Suplementy w sporcie

SubForum dla sympatyków wszelkiego rodzaju sportów i aktywnej formy spędzania wolnego czasu.

Suplementy w sporcie

Postprzez olka5 » 2013-05-23, 21:51:21

Słuchajcie, czy kiedy ćwiczycie na siłowni warto jest od razu przyjmowac suplementy, odzywki ? Pytam bardziej za brata, bo ten zaczyna swoją przygode z siłownią, i wymyslił ze od razu zacznie równolegle brać odzywki... To dobrze?
Avatar użytkownika
olka5None specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 590
Dołączył(a): 2006-11-22, 10:13:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez privace » 2013-05-30, 21:06:51

Zależy jaki ma cel- te wszelkie "profesjonalne" odżywki stosowane są głównie w celu zwiększenia masy. Więc jeśli chce po prostu tylko schudnąć, wyrzeźbić mięśnie, to odżywki nie są raczej polecane. Wystarczy dbać o dobrze zbilansowaną dietę.
Co innego, jeśli z wątłego kurczaczka chce dążyć do muskulatury typu "sześciopak na brzuchu i dwie beczki noszę pod pachami" to warto się wspomagać- bo wbrew pozorom przy dużym wysiłku na siłowni trudno osiągać dodatni bilans energetyczny i wysokokaloryczne posiłki.
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Suplementy w sporcie

Postprzez olka5 » 2013-07-05, 22:33:26

Bardziej to drugie czyli chce schudnąć i wyrzeźbić mięśnie.
Myslał nad spalaczem tluszczu. Ja tam też uważam ze dieta dużo pomoze ale kwestia tego ze trzeba sie za to wziąc, a jak sam mówi z odżywkami jest po prostu łatwiej.
Avatar użytkownika
olka5None specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 590
Dołączył(a): 2006-11-22, 10:13:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Suplementy w sporcie

Postprzez Synoise » 2013-07-08, 13:24:37

Niech pierw poćwiczy z trzy miesiace a później niech się bawi w suplementy, kreatynki itd. Bo to, że się naje "proszku do pieczenia" to nie sprawi, że będzie mega koksem.
Obrazek
Avatar użytkownika
SynoiseFemale
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 305
Dołączył(a): 2010-02-02, 16:19:22
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Suplementy w sporcie

Postprzez KenWatanabe » 2013-07-28, 23:42:01

Spalacze tłuszczu to fajna sprawa, sam biorę. Nie tylko pomagają się pozbyć tłuszczu ale też dodają energii przed wysiłkiem fizycznym.

Na siłowni warto zaopatrzyć się w coś takiego jak BCAA albo HMB, zwłaszcza jeśli chce się ćwiczyć częściej niż raz na tydzień. To naturalne suplementy chroniące przed katabolizmem który uniemożliwia rozwój. Ja brałem jak ćwiczyłem i dzięki temu nie miałem na drugi dzień zakwasów które utrudniałyby różne czynności :).

Poza tym można wziąć jakiś słaby anabolik na pobudzenie apetytu. Ewentualnie wyposażyć się w serwatkę białka albo gainera choć lepiej oczywiście zawsze zjeść posiłek.

Natomiast z jakąś kreatyną, czy L-argininą wstrzymałbym się. Nie używałem, podobno są rezultaty ale na pewno nie warto od samego początku bawić się w te cykle.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez jaceko » 2013-10-14, 10:49:27

Ja regularnie zażywam tylko glukozaminę. Co by mi się stawy nie rozpadły :)
projektowanie identyfikacji wizualnej firmy,karpacz tani nocleg,restauracja sopot,łatwe odchudzanie
Avatar użytkownika
jacekoNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2013-10-14, 10:48:25
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Synoise » 2013-10-14, 18:52:02

Metaanaliza opublikowana w 2010 roku stwierdza, że w porównaniu z placebo, glukozamina, a także chondroityna i ich połączenie nie zmniejszają bólu stawów i nie mają wpływu na zwężenie szpary stawowej. We wnioskach z badania zaleca się odstąpienie od refundacji leczenia glukozoaminą i zaprzestanie przepisywania tego związku przez lekarzy.
Obrazek
Avatar użytkownika
SynoiseFemale
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 305
Dołączył(a): 2010-02-02, 16:19:22
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez cre[a]tive » 2013-10-14, 21:26:23

Synoise jakieś źródło tego tekstu?
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy


  • Inne

Powrót do Sport

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości

cron