Steam, Invalid cd-key

Czyli odstresowanie od codzienności.

Steam, Invalid cd-key

Postprzez KenWatanabe » 2011-07-11, 16:45:51

Kupiłem sobie wczoraj w Empiku Shoguna 2 :)
Gra oryginalnie zapakowana, folia w 100% nienaruszona, nic nie wskazywało na jakikolwiek problem. A przy instalowaniu okazało się, że cd-key który mi dali jest już zarejestrowany na jakimś koncie steam :/.

Najprościej byłoby to wymienić w Empiku :D, ale kto by tam szedł na łatwiznę.
Napisałem do cd-project, dziś mi odpisali żebym napisał do steama. Skorzystałem z https://support.steampowered.com/index.php i dodałem zapytanie, a okazało się, że jest więcej takich problemów bo mieli nawet taki dział w kategoriach pytań. Poprosiłem o przypisanie tego klucza do mojego konta, wysłałem im skan i dowód zakupu w postaci paragonu (tak mi doradzili w cd-project). Na odpowiedź trochę poczekam, bo to zdaje się w stanach gdzie ludzie do pracy przyjdą dopiero za jakąś godzinę z uwagi na różnicę czasu.

Jak myślicie da się to załatwić w ten sposób, czy jednak nie obędzie się bez podróży do tego Empiku i użeraniu się z wymianą? I jak to w ogóle możliwe, że ktoś miał już ten klucz? Niby to tylko kilka znaków ale jednak producenci zarzekają się, że jest to niemożliwe do podrobienia.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-07-11, 17:37:27

Dziwne, szczególnie, że nie kupiłeś klucza do gry przez Internet, tylko grę w postaci pudełkowej. Prędzej oczekiwałabym błędu czy też problemów po zakupieniu klucza właśnie przez któryś serwis internetowy tudzież Allegro.

Z tego, co się orientuję wysłanie skanów załatwia sprawę. Nawet gdyby ktoś Ci zhakował steam,a wysłałbyś do nich skan pudełka i paragon to zablokowaliby ten nr steam i ponownie Tobie przyznali do niego własność, zmieniając hasło. Także teoretycznie nie powinno być żadnych problemów, z tym, że jak podejrzewam trzeba uzbroić się w cierpliwość.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez BlueMan » 2011-07-11, 21:18:03

Nom - słyszałem podobne akcje z cd-key z Counter Strike. Skan paragonu i pudełka załatwia sprawę. I rozwiązują to pomyślnie dla kupującego.

Nie zmienia to faktu, że jest to dziwna sprawa. Ciekawe z czego wynika. Ciekawe czy producent wie z czego wynika :)
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez KenWatanabe » 2011-07-12, 01:41:02

Właśnie, obawiam się, że to może potrwać dłużej niż 48h, choć szczerze mówiąc nie spieszy mi się aż tak, ewentualnie za tydzień będę się martwił ;)

Ale to faktycznie dziwne, że takie rzeczy się zdarzają i to z tego co mówicie nie tylko mnie. Wydaje mi się, że to nie wynika z jakiegoś błędu systemu tylko faktycznie jakimś cudem (lub sposobem :) ), da się ich obejść. Albo na którymś szczeblu, wydawcy, pracownicy, sprzedawcy w sklepach ktoś postanowił sobie pudełko prześwietlić, przed zapakowaniem :looka:
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez KenWatanabe » 2011-07-14, 01:40:24

No i mieliście racje,
dziś mi odpisali o 2AM polskiego czasu ;). Przenieśli key na moje konto na steamie, wystarczyło wsadzić płytę, nawet nie musiałem go już wpisywać.

Nawet szybko się uwinęli. Ja co prawda w końcu ze znudzenia zajrzałem na forum steama ale tam ludzie pisali najróżniejsze rzeczy, jednym odpowiadali po 36h, innym po 4-5 dniach :oczami: , chyba mój wynik nie najgorszy ;).
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-07-14, 03:16:30

Miło, że sprawa zakończona pozytywnie i gładko.
Ja tam zawsze ufałam Steam :ok:
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy


  • Inne

Powrót do Gry

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 265 gości

cron