strzelectwo

SubForum dla sympatyków wszelkiego rodzaju sportów i aktywnej formy spędzania wolnego czasu.

strzelectwo

Postprzez kosmowski.be » 2009-08-23, 15:59:04

chyba mozna to uznac za sport, prawda?


mial ktos z Was z tym doczynienia? od czego najlepiej zaczac?

niedaleko mojej miejscowosci powstala nowa strzelnica, zamierzam kiedys sie tam przejechac i sprobowac sil w strzelaniu.
wiecie moze, czy aby postrzelac na strzelnicy trzeba miec pozwolenie na bron? czy wystarczy ze bedzie z nami instruktor?
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: strzelectwo

Postprzez BlueMan » 2009-08-23, 16:51:09

Na strzelnicy nigdy nie byłem, ale raz na obozie PO poszliśmy za miasto postrzelać. Był wtedy tam instruktor i to starczyło.

http://www.strzelnica.net.pl/ - strzelnica w mojej okolicy
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: strzelectwo

Postprzez MyBikeIsBlue » 2009-10-16, 14:30:12

A ja byłam na strzelnicy i brałam nieraz też udział w zawodach strzeleckich. Pozwolenia na strzelnicy nie musisz mieć, przynajmniej na tych amatorskich. A najlepiej zacząć od...kupienia wiatrówki na allegro:D No przynajmniej ja tak zaczęłam:) A na serio wystarczy się zapisać, pogadać z instruktorem by wytłumaczył podstawowe zasady i spróbować, czy się spodoba czy nie:) |Mi to dawało wielką frajdę, ale niestety odkąd przeniosłam się do Krakowa nie mogę znaleźć amatorskiej strzelnicy...pewnie za mało szukam,wiem,ale będę wdzięczna, jeśli ktoś miałby namiary:)
Avatar użytkownika
MyBikeIsBlueNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 27
Dołączył(a): 2009-10-16, 13:31:50
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: strzelectwo

Postprzez makoomba » 2009-10-16, 16:47:37

noid napisał(a):chyba mozna to uznac za sport, prawda?

no jasne, przecież an Igrzyskach Olimpijskich jest, pozatym świetna zabawa


noid napisał(a):mial ktos z Was z tym doczynienia? od czego najlepiej zaczac?


Najlepiej zacząć od zwykłęj wiatrówki składanej w pół typu iż, poźniej heanel, dopiero wtedy mozna sie przerzucić na broń strzelecka typu kbks. Pistolety pneumatyczne to juz wyższa szkoła jazdy.

Najlepiej zapisac sie do LOK lub sekcji strzeleckiej i pod okiem instruktora trenować.

MyBikeIsBlue napisał(a):|Mi to dawało wielką frajdę, ale niestety odkąd przeniosłam się do Krakowa nie mogę znaleźć amatorskiej strzelnicy...pewnie za mało szukam,wiem,ale będę wdzięczna, jeśli ktoś miałby namiary:)


Strzelnica LOK ul. Pomorska - niewielka strzelnica, sympatyczni ludzie i fajny klimat.
Słaba płeć jest silniejsza od płci mocnej o siłę słabości płci mocnej do płci słabej xD
http://makoomba.posadzdrzewo.pl/
Avatar użytkownika
makoombaNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1436
Dołączył(a): 2007-08-19, 20:47:49
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: strzelectwo

Postprzez BlueMan » 2009-10-18, 17:12:44

A jakie są ceny tam? Z czego można postrzelać? :))
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: strzelectwo

Postprzez MyBikeIsBlue » 2009-10-24, 23:28:40

Wiesz co, o LOKu akurat informacje znalazłam, ale tyle tylko, że jest...wchodząc na ich stronę nie ma informacji ani o tym, kto się może zapisać, ani za ile na ile itd itp. Czy tam można po prostu przyjść i zapisać się na regularne treningi strzelania? Radzisz się tam przejść? A jak jest z cenami? Wiem, że jest jeszcze jakaś strzelnica przy wylocie na Katowice, ale straaaasznie droga:/
Avatar użytkownika
MyBikeIsBlueNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 27
Dołączył(a): 2009-10-16, 13:31:50
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: strzelectwo

Postprzez hermes » 2009-10-26, 17:52:24

Kiedyś w szkole nauczycielka spytała, czy wiem jak wygląda karabin. Odpowiedziałem, że wiem i w ten sposób trafiłem do szkolnej reprezentacji w strzelectwie. Raz w miesiącu byłem zwolniony z lekcji i karnie wędrowałem na strzelnicę - bardzo ciekawa przygoda. W pewien sposób ukształtowała mnie na resztę życia ;)
Avatar użytkownika
hermesNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 58
Dołączył(a): 2009-09-20, 16:54:28
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez M3TYU » 2010-01-10, 17:29:51

Ja mam te 14 lat i jestem prawie można powiedzieć zawodowcem ;p . Najlepiej zacząć od podstaw typu nazw broni i z czego ona się składa . Wrazie co to piszcie na PW z chęcią pomogę w czymś . :] :mrgreen:
Avatar użytkownika
M3TYUNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 67
Dołączył(a): 2009-12-29, 11:07:48
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Yellow » 2010-02-21, 20:09:18

Ja strzelałam na PO z kbks-u. A parą lat później trochę próbowałam na fachowej strzelnicy pod Krakowem i strzelałam z glocka i innych pistoletów i między innymi z shotguna;) Świetna sprawa, ten sport nawet amatorsko dostarcza bardzo wiele emocji;)
Avatar użytkownika
YellowNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 55
Dołączył(a): 2009-12-31, 10:33:08
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez aedikonte » 2010-02-21, 22:07:29

Strzelam czasami z wiatrówki, nawet mam swoją. To typowa, standardowa wiatrówka łamana. Nie trzeba mieć na nią zezwolenia. Jadę do lasu, ustawiam kulochwyt, tarcze i strzelam sobie pół godzinki. Prawdziwej broni nigdy w ręku nie miałem i nie wiem, czy chcę mieć...
opowiadania
Avatar użytkownika
aedikonteNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 53
Dołączył(a): 2010-02-20, 16:58:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-02-21, 22:22:44

aedikonte fajna sprawa mieć prawdziwą broń palną w reku. Poczuć ten odrzut, moc, itp ;] bajer.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez aedikonte » 2010-02-21, 23:10:30

Może kiedyś spróbuję, na dzień dzisiejszy trochę się... boję :) Już taki jestem chojrak, co się pistoletu boi. Póki co wolę wiatrówkę :D
opowiadania
Avatar użytkownika
aedikonteNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 53
Dołączył(a): 2010-02-20, 16:58:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: strzelectwo

Postprzez Konieczny » 2012-04-03, 10:06:22

Wszystko jest dla ludzi trzeba tylko wiedzieć jak się z bronią obchodzić i przestrzegać kilku prostych punktów dotyczących bezpieczeństwa. Zawsze należy zabezpieczać broń. Nigdy nie należy kierować lufy broni w kierunku w jakim po ewentualnym wystrzeleniu mogłaby spowodować nieszczęście.
To tylko dwa proste punkty z pamięci ale więcej o bezpieczeństwie przeczytać można na blogu strzelam.com.pl
Avatar użytkownika
KoniecznyNone specified
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2012-04-03, 09:54:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez poszept » 2012-04-03, 13:23:19

w wojsku . z AK , z Pm64, CKM, TT

zawodowo brałem udziały w zawodach strzeleckich z AK i CKM....
Avatar użytkownika
poszeptNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 72
Dołączył(a): 2010-08-06, 17:30:21
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez mrumru » 2012-04-03, 19:33:38

Z kbksu strzelałam w wieku 16 lat.U ojca w firmie potrzebowali na zawody jeszcze jednej osoby. Broń miałam po raz pierwszy w ręku i... Na 50 chłopa i mnie, jednej, jedynej przedstawicielki płci pięknej, zajęłam 6 miejsce :hyhy:
Teraz sporadycznie strzelam ze śrutówki. Albo idę na strzelnicę do Adventure Park
( http://www.adventurepark.pl/ link dla tych, którzy będą w 3 City i będą chcieli inaczej spędzić czas), albo pożyczam od szwagra karabinek i idę do lasu. Super sprawa dla wyładowania energii i złości.
http://mrumrando.blox.pl/html/1310721,3 ... lakobieta2
Avatar użytkownika
mrumruNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 835
Dołączył(a): 2009-09-24, 17:53:38
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez yamall » 2012-04-03, 23:15:04

BlueMan - 23 sie 2009, o 15:51 napisał(a):http://www.strzelnica.net.pl/ - strzelnica w mojej okolicy


Byłem :)
Prowadzone przez zdaj się ojca i syna jeżeli dobrze pamietam. Instruktorzy policyjni.
Trafiłem do nich bo znalazlem oferte na gruponie (w sumie jak się okazało to o złotówkę taniej).
Postrzelałem troche z glocka, i czegoś mniejszego kalibru.
Potem pare strzałów z Mossberga
Ale w sumie nei moja bajka... wole paintballa :)
Avatar użytkownika
yamallNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2606
Dołączył(a): 2006-06-29, 23:13:38
Lokalizacja: Niedaleko....
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez hombro » 2012-05-29, 13:41:12

Cześć,

Jak w temacie, szukam dobrej lunety do HW 80 (lekko tuningowana do 28J). Dobrej i za sensowne pieniądze. Planuję nie wydać więcej niż 1000 zł i jest warunek luneta ma być nowa. Nie jestem zwolennikiem kupowania z drugiej ręki. Czy może ktoś z koleżanek lub kolegów ma w tej kwestii swoje doświadczenie. Firm lunetowych jest dużo, ceny kształtują się od kilkuset zł do kilku tysięcy. Dla osoby o niezbyt dużym doświadczeniu sprawa jest skomplikowana o ile nie chce się popełnić błędu i kupić złomu lub przepłacić.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
hombroNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2012-04-19, 14:57:52
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2012-06-01, 19:01:11

Na strzelnicy byłam nie raz. Prywatnie, ze znajomymi. Strzelałam z różnej broni, całkiem celnie o dziwo. Lata gry w Counter Strike zrobiły swoje :oczami:
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re:

Postprzez pawlicki » 2012-07-10, 12:50:08

hombro napisał(a):Cześć,

Jak w temacie, szukam dobrej lunety do HW 80 (lekko tuningowana do 28J). Dobrej i za sensowne pieniądze. Planuję nie wydać więcej niż 1000 zł i jest warunek luneta ma być nowa. Nie jestem zwolennikiem kupowania z drugiej ręki. Czy może ktoś z koleżanek lub kolegów ma w tej kwestii swoje doświadczenie. Firm lunetowych jest dużo, ceny kształtują się od kilkuset zł do kilku tysięcy. Dla osoby o niezbyt dużym doświadczeniu sprawa jest skomplikowana o ile nie chce się popełnić błędu i kupić złomu lub przepłacić.
Pozdrawiam

chyba sklepem z najwiesza renomą i doswiadczeniem na polu strzelectwa zawodowego i hobbystycznego jest militaria.pl, zaglądałeś tam?
Avatar użytkownika
pawlickiNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 625
Dołączył(a): 2009-02-05, 02:46:40
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: strzelectwo

Postprzez Synoise » 2012-08-13, 12:34:17

Ja strzelałam kilka razy z wiatrówki i raz z łuku. Świetna zabawa :D
Obrazek
Avatar użytkownika
SynoiseFemale
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 305
Dołączył(a): 2010-02-02, 16:19:22
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Sport

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 205 gości

cron