Odzież na narty

SubForum dla sympatyków wszelkiego rodzaju sportów i aktywnej formy spędzania wolnego czasu.

Odzież na narty

Postprzez Compact » 2016-12-08, 20:13:54

Co jest potrzebne do uprawiania sportów zimowych?? Kurtka i spodnie to oczywiste a co pod to??
Avatar użytkownika
CompactMale
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 373
Dołączył(a): 2015-04-27, 12:36:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez Szara » 2016-12-20, 16:24:36

no kurtka i spodnie muszą być nieprzemakające, ciepłe ale i wygodne (czyli nie grube). Żeby móc się ubrać lżej to warto zainwestować w bieliznę termoaktywną. A dodatkowo zamiast zwykłej czapki i szalika, kupić jakąś fajna kominiarkę np https://www.militaria.pl/polandex/komin ... p20544.xml
"Always forgive your enemies.... nothing annoys them so much" - Oscar Wilde
Avatar użytkownika
SzaraNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 110
Dołączył(a): 2016-10-07, 10:37:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Maria

Re: Odzież na narty

Postprzez Bepok » 2016-12-21, 20:54:06

Szara napisał(a):no kurtka i spodnie muszą być nieprzemakające, ciepłe ale i wygodne (czyli nie grube). Żeby móc się ubrać lżej to warto zainwestować w bieliznę termoaktywną. A dodatkowo zamiast zwykłej czapki i szalika, kupić jakąś fajna kominiarkę np [...]

Bieliznę termoaktywną merino czy zwykłą zeby można było z niej i latem korzystać? Kominiarka to na pewno pod kask jak się na nartach jeździ nie?
Compact napisał(a):Co jest potrzebne do uprawiania sportów zimowych?? Kurtka i spodnie to oczywiste a co pod to??

Na pewno ciepłe rękawiczki, bo od nich zależy jak długo poszalejemy na śniegu. Wiadomo, jak ręce robią się skostniałe to już nic nie cieszy. No i ja jestem zwolennikiem buffa, bo bardzo dobrze grzeją i są wygodne
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Re: Odzież na narty

Postprzez Szara » 2017-01-06, 16:26:00

Bepok napisał(a):Bieliznę termoaktywną merino czy zwykłą zeby można było z niej i latem korzystać? Kominiarka to na pewno pod kask jak się na nartach jeździ nie?

nie na każdym stoku zakładanie kasku jest obowiązkowe, ale tak, na pewno pod niego kominiarka jest wygodniejsza niż czapka ;) a ja na narty mam klasyczną bieliznę termo Under Armoura - używam jej tak samo do biegania zimą. Warto zadbać też o porządne rękawice - macie jakieś ulubione marki?
"Always forgive your enemies.... nothing annoys them so much" - Oscar Wilde
Avatar użytkownika
SzaraNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 110
Dołączył(a): 2016-10-07, 10:37:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Maria

Re: Odzież na narty

Postprzez Valerianka » 2017-01-09, 01:58:45

Szara napisał(a):nie na każdym stoku zakładanie kasku jest obowiązkowe, ale tak, na pewno pod niego kominiarka jest wygodniejsza niż czapka ;) a ja na narty mam klasyczną bieliznę termo Under Armoura - używam jej tak samo do biegania zimą. Warto zadbać też o porządne rękawice - macie jakieś ulubione marki?

Z porządnych rękawiczek takich już bardziej profesjonalnych to Mechanix.
,,Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać."
Avatar użytkownika
ValeriankaFemale
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 129
Dołączył(a): 2016-05-09, 18:33:15
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Otylia

Postprzez Bepok » 2017-01-18, 21:25:41

Valerianka - 2017-01-09, 01:58:45 napisał(a):Z porządnych rękawiczek takich już bardziej profesjonalnych to Mechanix.

Też właśnie miałem tą markę polecić. Ja sobie ich cenię za to, że ma się pewny chwyt w ich rękawiczkach, a to dla mnie osobiście bardzo ważna cecha.
Szara - 2017-01-06, 16:26:00 napisał(a):nie na każdym stoku zakładanie kasku jest obowiązkowe, ale tak, na pewno pod niego kominiarka jest wygodniejsza niż czapka a ja na narty mam klasyczną bieliznę termo Under Armoura - używam jej tak samo do biegania zimą. Warto zadbać też o porządne rękawice - macie jakieś ulubione marki?

Jak ten UA się spisuje? Długo go masz? Nie ma problemów z materiałem po wielu praniach?
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Re:

Postprzez Szara » 2017-01-21, 22:31:11

Bepok napisał(a):Też właśnie miałem tą markę polecić. Ja sobie ich cenię za to, że ma się pewny chwyt w ich rękawiczkach, a to dla mnie osobiście bardzo ważna cecha.

oprócz penego chwytu ważne jest też to, aby całość dłoni była ocieplona, a nie jak to niestety czasem bywa, że środek jest ogrzany, ale jednak palce marzną, bo przy końcach jest już mniej materiału lub dobrej ochrony
Bepok napisał(a):Jak ten UA się spisuje? Długo go masz? Nie ma problemów z materiałem po wielu praniach?

absolutnie, nie zniekształca się po praniu ani nie ścierają się wzory, a mam go już drugi sezon
"Always forgive your enemies.... nothing annoys them so much" - Oscar Wilde
Avatar użytkownika
SzaraNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 110
Dołączył(a): 2016-10-07, 10:37:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Maria

Re: Re:

Postprzez jarecki80 » 2017-01-23, 04:18:31

Szara napisał(a):
Bepok napisał(a):Też właśnie miałem tą markę polecić. Ja sobie ich cenię za to, że ma się pewny chwyt w ich rękawiczkach, a to dla mnie osobiście bardzo ważna cecha.

oprócz penego chwytu ważne jest też to, aby całość dłoni była ocieplona, a nie jak to niestety czasem bywa, że środek jest ogrzany, ale jednak palce marzną, bo przy końcach jest już mniej materiału lub dobrej ochrony

warto dać więcej kasy na rękawiczki aby nie mieć takich problemów. Rękawice mechanix są świetnie wykonane i są bardzo ciepłe. https://www.militaria.pl/mechanix_wear/ ... p63456.xml te są super, polecam
Szara napisał(a):
Bepok napisał(a):Jak ten UA się spisuje? Długo go masz? Nie ma problemów z materiałem po wielu praniach?

absolutnie, nie zniekształca się po praniu ani nie ścierają się wzory, a mam go już drugi sezon

a jak z ogólnym zadowoleniem jeśli chodzi o właściwości termiczne itp?
Avatar użytkownika
jarecki80None specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 313
Dołączył(a): 2016-02-23, 22:25:32
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Janusz

Postprzez Bepok » 2017-01-28, 14:35:20

jarecki80 - 2017-01-23, 04:18:31 napisał(a):warto dać więcej kasy na rękawiczki aby nie mieć takich problemów. Rękawice mechanix są świetnie wykonane i są bardzo ciepłe. https://www.militaria.pl/mechanix_wear/ ... p63456.xml te są super, polecam

Mają wszystko czego potrzeba, obługa telefonu, ocieplenie i pewność chwytu. Cena też po przecenie jest extra. Szkoda, że tylko w internetowych sklepach można tego producenta najłatwiej spotkać
Szara - 2017-01-21, 22:31:11 napisał(a):absolutnie, nie zniekształca się po praniu ani nie ścierają się wzory, a mam go już drugi sezon

Teraz są właśnie fajne ceny na wyprzedaży zimowej i zastanawiam się na różną odzieżą, ale chyba ten UA wygra
Szara - 2017-01-21, 22:31:11 napisał(a):oprócz penego chwytu ważne jest też to, aby całość dłoni była ocieplona, a nie jak to niestety czasem bywa, że środek jest ogrzany, ale jednak palce marzną, bo przy końcach jest już mniej materiału lub dobrej ochrony

Faktycznie bardzo często jest z tymi palcami tak jak mówisz. Szczególnie jest to denerwujące gdy idze się na narty biegowe i po kilku godzinach palce Ci odmarzają a dłoń trzyma się super :zalamany:
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Re:

Postprzez Szara » 2017-01-28, 22:33:30

Bepok napisał(a):Teraz są właśnie fajne ceny na wyprzedaży zimowej i zastanawiam się na różną odzieżą, ale chyba ten UA wygra

polecam Ci bardzo! marka sprawdzona, a jak kupisz na miliatariach teraz to np. na bluzie zaoszczędzisz 50 zł, a na koszulce termo 40, więc opłaca się bardzo
Bepok napisał(a):Faktycznie bardzo często jest z tymi palcami tak jak mówisz. Szczególnie jest to denerwujące gdy idze się na narty biegowe i po kilku godzinach palce Ci odmarzają a dłoń trzyma się super :zalamany:

Mój chłopak nosi te mechanixy jak jeździ na deskę https://www.militaria.pl/mechanix_wear/ ... p62262.xml. Szukał długo, aż znalazł właśnie te i bardzo sobie chwali, a teraz też chyba są tam jakoś przecenione
"Always forgive your enemies.... nothing annoys them so much" - Oscar Wilde
Avatar użytkownika
SzaraNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 110
Dołączył(a): 2016-10-07, 10:37:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Maria

Postprzez Bepok » 2017-03-03, 13:30:01

Szara - 2017-01-28, 22:33:30 napisał(a):polecam Ci bardzo! marka sprawdzona, a jak kupisz na miliatariach teraz to np. na bluzie zaoszczędzisz 50 zł, a na koszulce termo 40, więc opłaca się bardzo

Już zamówiłem https://www.militaria.pl/under_armour/b ... p77893.xml
Szara - 2017-01-28, 22:33:30 napisał(a):Mój chłopak nosi te mechanixy jak jeździ na deskę https://www.militaria.pl/mechanix_wear/ ... p62262.xml . Szukał długo, aż znalazł właśnie te i bardzo sobie chwali, a teraz też chyba są tam jakoś przecenione

Są jeszcze takie same tyle że impact pro, ciekaw jestem czy one jeszcze lepiej się spisują, czy w czym jest różnica..
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Re:

Postprzez jarecki80 » 2017-03-06, 14:12:14

Bepok napisał(a):
Szara - 2017-01-28, 22:33:30 napisał(a):polecam Ci bardzo! marka sprawdzona, a jak kupisz na miliatariach teraz to np. na bluzie zaoszczędzisz 50 zł, a na koszulce termo 40, więc opłaca się bardzo

Już zamówiłem https://www.militaria.pl/under_armour/b ... p77893.xml

Ale mnie wszyscy kuszą tą bluzą ostatnio... No masakra... Chyba dziś po pracy ją zamówię
Bepok napisał(a):
Szara - 2017-01-28, 22:33:30 napisał(a):Mój chłopak nosi te mechanixy jak jeździ na deskę https://www.militaria.pl/mechanix_wear/ ... p62262.xml . Szukał długo, aż znalazł właśnie te i bardzo sobie chwali, a teraz też chyba są tam jakoś przecenione

Są jeszcze takie same tyle że impact pro, ciekaw jestem czy one jeszcze lepiej się spisują, czy w czym jest różnica..

z opisu pro: "panele EVA na palcach i kciuku są dodatkowo zabudowane warstwą termoplastycznej gumy" - normalne tego nie mają.
Avatar użytkownika
jarecki80None specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 313
Dołączył(a): 2016-02-23, 22:25:32
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Janusz

Re: Re:

Postprzez Bepok » 2017-03-31, 11:45:17

jarecki80 napisał(a):Ale mnie wszyscy kuszą tą bluzą ostatnio... No masakra... Chyba dziś po pracy ją zamówię

I jak zamówiłeś? Ja ze swojej jest baaardzo zadowolony :hyhy: raz że szybko doszła, a dwa że na prawdę jest bardzo dobre wykonana i super się w niej czuję chodząc na codzień.


jarecki80 napisał(a):z opisu pro: "panele EVA na palcach i kciuku są dodatkowo zabudowane warstwą termoplastycznej gumy" - normalne tego nie mają.

DLatego trochę droższe, ale warto parę złotych dorzucić. Zastanawiam się jakie rękawice i czy wgl do paintballu kupić. Ktoś ma jakieś doswiadczenia?
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Re: Re:

Postprzez jarecki80 » 2017-04-02, 22:10:47

Bepok napisał(a):
jarecki80 napisał(a):Ale mnie wszyscy kuszą tą bluzą ostatnio... No masakra... Chyba dziś po pracy ją zamówię

I jak zamówiłeś? Ja ze swojej jest baaardzo zadowolony :hyhy: raz że szybko doszła, a dwa że na prawdę jest bardzo dobre wykonana i super się w niej czuję chodząc na codzień.

Zamówiłem :) I jest rewelacyjnie wygodna. No i jej właściwości przy tym super wyglądzie - mistrzostwo świata!
Bepok napisał(a):
jarecki80 napisał(a):z opisu pro: "panele EVA na palcach i kciuku są dodatkowo zabudowane warstwą termoplastycznej gumy" - normalne tego nie mają.

DLatego trochę droższe, ale warto parę złotych dorzucić. Zastanawiam się jakie rękawice i czy wgl do paintballu kupić. Ktoś ma jakieś doswiadczenia?

Jakieś mechanixa najlepiej, np takie: https://www.militaria.pl/mechanix_wear/ ... _p7231.xml
Avatar użytkownika
jarecki80None specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 313
Dołączył(a): 2016-02-23, 22:25:32
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Janusz


  • Inne

Powrót do Sport

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 258 gości

cron