dobre wyposażenie na outdoor - gdzie?

SubForum dla sympatyków wszelkiego rodzaju sportów i aktywnej formy spędzania wolnego czasu.

Postprzez rrossalita » 2016-07-31, 20:35:57

Compact - 2016-07-29, 00:56:29 napisał(a):Ja osobiście nie wierze w fiołkowe ekstrakty odstraszające owady. Jak ktoś to chce testować to proszę bardzo ja zamiast boreliozy wybieram Mugge.
takie naturalne olejki,zapachy i inne takie są dobre na wieczór na balkonie i to bardziej dotyczy komarów lub meszek, nie kleszczy

Bepok - 2016-07-26, 14:03:23 napisał(a):Swoja droga gdyby stworzyli takie strzelnice u siebie dla klientów, np. z jakimiś kartami stałego klienta czy coś to mógłby to być bardzo ciekawy i mysle innowacyjny sposób na przyciągnięcie nowych klientów
parki rozrywki militarnej pod patronatem i sponsoringiem militaria.pl- sprzedałoby się ;]
Valerianka - 2016-07-07, 02:58:55 napisał(a):pawlicki - 2016-07-05, 21:26:59 napisał(a):
nie te lata moje dziecko
to bylo w latach '90, po olimpiadzie, gdy, p. Renata zdybyla medal w strzelectwie, i byla twarza militaria.pl

o a ja kojarze;] w sumie w gazetach sporo było reklam

Bepok - 2016-06-18, 15:55:05 napisał(a):Ostatnio tak z ciekawości przeglądałem sobie asortyment i nawet mają w ofercie sejfy i szafy pancerne na broń


skoro sprzedają broń , wiatrówki, pisotelty gazowe, hukowe i inne rzeczy , którymi można się obronić i zrobić sobie krzywdę to warto też to w domu przechowywać w bezpiecznym miejscu, jak sejfy, czy szafy-popieram kupić od razu przy kupnie broni
Avatar użytkownika
rrossalitaNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 290
Dołączył(a): 2015-03-04, 22:25:59
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez jarecki80 » 2016-08-01, 01:26:10

rrossalita napisał(a):
Compact - 2016-07-29, 00:56:29 napisał(a):Ja osobiście nie wierze w fiołkowe ekstrakty odstraszające owady. Jak ktoś to chce testować to proszę bardzo ja zamiast boreliozy wybieram Mugge.
takie naturalne olejki,zapachy i inne takie są dobre na wieczór na balkonie i to bardziej dotyczy komarów lub meszek, nie kleszczy

Ale są także naturalne i równie skuteczne środki na kleszcze jak np bioinsektal. Wiem co mówię bo mam i jest równie skuteczny co środki z DEET.
rrossalita napisał(a):
Bepok - 2016-07-26, 14:03:23 napisał(a):Swoja droga gdyby stworzyli takie strzelnice u siebie dla klientów, np. z jakimiś kartami stałego klienta czy coś to mógłby to być bardzo ciekawy i mysle innowacyjny sposób na przyciągnięcie nowych klientów
parki rozrywki militarnej pod patronatem i sponsoringiem militaria.pl- sprzedałoby się ;]

Nie jest to głupi pomysł :) Ja bym chętnie postrzelał w takim miejscu.
rrossalita napisał(a):
Valerianka - 2016-07-07, 02:58:55 napisał(a):pawlicki - 2016-07-05, 21:26:59 napisał(a):
nie te lata moje dziecko
to bylo w latach '90, po olimpiadzie, gdy, p. Renata zdybyla medal w strzelectwie, i byla twarza militaria.pl

o a ja kojarze;] w sumie w gazetach sporo było reklam

kiedyś w gazetach a teraz w TV :) No ale ja nie widzę w tym nic złego.
rrossalita napisał(a):
Bepok - 2016-06-18, 15:55:05 napisał(a):Ostatnio tak z ciekawości przeglądałem sobie asortyment i nawet mają w ofercie sejfy i szafy pancerne na broń

skoro sprzedają broń , wiatrówki, pisotelty gazowe, hukowe i inne rzeczy , którymi można się obronić i zrobić sobie krzywdę to warto też to w domu przechowywać w bezpiecznym miejscu, jak sejfy, czy szafy-popieram kupić od razu przy kupnie broni

Jeśli masz w domu dzieci to jak najbardziej. Jednak jeśli ich nie masz to ja nie widzę takiej potrzeby
Avatar użytkownika
jarecki80None specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 313
Dołączył(a): 2016-02-23, 22:25:32
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Janusz

Re: dobre wyposażenie na outdoor - gdzie?

Postprzez Bepok » 2016-08-01, 20:34:49

jarecki80 napisał(a):Nie jest to głupi pomysł Ja bym chętnie postrzelał w takim miejscu.

Myślę, że wiele osób by skorzystało. Poza tym pewnie byłby to super sposób dla niezdecydowanych osób, które nie do końca są pewne czy taka forma zabawy jest dla nich. Można by było sprawdzić po prostu "z czym co się je"
jarecki80 napisał(a):Ale są także naturalne i równie skuteczne środki na kleszcze jak np bioinsektal. Wiem co mówię bo mam i jest równie skuteczny co środki z DEET.

Warto spróbować i jednego i drugiego. Faktycznie może i na wyjścia w "głęboki" las przyda się coś chemicznego, a na grilla coś mniej trującego. Trzeba wypróbować
jarecki80 napisał(a):kiedyś w gazetach a teraz w TV No ale ja nie widzę w tym nic złego.

Dopóki te reklamy nie są natarczywe i tworzone są w sposób interesujący, jak na reklamę oczywiście, to dobrze że są emitowane i zachęcają ludzi do próbowania nowych sportów, niekoniecznie bardzo popularnych.
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Re:

Postprzez Valerianka » 2016-08-02, 23:40:36

Bepok napisał(a):Swoja droga gdyby stworzyli takie strzelnice u siebie dla klientów, np. z jakimiś kartami stałego klienta czy coś to mógłby to być bardzo ciekawy i mysle innowacyjny sposób na przyciągnięcie nowych klientów :D

To byłaby wyjątkowo droga inwestycja w klientów :p
pawlicki - 2016-07-05, 21:26:59 napisał(a):a skuteczny ?
pierwszy raz slysze o tej marce

Wierzę, bo ten preparat nie jest dostępny w supermarketach i innych wielobranżówkach. Widziałam go tylko na militaria.pl
Bepok napisał(a):To wiemy, ze do ogrodu się nadaje, a jak działa na kleszcze czy komary? Próbowałaś może psikać ubrania przed jakimś grillem czy wędrówką do lasu???

No właśnie wróciłam z urlopu nad jeziorem, gdzie komarów było jak mrówków. Po popsikaniu Bio Insektalem podlatywały na odległość 10cm od skóry i odlatywały. Po tygodniu pobytu nie mam żadnego ukąszenia.
Compact - 2016-07-08, 12:17:12 napisał(a):Trzeba było popsikać ultrathonem, wtedy i rośliny by zniknęły i po kłopocie;]

Chyba bym się zapłakała :D
,,Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać."
Avatar użytkownika
ValeriankaFemale
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 129
Dołączył(a): 2016-05-09, 18:33:15
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Otylia

Re: Re:

Postprzez Valerianka » 2016-08-15, 22:55:26

skperfct napisał(a):Strzelnic jest bardzo mało, dlatego niezależnie od tego jakie tricki reklamowe by wykorzystywali, klientów i tak by przybywało. Zważywszy jeszcze na to że podobno uzyskanie pozwolenia na broń, ma być teraz prostsza do zdobycia.

Dlaczego ma być prostsze?
skperfct napisał(a):Czasami nawet zabawę można nazwać pracą, nawet taką z bronią :D Moim zdaniem, każda praca, nawet taką co się lubi, kiedyś przestanie być fajna przez rutynę. Jakie jest wasze zdanie na ten temat? chętnie je poznam.

Niektórzy nie mają rutyny w pracy, a są też ludzie, którzy bardzo ją lubią i mogą codziennie przeprowadzać takie same operacje, obliczenia itp.
skperfct napisał(a):Człowiek neguje naturalne działania, które mogą przynieść korzyści zdrowotne, ze względu na to że "to za proste i oczywiste", ale nikt nie powiedział, że dobre rozwiązania muszą być skomplikowane. Wiele skutecznych preparatów ma w składzie naturalne składniki, dzięki czemu może je z powodzeniem używać większa grupa ludzi.

Takie naturalne metody kojarzą się niektórym ze średniowieczem i słabym działaniem. Ja natomiast jestem zwolenniczką takich metod i zawsze je chętnie stosuję.
,,Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać."
Avatar użytkownika
ValeriankaFemale
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 129
Dołączył(a): 2016-05-09, 18:33:15
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Otylia

Re: dobre wyposażenie na outdoor - gdzie?

Postprzez Bepok » 2016-08-17, 15:11:08

Valerianka napisał(a):Takie naturalne metody kojarzą się niektórym ze średniowieczem i słabym działaniem. Ja natomiast jestem zwolenniczką takich metod i zawsze je chętnie stosuję.

Dobrze jest spróbować i tego i tego. Wtedy ma się porównanie i można wybrać to co faktycznie działa najskuteczniej i co jest w zgodzie z naszymi postanowieniami czy coś :D
Valerianka napisał(a):No właśnie wróciłam z urlopu nad jeziorem, gdzie komarów było jak mrówków. Po popsikaniu Bio Insektalem podlatywały na odległość 10cm od skóry i odlatywały. Po tygodniu pobytu nie mam żadnego ukąszenia.

Zabiorę go też teraz ze sobą nad jezioro. Zobaczę, czy zadziała tak samo jak u Ciebie.
skperfct napisał(a):Czasami nawet zabawę można nazwać pracą, nawet taką z bronią Moim zdaniem, każda praca, nawet taką co się lubi, kiedyś przestanie być fajna przez rutynę. Jakie jest wasze zdanie na ten temat? chętnie je poznam.

Jeśli uda się połączyć pracę z hobby to nigdy nie zagrozi nam rutyna. Chociażby praca w sklepie takim jak militaria.pl dla maniaka outdooru, strzelectwa i tego typu aktywności wydaje się być spełnieniem marzeń :D
Valerianka napisał(a):To byłaby wyjątkowo droga inwestycja w klientów :p

Za to jaki rozgłos! A strzelnic faktycznie nie jest aż tak dużo, a profesjonalnych z takim zapleczem to już wgl musi być mało
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Re: dobre wyposażenie na outdoor - gdzie?

Postprzez jarecki80 » 2016-08-24, 02:26:17

skperfct napisał(a):
Bepok napisał(a):Dobrze jest spróbować i tego i tego. Wtedy ma się porównanie i można wybrać to co faktycznie działa najskuteczniej i co jest w zgodzie z naszymi postanowieniami czy coś :D

Zgadzam się, trzeba próbować, dopiero wtedy będziemy wiedzieć, co działa a co nie. Jednak naturalne metody są najzdrowsze.

a jakie konkretnie metody masz na myśli?
skperfct napisał(a):
Bepok napisał(a):Zabiorę go też teraz ze sobą nad jezioro. Zobaczę, czy zadziała tak samo jak u Ciebie.

Powiem Ci że spisuje się wyśmienicie, miałem go w ten weekend nad jeziorem.

a gdzie się wybrałeś? Ja mam pecha i znowu namiot mi się połamał a też chętnie bym gdzieś pojechał jeszcze w tym sezonie.
skperfct napisał(a):
Valerianka napisał(a):Dlaczego ma być prostsze?

Polityka w Polsce bierze przykład w USA, gdzie uzykanie pozwolenia na broń jest bardzo proste, ponadto coraz więcej osób chce aby właśnie pozwolenia na broń.

Fakt faktem ostatnio się sporo naczytałem o tym, że dostęp do broni wcale w Polsce nie jest mały i wystarczy po prostu chcieć zrobić pozwolenie jednak nie porównywałbym nas z USA bo do nich nam jeszcze daleko. Tam wystarczy, że masz skończone 18 lat i możesz iść do sklepu i kupić co chcesz a potem zastrzelić każdego kto wejdzie na Twój teren prywatny. Także dość daleko nam do nich jeszcze.
Avatar użytkownika
jarecki80None specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 313
Dołączył(a): 2016-02-23, 22:25:32
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Janusz

Re: dobre wyposażenie na outdoor - gdzie?

Postprzez Bepok » 2016-08-24, 17:26:50

jarecki80 napisał(a):a jakie konkretnie metody masz na myśli?

Wysmarowanie się cytryną, różnego rodzaju olejki, np. sosnowy, waniliowy, cytrynowy, zapach cebuli też odstrasza komary. A jeśli jest się bardzo zdesperowanym to można się wysmarować olejem silnikowym, podobno działa najlepiej :rotfl:
jarecki80 napisał(a):a gdzie się wybrałeś? Ja mam pecha i znowu namiot mi się połamał a też chętnie bym gdzieś pojechał jeszcze w tym sezonie.

To nie pozostaje CI nic innego jak znalezienie nowego namiotu! Teraz można małe promocje ustrzelić na militaria.pl
jarecki80 napisał(a):Fakt faktem ostatnio się sporo naczytałem o tym, że dostęp do broni wcale w Polsce nie jest mały i wystarczy po prostu chcieć zrobić pozwolenie jednak nie porównywałbym nas z USA bo do nich nam jeszcze daleko. Tam wystarczy, że masz skończone 18 lat i możesz iść do sklepu i kupić co chcesz a potem zastrzelić każdego kto wejdzie na Twój teren prywatny. Także dość daleko nam do nich jeszcze.

Ja ostatnio jak się orientowałem to trzeba było bardzo szczegółowo udowodnić w komendzie wojewódzkiej po co Ci broń, dlaczego nie możesz sobie poradzić bez niej itd.. Nie wspominając już o tym, że wszyscy chcą doszukać się drobnostki która zdyskwalfikuje Cię od posiadania broni. Chyba że się dobra zmiana udzieliła i w tym zakresie i można już szybciej dostać pozwolenie :hyhy:
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Re: dobre wyposażenie na outdoor - gdzie?

Postprzez Valerianka » 2016-08-27, 15:13:14

Bepok napisał(a):
jarecki80 napisał(a):a jakie konkretnie metody masz na myśli?

Wysmarowanie się cytryną, różnego rodzaju olejki, np. sosnowy, waniliowy, cytrynowy, zapach cebuli też odstrasza komary. A jeśli jest się bardzo zdesperowanym to można się wysmarować olejem silnikowym, podobno działa najlepiej :rotfl:

Ja tam nie chcę nic mówić ale zapach cebuli odstrasza nie tylko komary...
Bepok napisał(a):
jarecki80 napisał(a):a gdzie się wybrałeś? Ja mam pecha i znowu namiot mi się połamał a też chętnie bym gdzieś pojechał jeszcze w tym sezonie.

To nie pozostaje CI nic innego jak znalezienie nowego namiotu! Teraz można małe promocje ustrzelić na militaria.pl

Co roku mam niecny plan, żeby właśnie na koniec sezonu się obkupić na promocjach w dobrych sklepach. Co roku jakoś mi nie wychodzi, bo nie wytrzymuję. Ale za rok na pewno mi się uda! :mrgreen:
Bepok napisał(a):Ja ostatnio jak się orientowałem to trzeba było bardzo szczegółowo udowodnić w komendzie wojewódzkiej po co Ci broń, dlaczego nie możesz sobie poradzić bez niej itd.. Nie wspominając już o tym, że wszyscy chcą doszukać się drobnostki która zdyskwalfikuje Cię od posiadania broni. Chyba że się dobra zmiana udzieliła i w tym zakresie i można już szybciej dostać pozwolenie :hyhy:

Daleko nam do USA nie tylko pod względem prawnym ale też mentalności społeczeństwa. Tam do nowego sąsiada idzie się z szarlotką, a u nas rygluje drzwi na cztery spusty, bo nie wiadomo czego się spodziewać. Nawet dobrze, że policja tak dopytuje, bo w razie czego będzie na nich, że się pozabijali.
,,Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać."
Avatar użytkownika
ValeriankaFemale
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 129
Dołączył(a): 2016-05-09, 18:33:15
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Otylia

Re: dobre wyposażenie na outdoor - gdzie?

Postprzez Święty Mikołaj » 2016-09-05, 22:49:04

Valerianka napisał(a):
Bepok napisał(a):
jarecki80 napisał(a):a jakie konkretnie metody masz na myśli?

Wysmarowanie się cytryną, różnego rodzaju olejki, np. sosnowy, waniliowy, cytrynowy, zapach cebuli też odstrasza komary. A jeśli jest się bardzo zdesperowanym to można się wysmarować olejem silnikowym, podobno działa najlepiej :rotfl:

Ja tam nie chcę nic mówić ale zapach cebuli odstrasza nie tylko komary...


no raczej, hehe;) o olejkach też słyszałem, ale o cytrynie to już nie, zdziwiło mnie to. Tak czy siak, nie ważne co, ważne by działało.

Bepok napisał(a):
jarecki80 napisał(a):a gdzie się wybrałeś? Ja mam pecha i znowu namiot mi się połamał a też chętnie bym gdzieś pojechał jeszcze w tym sezonie.

To nie pozostaje CI nic innego jak znalezienie nowego namiotu! Teraz można małe promocje ustrzelić na militaria.pl

Co roku mam niecny plan, żeby właśnie na koniec sezonu się obkupić na promocjach w dobrych sklepach. Co roku jakoś mi nie wychodzi, bo nie wytrzymuję. Ale za rok na pewno mi się uda! :mrgreen: [/quote]

słaba silna wola;) Ja właśnie się przed chwilą zorientowałem, że 3 mce temu kupiłem buty, które teraz są w promocji o 120 zł taniej:) ale z drugiej strony, kupować buty na lato przed zimą, to bez sensu.
Bepok napisał(a):Ja ostatnio jak się orientowałem to trzeba było bardzo szczegółowo udowodnić w komendzie wojewódzkiej po co Ci broń, dlaczego nie możesz sobie poradzić bez niej itd.. Nie wspominając już o tym, że wszyscy chcą doszukać się drobnostki która zdyskwalfikuje Cię od posiadania broni. Chyba że się dobra zmiana udzieliła i w tym zakresie i można już szybciej dostać pozwolenie :hyhy:

Daleko nam do USA nie tylko pod względem prawnym ale też mentalności społeczeństwa. Tam do nowego sąsiada idzie się z szarlotką, a u nas rygluje drzwi na cztery spusty, bo nie wiadomo czego się spodziewać. Nawet dobrze, że policja tak dopytuje, bo w razie czego będzie na nich, że się pozabijali.[/quote]

Jeszcze dobre kilka lat taka będzie polska mentalność.
Avatar użytkownika
Święty MikołajNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 140
Dołączył(a): 2015-08-22, 19:52:25
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Bepok » 2016-09-09, 12:28:56

Święty Mikołaj - 2016-09-05, 22:49:04 napisał(a):no raczej, hehe;) o olejkach też słyszałem, ale o cytrynie to już nie, zdziwiło mnie to. Tak czy siak, nie ważne co, ważne by działało.

Jak ma działać to najlepiej brać chemiczne środki i problem z głowy, a nie będziemy przy tym śmierdzieć olejkami, cebulą i innymi badziewiami. A trzeba pamiętać, że nawet teraz jesienią chodząc po lesie warto jeszcze pamiętać o środkach na kleszcze.
Święty Mikołaj - 2016-09-05, 22:49:04 napisał(a):słaba silna wola;) Ja właśnie się przed chwilą zorientowałem, że 3 mce temu kupiłem buty, które teraz są w promocji o 120 zł taniej:) ale z drugiej strony, kupować buty na lato przed zimą, to bez sensu.

Teraz wystartowała ta letnia wyprzedaż na militaria.pl i faktycznie można się za głowę złapać, że kilka miesięcy temu się tak przełpaciło, ale co zrobić :D Można teraz sobie coś dokupić w dobrej cenie na jesienne wypady
Valerianka - 2016-08-27, 15:13:14 napisał(a):Daleko nam do USA nie tylko pod względem prawnym ale też mentalności społeczeństwa. Tam do nowego sąsiada idzie się z szarlotką, a u nas rygluje drzwi na cztery spusty, bo nie wiadomo czego się spodziewać. Nawet dobrze, że policja tak dopytuje, bo w razie czego będzie na nich, że się pozabijali.

To też racja i niestety u nas to raczej nigdy sie nie zmieni. Swoją drogą jeśli ktoś potrzebuje czuć się bezpiecznie to może pistolet hukowy jest dobrą alternatywą dla broni z ostrą amunicja? Co myślicie?
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Re:

Postprzez Święty Mikołaj » 2016-09-10, 20:24:09

Bepok napisał(a):
Święty Mikołaj - 2016-09-05, 22:49:04 napisał(a):no raczej, hehe;) o olejkach też słyszałem, ale o cytrynie to już nie, zdziwiło mnie to. Tak czy siak, nie ważne co, ważne by działało.

Jak ma działać to najlepiej brać chemiczne środki i problem z głowy, a nie będziemy przy tym śmierdzieć olejkami, cebulą i innymi badziewiami. A trzeba pamiętać, że nawet teraz jesienią chodząc po lesie warto jeszcze pamiętać o środkach na kleszcze.


Tak,koniecznie. Dzisiaj byłem z psem w lesie i dwa do domu przyniósł. Ledwo do domu przyszliśmy, a już wbite siedziały. Masakra!!

Święty Mikołaj - 2016-09-05, 22:49:04 napisał(a):słaba silna wola;) Ja właśnie się przed chwilą zorientowałem, że 3 mce temu kupiłem buty, które teraz są w promocji o 120 zł taniej:) ale z drugiej strony, kupować buty na lato przed zimą, to bez sensu.

Teraz wystartowała ta letnia wyprzedaż na militaria.pl i faktycznie można się za głowę złapać, że kilka miesięcy temu się tak przełpaciło, ale co zrobić :D Można teraz sobie coś dokupić w dobrej cenie na jesienne wypady?[/quote]

Biorąc pod uwagę, jak letnie się jesień zaczyna to na pewno:)

Valerianka - 2016-08-27, 15:13:14 napisał(a):Daleko nam do USA nie tylko pod względem prawnym ale też mentalności społeczeństwa. Tam do nowego sąsiada idzie się z szarlotką, a u nas rygluje drzwi na cztery spusty, bo nie wiadomo czego się spodziewać. Nawet dobrze, że policja tak dopytuje, bo w razie czego będzie na nich, że się pozabijali.

To też racja i niestety u nas to raczej nigdy sie nie zmieni. Swoją drogą jeśli ktoś potrzebuje czuć się bezpiecznie to może pistolet hukowy jest dobrą alternatywą dla broni z ostrą amunicja? Co myślicie?[/quote]

Na pewno jakąś to alternatywą jest, namiastka taka, ale może komuś to poczucie pewności dac.
Avatar użytkownika
Święty MikołajNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 140
Dołączył(a): 2015-08-22, 19:52:25
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez Valerianka » 2016-09-17, 02:17:38

Bepok napisał(a):
Święty Mikołaj - 2016-09-05, 22:49:04 napisał(a):no raczej, hehe;) o olejkach też słyszałem, ale o cytrynie to już nie, zdziwiło mnie to. Tak czy siak, nie ważne co, ważne by działało.

Jak ma działać to najlepiej brać chemiczne środki i problem z głowy, a nie będziemy przy tym śmierdzieć olejkami, cebulą i innymi badziewiami. A trzeba pamiętać, że nawet teraz jesienią chodząc po lesie warto jeszcze pamiętać o środkach na kleszcze.

Takie chemiczne preparaty też nieźle śmierdzą jak się za dużo popsika. Ja wolę takie jak Bio Insektal.

Bepok napisał(a):
Święty Mikołaj - 2016-09-05, 22:49:04 napisał(a):słaba silna wola;) Ja właśnie się przed chwilą zorientowałem, że 3 mce temu kupiłem buty, które teraz są w promocji o 120 zł taniej:) ale z drugiej strony, kupować buty na lato przed zimą, to bez sensu.

Teraz wystartowała ta letnia wyprzedaż na militaria.pl i faktycznie można się za głowę złapać, że kilka miesięcy temu się tak przełpaciło, ale co zrobić :D Można teraz sobie coś dokupić w dobrej cenie na jesienne wypady

No niestety tak jest. Trzeba być mądrym zawczasu i kupować na takich wyprzedażach. A może czas już o prezentach na święta pomyśleć i dorwać coś fajnego właśnie po przecenie?

Bepok napisał(a):
Valerianka - 2016-08-27, 15:13:14 napisał(a):Daleko nam do USA nie tylko pod względem prawnym ale też mentalności społeczeństwa. Tam do nowego sąsiada idzie się z szarlotką, a u nas rygluje drzwi na cztery spusty, bo nie wiadomo czego się spodziewać. Nawet dobrze, że policja tak dopytuje, bo w razie czego będzie na nich, że się pozabijali.

To też racja i niestety u nas to raczej nigdy sie nie zmieni. Swoją drogą jeśli ktoś potrzebuje czuć się bezpiecznie to może pistolet hukowy jest dobrą alternatywą dla broni z ostrą amunicja? Co myślicie?

To zależy, bo jeśli ktoś chce broń do obrony swojego domu, to pistolet hukowy niewiele tu zdziała. Może się napastnik przestraszy na chwilę ale czy ucieknie?
,,Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać."
Avatar użytkownika
ValeriankaFemale
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 129
Dołączył(a): 2016-05-09, 18:33:15
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Otylia

Re: Re:

Postprzez Bepok » 2016-09-17, 11:07:29

Valerianka napisał(a):Takie chemiczne preparaty też nieźle śmierdzą jak się za dużo popsika. Ja wolę takie jak Bio Insektal.

Mi się jednak wydaje, że taki bioinsektal działa gorzej niż ta chemia. Tak swoja drogą to można nim psa popsikać?

Valerianka napisał(a):No niestety tak jest. Trzeba być mądrym zawczasu i kupować na takich wyprzedażach. A może czas już o prezentach na święta pomyśleć i dorwać coś fajnego właśnie po przecenie?

Jeśli ktoś nie ma kasy, że kupować po normalnych cenach, a chce mieć coś dobrego jakościowo to jest to idelana szansa. Poza tym faktycznie jak są jakieś ciekawe przeceny w takim okresie wrzesień/październik to można kupić i na święta prezent

Valerianka napisał(a):To zależy, bo jeśli ktoś chce broń do obrony swojego domu, to pistolet hukowy niewiele tu zdziała. Może się napastnik przestraszy na chwilę ale czy ucieknie?

Może ta chwila wystarczy, aby przyjechał wezwany patrol policji? Poza tym jakie masz inne alternatywy do obrony? Gaz i paralizator... Kiepsko widzę obronę domu takim sprzętem
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Re: Re:

Postprzez jarecki80 » 2016-09-18, 17:10:34

Bepok napisał(a):
Valerianka napisał(a):Takie chemiczne preparaty też nieźle śmierdzą jak się za dużo popsika. Ja wolę takie jak Bio Insektal.

Mi się jednak wydaje, że taki bioinsektal działa gorzej niż ta chemia. Tak swoja drogą to można nim psa popsikać?

Można :) I bioinsektal wcale nie jest gorszy. Nie zgadzam się z tym. U mnie się sprawdził bardzo dobrze
Bepok napisał(a):
Valerianka napisał(a):No niestety tak jest. Trzeba być mądrym zawczasu i kupować na takich wyprzedażach. A może czas już o prezentach na święta pomyśleć i dorwać coś fajnego właśnie po przecenie?

Jeśli ktoś nie ma kasy, że kupować po normalnych cenach, a chce mieć coś dobrego jakościowo to jest to idelana szansa. Poza tym faktycznie jak są jakieś ciekawe przeceny w takim okresie wrzesień/październik to można kupić i na święta prezent

tylko weźcie pod uwagę, że jeśli będzie coś nie tak z tym prezentem to po paru miesiącach już raczej nie zwrócicie tego.
Bepok napisał(a):
Valerianka napisał(a):To zależy, bo jeśli ktoś chce broń do obrony swojego domu, to pistolet hukowy niewiele tu zdziała. Może się napastnik przestraszy na chwilę ale czy ucieknie?

Może ta chwila wystarczy, aby przyjechał wezwany patrol policji? Poza tym jakie masz inne alternatywy do obrony? Gaz i paralizator... Kiepsko widzę obronę domu takim sprzętem

Już lepsza by była wiatrówka niż pistolet hukowy wg mnie. Przynajmniej jakąś tam krzywdę będzie można komuś zrobić. Ewentualnie broń czarnoprochowa?
Avatar użytkownika
jarecki80None specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 313
Dołączył(a): 2016-02-23, 22:25:32
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Janusz

Re: dobre wyposażenie na outdoor - gdzie?

Postprzez Bepok » 2016-10-11, 19:22:04

jarecki80 napisał(a):Można I bioinsektal wcale nie jest gorszy. Nie zgadzam się z tym. U mnie się sprawdził bardzo dobrze

Dobrze, że sezon na kleszcze i inne badziewia się kończy, bo coraz zimniej. Teraz za to robi się problem z cwaniaczkami co na biegaczy wieczornych zaczynają czyhać...
jarecki80 napisał(a):tylko weźcie pod uwagę, że jeśli będzie coś nie tak z tym prezentem to po paru miesiącach już raczej nie zwrócicie tego.

Jest to pewien minus, to fakt, ale jeśli wiemy, jesteśmy pewni że będzie taki prezent dobry i będzie pasować to można już się pokusić o taki zakup. Ja np kupiłem swojej dziewczynie gaz, bo lubi biegać wieczorami, więc pomyślałem ze na mikołajki będzie dobrym dodatkiem do innego prezentu
jarecki80 napisał(a):Już lepsza by była wiatrówka niż pistolet hukowy wg mnie. Przynajmniej jakąś tam krzywdę będzie można komuś zrobić. Ewentualnie broń czarnoprochowa?

Taka czarnoprochowa to prawie jak normalny pistolet :D ale też dobrym wyjściem może być coś takiego www.militaria.pl/tm/pistolet_co2_ram_ma ... p76803.xml strzela kilkoma rodzajami kul i do tego wygląda bardzo autentycznie
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Re: dobre wyposażenie na outdoor - gdzie?

Postprzez Valerianka » 2016-10-21, 14:04:23

Bepok napisał(a):Dobrze, że sezon na kleszcze i inne badziewia się kończy, bo coraz zimniej. Teraz za to robi się problem z cwaniaczkami co na biegaczy wieczornych zaczynają czyhać...

Na tych to jest sezon niestety zawsze.. Dobrze jest biegać z kimś, w dobrze oświetlonych miejscach i mieć ze sobą coś do obrony w razie czego. Jakby ktoś szukał, to jest teraz taki gaz od Mace dla biegaczy https://www.militaria.pl/mace_security_international,_inc/gaz_pieprzowy_mace_peppergard_sport_jogger_-_19_ml_strumien_80329_p73312.xml?cat=122

Bepok napisał(a):Jest to pewien minus, to fakt, ale jeśli wiemy, jesteśmy pewni że będzie taki prezent dobry i będzie pasować to można już się pokusić o taki zakup. Ja np kupiłem swojej dziewczynie gaz, bo lubi biegać wieczorami, więc pomyślałem ze na mikołajki będzie dobrym dodatkiem do innego prezentu

Czy ja wiem..taki prezent, to wywołuje raczej negatywne uczucia i wolałabym dostać taki bez okazji, a na święta coś miłego, ładnego i mięciutkiego :D

Bepok napisał(a):Taka czarnoprochowa to prawie jak normalny pistolet :D ale też dobrym wyjściem może być coś takiego http://www.militaria.pl/tm/pistolet_co2 ... p76803.xml strzela kilkoma rodzajami kul i do tego wygląda bardzo autentycznie

Fajna jest ta broń ale gdzie to nosić?
,,Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać."
Avatar użytkownika
ValeriankaFemale
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 129
Dołączył(a): 2016-05-09, 18:33:15
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Otylia

Re: dobre wyposażenie na outdoor - gdzie?

Postprzez Szara » 2016-10-23, 21:23:10

pawlicki napisał(a):teraz to widzę co mają,
chodziło mi o to że kiedyś specjalizowali się bardziej w strzelectwie, jak zreszta sama nazwa mówi, teraz to rozszerzyli swoja ofertę zwyczajnie

przejrze sobie na spokojnie, i pewnie cos znajde, czasu jeszcze troche mam


Też zawsze myślałam, że to po prostu "sklep z bronią", typowo dla mężczyzn, ale teraz już nie wchodzę tam tylko po prezent dla chłopaka ale i dla siebie kupiłam kilka rzeczy, gaz pieprzowy i przepiękny portfel RFIDsafe W250 ;)

Nervous napisał(a):No dokładnie mi o to chodzi, militaria działa, horyzont nie :/


ja też nie mogę wejść w linka horyzontu ;/ widocznie strona już nie istnieje

pawlicki napisał(a):militaria.pl jako sklep mi odpowiada
a co do prezentu to zdecydowalem sie na multitool leathermana, kwestia modelu


sądzę, że to dobry wybór ale przy następnej okazji sprawdź też przepiękny, limitowany model scyzoryka Victorinox 2016. Na jego obudowie jest warstwa 24karatowego złota, przy czym cena jest bardzo zaskakująca i taki prezent sama chciałabym dostać :)
"Always forgive your enemies.... nothing annoys them so much" - Oscar Wilde
Avatar użytkownika
SzaraNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 110
Dołączył(a): 2016-10-07, 10:37:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Maria

Re: dobre wyposażenie na outdoor - gdzie?

Postprzez Bepok » 2016-10-26, 16:23:15

Szara napisał(a):sądzę, że to dobry wybór ale przy następnej okazji sprawdź też przepiękny, limitowany model scyzoryka Victorinox 2016. Na jego obudowie jest warstwa 24karatowego złota, przy czym cena jest bardzo zaskakująca i taki prezent sama chciałabym dostać

Jakiś link mogłabyś wrzucić, bo za bardzo nie mogę się tego doszukać? W sumie ciekawy typ prezentu, ale najbardziej to cena takiego victorinoxa mnie interesuje
Valerianka napisał(a):Fajna jest ta broń ale gdzie to nosić?
:
Jak masz podstawy żeby się czegoś/kogoś obawiać to dokupujesz odpowiednią kaburę i nosisz przy sobie :)
Valerianka napisał(a):Na tych to jest sezon niestety zawsze.. Dobrze jest biegać z kimś, w dobrze oświetlonych miejscach i mieć ze sobą coś do obrony w razie czego. Jakby ktoś szukał, to jest teraz taki gaz od Mace dla biegaczy

Świetny taki jednorazowy gaz! Można dostać jakieś pojemniki do uzupełniania potem tego małego gazu czy to raz kupujemy, używamy i kolejny ?
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Postprzez Kelen » 2016-10-30, 21:17:45

Szara napisał(a):sądzę, że to dobry wybór ale przy następnej okazji sprawdź też przepiękny, limitowany model scyzoryka Victorinox 2016. Na jego obudowie jest warstwa 24karatowego złota, przy czym cena jest bardzo zaskakująca i taki prezent sama chciałabym dostać

Ciekawe gdzie taki kupić... Pewnie ciężko dostać, zwłaszcza Victorinoxa.
Bepok napisał(a):Jak masz podstawy żeby się czegoś/kogoś obawiać to dokupujesz odpowiednią kaburę i nosisz przy sobie :)

Czasami nawet taka kabura może nie pomóc, znam takie przypadki, gdzie nawet środki samoobrony nie pomogły, trzeba je jeszcze potrafić używać.
Bepok napisał(a):Świetny taki jednorazowy gaz! Można dostać jakieś pojemniki do uzupełniania potem tego małego gazu czy to raz kupujemy, używamy i kolejny ?

Nigdy nie byłem zwolennikiem jednorazowych gazów. Są dobrym wyborem dla osób, które nie umieją ich używać.
Avatar użytkownika
KelenNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 41
Dołączył(a): 2016-08-02, 17:11:12
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Agnieszka

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Inne

Powrót do Sport

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 446 gości

cron