dobre wyposażenie na outdoor - gdzie?

SubForum dla sympatyków wszelkiego rodzaju sportów i aktywnej formy spędzania wolnego czasu.

Postprzez Bepok » 2016-12-06, 23:39:19

jarecki80 - 2016-12-06, 21:44:22 napisał(a):No i tak działają termosy, nie? Więc raczej tak. Chociaż cząsteczki chyba i tak jakoś się przemieszczają - słabiej owszem ale zawsze w końcu stygnie zawartość.

Gdyby ktos zrobił termos który wgl nie oddaje temperatury to byłby bardzo bogaty. Poza tym i tak takie rzeczy są przeważnie w torbach czy plecakach więc nie są aż tak narażone na bardzo niską temperaturę
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Postprzez Compact » 2016-12-07, 23:30:35

Bepok - 2016-12-06, 23:39:19 napisał(a):Gdyby ktos zrobił termos który wgl nie oddaje temperatury to byłby bardzo bogaty. Poza tym i tak takie rzeczy są przeważnie w torbach czy plecakach więc nie są aż tak narażone na bardzo niską temperaturę

Przy -10 w górach plecak w żaden sposób nie chroni termosu. No chyba, że mówimy o termosie na jedzenie który jest wieziony do pracy.
Avatar użytkownika
CompactMale
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 373
Dołączył(a): 2015-04-27, 12:36:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: dobre wyposażenie na outdoor - gdzie?

Postprzez ridz » 2016-12-08, 01:34:24

właśnie nie każdy termos ma taka budowę, że jest próżnia pomiędzy warstwami. czasami jest izolacja z jakiegoś materiału, ale najlepszym izolatorem jest właśnie brak wszystkiego.
imagination
Avatar użytkownika
ridzNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 461
Dołączył(a): 2007-12-27, 16:08:11
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Compact » 2016-12-08, 20:16:26

Ja kiedyś kupiłem kubek metalowy za 10zł i miał być termo. Zanim z kawą do auta doszedłem to już zawartość była zimna. Teraz mam fajny kubek Fjord nansena i niema kłopotu z temperaturą. Fakt, że najtańszy nie był ale jest właśnie z próżnią między warstwami.
Avatar użytkownika
CompactMale
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 373
Dołączył(a): 2015-04-27, 12:36:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re:

Postprzez Szara » 2016-12-08, 22:38:37

Bepok napisał(a):
jarecki80 - 2016-12-06, 21:44:22 napisał(a):No i tak działają termosy, nie? Więc raczej tak. Chociaż cząsteczki chyba i tak jakoś się przemieszczają - słabiej owszem ale zawsze w końcu stygnie zawartość.

Gdyby ktos zrobił termos który wgl nie oddaje temperatury to byłby bardzo bogaty. Poza tym i tak takie rzeczy są przeważnie w torbach czy plecakach więc nie są aż tak narażone na bardzo niską temperaturę

no właśnie też mi się tak wydaje, raczej nie nosi się tych termosów w ręce przez kilka godzin, żeby temperatura jedzenia w środku mogła zmaleć ;)
"Always forgive your enemies.... nothing annoys them so much" - Oscar Wilde
Avatar użytkownika
SzaraNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 110
Dołączył(a): 2016-10-07, 10:37:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Maria

Re: Re:

Postprzez Bepok » 2016-12-09, 21:34:38

Szara napisał(a):wiesz, skoro jest napisane "nawet" to znaczy, że różne warunki zewnętrzne wpływają na to, że nie zawsze uda się utrzymać temperaturę posiłku przez 8h, ale nawet jeżeli wytrzyma 4-5h to i tak dla mnie ekstra, przecież w zwyczajnych pojemnikach na żywność temperatura utrzymuje się, możeee, 20 minut :) nie sądzisz? Ale też wiadomo, że np w przypadku kobiet noszą takie pojemniki w torebkach, które też podtrzymują ciepło, poza tym można przemieszczać się w taką temperaturę samochodem, autobusem, a niekoniecznie spacerować po mrozie :))))


Zgadzam się z Tobą, rzadko kto chodzi z takim pojemnikiem stricte po mrozie. Ja myślę, że biorąc sobie taki pojemnik zawsze bierzemy torbę w którą go schowamy przeważnie mając na względzie wygodę noszenia. Także kilka godzin ciepło utrzyma na 100%
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Re: Re:

Postprzez Szara » 2016-12-10, 22:52:10

Bepok napisał(a):Zgadzam się z Tobą, rzadko kto chodzi z takim pojemnikiem stricte po mrozie. Ja myślę, że biorąc sobie taki pojemnik zawsze bierzemy torbę w którą go schowamy przeważnie mając na względzie wygodę noszenia. Także kilka godzin ciepło utrzyma na 100%

no i dodatkowo, żeby termos lepiej trzymał ciepło, warto przed włożeniem gorącego dania, wlać do srodka gorącej wody, poczekać chwilę, wylać i przetrzeć i dopiero włożyć jedzenie :) sprawdzony sposób :)
"Always forgive your enemies.... nothing annoys them so much" - Oscar Wilde
Avatar użytkownika
SzaraNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 110
Dołączył(a): 2016-10-07, 10:37:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Maria

Re: Re:

Postprzez jarecki80 » 2016-12-12, 00:26:46

Szara napisał(a):
Bepok napisał(a):Zgadzam się z Tobą, rzadko kto chodzi z takim pojemnikiem stricte po mrozie. Ja myślę, że biorąc sobie taki pojemnik zawsze bierzemy torbę w którą go schowamy przeważnie mając na względzie wygodę noszenia. Także kilka godzin ciepło utrzyma na 100%

no i dodatkowo, żeby termos lepiej trzymał ciepło, warto przed włożeniem gorącego dania, wlać do srodka gorącej wody, poczekać chwilę, wylać i przetrzeć i dopiero włożyć jedzenie :) sprawdzony sposób :)

a na jakiej zasadzie to niby działa?
Avatar użytkownika
jarecki80None specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 313
Dołączył(a): 2016-02-23, 22:25:32
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Janusz

Postprzez Compact » 2016-12-12, 21:53:08

środek zanim zacznie izolować ciepło musi się nagrzać do temperatury cieczy, a jak go wrzątkiem rozgrzejesz to już nie wystudza tego co wlejesz następne.
Avatar użytkownika
CompactMale
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 373
Dołączył(a): 2015-04-27, 12:36:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re:

Postprzez jarecki80 » 2016-12-12, 22:52:53

Compact napisał(a):środek zanim zacznie izolować ciepło musi się nagrzać do temperatury cieczy, a jak go wrzątkiem rozgrzejesz to już nie wystudza tego co wlejesz następne.

W sumie ma to sens :) Dzięki!
Avatar użytkownika
jarecki80None specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 313
Dołączył(a): 2016-02-23, 22:25:32
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Janusz

Re: Re:

Postprzez Szara » 2016-12-12, 23:10:35

jarecki80 napisał(a):a na jakiej zasadzie to niby działa?

po prostu rozgrzany termos przyjmuje gorące jedzenie, a nie, że to jedzenie ma zagrzać termos, wydaje mi się to logiczne ;) ja tak robię i sprawdza się u mnie, bo mam porówniane sytuacji, gdy się spieszę i wlewam np. kawę od razu do termosu a jak go wcześniej przepłuczę
"Always forgive your enemies.... nothing annoys them so much" - Oscar Wilde
Avatar użytkownika
SzaraNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 110
Dołączył(a): 2016-10-07, 10:37:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Maria

Postprzez Compact » 2016-12-14, 22:49:29

Szara - 2016-12-12, 23:10:35 napisał(a):po prostu rozgrzany termos przyjmuje gorące jedzenie, a nie, że to jedzenie ma zagrzać termos, wydaje mi się to logiczne ja tak robię i sprawdza się u mnie, bo mam porówniane sytuacji, gdy się spieszę i wlewam np. kawę od razu do termosu a jak go wcześniej przepłuczę


To fakt, ja niestety jestem śpiochem i rzadko kiedy mam czas żeby sobie tak kubek przygotować rano.
Avatar użytkownika
CompactMale
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 373
Dołączył(a): 2015-04-27, 12:36:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: dobre wyposażenie na outdoor - gdzie?

Postprzez Bepok » 2016-12-15, 00:23:07

Compact napisał(a):To fakt, ja niestety jestem śpiochem i rzadko kiedy mam czas żeby sobie tak kubek przygotować rano.

I to jest największy problem porannego wstawania, że zawsze brakuje czasu na najistotniejsze czynności jak przygotowanie sobie kawy na wynos! Jak długo służą Wam kubki termiczne? Mój coś ostatnio zaczął szwankować, bo zalał mi torbę. Rozszczelnił się czy co..
Szara napisał(a):po prostu rozgrzany termos przyjmuje gorące jedzenie, a nie, że to jedzenie ma zagrzać termos, wydaje mi się to logiczne ja tak robię i sprawdza się u mnie, bo mam porówniane sytuacji, gdy się spieszę i wlewam np. kawę od razu do termosu a jak go wcześniej przepłuczę

Bardzo dobry tip ! Tak prawdę mówiąc nawet o tym nie myślałem tylko po prostu wlewałem co potrzeba i tyle. Warto czasem coś poczytać :D Gdzie można dostać taki termos na jedzenie w dobrej cenie?
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Re: dobre wyposażenie na outdoor - gdzie?

Postprzez Szara » 2016-12-15, 13:17:30

Bepok napisał(a):Bardzo dobry tip ! Tak prawdę mówiąc nawet o tym nie myślałem tylko po prostu wlewałem co potrzeba i tyle. Warto czasem coś poczytać :D Gdzie można dostać taki termos na jedzenie w dobrej cenie?

a jak już wcześniej pisaliśmy sprawdź firmę Esbit - świetna, niemiecka produkcja. Mam i sobie chwalę, a tu podsyłam linka https://www.militaria.pl/esbit/termos_o ... p15765.xml - wystarczy, że weźmiesz ze sobą łyżkę albo widelec, bo miseczka jest w komplecie
"Always forgive your enemies.... nothing annoys them so much" - Oscar Wilde
Avatar użytkownika
SzaraNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 110
Dołączył(a): 2016-10-07, 10:37:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Maria

Re: dobre wyposażenie na outdoor - gdzie?

Postprzez Bepok » 2016-12-15, 13:50:42

Szara napisał(a):a jak już wcześniej pisaliśmy sprawdź firmę Esbit - świetna, niemiecka produkcja. Mam i sobie chwalę, a tu podsyłam linka [...] - wystarczy, że weźmiesz ze sobą łyżkę albo widelec, bo miseczka jest w komplecie

Własnie jakoś nie mogłem się doczytać jaka marka była tego termosu, musiałem przeoczyć. Dzięki za linka, czekał w sumie na odpowiedź, bo zamówię go od razy, żeby przed świętami jeszcze dotarł! :D może i na prezent kupie dziewczynie
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Re:

Postprzez ridz » 2016-12-15, 18:14:59

Compact napisał(a):środek zanim zacznie izolować ciepło musi się nagrzać do temperatury cieczy, a jak go wrzątkiem rozgrzejesz to już nie wystudza tego co wlejesz następne.

tak jest w jakieś instrukcji?
we wszystkich działa to tak samo?
nie bardzo w to wierze :)
imagination
Avatar użytkownika
ridzNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 461
Dołączył(a): 2007-12-27, 16:08:11
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: dobre wyposażenie na outdoor - gdzie?

Postprzez Szara » 2016-12-17, 22:33:18

Bepok napisał(a):Własnie jakoś nie mogłem się doczytać jaka marka była tego termosu, musiałem przeoczyć. Dzięki za linka, czekał w sumie na odpowiedź, bo zamówię go od razy, żeby przed świętami jeszcze dotarł! :D może i na prezent kupie dziewczynie

świetny pomysł, z pewnością się ucieszy ;) myślę, że to będzie bardzo rozsądny zakup, z większą łatwością można dbać o dietę na co dzień, a i na jakąś wyprawę w góry przyda się taka rzecz ;)
"Always forgive your enemies.... nothing annoys them so much" - Oscar Wilde
Avatar użytkownika
SzaraNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 110
Dołączył(a): 2016-10-07, 10:37:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Maria

Postprzez Compact » 2016-12-20, 19:48:58

ridz - 2016-12-15, 18:14:59 napisał(a):tak jest w jakieś instrukcji?
we wszystkich działa to tak samo?
nie bardzo w to wierze


A widziałeś kiedyś instrukcję obsługi widelca??
Tak działa termos jak jest badziewny i nie ma izolacji to nagrzewa się ścianka termosu i wychładzana jest przez temperaturę otoczenia. Czysta fizyka.
Avatar użytkownika
CompactMale
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 373
Dołączył(a): 2015-04-27, 12:36:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: dobre wyposażenie na outdoor - gdzie?

Postprzez Bepok » 2017-01-04, 13:05:14

Szara napisał(a):świetny pomysł, z pewnością się ucieszy ;) myślę, że to będzie bardzo rozsądny zakup, z większą łatwością można dbać o dietę na co dzień, a i na jakąś wyprawę w góry przyda się taka rzecz ;)

Tak jak pisałem zamówiłem na święta i faktycznie trafiłem. Już po świętach był w użyciu, bo rzeczywiście ułatwia trzymanie diety :)

Compact napisał(a):A widziałeś kiedyś instrukcję obsługi widelca??
Tak działa termos jak jest badziewny i nie ma izolacji to nagrzewa się ścianka termosu i wychładzana jest przez temperaturę otoczenia. Czysta fizyka.

Nie raz ludzie boją się eksperymentować z prawami fizyki "bo co jak potem gwarancji nie uznają" ;] ale tak jak mówisz jeżeli termos jest dobry to taka praktyka wychodzi na dobre i to co w termosie się potem znajduje dłużej jest ciepłe
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Re: dobre wyposażenie na outdoor - gdzie?

Postprzez Szara » 2017-01-04, 14:25:15

[quote="Bepok"]
Tak jak pisałem zamówiłem na święta i faktycznie trafiłem. Już po świętach był w użyciu, bo rzeczywiście ułatwia trzymanie diety :)

no i ekstra - jak trzyma ciepło?
"Always forgive your enemies.... nothing annoys them so much" - Oscar Wilde
Avatar użytkownika
SzaraNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 110
Dołączył(a): 2016-10-07, 10:37:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Maria

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Inne

Powrót do Sport

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 159 gości

cron