Gothic

Czyli odstresowanie od codzienności.

Gothic

Postprzez strzala » 2010-11-07, 12:30:29

Witam. Mam problem z grą Gothic 1... Chcę dołączyć do starego obozu, wykonałem wszystkie zadania, przekonałem wszystkich cieniów do siebie a mimo to nie mogę wejść do zamku... Co muszę zrobić aby wejść do zamku? Zarówno rozmowa z Diego jak i z Thorusem nic mi nie dają, wejść nie moge... wielkie dzieki za pomoc!


Błagam pomozcie mi...
[[;
Avatar użytkownika
strzalaNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 955
Dołączył(a): 2005-05-07, 14:52:53
Lokalizacja: Zabrze
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez NGoHT » 2010-11-07, 13:28:12

Przyjęcie do Starego Obozu:
Zaraz po zrzuceniu do kolonii rozmawiasz z Diego, który namawia cię abyś dołączył do Starego Obozu. Idziemy tam i rozmawiamy z Thorusem (pilnuje bramy wewnętrznego pierścienia). Mówimy mu, że chcemy pracować dla Gomeza. Udajemy się do Diego, który zleci nam zjednanie sobie większości wpływowych ludzi. Sam Diego daje nam zadanie udania się do Starej Kopalni i odebrania listy od jej szefa - Jana. Jednak po drodze napotkamy trochę silniejsze stwory, więc radziłbym zacząć od czegoś innego. Udajemy się do Złego i rozmawiamy z nim. Zleci nam zadanie poszukania Neka. Udajemy się do Fletchera, któremu mówimy o całej sprawie. Aby ułatwić sobie nieco zadanie idziemy do Snaffa i pytamy się go o zupę z chrząszczy. Prowadzimy z nim dalej dialog i dowiadujemy się, że Nek zbierał grzyby dla Snaffa. Wychodzimy przez południową bramę i udajemy się na pole grzybów. Niedaleko znajduje się jaskinia broniona przez kretoszczury. Zabijamy potwory i zbieramy pozostałości po Neku. Wśród nich znajdziemy pewien amulet, którego musimy oddać Złemu. Możemy też porozmawiać z Fletcherem o Neku. Następnie udajemy się do Świstaka i prosimy go o zadanie. On nam mówi abyśmy zdobyli ozdabiany miecz u Fiska. Bierzemy od niego rudę i rozmawiamy z Fiskiem. Ten chce teraz 110 bryłek rudy, a Świstak dał nam tylko 100. Fiskowi mówimy, że przyjdziemy później. Rozmawiamy ponownie z Świstakiem i bierzemy od niego kolejne 10 bryłek rudy. Udajemy się do Fiska i kupujemy od niego miecz, który zanosimy do Świstaka. Najłatwiej zjednać jest sobie Scatty'ego, który mówi nam, żebyśmy powalczyli na arenie. Właściwie możemy tylko walczyć z Kirgo i Kharimem. I tak spuszczą nam baty, ale wybieramy Kharima i wyzywamy go na arenę. Będzie chciał znać powód walki, wybieramy wtedy ostatnią opcję. Po walce udajemy się do Scatty'ego, który mówi nam, że z chęcią wstawi się za nami u Diego. Potem udajemy się na targowisko i rozmawiamy z Dexterem. On nam zleca zadanie ukradnięcia receptury Chor Calomowi. Na targu znajduje się pewien baal, który z chęcią nas zaprowadzi do jego obozu. Pytamy się Lestera o drogę do laboratorium i rozmawiamy z Cor Calomem. Ten ostatni mówi nam, że jego mikstury nie są na sprzedaż. Podchodzimy do jego kufra i z pomocą
wytrychów otwieramy zamek i kradniemy recepturę, którą odnosimy do Dextera. Następnie udajemy się do Rączki. Jeżeli wcześniej rozmawialiśmy z Diego o nim to będzie mógł się za nami wstawić, jeżeli nauczymy się jednej z umiejętności złodziejskich. Następnie udajemy się do Thorusa i cały czas nalegamy, aby zlecił nam zadanie. Po naszych jękach mówi nam, żebyśmy pozbyli się Mordraga. Są łącznie aż trzy sposoby na pozbycie się go. Mówimy mu, że ma problem. Poprzez agresywniejsze dialogi doprowadzimy do pojedynku. Z Mordragiem łatwo nie będzie. Jeśli jednak go pokonamy to możemy go albo zabić, albo pozostawić przy życiu. Trzecim łatwiejszym sposobem jest to, żebyśmy mu powiedzieli, aby zaprowadził nas do Nowego Obozu. Wracamy do Testu Zaufania od Diego. Aby ułatwić sobie zadanie idziemy do Grahama i prosimy go o mapę. Udajemy się teraz do Starej Kopalni i rozmawiamy z Janem. Wracamy do obozu. Rozmawiamy z Diego, a potem z Thorusem. Idziemy do Gomeza w budynku magnatów. Kruk nas do niego zaprowadzi. Ważne teraz jest, żebyśmy poprowadzili z nim odpowiedni dialog. Mówimy mu, że mamy kontakty w całej Kolonii. Wymieniamy wszystkich oprócz Y'Beriona, gdyż przywódca nas zabije. Gratuluję! Jeżeli ukończyliśmy 5 poziom to jesteśmy Cieniem. Jeszcze trzeba dopełnić pewne formalności z Krukiem. Gdy już da nam zadanie udajemy się do Obozu Bractwa i rozmawiamy z Lesterem. Zaczyna się drugi rozdział.
http://www.lastfm.pl/user/ngoht666
http://www.youtube.com/user/ngoht86
https://www.facebook.com/NajlepszyRapCalyCzasWPodziemiu
Avatar użytkownika
NGoHTNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1080
Dołączył(a): 2010-01-06, 19:54:12
Lokalizacja: 51° 14' 53 '' N, 22° 34' 13 '' E
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Gry

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 604 gości

cron