Skoki narciarskie...

SubForum dla sympatyków wszelkiego rodzaju sportów i aktywnej formy spędzania wolnego czasu.

Skoki narciarskie...

Postprzez Tucker » 2004-11-26, 17:12:15

No dzisiaj sie zaczyna sezon skokow narciarski... trzymamy kciuki na naszych skoczkow... Adam Malysz podobno jest w dobrej formie a i Mateja z Rutkowskim w niezlej... i Skupniowi podobno nic nie brakuje... ale Ja i tak sądze ze nasz Adas dzisiaj pokaze znowu na co go stac... ;) a Wy jak sądzicie?
Avatar użytkownika
TuckerNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2004-10-01, 15:22:43
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Skoki narciarskie...

Postprzez Suceed » 2004-11-26, 17:16:30

No Jabber niestety musze cię zmartwić jezeli Adas ma coś pokazywać to może na treningu bo dzisiejsze skoki odwolali
onet.pl napisał(a):O godzinie 11.00 w Kuusamo, gdzie miały się odbyć pierwsze w tym sezonie zawody Pucharu ÂŚwiata w skokach narciarskich spotkali się kapitanowie drużyn, którzy mieli postanowić, czy piątkowe zawody dojdą do skutku.

Wczoraj na skoczni Ruka w Kuusamo wiał silny wiatr, z kolei dziś od rana sypał do tego śnieg.

Wiatr nadal nie słabł, więc na spotkaniu, postanowiono, że w dniu dzisiejszym skoczkowie nie będą rywalizować.

Nie jest jednak wykluczone, że dzisiaj wieczorem odbędzie się trening. Wszystko jest jednak uzależnione od wiatru. Jeśli warunki poprawią się, wówczas skoczkowie staną na rozbiegu o godzinie 19.00, ale o tym zadecyduje spotkanie kapitanów drużyn zaplanowane na 17.00. W tej chwili wiatr wieje z prędkością 8-12 m/s.

Piątkowe zawody zostały przeniesione na rezerwowy termin, jakim była niedziela.

"Silny wiatr z przodu nie pasował nam. Nie mieliśmy innego wyjścia" - uzasadnił decyzję Walter Hofer, dyrektor Pucharu ÂŚwiata.

Program zawodów:

27.11 (sobota)

13.00 - trening
14.45 - kwalifikacje
16.15 - I seria konkursowa

28.11 (niedziela)

12.00 - kwalifikacje
14.00 - I seria konkursowa
Avatar użytkownika
SuceedNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 7015
Dołączył(a): 2004-09-04, 15:25:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Skoki narciarskie...

Postprzez Tucker » 2004-11-26, 18:33:48

Nie Jabber tylko Tucker... a wlasnie sie dowiedzialem ze dzisiajesze skoki odwolali:(... szkoda no ale to nic poczekamy sobie do jutra... jesli tez nie odwolają... :D
Avatar użytkownika
TuckerNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2004-10-01, 15:22:43
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Skoki narciarskie...

Postprzez Lamaszta » 2004-11-26, 23:47:44

Nareszcie fajoski temat :D.

Czekałam pól roku na rozpoczęcie sezonu. Pod koniec było już odlicznie dni. I... pierwszy konkurs nie odbył się planowo... :(

Niestety, pogoda znowu płata figle. Mam szczerą nadzieję, że to tylko przejściowe i że kolejne konkursy będą się odbywały normalnie...

Trzymam mocno kciuki za Norwegów (jak to robię od wielu lat). Mam nadzieję, że znów będą najlepsi :D.
NORWEGIA zawsze w czołówce ! ! ! - www.skijumping.no
Forum jedynego słusznego radia - ANTYRADIA
Cała Polska słucha Rocka i Metalu - min. 5 h dziennie codziennie
METALLICA zespołem wszechczasów
Avatar użytkownika
LamasztaNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3051
Dołączył(a): 2004-07-31, 17:25:48
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Skoki narciarskie...

Postprzez KLaKieR » 2004-11-27, 00:07:49

heh ja tam lubie skoki na mamucich skoczniach :D :P .... jakos tak fazowsko lataja :D ...
www.niewchodztutaj.glt.pl
Avatar użytkownika
KLaKieRNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 513
Dołączył(a): 2004-11-19, 23:42:12
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Skoki narciarskie...

Postprzez Lamaszta » 2004-11-27, 00:14:25

Ja uważam, że najładniejsza jest skocznia w Innsbrucku.

Natomiast, fakt, skoki z mamutów ogląda się najprzyjemniej. Zwłaszcza w Planicy... ;)
NORWEGIA zawsze w czołówce ! ! ! - www.skijumping.no
Forum jedynego słusznego radia - ANTYRADIA
Cała Polska słucha Rocka i Metalu - min. 5 h dziennie codziennie
METALLICA zespołem wszechczasów
Avatar użytkownika
LamasztaNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3051
Dołączył(a): 2004-07-31, 17:25:48
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Skoki narciarskie...

Postprzez Q3lo » 2004-11-27, 00:21:29

Ja tez s;yszalem ze skoki odwolano, ale i tak Malysz niema co skakac :D
"Jedzcie gówna! Miliony much nie mogą się mylić!!!"
Avatar użytkownika
Q3loNone specified
Banned
Banned
 
Posty: 6560
Dołączył(a): 2004-09-26, 22:44:02
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Skoki narciarskie...

Postprzez Siewcu » 2004-11-27, 13:28:09

ja też lubię skoki na mamutach,ale szkoda że są tak małe. w DSJ są fajne mamuty(K250). szkoda,że odwołali konkurs. jak myślicie, kto wygra PÂŚ?
A.D.I.D.A.S. -> All Day I Dream About Sex
Avatar użytkownika
SiewcuNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 23
Dołączył(a): 2004-11-20, 16:56:22
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Skoki narciarskie...

Postprzez Carol » 2004-11-27, 21:11:53

Ahonnen, a jak! Trzeba byc optymistą...lol

"If you want my body, And you think I'm sexy,
Come on sugar let me know.
If you really need me, just reach out and touch me,
Come on honey tell me so..."




Avatar użytkownika
CarolNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1585
Dołączył(a): 2004-11-21, 23:04:37
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Skoki narciarskie...

Postprzez Suceed » 2004-11-28, 14:03:43

No Ahonnen wczoraj popibl swoich rywali na zbity pysk :/ dwa razy ponad 140 m a malysz biedak 19 :)
Avatar użytkownika
SuceedNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 7015
Dołączył(a): 2004-09-04, 15:25:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Skoki narciarskie...

Postprzez Lamaszta » 2004-11-28, 17:18:15

Tylko szkoda, że Norwegowie coś nie tego. Ale wierzę, że się rozkręcą i będą najlepsi :D
NORWEGIA zawsze w czołówce ! ! ! - www.skijumping.no
Forum jedynego słusznego radia - ANTYRADIA
Cała Polska słucha Rocka i Metalu - min. 5 h dziennie codziennie
METALLICA zespołem wszechczasów
Avatar użytkownika
LamasztaNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3051
Dołączył(a): 2004-07-31, 17:25:48
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Skoki narciarskie...

Postprzez Ayla » 2004-11-28, 18:16:52

Ciekawe kto wygra PÂŚ :] kogo typujecie :>??? ja sama nie wiem...może za kilka dni napisze jaki jest mój typ :d
"z perspektywy czasu zmieniłam tok myślenia, tusz do rzęs i światopogląd"
Waha się, jest w rozterce, krótko mówiąc - jest kobietą.
Avatar użytkownika
AylaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2611
Dołączył(a): 2004-11-28, 16:46:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Skoki narciarskie...

Postprzez Lamaszta » 2004-11-28, 19:13:19

Pierwsze 2 konkursy stawiałyby Ahonena na pozycji lidera, ale myślę, że to się zmieni. Sezon jest długi i wszystko może się zdarzyć. Początek sezaonu pokazuje, że: Austriacy są zaskakująco mocni. Herr niespodziewanie zajmuje dobre lokaty. No i Japończycy sprawiają wrażenie odbudowanej kadry. Póki co zawodzą Norwegowie, ale mam nadzieję, że to się zmieni. No chyba, że nowe przepisy zniszczyły drużynę. Finowie jak zwykle skaczą dobrze i bardzo dobrze. Natomiast forma Polaków nie jest w żadnym razie zaskoczeniem. Jestem pewna, że Kuttin jest świetnym trenerem i że dzięki niemu będą dobrą drużyną. Ale na to potrzeba czasu. Myślę, że w przyszłym sezonie będą widoczne efekty jego pracy.
Ostatnio edytowano 2004-11-29, 00:10:50 przez Lamaszta, łącznie edytowano 1 raz
NORWEGIA zawsze w czołówce ! ! ! - www.skijumping.no
Forum jedynego słusznego radia - ANTYRADIA
Cała Polska słucha Rocka i Metalu - min. 5 h dziennie codziennie
METALLICA zespołem wszechczasów
Avatar użytkownika
LamasztaNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3051
Dołączył(a): 2004-07-31, 17:25:48
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Skoki narciarskie...

Postprzez KLaKieR » 2004-11-28, 23:56:14

lamaszta mnie zadziwia :D ... co za znajomosc skokow narciarskich :D
www.niewchodztutaj.glt.pl
Avatar użytkownika
KLaKieRNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 513
Dołączył(a): 2004-11-19, 23:42:12
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Skoki narciarskie...

Postprzez Lamaszta » 2004-11-29, 00:09:45

KLaKieR napisał(a):lamaszta mnie zadziwia :D ... co za znajomosc skokow narciarskich :D


Ojej :oops: , Wiesz co... pasjonuje mnie to od jakichś 7 lat. Dużo czytam, dużo oglądam, dużo się dowiaduję, siedzę w nowinkach, analizuję regulaminy i nowe przepisy i tak jakoś samo to przychodzi... Wciąga mnie to po prostu. Ale dziękuję za uznanie. :)
NORWEGIA zawsze w czołówce ! ! ! - www.skijumping.no
Forum jedynego słusznego radia - ANTYRADIA
Cała Polska słucha Rocka i Metalu - min. 5 h dziennie codziennie
METALLICA zespołem wszechczasów
Avatar użytkownika
LamasztaNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3051
Dołączył(a): 2004-07-31, 17:25:48
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Skoki narciarskie...

Postprzez Lamaszta » 2004-12-02, 23:48:28

Kilka ciekawostek o norweskiej drużynie skoczków narciarskich:

skijumping.pl napisał(a):Przed i po Kuusamo w ekipie Norwegów


Tommy Ingebrigtsen rozpoczął sezon od mocnego rockowego uderzenia, Roar Ljoekelsoey był wypoczęty i przygotowany do nowego sezonu, Lars Bystoel udał się z kadrą B na zgrupowanie do St.Moritz, Bjoern Einar Romoeren pomagał w rekrutacji juniorów a Mika Kojonkoski zastanawiał się nad przydziałem hotelowych pokoi podczas zawodów. Tak wyglądały w skrócie przygotowania najsilniejszej drużyny ostatniego sezonu - Norwegii. Jednak już pierwsze konkursy pokazały, że "Gang Kojonkoskiego" nie jest jeszcze tak silny jak podczas ostatniego sezonu.

Rockowe brzmienie Ingebrigtsena


Tommy Ingebrigtsen rozpoczął w czwartek sezon zimowy koncertem swojego zespołu "Arabs in aspic". To nietypowe wydarzenie miało miejsce w barze hotelu Rukahovi. Na imprezie spotkali się przedstawiciele mediów, jak również działacze i skoczkowie. Tommy podczas występu zaprezentował nowy teledysk zespołu, w którym wystąpili między innymi: Roar Ljoekelsoey, Sigurd Pettersen, Bjoern Einar Romoeren oraz inne gwiazdy norweskich skoków narciarskich.
"Trzy tygodnie temu ukazała się nasza pierwsza płyta. Jesteśmy dość wyjątkowym zespołem, ponieważ każdy z członków przekroczył na skoczni granicę 211 metrów" powiedział Tommy Ingebrigtsen. Przypomnijmy, że zespół "Arabs in aspic" tworzą oprócz Ingebrigtsena, Jostein Smeby (gitarzysta), Eskil Nyhus (perkusista) i Terje Nyhus (basista) oraz Magnar Krutvik (organy).
Podobnie jak koledzy z drużyny, Tommy oddał w Kuusamo około 30 skoków. Warunki pogodowe były dość sprzyjające, nie wiało tak jak w czwartek i piątek.
"Jesteśmy dobrze przygotowani, oddaliśmy już kilkanaście, dobrych dalekich skoków. W pierwszym konkursie jako cel mamy postawione zakwalifikowanie się do serii finałowej. Ja mam nadzieję jednak na miejsce w pierwszej 10 konkursu." powiedział Ingebrigtsen, który rok temu na tym samym obiekcie w Kuusamo zajął miejsce 4. w pierwszym konkursie.
Niestety w obu konkursach Tommy nie pokazał sie z dobrej strony, w pierwszym zajął ostatnie 50 miejsce. Oddał skok na odległość 87 metrów. Natomiast do drugiego konkursu nawet nie udało mu się zakwalifikować zajął 52 lokatę. Miejmy nadzieję, że to chwilowy kryzys, który szybko minie.

Romoeren rekrutuje juniorów

Norweska gwiazda skoków narciarskich Bjoern Einar Romoeren troszczy się o przyszłość skoków naricarskich w swoim kraju. Uprawiamy sport, który Norwegowie noszą w sercu. Chcemy pracować, tak aby w przyszłości również inni mogli oglądac skoki w wykonaniu Norwegów, wtedy kiedy my już przestaniemy skakać. W drużynie narodowej ustaliliśmy, że musimy przyczynić się do tego, aby młodzi zaczęli uprawiać naszą dyscyplinę sportu. Mamy mnóstwo pomysłów, jak to przeprowadzić, głównie w szkołach sportowych. Norweski Związek Narciarski pomoże nam w tym powiedział Bjoern.
Jak na razie sposoby rekrutacji dzieci są w fazie planowania. Ze strony związku mogę na razie zagwarantować, że przekażemy odpowiednią sumę na ten cel. Jak na razie myślimy nad tym, aby wspomóc kluby w zakupie sprzętu. Jest wielu młodych i utalentowanych skoczków, którzy potrzebują odpowiedniego wyposażenia, o to troszczy się już Espen Bredesen powiedział dyrektor sportowy Clas Brede Brathen.
Bjoern może posłużyć jak przykład dla młodych adeptów skoków narciraskich. W inauguracyjnych konkursach zajął odpowiednio 18 i 13 miejsca. W sobotę oddał skoki na odległość 120 i 109,5 metra i uzyskał notę 207 punktów. W niedzielnych zawodach lądował podobnie: 117,5 oraz 129 metrów.

Bystoel bez formy

Lars Bystoel nie znalazł się w kadrze A na rozpoczęcie sezonu w fińskim Kuusamo, pojechał na zgrupowanie z kadrą B do St. Moritz. "On potrzebuje treningu przed kolejnymi konkursami, które odbędą się w norweskim Trondheim. W ten sposób może odzyskać starą, dobrą formę." powiedział rzecznik prasowy Norweskiego Związku Narciarskiego Tom Dahl Froshaug.

Ljoekelsoey gotowy

Roar Ljoekelsoey jest tak samo dobrze przygotowany jak podczas ostatniego sezonu zimowego. Ostatniej zimy wygrał 7 konkursów pucharowych, w końcowej klasyfikacji był drugi, zaraz za Finem Janne Ahonenem oraz został podwójnym Mistrzem ÂŚwiata w Lotach Narciarskich (w konkursie indywidualnym i drużynowym)
Przed ostatnim sezonem udało mi się zrobić ogromne postępy, szczególnie w sile odbicia, a potem potrzebowałem sporo czasu, aby osiągnąć odpowiednio wysoki poziom. To była ciężka praca, ale mi się udało powiedział Ljoekelsoey.
Norwegowie podobnie jak inne drużyny, mieli problemy z oddaniem pierwszych skoków na śniegu. Musieli przesunąć początek przygotowań o tydzień. Roar oddał do ostatniego czwartku około 30 skoków.
Jestem zadowolony z mojej obecnej formy ale czuję, że mogę jeszcze więcej. Nie wiem jak silny będę w tym sezonie, to wszystko czas pokaże powiedział Roar.
Sigurd Pettersen wygrał w ostatnim sezonie Turniej Czterech Skoczni, ale to właśnie Roar był najbardziej stabilnym zawodnikiem norweskim. To daje Norwegom nadzieję na kolejny udany sezon. Każdy skoczek chciałby zawsze wygrywać, to jest jego cel. W tym roku mamy w kalendarzu Mistrzostwa ÂŚwiata w Narciarstwie Klasycznym, Turniej Czterech Skoczni, Turniej Nordycki. Jeżeli podczas tych imprez uda mi się być w pierwszej 10, będę zadowolony. W skokach wszystko szybko się zmienia, nie ma żadnego znaczenia że startuję z pozycji obrońcy. Nie czuję na sobie żadnej presji dodał Ljoekelsoey.
Roar był najlepszym skoczkiem Norwegów ostatnich zawodów w Kuusamo. W sobotę zajął 7 miejsce (137 i 123 metry) natomiast w niedzielę 8 lokatę (126 i 130 metry).


Kojonkoskiego zmagania z zakwaterowaniem

Mika Kojonkoski nie pozwola Norwegom, aby podczas każdych zawodów, dzielili pokoje tylko z tymi osobami, z którymi najlepiej się rozumieją.
Kiedy norweska drużyna narodowa w piłce nożnej podróżuje po całym świecie, wtedy John Arne Riise i Magne Hoseth dostają zawsze ten sam numer pokoju. W drużynie skoczków jest inaczej. Ustalono, że w czasie zimy, co hotel, to składy pokojów będą musiały ulegać zmianie, czyli że każdy będzie musiał dzielić pokój z każdym. Taka zasada została wprowadzona przez Mikę zaraz po objęciu drużyny. Uważa, że w ten sposób łatwiej jest stworzyć zgraną ekipę.
"Jeżeli człowiek jest nieskoncentrowany i nie wykazuje entuzjazmu, nie może znaleźć się na szczycie. Wśród skoczków, jest bardzo ciężko podtrzymać takiego pozytywnego ducha, ponieważ prawie 200 dni musimy spędzić razem. Wszystko zależy od jednostki. W drużynie nie da się żadnego programy zastosować, aby być najlepszym. Człowiek to jednostka fizjologiczna, jak również psychologiczna i socjalna. Aby odnieść sukces, wszystkie te elementy muszą do siebie pasować. Jesteśmy od nich zależni." opowiada Mika Kojonkoski.
W swojej nowej książce ?Mika i pozytywne wibracje" możemy się więcej dowiedzieć na temat zmian pokoi. "W ten sposób udaremniamy, to że w ekipie powstaną podgrupki. Pyzaty nigdy nie wiem, kto co potrzebuje, na co liczy. Jeżeli poznamy słabe i mocne strony innych, wtedy możemy udowodnić jak jesteśmy mocno ze sobą zżyci, i kto potrzebuje wsparcia."



Bjoern Einar Romoeren uważa że przyjaźń w drużynie norweskiej wygląda całkiem inaczej niż w innych."Wszyscy z drużyny mogą ze sobą mieszkać, to nie jest żaden problem. Każdy w grupie potrafi się dopasować, i na szczęście wszyscy jesteśmy dobrymi znajomymi. Wydaje mi się, że inne drużyny mogą nam tego zazdrościć. Nie znam innej ekipy, która byłaby tak zaprzyjaźniona. "

Mika Kojonkoski tak podsumował ostatni weekend w Kuusamo:Musimy dalej pracować tak jak do tej pory. Być może byliśmy za długo w Kuusamo,dlatego skoczkowie dostali teraz kilka dni wolnego. Część z nich będzie trenować w Lillehammer a część w Trondheim. Całą ekipą spotkamy się w środę.Nie będziemy nic zmieniać, na tym świecie tak jest, że raz ma sie pod górkę a raz z górki.

Kolejne zawody już w najbliższy weekend w norweskim Trondheim. Czy i tym razem Norwegowie będą tylko tłem dla świetnie przygotowanego Janne Ahonena? Czy te kilka dni przerwy spowoduje nagły przypływ formy u najlepszej drużyny minionego sezonu?


To są jedne z powodów, dla których drużyna Norwegów jest moją ulubioną... :)

POST 2

Barbara Niewiadomska napisał(a):Dopiero Goldi pomógł...


Andreas Goldberger, skoczek z Austrii, jest bardzo lubiany wśród polskich kibiców. Wydaje się, ze stopień tej sympatii jeszcze wzrośnie, gdyż "Goldi", jako jedyny zareagował na nieszczęście ludzkie.


Rzecz miała miejsce w pobliżu skoczni w Harrachovie. Jeden z polskich kibiców złamał nogę i bezskutecznie prosił o pomoc przejeżdżających kierowców. Nikt się nie zatrzymał, aby pomóc leżącemu na poboczu drogi człowiekowi. Dotkniętego takim nieszczęściem Polaka poratował dopiero Andreas Goldberger, który zaoferował swoją pomoc. Zabrał naszego rodaka do swego samochodu i odwiózł do najbliższego szpitala.

Miejmy nadzieję, że polscy fani podziękują Andreasowi Goldbergerowi w Zakopanem, gorąco dopingując skoczka z Austrii.


Bardzo sympatyczne ze strony Goldiego :). Szkoda tylko, że inni nie potrafią się zachować... :(

Lamaszta używaj opcji zmień i staraj się pisać nie jeden post pod drugim ;) Starajmy się zachować ład na forum
DeViL
NORWEGIA zawsze w czołówce ! ! ! - www.skijumping.no
Forum jedynego słusznego radia - ANTYRADIA
Cała Polska słucha Rocka i Metalu - min. 5 h dziennie codziennie
METALLICA zespołem wszechczasów
Avatar użytkownika
LamasztaNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3051
Dołączył(a): 2004-07-31, 17:25:48
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Sport

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 129 gości

cron