a ja lubie kopac pilke!

SubForum dla sympatyków wszelkiego rodzaju sportów i aktywnej formy spędzania wolnego czasu.

Re: a ja lubie kopac pilke!

Postprzez ET » 2007-12-06, 12:25:09

"Niektórzy twierdzą, że piłka nożna to sprawa życia lub śmierci. Zapewniam was, że jest to coś znacznie poważniejszego."
Bill Shankly
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: a ja lubie kopac pilke!

Postprzez Aspie » 2007-12-06, 17:19:25

Nerwów strzępić nie musisz, możesz spokojnie powiedzieć o co ci chodzi? Jeśli masz mocne argumenty przyjmę je z pokorą, jeśli słabe to je zaoponuje :zdegustowany:

"Sport = wojna - strzelanie".
Kornacky Web Log
Wejdź - Przeczytaj - Pozostań!

Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć.
Avatar użytkownika
AspieNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 202
Dołączył(a): 2007-11-11, 10:27:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: a ja lubie kopac pilke!

Postprzez paimka » 2007-12-07, 14:49:18

Sport rywalem agresji... i wiemy że sport to zdrowie!

Równaniem, bo nic innego chyba nie przemawia: Sport=rywalizacja+adrenalina+umiejetnosci

Jesli myślisz że sport ma cokolwiek wspolnego z wojna to albo nie wiesz co to sport, albo nie wiesz co to wojna... Nie chciałbys znać wojny... nawet z teorii. Walka na wojnie nie jest równa walce sportowej. Nie jest tak jak Ci sę wydaje, bo Twoje horyzonty myślowe nie wykraczają chyba poza własny czubek nosa. Na każde zagadnienie trzeba spojzeć holistycznie. Jeśli nie lubisz sportu(a to sie bierze z tego ze nie umiesz sie znaleźć w żadnej dyscyplinie sportowej) to nie dziwi mnie Twoje negatywne podejście, rodzące sie z braku umiejetności, silnej woli i zaangazowania.
Uzupełnij podastwowe wiadomosci.
(...)my walczymy jeszcze gdzie indziej. każdego dnia staczamy wyniszczające pojedynki, których nikt nie widzi ani nie rozumie, ani nawet nie ma pojęcia o ich istnieniu. pojedynki z samym sobą, z własnymi emocjami.
Avatar użytkownika
paimkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1439
Dołączył(a): 2007-05-28, 15:38:21
Lokalizacja: Wawa/Czewa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: a ja lubie kopac pilke!

Postprzez hitman1986 » 2007-12-07, 15:22:19

paimka napisał(a):Nie chciałbys znać wojny... nawet z teorii
Dokłądnie. Podejżewam, że gdyby nastała wojna, zginął byś śmiercią... samobójczą, bo nie dałbyś sobie psychicznie rady z tym bałaganem...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: a ja lubie kopac pilke!

Postprzez Aspie » 2007-12-07, 16:28:25

Jeśli nie lubisz sportu(a to sie bierze z tego ze nie umiesz sie znaleźć w żadnej dyscyplinie sportowej)


Odnaleźć się umiem. Lubię grać w szachy, swego czasu ćwiczyłem speed cubing, lecz to przecież też wojna :rotfl:
Na czym polega sport? Na pokazaniu komuś, że jestem lepszy, silniejszy, mocniejszy, sprawniejszy. Na czym polega wojna? Na pokazaniu przez jedno państwo drugiemu, że jest bogatsze, potężniejsze, silniejsze.

Wiedzę historyczną mam. Co robiono z pokonanymi w rywalizacji sportowej u Majów? Kto i jak walczył na Igrzyskach w starożytnym Rzymie? Może to przypadek, ale w Igrzyskach w Berlinie w 1936 większość polskich medalistów to... żołnierze. Jak dopingują kibice? Cytat z lokalnego meczu, zawodnik coś sobie zrobił i miał złamanie otwarte nogi. Kibic-nauczyciel na cały głos: "Dobij huja niech się nie męczy". Innych głupich przykładów jest więcej, ale nie są już to typu "Sędzia kalosz", ale bardziej (cytat): "Sędzie łobuzie, wsadzę ci [wiecie co] w buzie". To z lokalnych źródeł. Nie wiem jak jest na większych imprezach, bo na nie nie uczęszczam, ale oglądając wiadomości wiemy kim są pseudokibice. Zawodnicy też bez winy nie są (co było z Zidanem?).

Pełny cytat Orwella jeszcze bardziej ilustrujący sport:
[Sport]Brany na poważnie nie ma nic wspólnego z fair play. Jest nierozerwalnie związany z nienawiścią, zazdrością, chełpliwością, z pogardą dla wszelkich zasad i sadystyczną przyjemnością z oglądania przemocy: innymi słowy sport równa się wojna minus strzelanie
Kornacky Web Log
Wejdź - Przeczytaj - Pozostań!

Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć.
Avatar użytkownika
AspieNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 202
Dołączył(a): 2007-11-11, 10:27:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: a ja lubie kopac pilke!

Postprzez paimka » 2007-12-07, 19:27:24

Man Called Who napisał(a):Na czym polega sport? Na pokazaniu komuś, że jestem lepszy, silniejszy, mocniejszy, sprawniejszy. Na czym polega wojna? Na pokazaniu przez jedno państwo drugiemu, że jest bogatsze, potężniejsze, silniejsze.


To sucha teroria.. Ma niewiele wspolnego z rzeczywistościa !! Są to zbyt ogólne osądy. Sugeruje ze nie rozumiesz tego co napisaleś i wyciagasz błedne wnioski.

Man Called Who napisał(a):Wiedzę historyczną mam.

Cudownie, a ja mam wiedze... jak sie wykorzystuje pociski, systemy uzbrojeniowe i umiejetnosci wojenne w praktyce... sportowe zreszta tez... Na dodatek w XXI wieku !!
A nie wyszukałam na szybko w google, czy wikipedi informacji które mogą i sie przydac.
To co piszesz to sa brednie, teraz nieaktualne... [Jeśli nie masz racji po co sie kłucisz :znudzony: ?? ]
Sędzia jak sędzia. Nie ma ludzi nieomylnych. Nikt nie jest maszyna która nie popełnia błedów !! to ze jest krupcja jeśli chodzi o srodowisko sedzioskie to nie wina sportu tylko słabych psychicznie ludzi, ktorzy niszczą idee sportu, beszczeszczą ją.

Czy ja powiedziałm ze sport ma cos wspolnego z fair play... ?? [Tutaj mozna zaobserwować ze nie umiesz czytać ze zrozumieniem]

Potrafisz znaleźć cytat... świetnie i kożystać z kogos wniosków :pudlo:
Poszukaj sobie teraz cytatów które obalają tą teze. Znajdziesz ich dużo więcej. Treść Twojego posta, nie odnosi sie do mojgo czy też hitmana, a tym bardziej do tematu. Szukasz powiązań tak jak Tobie wygodnie, a nie tak jak sugeruje zawartośc merytoryczna wypowiedzi.
(...)my walczymy jeszcze gdzie indziej. każdego dnia staczamy wyniszczające pojedynki, których nikt nie widzi ani nie rozumie, ani nawet nie ma pojęcia o ich istnieniu. pojedynki z samym sobą, z własnymi emocjami.
Avatar użytkownika
paimkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1439
Dołączył(a): 2007-05-28, 15:38:21
Lokalizacja: Wawa/Czewa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: a ja lubie kopac pilke!

Postprzez hitman1986 » 2007-12-07, 19:45:38

Man Called Who napisał(a):Pełny cytat Orwella jeszcze bardziej ilustrujący sport

To ja zacytuję Johna Heismana. Cytat po angielsku, ale przecież jesteś bardzo mądrym dzieckiem, więc na pewno zrozumiesz.
John Heisman napisał(a):Football is like life -- it requires perseverance, self-denial, hard work, sacrifice, dedication and respect for authority.


A Twoje przykłady o pseudokibicach są z dupy. Generalizujesz zbytnio. Będąc na meczu w Pradze (Sparta vs. ktoś tam), Omonii (klub cypryjski), czy nawet takiej drużyny jak Northern Telecom (drużyna małej miejscowości Paignton, na poł. Anglii), nie zauważyłem takich obrazków jak Ty opisujesz. Byłem też na jednym z meczy reprezentacji Polski do lat 16 i też nie słyszałem takich epitetów.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: a ja lubie kopac pilke!

Postprzez Aspie » 2007-12-07, 20:46:53

Sport=rywalizacja+adrenalina+umiejetnosci

Umiem czytać ze zrozumieniem.
Rywalizacja może być uczciwa lub nie. Uczciwa więc to fair play, a nieuczciwa to oszustwo.
Nie wiem jak jest w UK, bo mnie nie obchodzi sport, a te zdania słyszałem idąc przez miasto, akurat był mecz :kwasny: Nie wiem czy wiesz, ale epitet to przymiotnik+rzeczownik (najczęściej) jak piękny kwiatek czy uczciwa gra. Chyba, że u Ciebie jest inna definicja tego słowa. Hitman - nudzisz z tą moją genialnością :zdegustowany: Używam wiedzy, kiedy potrzebuje argumentów, nie muszę nikomu nic udowadniać.
Kornacky Web Log
Wejdź - Przeczytaj - Pozostań!

Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć.
Avatar użytkownika
AspieNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 202
Dołączył(a): 2007-11-11, 10:27:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: a ja lubie kopac pilke!

Postprzez paimka » 2007-12-07, 20:53:22

Man Called Who napisał(a): te zdania słyszałem idąc przez miasto, akurat był mecz


To skoro az tak mało wiesz, to dlaczego wmawiasz wszystkim ze tylko ty masz racje. Zastanów sie nad swoim postępowaniem.
(...)my walczymy jeszcze gdzie indziej. każdego dnia staczamy wyniszczające pojedynki, których nikt nie widzi ani nie rozumie, ani nawet nie ma pojęcia o ich istnieniu. pojedynki z samym sobą, z własnymi emocjami.
Avatar użytkownika
paimkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1439
Dołączył(a): 2007-05-28, 15:38:21
Lokalizacja: Wawa/Czewa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: a ja lubie kopac pilke!

Postprzez Aspie » 2007-12-07, 22:05:54

Wmawiam? Forum DYSKUSYJNE! Trudno zrozumieć, że tu się DYSKUTUJE i że różni ludzie mają różne opinie na dany temat? Dobrze, nie chodzę na mecze, nie znam się, ok. Ale chyba swoją opinię mogę wyrazić.
Kornacky Web Log
Wejdź - Przeczytaj - Pozostań!

Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć.
Avatar użytkownika
AspieNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 202
Dołączył(a): 2007-11-11, 10:27:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: a ja lubie kopac pilke!

Postprzez hitman1986 » 2007-12-07, 22:51:50

Man Called Who napisał(a):mnie nie obchodzi sport

Skoro sie tym nie interesujesz, i Cię on nie obchodzi, to dlaczego generalizujesz i piszesz, że takie "obraźliwe stwierdzenia" (teraz dobrze, mistrzu?) są tak popularne? Dlaczego nie napiszesz, że "u mnie w mieście"? Albo nie wymienisz miejsca, gdzie takie rzeczy słyszałeś?
Man Called Who napisał(a):Dobrze, nie chodzę na mecze, nie znam się, ok. Ale chyba swoją opinię mogę wyrazić

Fajne rozumowanie. Jeśli ja się nie znam na fizyce kwantowej, to jej nie komentuję, a przecież mógłbym...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: a ja lubie kopac pilke!

Postprzez Aspie » 2007-12-07, 22:59:04

Nazwy miasta nie podam, ze względu, że wciąż mieszkam w nim. Komentuje w tym stopniu w jakim znam sport, a do tej pory poznałem tylko agresję i zawiść. Czy pojęcia, ukazujące się przy okazji relacjonowania sportu w TV, jak zemsta, klęska, pokonywanie przeciwników, walka, starcie nie kojarzą ci się jednoznacznie z agresją i walką?
Kornacky Web Log
Wejdź - Przeczytaj - Pozostań!

Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć.
Avatar użytkownika
AspieNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 202
Dołączył(a): 2007-11-11, 10:27:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: a ja lubie kopac pilke!

Postprzez paimka » 2007-12-07, 23:40:28

Man Called Who napisał(a):Ale chyba swoją opinię mogę wyrazić.

wszyscy to wiemy po to tu jesteśmy. Z tą rożnica że Ty nie umiesz dyskutować, bo nie potrafisz przyznać komuś racji.
Robisz wrażenie osoby najmądrzejszej i bedącej pępkiem świata.
(...)my walczymy jeszcze gdzie indziej. każdego dnia staczamy wyniszczające pojedynki, których nikt nie widzi ani nie rozumie, ani nawet nie ma pojęcia o ich istnieniu. pojedynki z samym sobą, z własnymi emocjami.
Avatar użytkownika
paimkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1439
Dołączył(a): 2007-05-28, 15:38:21
Lokalizacja: Wawa/Czewa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: a ja lubie kopac pilke!

Postprzez hitman1986 » 2007-12-07, 23:44:49

Dobra, Panie i Panowie, kończymy tą dyskusję... Nic nowego się do tematu nie wprowadzi, a tylko kłótnie mogą z tego wyjść...

Zamykam.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia strona

  • Inne

Powrót do Sport

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości