Rolki... Co, gdzie i jak...

SubForum dla sympatyków wszelkiego rodzaju sportów i aktywnej formy spędzania wolnego czasu.

Rolki... Co, gdzie i jak...

Postprzez Blueuser » 2007-08-24, 22:21:42

Tak sobie byłem na dworku i koło mnie co jakiś czas śmigały ludziska na rolkach... wkurzyłem się i postanowiłem się dowiedzieć ile taka zabawa kosztuje i co w ogóle muszę wiedzieć żeby coś kupić :].
Czym różnią się rolki od łyżworolek ( w tych sprawach jestem zielony :mrgreen: , dotąd to tylko rower :])? Chciał bym rolki do jazdy rekreacyjnej np na dystans 20km może ciut więcej. Tak żeby się przejechać drogą rowerową koło plaży. (W trójmieście się tego nabudowało a rowerem mi się znudziło :P). Stopa 44/45 :] i tu pytanko. Jakie są rozmiary? tzn. są jakieś uniwersalne (regulowane)? Jaka cena? Kupię jakieś roleczki do 200zł? Zależy mi aby można było jeździć przy plaży... nie po niej ale przy. Jak trochę piachu wpadnie aby nic się nie stało. Co się robi przy takich rolkach, czyści coś, wymienia, coś się zużywa? Jakie kółka są najlepsze? Rozumiem że jeździ się podobnie jak na łyżwach? Na łyżwach już jeździłem. Jaka marka jest najlepsza? Taki "Author" wśród rolek? Help me!
Ktoś ma jakieś doświadczenia? Może jakiś sklep polecicie?
co o tym myślicie?
a to? - warto? Na pierwszy raz się nadają? A jak mi noga urośnie to co wtedy? xD
Z góry wielkie thx :]
Pozdrowienia.
Avatar użytkownika
BlueuserNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 623
Dołączył(a): 2007-07-23, 14:18:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Rolki... Co, gdzie i jak...

Postprzez DominikT » 2007-08-24, 22:59:32

Ja też lubię sobie czasem pojeździć na rolkach
Przy zakupie zwróć uwagę z czego są kółka. Najlepiej kauczukowe. Im twardszy materiał tym bardziej drgają nogi.

Chciał bym rolki do jazdy rekreacyjnej np na dystans 20km może ciut więcej.

Chyba żartujesz :szok: . Mnie nogi już bolą po 3 - 4 km (nie mówiąc o bólu pleców). Na takie trasy tylko rower (przynajmniej ja tak sądzę).

Co do tego co zrobić jak ci noga urośnie. Są takie buty które można rozszerzać w miarę wzrostu stopy jednak nie polecam ich. Często ta regulacja pęka, urywa się i rolki są do wyrzucenia bo but musi się sztywno trzymać nogi.

DominikTNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 700
Dołączył(a): 2006-07-19, 14:46:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Alina

Re: Rolki... Co, gdzie i jak...

Postprzez Blueuser » 2007-08-24, 23:19:27

no znalazł się 1 chociaż :] ...co do tych 20km to nie mam wyczucia bo tylko rowerem dotąd jeździłem... tak myślałem że to sporo... no mam nadzieję że noga nie urośnie za bardzo... :] a nawet jak urośnie... kit z tym. A jaka firma dobra, ale cena rozsądna?
Avatar użytkownika
BlueuserNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 623
Dołączył(a): 2007-07-23, 14:18:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Rolki... Co, gdzie i jak...

Postprzez DominikT » 2007-08-25, 10:43:22

Myślę, te tańsze powinny ci wystarczyć do nauki jazdy i pierwszych wycieczek :]

DominikTNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 700
Dołączył(a): 2006-07-19, 14:46:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Alina

Re: Rolki... Co, gdzie i jak...

Postprzez Guciu » 2007-08-25, 12:02:36

Blueuser napisał(a):Kupię jakieś roleczki do 200zł?


Bez problemu kupisz rolki do jazdy agresywnej na allegro : http://www.allegro.pl/item228319544_rolki_k2.html


Do jazdy takiej rekreacyjnej te co podawałeś są dobre, ale zwroc uwage na kółka :)
"Mówi się, że krew jest bezcenna. To nie jest prawda. Ma ona taką wartość, jaką wartość ma własne życie.To jest cena, wobec której i matematyka i rozum są bezradne."
Avatar użytkownika
GuciuNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1992
Dołączył(a): 2007-06-01, 11:44:34
Lokalizacja: Lezajsk
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Rolki... Co, gdzie i jak...

Postprzez paimka » 2007-08-27, 03:54:43

DominikT napisał(a):Ja też lubię sobie czasem pojeździć na rolkach
Przy zakupie zwróć uwagę z czego są kółka. Najlepiej kauczukowe. Im twardszy materiał tym bardziej drgają nogi.
Cytat:
Chciał bym rolki do jazdy rekreacyjnej np na dystans 20km może ciut więcej.


Chyba żartujesz . Mnie nogi już bolą po 3 - 4 km (nie mówiąc o bólu pleców). Na takie trasy tylko rower (przynajmniej ja tak sądzę).

Co do tego co zrobić jak ci noga urośnie. Są takie buty które można rozszerzać w miarę wzrostu stopy jednak nie polecam ich. Często ta regulacja pęka, urywa się i rolki są do wyrzucenia bo but musi się sztywno trzymać nogi.


Pierwszy raz nie pojeździsz na rolkach dłuzej niz 45 minut ;]
Oprócz tego znajdź 20 kilometrów odpowiedniej nawierzchni na której mozesz sobie spokojnie na rolkach jeździć??

Ja na początku jeździłam na bauerach, rolki fajne, wygodne, trzmaja sie nogi, ale kółeczka nie są takie jak bym chciała.
Obecnie mam(mialam) rochesy wyczynówki, które nadaja sie do wywalenia xD. Jeśli bedziesz mial kupować rolki to tylko z lożyskami ABC5 ew 7

To w sumie na tyle. Ja na tą chwile ''choruje" na Salomony, ale cena zabójcza xD
(...)my walczymy jeszcze gdzie indziej. każdego dnia staczamy wyniszczające pojedynki, których nikt nie widzi ani nie rozumie, ani nawet nie ma pojęcia o ich istnieniu. pojedynki z samym sobą, z własnymi emocjami.
Avatar użytkownika
paimkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1439
Dołączył(a): 2007-05-28, 15:38:21
Lokalizacja: Wawa/Czewa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Rolki... Co, gdzie i jak...

Postprzez Maracana » 2007-08-27, 09:12:26

Wg mnie najlepsze do jazdy są rolki kauczukowe z domieszką gumy. O wiele lepiej mi się na takich jeździło.
Czasem koniec oznacz początek
Avatar użytkownika
MaracanaNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 78
Dołączył(a): 2007-08-06, 19:11:52
Lokalizacja: z rz. Narew
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Sport

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 135 gości

cron