Smutny dzień dla forum

W tym miejscu proszę zamieszczać uwagi, sugestie, zażalenia, problemy, itp. dotyczące funkcjonowania forum.

Smutny dzień dla forum

Postprzez BlueMan » 2015-10-20, 19:23:52

Na forum zaglądam właściwie codziennie, ale bardzo mało pisze i przykro mi :zawstydzony: że jak już to teraz robię, to w nieprzyjemnych okolicznościach.

Niestety ale jakimś cudem baza danych początkiem października uległa uszkodzeniu. Nie mam pojęcia jak i dlaczego.
Kiedy w niedziele 18.10 to zauważyłem* i zacząłem działać aby przywrócić forum do życia, to w pierwszym momencie wyglądało to bardzo tragicznie. Cały serwer bazy danych uległ uszkodzeniu. Żaden serwis jaki miałem na serwerze nie działał od niedzielnego wieczoru. Uszkodzone pliki nie tylko baz danych, a także samego silnika bazy danych uniemożliwiały jej uruchomienie. Finalnie w poniedziałek około 3 w nocy udało mi się uruchomić serwer mysql, ale baza forum pozostała uszkodzona. Na 42 bazy na serwerze uszkodzone zostały dwie bazy - BlueForum i mojego bloga :/ Przypadek? hmmm... .

Zgodnie z motto:
Ludzie dzielą się na dwie grupy:
- ci co robią backup danych
- ci co będą robić backup danych

Ja należę do tej pierwszej grupy :) Ale... naprawdę załamałem się jak okazało się że dysk (zewnętrzny!) na którym mam robiony okresowy backup jest także uszkodzony. Zrządzenie losu? Black Sunday? Partycja NTFS jest uszkodzona. I mimo licznych prób i wielkich chęci, to nie udało mi się jej przywrócić - żaden z popularnych i polecanych programów dostępnych w internecie nie jest w stanie mi pomóc z tym dyskiem.

Reasumując - forum żyje, ma działy, posty, tematy użytkowników, ale straciło:
- kopie robocze postów
- odpowiedzi do ankiet
- prywatne wiadomości
- niestadardowe pola użytkowników
- i parę innych mniej ważnych rzeczy


Niestety nic już nie mogę poradzić.
Muszę Was przeprosić że po 12 latach istnienia forum nastąpiła taka awaria w której straciliśmy część danych. Z jednej strony jest mi bardzo przykro, z drugiej strony szkoda że nie nagrałem filmu z mojej radości jak dowiedziałem się że posty, tematy i użytkownicy są odzyskane!


* podziękowania należą się naszej creative za to że napisała do mnie w sprawie konkretnego problemu na forum! :ok:
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

  • Inne

Powrót do Uwagi, sugestie, problemy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości

cron