dobre wyposażenie na outdoor - gdzie?

SubForum dla sympatyków wszelkiego rodzaju sportów i aktywnej formy spędzania wolnego czasu.

Re: dobre wyposażenie na outdoor - gdzie?

Postprzez Bepok » 2016-10-31, 18:14:22

Kelen napisał(a):iekawe gdzie taki kupić... Pewnie ciężko dostać, zwłaszcza Victorinoxa.

Poszukałem sobie sam i znalazłem. proszę oto tą piękność www.militaria.pl/victorinox/scyzoryk_vi ... p74627.xml produkt odziwo dostępny!
Kelen napisał(a):Czasami nawet taka kabura może nie pomóc, znam takie przypadki, gdzie nawet środki samoobrony nie pomogły, trzeba je jeszcze potrafić używać.

to już chyba jakieś bardzo ekstremalne przypadki były?
Kelen napisał(a):Nigdy nie byłem zwolennikiem jednorazowych gazów. Są dobrym wyborem dla osób, które nie umieją ich używać.

Ja uważam, że nikt od początku nie jest znawcą żadnego tematu. Podobnie jest tutaj, jak ktoś nie potrafi używać to idzie i się uczy.
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Re: dobre wyposażenie na outdoor - gdzie?

Postprzez Valerianka » 2016-11-02, 18:30:05

Bepok napisał(a):
Kelen napisał(a):iekawe gdzie taki kupić... Pewnie ciężko dostać, zwłaszcza Victorinoxa.

Poszukałem sobie sam i znalazłem. proszę oto tą piękność http://www.militaria.pl/victorinox/scyz ... p74627.xml produkt odziwo dostępny!

Rzeczywiście jest piękny i na prezent idealny. Samej sobie, to nie wiem czy bym kupiła.

Bepok napisał(a):
Kelen napisał(a):Czasami nawet taka kabura może nie pomóc, znam takie przypadki, gdzie nawet środki samoobrony nie pomogły, trzeba je jeszcze potrafić używać.

to już chyba jakieś bardzo ekstremalne przypadki były?

Na to wpływa bardzo dużo czynników i zazwyczaj ułamki sekund decydują o wyniku takie zdarzenia.

Bepok napisał(a):
Kelen napisał(a):Nigdy nie byłem zwolennikiem jednorazowych gazów. Są dobrym wyborem dla osób, które nie umieją ich używać.

Ja uważam, że nikt od początku nie jest znawcą żadnego tematu. Podobnie jest tutaj, jak ktoś nie potrafi używać to idzie i się uczy.

Jednorazowych gazów czyli jakich? Każdy chyba działa do momentu wytracenia gazu z pojemnika.
,,Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać."
Avatar użytkownika
ValeriankaFemale
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 129
Dołączył(a): 2016-05-09, 18:33:15
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Otylia

Re:

Postprzez Szara » 2016-11-05, 23:44:14

Kelen napisał(a):
Szara napisał(a):sądzę, że to dobry wybór ale przy następnej okazji sprawdź też przepiękny, limitowany model scyzoryka Victorinox 2016. Na jego obudowie jest warstwa 24karatowego złota, przy czym cena jest bardzo zaskakująca i taki prezent sama chciałabym dostać

Ciekawe gdzie taki kupić... Pewnie ciężko dostać, zwłaszcza Victorinoxa.

przepraszam za tak późny odzew, ale to właśnie ten, który można znaleźć na militaria.pl ;) zrobił na mnie mega wrażenie...
Valerianka napisał(a):
Bepok napisał(a):
Kelen napisał(a):iekawe gdzie taki kupić... Pewnie ciężko dostać, zwłaszcza Victorinoxa.

Poszukałem sobie sam i znalazłem. proszę oto tą piękność http://www.militaria.pl/victorinox/scyz ... p74627.xml produkt odziwo dostępny!

Rzeczywiście jest piękny i na prezent idealny. Samej sobie, to nie wiem czy bym kupiła.

piękny! piękny! najpiękniejszy! ale to właśnie jest świetna rzecz na podarunek, taki świąteczny prezent były super, taki w klimacie, jak złote gwiazdki, bombki, łańcuchy i lapmki ;))
Bepok napisał(a):
Kelen napisał(a):Nigdy nie byłem zwolennikiem jednorazowych gazów. Są dobrym wyborem dla osób, które nie umieją ich używać.

Ja uważam, że nikt od początku nie jest znawcą żadnego tematu. Podobnie jest tutaj, jak ktoś nie potrafi używać to idzie i się uczy.

Valerianka napisał(a):Jednorazowych gazów czyli jakich? Każdy chyba działa do momentu wytracenia gazu z pojemnika.

no i dlatego właśnie warto zapytać sprzedawcę stacjonarnie albo online, tudzież poczytać na dobrej stronie o produktach do samoobrony, bo niepotrzebnie tworzą się jakieś bajki. A jednorazowe chyba w tym przypadku to mogą być jedynie o bardzo malutkiej pojemności (bo całość gazu wytraca się przy jednej "akcji"), albo takie, które są kupione w jakimś mało wiarygodnym źródle i jednorazowo...nie zadziałały :)
"Always forgive your enemies.... nothing annoys them so much" - Oscar Wilde
Avatar użytkownika
SzaraNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 110
Dołączył(a): 2016-10-07, 10:37:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Maria

Re: dobre wyposażenie na outdoor - gdzie?

Postprzez Bepok » 2016-11-11, 18:36:16

Szara napisał(a):piękny! piękny! najpiękniejszy! ale to właśnie jest świetna rzecz na podarunek, taki świąteczny prezent były super, taki w klimacie, jak złote gwiazdki, bombki, łańcuchy i lapmki )

https://www.militaria.pl/victorinox/scy ... p78167.xml Tutaj masz edycję typowo świąteczną :D Taka się wpasuje idealnie nastrój i myślę, że będzie równie unikatowa jak ten złoty egzemplarz
Szara napisał(a):no i dlatego właśnie warto zapytać sprzedawcę stacjonarnie albo online, tudzież poczytać na dobrej stronie o produktach do samoobrony, bo niepotrzebnie tworzą się jakieś bajki. A jednorazowe chyba w tym przypadku to mogą być jedynie o bardzo malutkiej pojemności (bo całość gazu wytraca się przy jednej "akcji"), albo takie, które są kupione w jakimś mało wiarygodnym źródle i jednorazowo...nie zadziałały

Dokładnie o takie z pojemnością 19ml chodziło, bo to w sam raz na jeden raz. Myślę, że nikt nie dokonuje zakupu takich rzeczy w niesprawdzonych sklepach, bo przecież tu chodzi nasze bezpieczeństwo, a na to nie ma ceny
Valerianka napisał(a):Rzeczywiście jest piękny i na prezent idealny. Samej sobie, to nie wiem czy bym kupiła.

Trochę kosztuje, ale myślę, że warto jeżeli lubi się takie rzeczy. Ja np. lubię kupować sobie zegarek na zakończenie jakieś ważne, udanego bądź nie okresu w moim życiu. Teraz właśnie zamierzam kupić Zeppelina :)
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Postprzez Compact » 2016-11-13, 15:37:45

Bepok - 2016-11-11, 18:36:16 napisał(a):https://www.militaria.pl/victorinox/scy ... p78167.xml Tutaj masz edycję typowo świąteczną Taka się wpasuje idealnie nastrój i myślę, że będzie równie unikatowa jak ten złoty egzemplarz

Moim zdaniem dużo ładniejsza. pozłacanie się wytrze i też będzie srebrny za kilka lat używania.
Bepok - 2016-11-11, 18:36:16 napisał(a):Dokładnie o takie z pojemnością 19ml chodziło, bo to w sam raz na jeden raz. Myślę, że nikt nie dokonuje zakupu takich rzeczy w niesprawdzonych sklepach, bo przecież tu chodzi nasze bezpieczeństwo, a na to nie ma ceny

Jedyny kłopot jest taki, że jak nie trafisz to już niema się czym bronić. A większa puszka daje jeszcze jakąś rezerwę.
Bepok - 2016-11-11, 18:36:16 napisał(a):Trochę kosztuje, ale myślę, że warto jeżeli lubi się takie rzeczy. Ja np. lubię kupować sobie zegarek na zakończenie jakieś ważne, udanego bądź nie okresu w moim życiu. Teraz właśnie zamierzam kupić Zeppelina

Zeppeliny są super ale warto też pozaglądać na Junkersy. Bardzo dobre zegarki.
Avatar użytkownika
CompactMale
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 373
Dołączył(a): 2015-04-27, 12:36:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: dobre wyposażenie na outdoor - gdzie?

Postprzez Bepok » 2016-11-13, 19:33:42

Compact napisał(a):Moim zdaniem dużo ładniejsza. pozłacanie się wytrze i też będzie srebrny za kilka lat używania.

Też racja, trzeba byłoby taki złoty traktować ulgowo i dbać o niego po prostu bardziej.
Compact napisał(a):Jedyny kłopot jest taki, że jak nie trafisz to już niema się czym bronić. A większa puszka daje jeszcze jakąś rezerwę.

To racja, dlatego szybki w miarę celny strzał i w nogi czym prędzej. Z tego co widziałem to taka seria 19ml Mace jest właśnie dla biegaczy więc rzeczywiście szybkie użycia jak zostaniemy zaskoczeni i w nogi
Compact napisał(a):Zeppeliny są super ale warto też pozaglądać na Junkersy. Bardzo dobre zegarki.

Fakt, również są super! Zdziwiłem się, że takie rzeczy można dostać na militaria.pl bo to bardziej sklep kojarzący się ze sportem i outdoorem
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Re: dobre wyposażenie na outdoor - gdzie?

Postprzez Valerianka » 2016-11-21, 15:04:45

Bepok napisał(a):
Compact napisał(a):Moim zdaniem dużo ładniejsza. pozłacanie się wytrze i też będzie srebrny za kilka lat używania.

Też racja, trzeba byłoby taki złoty traktować ulgowo i dbać o niego po prostu bardziej.

Nie trzeba bo na złocie jest powłoka zabezpieczająca. Victorinox, to nie scyzoryki made in china ;p
Bepok napisał(a):
Compact napisał(a):Jedyny kłopot jest taki, że jak nie trafisz to już niema się czym bronić. A większa puszka daje jeszcze jakąś rezerwę.

To racja, dlatego szybki w miarę celny strzał i w nogi czym prędzej. Z tego co widziałem to taka seria 19ml Mace jest właśnie dla biegaczy więc rzeczywiście szybkie użycia jak zostaniemy zaskoczeni i w nogi

19ml to nie jest w cale tak mało, a na pewno nie na jedno użycie. Jak rzadko używamy, to lepsze będą małe pojemności, żeby się gaz nie przeterminował.
Bepok napisał(a):
Compact napisał(a):Zeppeliny są super ale warto też pozaglądać na Junkersy. Bardzo dobre zegarki.

Fakt, również są super! Zdziwiłem się, że takie rzeczy można dostać na militaria.pl bo to bardziej sklep kojarzący się ze sportem i outdoorem

Ale mają też takie super gadżety dla facetów. Fajne na świąteczny prezent.
,,Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać."
Avatar użytkownika
ValeriankaFemale
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 129
Dołączył(a): 2016-05-09, 18:33:15
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Otylia

Re: dobre wyposażenie na outdoor - gdzie?

Postprzez Szara » 2016-11-24, 23:30:32

Bepok napisał(a):https://www.militaria.pl/victorinox/scyzoryk_victorinox_evolution_grip_10_white_christmas_edycja_limitowana_2_3803_c77_p78167.xml Tutaj masz edycję typowo świąteczną :D Taka się wpasuje idealnie nastrój i myślę, że będzie równie unikatowa jak ten złoty egzemplarz

ooo tego jeszcze nie widziałam! śliczny jest, w sumie nawet nie wiedziałabym, który wybrać :) ale już widzę, że będzie w czym wybierać na prezenty...

Bepok napisał(a):Dokładnie o takie z pojemnością 19ml chodziło, bo to w sam raz na jeden raz. Myślę, że nikt nie dokonuje zakupu takich rzeczy w niesprawdzonych sklepach, bo przecież tu chodzi nasze bezpieczeństwo, a na to nie ma ceny

niestety, bywa różnie i są ludzie, którzy "nielegalnie" sprzedają taki sprzęt, a kupujących kusi bardzo niska cena - to nie jest dobry pomysł aby oszczędzać na bezpieczeństwie, masz rację

Bepok napisał(a):
Valerianka napisał(a):Rzeczywiście jest piękny i na prezent idealny. Samej sobie, to nie wiem czy bym kupiła.

Trochę kosztuje, ale myślę, że warto jeżeli lubi się takie rzeczy. Ja np. lubię kupować sobie zegarek na zakończenie jakieś ważne, udanego bądź nie okresu w moim życiu. Teraz właśnie zamierzam kupić Zeppelina :)

oooo super jest ta marka zegarków, a mówią, że tylko szwajcarskie są na poziomie - nie zgadzam się, te są akurat niemieckie i są genialne, bo można wybierać w wielu opcjach wyglądu, są bardzo nowoczesne jak i bardzo klasyczne, dobry wybór!
"Always forgive your enemies.... nothing annoys them so much" - Oscar Wilde
Avatar użytkownika
SzaraNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 110
Dołączył(a): 2016-10-07, 10:37:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Maria

Re: dobre wyposażenie na outdoor - gdzie?

Postprzez Bepok » 2016-11-26, 15:28:32

Szara napisał(a):ooo tego jeszcze nie widziałam! śliczny jest, w sumie nawet nie wiedziałabym, który wybrać :) ale już widzę, że będzie w czym wybierać na prezenty...

Tutaj masz jeszcze więcej pomysłów na prezenty dla faceta np https://www.militaria.pl/meskie_prezenty_c1426.xml :) jest w czym wybierac i ceny też są dobre
Szara napisał(a):niestety, bywa różnie i są ludzie, którzy "nielegalnie" sprzedają taki sprzęt, a kupujących kusi bardzo niska cena - to nie jest dobry pomysł aby oszczędzać na bezpieczeństwie, masz rację

Powinno się tępić takich lewych sprzedawców, bo kto wie co tam jest. Przecież też nie chcemy wyrządzić krzywdy osobie, która nas atakuje, a jedynie powstrzymać ją od okradzenia nas lub zrobienia krzywdy. Przynajmniej ja tak myślę, ze to ma tylko pomóc na w ucieczce
Szara napisał(a):oooo super jest ta marka zegarków, a mówią, że tylko szwajcarskie są na poziomie - nie zgadzam się, te są akurat niemieckie i są genialne, bo można wybierać w wielu opcjach wyglądu, są bardzo nowoczesne jak i bardzo klasyczne, dobry wybór!

Chyba taki wybiore, myślicie że będzie pasował do wszystkiego https://www.militaria.pl/zeppelin/zegar ... p24554.xml
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Re: dobre wyposażenie na outdoor - gdzie?

Postprzez jarecki80 » 2016-11-26, 19:53:42

Bepok napisał(a):
Szara napisał(a):ooo tego jeszcze nie widziałam! śliczny jest, w sumie nawet nie wiedziałabym, który wybrać :) ale już widzę, że będzie w czym wybierać na prezenty...

Tutaj masz jeszcze więcej pomysłów na prezenty dla faceta np https://www.militaria.pl/meskie_prezenty_c1426.xml :) jest w czym wybierac i ceny też są dobre

No dobra a co na prezent dla kobiety?
Bepok napisał(a):
Szara napisał(a):niestety, bywa różnie i są ludzie, którzy "nielegalnie" sprzedają taki sprzęt, a kupujących kusi bardzo niska cena - to nie jest dobry pomysł aby oszczędzać na bezpieczeństwie, masz rację

Powinno się tępić takich lewych sprzedawców, bo kto wie co tam jest. Przecież też nie chcemy wyrządzić krzywdy osobie, która nas atakuje, a jedynie powstrzymać ją od okradzenia nas lub zrobienia krzywdy. Przynajmniej ja tak myślę, ze to ma tylko pomóc na w ucieczce

fajne są gazy, które zostawiają ślad ciężki do zmycia. Pomaga to w szybkim odnalezieniu naszego oprawcy
Bepok napisał(a):
Szara napisał(a):oooo super jest ta marka zegarków, a mówią, że tylko szwajcarskie są na poziomie - nie zgadzam się, te są akurat niemieckie i są genialne, bo można wybierać w wielu opcjach wyglądu, są bardzo nowoczesne jak i bardzo klasyczne, dobry wybór!

Chyba taki wybiore, myślicie że będzie pasował do wszystkiego https://www.militaria.pl/zeppelin/zegar ... p24554.xml

gdybym taki dostał od mojej kobiety w prezencie to bym chyba zwariował ze szczęścia :) Na pewno będzie pasował do wszystkiego!
Avatar użytkownika
jarecki80None specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 313
Dołączył(a): 2016-02-23, 22:25:32
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Janusz

Re: dobre wyposażenie na outdoor - gdzie?

Postprzez Szara » 2016-11-27, 00:07:10

jarecki80 napisał(a):
Bepok napisał(a):
Szara napisał(a):ooo tego jeszcze nie widziałam! śliczny jest, w sumie nawet nie wiedziałabym, który wybrać :) ale już widzę, że będzie w czym wybierać na prezenty...

Tutaj masz jeszcze więcej pomysłów na prezenty dla faceta np https://www.militaria.pl/meskie_prezenty_c1426.xml :) jest w czym wybierac i ceny też są dobre

No dobra a co na prezent dla kobiety?

ja ostatnio słyszałam rozmowę koleżanek na uczelni na temat tego, że bardzo męczy je to, że muszą jeść coś na mieście gdy mają zajęcia przez cały dzień. A że jakby nawet brały coś obiadowego z domu to to jest zaraz już zimne i nie ma jak tego później podgrzać. Podzielam ich zdanie. A że dbanie o drugą osobę, to też o jej zdrowie i dietę to może jakieś super termosy na jedzenie lub gorące napoje, które trzymają ciepło posiłku dłużej niż 2h? z tego co wiem to firma Esbit robi takie porządne termosy

Bepok napisał(a):
Szara napisał(a):niestety, bywa różnie i są ludzie, którzy "nielegalnie" sprzedają taki sprzęt, a kupujących kusi bardzo niska cena - to nie jest dobry pomysł aby oszczędzać na bezpieczeństwie, masz rację

Powinno się tępić takich lewych sprzedawców, bo kto wie co tam jest. Przecież też nie chcemy wyrządzić krzywdy osobie, która nas atakuje, a jedynie powstrzymać ją od okradzenia nas lub zrobienia krzywdy. Przynajmniej ja tak myślę, ze to ma tylko pomóc na w ucieczce

no głównie taki jest cel, prócz tego obezwładnienie napastnika daje nam czas na to by zawołać o pomoc, a jak się ona szybko znajdzie to nawet w miarę sprawnie ktoś z przechodzących osób może go "obywatelsko" zatrzymać.

Bepok napisał(a):
Szara napisał(a):oooo super jest ta marka zegarków, a mówią, że tylko szwajcarskie są na poziomie - nie zgadzam się, te są akurat niemieckie i są genialne, bo można wybierać w wielu opcjach wyglądu, są bardzo nowoczesne jak i bardzo klasyczne, dobry wybór!

Chyba taki wybiore, myślicie że będzie pasował do wszystkiego https://www.militaria.pl/zeppelin/zegar ... p24554.xml

jak dla mnie bomba, czarny pasuje do wszystkiego ;)
"Always forgive your enemies.... nothing annoys them so much" - Oscar Wilde
Avatar użytkownika
SzaraNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 110
Dołączył(a): 2016-10-07, 10:37:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Maria

Postprzez Compact » 2016-11-29, 21:32:17

Szara - 2016-11-27, 00:07:10 napisał(a):ja ostatnio słyszałam rozmowę koleżanek na uczelni na temat tego, że bardzo męczy je to, że muszą jeść coś na mieście gdy mają zajęcia przez cały dzień. A że jakby nawet brały coś obiadowego z domu to to jest zaraz już zimne i nie ma jak tego później podgrzać. Podzielam ich zdanie. A że dbanie o drugą osobę, to też o jej zdrowie i dietę to może jakieś super termosy na jedzenie lub gorące napoje, które trzymają ciepło posiłku dłużej niż 2h? z tego co wiem to firma Esbit robi takie porządne termosy

A to są termosy czy pojemniki na jedzenie?? Możesz jakiegoś linka podrzucić??
Szara - 2016-11-27, 00:07:10 napisał(a):no głównie taki jest cel, prócz tego obezwładnienie napastnika daje nam czas na to by zawołać o pomoc, a jak się ona szybko znajdzie to nawet w miarę sprawnie ktoś z przechodzących osób może go "obywatelsko" zatrzymać.

Nie lepszym pomysłem było by po prostu uciekać jak najdalej od napastnika?? znalezć się gdzieś w tłumie ludzi gdzie będzie bezpieczniej.
Szara - 2016-11-27, 00:07:10 napisał(a):jak dla mnie bomba, czarny pasuje do wszystkiego

dobry zegarek zawsze pasuje. A tym bardziej jak jest tak stylowy.
Avatar użytkownika
CompactMale
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 373
Dołączył(a): 2015-04-27, 12:36:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re:

Postprzez Szara » 2016-11-30, 13:28:08

Compact napisał(a):A to są termosy czy pojemniki na jedzenie?? Możesz jakiegoś linka podrzucić??

łap linka https://www.militaria.pl/esbit/termos_o ... p15765.xml to są rozkładane termosy w różnych rozmiarach

Compact napisał(a):Nie lepszym pomysłem było by po prostu uciekać jak najdalej od napastnika?? znalezć się gdzieś w tłumie ludzi gdzie będzie bezpieczniej.

nie zawsze wieczorem w parku masz jak pobiec w tłum ludzi :) dlatego wołasz o pomoc

Compact napisał(a):dobry zegarek zawsze pasuje. A tym bardziej jak jest tak stylowy.

to prawda ale stylowy, dobry zegarek w dziwnym kolorze nie zawsze pasuje, dlatego czarny jest najbardziej uniwersalny
"Always forgive your enemies.... nothing annoys them so much" - Oscar Wilde
Avatar użytkownika
SzaraNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 110
Dołączył(a): 2016-10-07, 10:37:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Maria

Re: Re:

Postprzez jarecki80 » 2016-11-30, 17:00:31

Szara napisał(a):
Compact napisał(a):A to są termosy czy pojemniki na jedzenie?? Możesz jakiegoś linka podrzucić??

łap linka https://www.militaria.pl/esbit/termos_o ... p15765.xml to są rozkładane termosy w różnych rozmiarach

Długo to trzyma temperaturę posiłku?
Szara napisał(a):
Compact napisał(a):Nie lepszym pomysłem było by po prostu uciekać jak najdalej od napastnika?? znalezć się gdzieś w tłumie ludzi gdzie będzie bezpieczniej.

nie zawsze wieczorem w parku masz jak pobiec w tłum ludzi :) dlatego wołasz o pomoc

Często też ludzie nie reagują nawet jak wołasz o pomoc. Nie ma co liczyć na innych, lepiej samemu sobie radzić
Szara napisał(a):
Compact napisał(a):dobry zegarek zawsze pasuje. A tym bardziej jak jest tak stylowy.

to prawda ale stylowy, dobry zegarek w dziwnym kolorze nie zawsze pasuje, dlatego czarny jest najbardziej uniwersalny

Tylko czarny albo skórzany jeśli mowa o męskich klasycznych zegarkach.
Avatar użytkownika
jarecki80None specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 313
Dołączył(a): 2016-02-23, 22:25:32
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Janusz

Re: dobre wyposażenie na outdoor - gdzie?

Postprzez Bepok » 2016-11-30, 17:44:51

jarecki80 napisał(a):Długo to trzyma temperaturę posiłku?

Z tego co się orientuję to na pewno 6 godzin jest w stanie utrzymać ciepło posiłku
jarecki80 napisał(a):Często też ludzie nie reagują nawet jak wołasz o pomoc. Nie ma co liczyć na innych, lepiej samemu sobie radzić

Ludzie szybciej przybiegną zobaczyć co się dzieje gdy zaczniemy krzyczeć że się pali niż że potrzebna jest pomoc. Warto wygospodarzyć czas, nauczyć się samoobrony, kupić do tego gaz i człowiek czuje się znacznie bezpieczniej podczas nocnych powrotów do domu
jarecki80 napisał(a):Tylko czarny albo skórzany jeśli mowa o męskich klasycznych zegarkach.

Czarny pasek i jasna tarcza to chyba najbardziej uniwersalne rozwiązanie, ale również zegarki na jasnych brązowych paskach są eleganckie jeżeli ktoś preferuje jaśniejsze odcienie. Najważniejsze to żeby zegarek pasował przynajmniej do kolory paska albo butów (przynajmniej w odniesieniu do garnituru)
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Re: Re:

Postprzez Szara » 2016-11-30, 22:01:15

jarecki80 napisał(a):Długo to trzyma temperaturę posiłku?

nawet do 8 godzin ! jak dla mnie ekstra, wychodzisz na poranne zajęcia czy do pracy zabierając ze sobą domowy obiad, a później, w czasie lunchu, jesz ciepłe danie bez podgrzewania w okropnej mikrofalówce, która całkowicie zmienia smak
jarecki80 napisał(a):Często też ludzie nie reagują nawet jak wołasz o pomoc. Nie ma co liczyć na innych, lepiej samemu sobie radzić

no i to jest najlepszy pomysł, bo efekt widza jest wszechobecny :)
jarecki80 napisał(a):Tylko czarny albo skórzany jeśli mowa o męskich klasycznych zegarkach.

w takich kwestiach tylko klasyczne rozwiązania są dobre;)
"Always forgive your enemies.... nothing annoys them so much" - Oscar Wilde
Avatar użytkownika
SzaraNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 110
Dołączył(a): 2016-10-07, 10:37:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Maria

Postprzez Compact » 2016-12-04, 16:56:47

Szara - 2016-11-30, 22:01:15 napisał(a):nawet do 8 godzin ! jak dla mnie ekstra, wychodzisz na poranne zajęcia czy do pracy zabierając ze sobą domowy obiad, a później, w czasie lunchu, jesz ciepłe danie bez podgrzewania w okropnej mikrofalówce, która całkowicie zmienia smak

Tylko czy zimową porą jak wyjdziesz z takim pojemnikiem na -20 toteż tak długo wytrzyma??
Avatar użytkownika
CompactMale
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 373
Dołączył(a): 2015-04-27, 12:36:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re:

Postprzez Szara » 2016-12-04, 18:07:03

Compact napisał(a):
Szara - 2016-11-30, 22:01:15 napisał(a):nawet do 8 godzin ! jak dla mnie ekstra, wychodzisz na poranne zajęcia czy do pracy zabierając ze sobą domowy obiad, a później, w czasie lunchu, jesz ciepłe danie bez podgrzewania w okropnej mikrofalówce, która całkowicie zmienia smak

Tylko czy zimową porą jak wyjdziesz z takim pojemnikiem na -20 toteż tak długo wytrzyma??


wiesz, skoro jest napisane "nawet" to znaczy, że różne warunki zewnętrzne wpływają na to, że nie zawsze uda się utrzymać temperaturę posiłku przez 8h, ale nawet jeżeli wytrzyma 4-5h to i tak dla mnie ekstra, przecież w zwyczajnych pojemnikach na żywność temperatura utrzymuje się, możeee, 20 minut :) nie sądzisz? Ale też wiadomo, że np w przypadku kobiet noszą takie pojemniki w torebkach, które też podtrzymują ciepło, poza tym można przemieszczać się w taką temperaturę samochodem, autobusem, a niekoniecznie spacerować po mrozie :))))
"Always forgive your enemies.... nothing annoys them so much" - Oscar Wilde
Avatar użytkownika
SzaraNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 110
Dołączył(a): 2016-10-07, 10:37:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Maria

Re:

Postprzez ridz » 2016-12-06, 00:05:34

Compact napisał(a):
Szara - 2016-11-30, 22:01:15 napisał(a):nawet do 8 godzin ! jak dla mnie ekstra, wychodzisz na poranne zajęcia czy do pracy zabierając ze sobą domowy obiad, a później, w czasie lunchu, jesz ciepłe danie bez podgrzewania w okropnej mikrofalówce, która całkowicie zmienia smak

Tylko czy zimową porą jak wyjdziesz z takim pojemnikiem na -20 toteż tak długo wytrzyma??

jeśli między zewnętrzną warstwą a wewnętrzną jest próżnia to temp. otoczenia nie powinna mieć znaczenia.
imagination
Avatar użytkownika
ridzNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 461
Dołączył(a): 2007-12-27, 16:08:11
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Re:

Postprzez jarecki80 » 2016-12-06, 21:44:22

ridz napisał(a):
Compact napisał(a):
Szara - 2016-11-30, 22:01:15 napisał(a):nawet do 8 godzin ! jak dla mnie ekstra, wychodzisz na poranne zajęcia czy do pracy zabierając ze sobą domowy obiad, a później, w czasie lunchu, jesz ciepłe danie bez podgrzewania w okropnej mikrofalówce, która całkowicie zmienia smak

Tylko czy zimową porą jak wyjdziesz z takim pojemnikiem na -20 toteż tak długo wytrzyma??

jeśli między zewnętrzną warstwą a wewnętrzną jest próżnia to temp. otoczenia nie powinna mieć znaczenia.

No i tak działają termosy, nie? Więc raczej tak. Chociaż cząsteczki chyba i tak jakoś się przemieszczają - słabiej owszem ale zawsze w końcu stygnie zawartość.
Avatar użytkownika
jarecki80None specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 313
Dołączył(a): 2016-02-23, 22:25:32
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Janusz

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Inne

Powrót do Sport

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 293 gości

cron