05-02, 15:32:05

zuyboy napisał(a):2. A po co ludzie mieliby "wyciągać" swoje pieniądze z banków, skoro mogą nimi swobodnie obracać w obiegu elektronicznym? Banki nie upadają, bo ludzie im ufają, a blokowanie masowego zamienia pieniądza elektrycznego na papierowy to nie jest złodziejstwo, ale zabezpieczenie systemu, który działa i będzie działał dopóki ludzie będą mu ufali.


Budowanie bańki na ludzkim zaufaniu nie jest żadnym mechanizmem zabezpieczającym tylko złodziejstwem. Pierwszym było odłączenie wartości pieniądza od parytetu złota, najpóźniej w USA pomiędzy 1933, a 1973, kiedy ograbiono ludzi z przekładalności wartości pieniądza, czyniąc z niego zwykły towar podatny na podaż i tracący na wartości.

Teraz jesteśmy świadkami mniej więcej tego samego, posuniętego o krok dalej. Pieniądz papierowy, fiducjarny, jest odrywany od swojej wartości i mnożony w sposób elektroniczny. Poprzednio to najbogatsi lobbujący rząd uzyskali makroekonomiczny wpływ na naszą własność, a teraz banki robią dokładnie to samo.

I masz rację, że to wszystko nie jest sterowane przez wolny rynek tylko przez lobby ustawodawcze działające na rzecz korporacjonizmu i monopoli. W prawdziwie wolnym rynku, gdyby alternatywa dla obecnego pieniądza mogła się utworzyć, cały system bankowy upadłby z dnia na dzień. Zwyczajnie dlatego, że ludzie uciekliby stamtąd gdzie są oszukiwani, kapitał wędruje tam gdzie produkt jest lepszej jakości.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez pomocny87 » 2014-05-01, 16:55:21

Nie mogę się tutaj zgodzić. Jeżeli SKOK-i działały praktycznie w taki sam sposób jak zwykłe banki, tj. udzielały kredytów, można tam było zakładać lokaty itd. to dlaczego nie zacząć ich traktować jak takie same podmioty? PiS oczywiście ich broni, bo to tak naprawdę zaplecze finansowe PiS. Nikt tego wprost nie powie, ale powiązania między tymi politykami, a szefami ze SKOK-ów są bardzo bliskie. Dlatego właśnie PiS tak bardzo był przeciwny tym decyzjom rządu.
No love, no glory...
Avatar użytkownika
pomocny87None specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 66
Dołączył(a): 2012-05-16, 11:15:47
Lokalizacja: Kostrzyn n. Odrą
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Aktualności z Polski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 52 gości

cron