Jaki rodzaj walk?

SubForum dla sympatyków wszelkiego rodzaju sportów i aktywnej formy spędzania wolnego czasu.

Re: Re:

Postprzez Święty Mikołaj » 2016-06-16, 22:05:05

jarecki80 napisał(a):
Bepok napisał(a):W czym ten gaz jest lepszy od policyjnego?

Przede wszystkim jest dużo duuuużo mocniejszy. Ten policyjny jest na prawdę bardzo słabiutki. No i ten fox jest zabarwiany więc jeśli ucieknie i przyjedzie policja to łatwo go będzie znaleźć i rozpoznać. No i już nie wspomnę o tym, że gazy tej marki są dobre dla środowiska.


serio zostawia kolor? jak długo? do zmycia?
Bepok napisał(a):Może jakiś kurs samoobrony?
Czasem lepiej pobiegać po osiedlu albo jakimiś trasami w mieście, szczególnie jeśli biega się bardzo późno

Kursy wg mnie nie są wcale aż tak potrzebne. wystarczy jakaś dobra książka na ten temat i też będzie ok.
![/quote]

nie zgodzę się, książka może być dodatkiem do kursu, ale nie substytutem. nie nauczysz się praktyki tylko teorii.!
Avatar użytkownika
Święty MikołajNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 140
Dołączył(a): 2015-08-22, 19:52:25
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Re:

Postprzez jarecki80 » 2016-06-17, 14:00:14

Święty Mikołaj napisał(a):serio zostawia kolor? jak długo? do zmycia?

Serio zostawia kolor - zielony :) A na jak długo i czy do zmycia to nie wiem ale na pewno jest trwały skoro używają go amerykańskie służby mundurowe.
Święty Mikołaj napisał(a):nie zgodzę się, książka może być dodatkiem do kursu, ale nie substytutem. nie nauczysz się praktyki tylko teorii.!

Może i masz rację ale teoria jest także bardzo potrzebna
Avatar użytkownika
jarecki80None specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 313
Dołączył(a): 2016-02-23, 22:25:32
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Janusz

Re: Jaki rodzaj walk?

Postprzez Bepok » 2016-06-18, 15:49:33

jarecki80 napisał(a):Serio zostawia kolor - zielony A na jak długo i czy do zmycia to nie wiem ale na pewno jest trwały skoro używają go amerykańskie służby mundurowe.

Bardzo pomocna sprawa. Zainwestuje chyba w taki gaz. A co do pojemności to lepiej kupić gaz o większej czy mniejszej pojemności? Przy gazach o wiekszej pojemności jest coś takiego jak wielkokrotne użycie?
jarecki80 napisał(a):Może i masz rację ale teoria jest także bardzo potrzebna

Książka nie nauczy odpowiednich ruchów czy reakcji. Jako dodatek jak najbardziej, ale jednak najlepszą opcja jest profesjonalista, który zna sie na rzeczy
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Postprzez Valerianka » 2016-07-04, 23:22:40

jarecki80 - 2016-06-10, 03:01:33 napisał(a): Valerianka napisał(a):
Fajna ta nerka, o której wspominaliście. Tylko pasek ma dość cienki. Jakbym miała wybierać dla siebie, to wolałabym tę: https://www.militaria.pl/maxpedition/sa ... p29610.xml
Droższa ale ma od razu więcej zastosowań.


Fajna! Miałaś z nią jakąś styczność? Wygląda bardzo baaaardzo solidnie!


Niestety nie. Przeglądałam i spodobała mi się na stronie sklepu.

jarecki80 - 2016-06-17, 14:00:14 napisał(a):Serio zostawia kolor - zielony :) A na jak długo i czy do zmycia to nie wiem ale na pewno jest trwały skoro używają go amerykańskie służby mundurowe.


A jak się psiknie komuś w otwarte oko? To jest taka normalna farba?
,,Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać."
Avatar użytkownika
ValeriankaFemale
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 129
Dołączył(a): 2016-05-09, 18:33:15
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Otylia

Postprzez pawlicki » 2016-07-05, 21:31:28

Valerianka - 2016-06-04, 23:16 napisał(a):https://www.militaria.pl/maxpedition/saszetka_biodrowka_maxpedition_janus_extension_pocket_od_green_8001g_c_p29610.xml
Droższa ale ma od razu więcej zastosowań.

niestety Twoj link nie dziala, kieruje do calego dzialu z portfelami
i niby to jakie wiele wiecej zastosowan ma taka nereczka ?

jarecki80 - 2016-06-10, 03:01 napisał(a):Przede wszystkim jest dużo duuuużo mocniejszy. Ten policyjny jest na prawdę bardzo słabiutki. No i ten fox jest zabarwiany więc jeśli ucieknie i przyjedzie policja to łatwo go będzie znaleźć i rozpoznać. No i już nie wspomnę o tym, że gazy tej marki są dobre dla środowiska.

poczytja sklad tych produktow, nie roznia sie od siebie, czyli nie moze byc mocniejszy jeden od drugiego
a druga sprawa, ze policyjny tez ma barwnik

Bepok - 2016-06-18, 15:49 napisał(a):Bardzo pomocna sprawa. Zainwestuje chyba w taki gaz. A co do pojemności to lepiej kupić gaz o większej czy mniejszej pojemności? Przy gazach o wiekszej pojemności jest coś takiego jak wielkokrotne użycie?

kazda pojemnosc przewidziana jest na kilka psiknięć parosekundowych, w zaleznosci od pojemnosci jest ich wiecej lub mniej, logiczne ze gaz 500ml jest na wielokrotny uzytek, ale tez nosic przy sobie taka wielka gasnice to moze byc problem

Valerianka - 2016-07-04, 23:22 napisał(a):A jak się psiknie komuś w otwarte oko? To jest taka normalna farba?

to jest jakis roslinny barwnik, na pewno nie jest szkodliwszy niz sam gaz w oczy
Avatar użytkownika
pawlickiNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 625
Dołączył(a): 2009-02-05, 02:46:40
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Valerianka » 2016-07-07, 03:07:14

pawlicki - 2016-07-05, 21:31:28 napisał(a):niestety Twoj link nie dziala, kieruje do calego dzialu z portfelami
i niby to jakie wiele wiecej zastosowan ma taka nereczka ?


Rzeczywiście. Chyba nie działa, bo nie mają już tego produktu w sklepie :( Tę nerkę można było przypiąć też do plecaka albo kamizelki.

pawlicki - 2016-07-05, 21:31:28 napisał(a):kazda pojemnosc przewidziana jest na kilka psiknięć parosekundowych, w zaleznosci od pojemnosci jest ich wiecej lub mniej, logiczne ze gaz 500ml jest na wielokrotny uzytek, ale tez nosic przy sobie taka wielka gasnice to moze byc problem


Jak ma się taki duży pojemnik, to można komuś nim przyłożyć, jak zbliży się za bardzo na użycie gazu :super:

pawlicki - 2016-07-05, 21:31:28 napisał(a):to jest jakis roslinny barwnik, na pewno nie jest szkodliwszy niz sam gaz w oczy


Dobrze wiedzieć :)
,,Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać."
Avatar użytkownika
ValeriankaFemale
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 129
Dołączył(a): 2016-05-09, 18:33:15
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Otylia

Postprzez Compact » 2016-07-08, 12:07:38

Valerianka - 2016-07-07, 03:07:14 napisał(a):Jak ma się taki duży pojemnik, to można komuś nim przyłożyć, jak zbliży się za bardzo na użycie gazu

Tylko trzeba pamiętać, że najpierw psikamy potem rzucamy a nie na odwrót :rotfl:
Valerianka - 2016-07-07, 03:07:14 napisał(a):Rzeczywiście. Chyba nie działa, bo nie mają już tego produktu w sklepie Tę nerkę można było przypiąć też do plecaka albo kamizelki.

A jakiej firmy ta nerka??
Avatar użytkownika
CompactMale
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 373
Dołączył(a): 2015-04-27, 12:36:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez Bepok » 2016-07-26, 14:15:05

pawlicki - 2016-07-05, 21:31:28 napisał(a):to jest jakis roslinny barwnik, na pewno nie jest szkodliwszy niz sam gaz w oczy

Inaczej pewnie byłby niedopuszczony do sprzedaży. A swoja drogą spotkałem się ostatnio z nową firmą Mace produkującą takie gazy. Nigdzie nie widziałem jeszcze ich produktów, dopiero niedawno na militaria.pl sie z tym spotakłem jak zbierałem sie do zakupy takiego produktu. Ktoś z was moze juz uzywał? Lepsze sa te gazy niz np. policyjne??
Valerianka - 2016-07-07, 03:07:14 napisał(a):Jak ma się taki duży pojemnik, to można komuś nim przyłożyć, jak zbliży się za bardzo na użycie gazu

Dokładnie, podwójna możliwość samoobrony :D takie duże pojemniki to myslę ze dobre są dla kierowców zawodowych w razie co do wielokrotnej obrony w trasie
Compact - 2016-07-08, 12:07:38 napisał(a):Valerianka - 2016-07-07, 03:07:14 napisał(a):
Rzeczywiście. Chyba nie działa, bo nie mają już tego produktu w sklepie Tę nerkę można było przypiąć też do plecaka albo kamizelki.

A jakiej firmy ta nerka??

Też się dopinam do pytania, bo możliwość [przypięcia do kamizelki wydaje się być całkiem ciekawym rozwiązaniem !
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Re:

Postprzez Święty Mikołaj » 2016-07-28, 22:26:14

Bepok napisał(a):
pawlicki - 2016-07-05, 21:31:28 napisał(a):to jest jakis roslinny barwnik, na pewno nie jest szkodliwszy niz sam gaz w oczy

Inaczej pewnie byłby niedopuszczony do sprzedaży. A swoja drogą spotkałem się ostatnio z nową firmą Mace produkującą takie gazy. Nigdzie nie widziałem jeszcze ich produktów, dopiero niedawno na militaria.pl sie z tym spotakłem jak zbierałem sie do zakupy takiego produktu. Ktoś z was moze juz uzywał? Lepsze sa te gazy niz np. policyjne??


moja szwagierka ma taką pracę, gdzie często ma do czynienia z różnymi typami...szef kupił jej i pozostałym pracownikom właśnie te żelowe gazy Mace. Nie wiem skąd na nie wpadł, w każdym razie wymienił poprzednie właśnie na nie. I może dobrze, bo już zdarzyło się, że ktoś musiał skorzystać i zadziałał w 100%, mimo dużego deszczu dziewczyna obezwładniła napastnika bardzo skutecznie, uciekła. A gościa niedługo potem znalazła policja, bo gaz jak się okazało ma w sobie barwnik. Także wydaje się warty uwagi;)
Valerianka - 2016-07-07, 03:07:14 napisał(a):Jak ma się taki duży pojemnik, to można komuś nim przyłożyć, jak zbliży się za bardzo na użycie gazu

Dokładnie, podwójna możliwość samoobrony :D takie duże pojemniki to myslę ze dobre są dla kierowców zawodowych w razie co do wielokrotnej obrony w trasie[/quote]

hehe, nie wpadłem nigdy na to;) ale dobre, dobre;)
Compact - 2016-07-08, 12:07:38 napisał(a):Valerianka - 2016-07-07, 03:07:14 napisał(a):
Rzeczywiście. Chyba nie działa, bo nie mają już tego produktu w sklepie Tę nerkę można było przypiąć też do plecaka albo kamizelki.

A jakiej firmy ta nerka??

Też się dopinam do pytania, bo możliwość [przypięcia do kamizelki wydaje się być całkiem ciekawym rozwiązaniem ![/quote]

też mnie to zastanawia... więc nikt nic?
Avatar użytkownika
Święty MikołajNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 140
Dołączył(a): 2015-08-22, 19:52:25
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Compact » 2016-07-29, 00:52:18

Święty Mikołaj - 2016-07-28, 22:26:14 napisał(a):moja szwagierka ma taką pracę, gdzie często ma do czynienia z różnymi typami...szef kupił jej i pozostałym pracownikom właśnie te żelowe gazy Mace. Nie wiem skąd na nie wpadł, w każdym razie wymienił poprzednie właśnie na nie. I może dobrze, bo już zdarzyło się, że ktoś musiał skorzystać i zadziałał w 100%, mimo dużego deszczu dziewczyna obezwładniła napastnika bardzo skutecznie, uciekła. A gościa niedługo potem znalazła policja, bo gaz jak się okazało ma w sobie barwnik. Także wydaje się warty uwagi;)

Siła gazu może zadzaiałać różnie na inną osobę ale ten barwnik jest bardzo ciekawą sprawa.
Święty Mikołaj - 2016-07-28, 22:26:14 napisał(a):hehe, nie wpadłem nigdy na to;) ale dobre, dobre;)

a jak się skończy to jeszcze pojemnikiem mozna obezwładnić.
Święty Mikołaj - 2016-07-28, 22:26:14 napisał(a):też mnie to zastanawia... więc nikt nic?

Szkoda, bo ciekawie to wygląda a nikt nie chce się podzielić wiedzą tajemną.
Avatar użytkownika
CompactMale
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 373
Dołączył(a): 2015-04-27, 12:36:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re:

Postprzez jarecki80 » 2016-07-31, 18:28:25

Compact napisał(a):
Święty Mikołaj - 2016-07-28, 22:26:14 napisał(a):moja szwagierka ma taką pracę, gdzie często ma do czynienia z różnymi typami...szef kupił jej i pozostałym pracownikom właśnie te żelowe gazy Mace. Nie wiem skąd na nie wpadł, w każdym razie wymienił poprzednie właśnie na nie. I może dobrze, bo już zdarzyło się, że ktoś musiał skorzystać i zadziałał w 100%, mimo dużego deszczu dziewczyna obezwładniła napastnika bardzo skutecznie, uciekła. A gościa niedługo potem znalazła policja, bo gaz jak się okazało ma w sobie barwnik. Także wydaje się warty uwagi;)

Siła gazu może zadzaiałać różnie na inną osobę ale ten barwnik jest bardzo ciekawą sprawa.

Żelowe gazy na ogół są mocniejsze a Mace to już w ogóle. Mace ma teraz na prawdę świetną ofertę.
Compact napisał(a):
Święty Mikołaj - 2016-07-28, 22:26:14 napisał(a):hehe, nie wpadłem nigdy na to;) ale dobre, dobre;)

a jak się skończy to jeszcze pojemnikiem mozna obezwładnić.

Widzę, że bardzo twórcze myślenie u Ciebie jest :D W takim razie pewnie dobrze byś się obronił nawet zapalniczką :P
Avatar użytkownika
jarecki80None specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 313
Dołączył(a): 2016-02-23, 22:25:32
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Janusz

Postprzez rrossalita » 2016-07-31, 20:45:54

Święty Mikołaj - 2016-07-28, 22:26:14 napisał(a):moja szwagierka ma taką pracę, gdzie często ma do czynienia z różnymi typami...szef kupił jej i pozostałym pracownikom właśnie te żelowe gazy Mace. Nie wiem skąd na nie wpadł, w każdym razie wymienił poprzednie właśnie na nie. I może dobrze, bo już zdarzyło się, że ktoś musiał skorzystać i zadziałał w 100%, mimo dużego deszczu dziewczyna obezwładniła napastnika bardzo skutecznie, uciekła. A gościa niedługo potem znalazła policja, bo gaz jak się okazało ma w sobie barwnik. Także wydaje się warty uwagi;)


jednak opinie uzytkowników są dużo lepsze nic suche opisy, tutaj jeżeli mówisz,że na złej pogodzie zadziałał i barwnik tez wyraźny kolorystycznie -to ja to biore i kupuję !
Bepok - 2016-07-26, 14:15:05 napisał(a):to jest jakis roslinny barwnik, na pewno nie jest szkodliwszy niz sam gaz w oczy
przecież dostaje nim napastnik? jego pech,było nie atakować ;]

pawlicki - 2016-07-05, 21:31:28 napisał(a):kazda pojemnosc przewidziana jest na kilka psiknięć parosekundowych, w zaleznosci od pojemnosci jest ich wiecej lub mniej, logiczne ze gaz 500ml jest na wielokrotny uzytek, ale tez nosic przy sobie taka wielka gasnice to moze byc problem

z tym,że chyba ciśnienie psikania maleje wraz z ilością wypsikana ? tzn jeżeli zostanie w pojemniku 100ml to daje z taką samą siłą psiknie jak nowootwarty?
jarecki80 - 2016-06-17, 14:00:14 napisał(a):Serio zostawia kolor - zielony A na jak długo i czy do zmycia to nie wiem ale na pewno jest trwały skoro używają go amerykańskie służby mundurowe.

to jak w bankomatach lub torbach z kasą , którą przewożą do banków.Od razu widać kto nabroił. A jeżeli psiknąc na agresywnego psa? można? czy jednak dedykowane na zwierzęta potrzeba?
Avatar użytkownika
rrossalitaNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 290
Dołączył(a): 2015-03-04, 22:25:59
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez jarecki80 » 2016-08-01, 01:12:38

rrossalita napisał(a):
Święty Mikołaj - 2016-07-28, 22:26:14 napisał(a):moja szwagierka ma taką pracę, gdzie często ma do czynienia z różnymi typami...szef kupił jej i pozostałym pracownikom właśnie te żelowe gazy Mace. Nie wiem skąd na nie wpadł, w każdym razie wymienił poprzednie właśnie na nie. I może dobrze, bo już zdarzyło się, że ktoś musiał skorzystać i zadziałał w 100%, mimo dużego deszczu dziewczyna obezwładniła napastnika bardzo skutecznie, uciekła. A gościa niedługo potem znalazła policja, bo gaz jak się okazało ma w sobie barwnik. Także wydaje się warty uwagi;)

jednak opinie uzytkowników są dużo lepsze nic suche opisy, tutaj jeżeli mówisz,że na złej pogodzie zadziałał i barwnik tez wyraźny kolorystycznie -to ja to biore i kupuję !

też lubię poczytać o produktach zanim je zamówię. Jednak najlepsze wg mnie to są wideo-recenzje :)
rrossalita napisał(a):
Bepok - 2016-07-26, 14:15:05 napisał(a):to jest jakis roslinny barwnik, na pewno nie jest szkodliwszy niz sam gaz w oczy
przecież dostaje nim napastnik? jego pech,było nie atakować ;]

otóż to jednak środki tego typu mają obezwładnić napastnika a nie zrobić mu krzywdę więc jestem przekonany, że to nic szkodliwego.
rrossalita napisał(a):
pawlicki - 2016-07-05, 21:31:28 napisał(a):kazda pojemnosc przewidziana jest na kilka psiknięć parosekundowych, w zaleznosci od pojemnosci jest ich wiecej lub mniej, logiczne ze gaz 500ml jest na wielokrotny uzytek, ale tez nosic przy sobie taka wielka gasnice to moze byc problem

z tym,że chyba ciśnienie psikania maleje wraz z ilością wypsikana ? tzn jeżeli zostanie w pojemniku 100ml to daje z taką samą siłą psiknie jak nowootwarty?

taki problem występuje tylko pod koniec. To działa mniej więcej tak samo jak dezodorant ;)
rrossalita napisał(a):
jarecki80 - 2016-06-17, 14:00:14 napisał(a):Serio zostawia kolor - zielony A na jak długo i czy do zmycia to nie wiem ale na pewno jest trwały skoro używają go amerykańskie służby mundurowe.

to jak w bankomatach lub torbach z kasą , którą przewożą do banków.Od razu widać kto nabroił. A jeżeli psiknąc na agresywnego psa? można? czy jednak dedykowane na zwierzęta potrzeba?

powiem szczerze, że nie wiem. Ja bym raczej nie psiknął w psa, który by nie był zbyt groźny. Wiadomo, że w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia bym się nie zastanawiał ale myślę, że to w ostateczności
Avatar użytkownika
jarecki80None specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 313
Dołączył(a): 2016-02-23, 22:25:32
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Janusz

Re:

Postprzez Valerianka » 2016-08-02, 16:14:28

Compact napisał(a):Siła gazu może zadzaiałać różnie na inną osobę ale ten barwnik jest bardzo ciekawą sprawa.

Ale ten barwnik widać gołym okiem, czy np tylko przy oświetleniu UV? Człowiek po tym wygląda jakby mu ktoś wylał farbę na twarz? Albo jak po Festiwalu Kolorów? xD

Compact napisał(a):
Święty Mikołaj - 2016-07-28, 22:26:14 napisał(a):też mnie to zastanawia... więc nikt nic?

Szkoda, bo ciekawie to wygląda a nikt nie chce się podzielić wiedzą tajemną.

Już śpieszę z odpowiedzią. Ta nereczka była z Maxpedition - Saszetka biodrówka Maxpedition 8001G JANUS Extension Pocket OD Green. Nigdzie jej już nie mogę znaleźć, a wygląda o tak.
Obrazek

jarecki80 napisał(a):też lubię poczytać o produktach zanim je zamówię. Jednak najlepsze wg mnie to są wideo-recenzje :)

Ale chyba nie ma wideo-recenzji gazów pieprzowych?

jarecki80 napisał(a):powiem szczerze, że nie wiem. Ja bym raczej nie psiknął w psa, który by nie był zbyt groźny. Wiadomo, że w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia bym się nie zastanawiał ale myślę, że to w ostateczności

Ze zwierzakami,to nigdy nie wiadomo, czy chcą się bawić, czy zaatakować. Jak człowiek jest groźny, to od razu widać. Przy ataku zwierzęcia często nie ma nawet czasu na reakcję inną, niż zasłonięcie twarzy i uszu. Zwierzęta są piekielnie szybkie. Poza tym mają bardzo wrażliwy nos i można by im zrobić dużą krzywdę. Na szczęście przypadki pogryzień zdarzają się bardzo rzadko.
,,Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać."
Avatar użytkownika
ValeriankaFemale
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 129
Dołączył(a): 2016-05-09, 18:33:15
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Otylia

Re: Re:

Postprzez Valerianka » 2016-08-15, 22:42:13

skperfct napisał(a):Ważne aby owe zastosowania nerki pasowały do Twoich potrzeb. Nie można brać czegoś aby było, gdyż dodatkowa kieszeń, może sprawić że nerka już nie będzie dla Ciebie funckjonalna.

Ale człowiek czasem nie wie, że coś by mu się przydało zanim nie spróbuje.
skperfct napisał(a):Mój pies także nie należy do tych "strasznych i przerażających" dlatego, podobnie do Ciebie mam zawsze gaz przy sobie, nawet podczas uprawiania sportu.

No i dobrze. Nie ma co narażać zwierzaka.
skperfct napisał(a):Moim zdaniem, opinie użytkowników, niezależnie czego dotyczą, są ważniejsze od suchych opisów na stronach. Wiele razy się spotkałem się z tym, że opis na stronie nie odzwierciedlał faktycznego stanu produktu. Nie mówię tutaj o produktach do samoobrony, ale o telefonach komórkowych czy laptopach...

Niby tak ale też nie można popadać w przesadę. Ja jak szukałam telefonu, to się naczytałam różnych opinii i już sama nie wiedziałam czego chcę.
,,Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać."
Avatar użytkownika
ValeriankaFemale
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 129
Dołączył(a): 2016-05-09, 18:33:15
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Otylia

Re: Re:

Postprzez jarecki80 » 2016-08-24, 02:30:45

Valerianka napisał(a):
skperfct napisał(a):Ważne aby owe zastosowania nerki pasowały do Twoich potrzeb. Nie można brać czegoś aby było, gdyż dodatkowa kieszeń, może sprawić że nerka już nie będzie dla Ciebie funckjonalna.

Ale człowiek czasem nie wie, że coś by mu się przydało zanim nie spróbuje.

masz trochę racji jednak odpowiednie rozmieszczenie "kieszeni" w nerce też jest bardzo ważne. To może całkowicie zmienić funkcjonalność Twojej nerki i sprawić, że do pewnych rzeczy się nie będzie nadawała a do innych będzie dużo lepsza niż pozostałe. To wbrew pozorom nie jest taki łatwy temat.
Valerianka napisał(a):
skperfct napisał(a):Mój pies także nie należy do tych "strasznych i przerażających" dlatego, podobnie do Ciebie mam zawsze gaz przy sobie, nawet podczas uprawiania sportu.

No i dobrze. Nie ma co narażać zwierzaka.

Zwierzaka i siebie. Wiadomo, że z "groźnym" psem to mało kto do nas podskoczy ale z jakimś malcem to może być już gorzej.
Valerianka napisał(a):
skperfct napisał(a):Moim zdaniem, opinie użytkowników, niezależnie czego dotyczą, są ważniejsze od suchych opisów na stronach. Wiele razy się spotkałem się z tym, że opis na stronie nie odzwierciedlał faktycznego stanu produktu. Nie mówię tutaj o produktach do samoobrony, ale o telefonach komórkowych czy laptopach...

Niby tak ale też nie można popadać w przesadę. Ja jak szukałam telefonu, to się naczytałam różnych opinii i już sama nie wiedziałam czego chcę.

I co w końcu wybrałaś? Na co postawiłaś? Może coś do celów outdoorowych skoro się tak pilnie udzielasz w tym temacie?
Avatar użytkownika
jarecki80None specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 313
Dołączył(a): 2016-02-23, 22:25:32
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Janusz

Re: Re:

Postprzez Valerianka » 2016-08-27, 15:22:11

jarecki80 napisał(a):masz trochę racji jednak odpowiednie rozmieszczenie "kieszeni" w nerce też jest bardzo ważne. To może całkowicie zmienić funkcjonalność Twojej nerki i sprawić, że do pewnych rzeczy się nie będzie nadawała a do innych będzie dużo lepsza niż pozostałe. To wbrew pozorom nie jest taki łatwy temat.

Ja tam lubię proste rozwiązania. Podoba mi się, to biorę. Nie przyda się, to sprzedam albo komuś oddam i będę bogatsza o tę wiedzę na przyszlość.
jarecki80 napisał(a):Zwierzaka i siebie. Wiadomo, że z "groźnym" psem to mało kto do nas podskoczy ale z jakimś malcem to może być już gorzej.

Takie malce, to największe agresory i szczekacze są :mrgreen: Taki york jak się rozszczeka, to go 5 ulic dalej słychać, no i może nieźle sponiewierać nogawkę! xD
jarecki80 napisał(a):I co w końcu wybrałaś? Na co postawiłaś? Może coś do celów outdoorowych skoro się tak pilnie udzielasz w tym temacie?

Szczerze mówiąc odpuściłam wtedy, bo nie mogłam się zdecydować. Tak, już tutaj gdzieś pisałam, że zastanawiam się nad CAT i Evolveo.
,,Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać."
Avatar użytkownika
ValeriankaFemale
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 129
Dołączył(a): 2016-05-09, 18:33:15
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Otylia

Re: Re:

Postprzez jarecki80 » 2016-12-06, 22:01:57

Valerianka napisał(a):
jarecki80 napisał(a):
jarecki80 napisał(a):I co w końcu wybrałaś? Na co postawiłaś? Może coś do celów outdoorowych skoro się tak pilnie udzielasz w tym temacie?

Szczerze mówiąc odpuściłam wtedy, bo nie mogłam się zdecydować. Tak, już tutaj gdzieś pisałam, że zastanawiam się nad CAT i Evolveo.

Wybrany w końcu? :)
Avatar użytkownika
jarecki80None specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 313
Dołączył(a): 2016-02-23, 22:25:32
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Janusz

Postprzez Bepok » 2016-12-06, 23:42:55

jarecki80 - 2016-12-06, 22:01:57 napisał(a):Wybrany w końcu?

Ja bym wybrał CAT`a. Jakoś bardziej przekonuje mnie ta marka, może też lepszymi parametrami telefonu, bo chciałbym żeby nie odstępował za bardzo od tych ze średniej półki typowych smartphonow
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Postprzez Szara » 2016-12-20, 16:29:50

patrz, a ten Evolveo też ma fajne parametry https://www.militaria.pl/evolveo/smartf ... p65392.xml
"Always forgive your enemies.... nothing annoys them so much" - Oscar Wilde
Avatar użytkownika
SzaraNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 110
Dołączył(a): 2016-10-07, 10:37:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Maria

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Inne

Powrót do Sport

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 198 gości

cron