Brak cenzury na forum

W tym miejscu proszę zamieszczać uwagi, sugestie, zażalenia, problemy, itp. dotyczące funkcjonowania forum.

Brak cenzury na forum

Postprzez BlueMan » 2009-07-03, 11:10:44

Informuję, że z dniem dzisiejszym (03.07.2009) wprowadzona zostaje zasada braku cenzury w ShoutBox na forum w godzinach od 1:00 w nocy, do 7:00 rano.

  • zasada dotyczy tylko i wyłącznie rozmów w ShoutBox
  • można używać przekleństw i wyrazów ogólnie przyjętych za obraźliwe w celu wyrażania emocji :P
  • zakaz obrażania użytkowników pozostaje dalej aktualny
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Brak cenzury na forum

Postprzez zuyboy » 2009-07-06, 01:24:52

Rozumiem, że o 7 przyjdzie moderator i wszystkie przekleństwa usunie. Bo jeżeli nie to co za różnica czy o 10 rano na SB jest przekleństwo wysłane o 6:59 czy 9:55?
...
Avatar użytkownika
zuyboyNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 516
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:56:04
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Brak cenzury na forum

Postprzez BlueMan » 2009-07-06, 08:48:43

Takie, że rotacja nowych wiadomości w SB jest stosunkowo tak szybka, że szybko będzie na kolejnej stronie "niewidoczne"
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Brak cenzury na forum

Postprzez zuyboy » 2009-07-06, 09:56:08

A jak rotacja zwolni?
Po co następne strony SB, skoro się zakłada, że nikt tam nie zagląda?
...
Avatar użytkownika
zuyboyNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 516
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:56:04
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Brak cenzury na forum

Postprzez BlueMan » 2009-07-06, 10:00:05

Zakłada się, że tego nie widać, a nie że nikt tam nie zagląda - bo sporo osób zagląda, jeśli po powrocie z pracy chcą przeczytać archiwum tego o czym gadało się w SB.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Brak cenzury na forum

Postprzez zuyboy » 2009-07-06, 10:10:27

W takim razie można zdjąć cenzurę na całym forum, oprócz nazw tematów, bo tego też nie widać na głównej stronie.

I nadal pozostaje kwestia, co się stanie jeżeli rotacja zwolni?
...
Avatar użytkownika
zuyboyNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 516
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:56:04
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Brak cenzury na forum

Postprzez evil » 2009-07-06, 10:18:39

ja pierdziele takie czepianie się na chama... daj se luz co Ci leży brak tej cenzury? :pudlo:
"Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym."
Woody Allen
Avatar użytkownika
evilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3240
Dołączył(a): 2007-05-24, 00:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Brak cenzury na forum

Postprzez zuyboy » 2009-07-06, 10:37:00

evil napisał(a):ja pierdziele takie czepianie się na chama... daj se luz co Ci leży brak tej cenzury? :pudlo:

Ja tylko grzecznie zadaję pytania, a admin na nie odpowiada, a Ty przychodzisz i piszesz coś takiego. Przynajmniej jasne jest dlaczego Tobie nie leży obecność cenzury.

A mi przede wszystkim nie leży sztuczne rozwiązanie z jakimiś godzinami, które zupełnie nie pasuje do forum internetowego.
...
Avatar użytkownika
zuyboyNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 516
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:56:04
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Brak cenzury na forum

Postprzez BlueMan » 2009-07-06, 11:03:04

zuyboy napisał(a):W takim razie można zdjąć cenzurę na całym forum, oprócz nazw tematów, bo tego też nie widać na głównej stronie.
ale na forum (posty/tematy) to zostaje już "na wieki". Nie ma możliwości kasowania, itp. A tym bardziej, że dany post trafi do kosza, ponieważ zostanie wyparty przez nowsze wypowiedzi. Tym bardziej, że google podgląda forum i zapisuje sobie je w bazie. Szkoda, aby osoba, która trafiła na forum zobaczyła takie wulgarne treści :]

W SB problem ten nie występuje, ponieważ ilość odwiedzających forum między 1-7 jest na tyle znikoma, że za wiele nie stracimy. A jak ktoś przyjdzie rano to już nie zobaczy tych niecenzuralnych słów, ponieważ nastąpiła rotacja.

Co jeśli rotacja będzie zbyt wolna? Bardziej się martwię, jeśli dinozaury nas zaatakują :D
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Brak cenzury na forum

Postprzez zuyboy » 2009-07-06, 14:32:55

BlueMan napisał(a): A jak ktoś przyjdzie rano to już nie zobaczy tych niecenzuralnych słów, ponieważ nastąpiła rotacja.

Ja dzisiaj rano o 9 widziałem to co było napisane o 22:00.

Nowa osoba może równie dobrze, zajrzeć na drugą stronę, może zajrzeć na forum rano, więc jeżeli naprawdę zakładasz, że kogoś przekleństwo by zniechęciło to po co w ogóle znosić cenzurę? Żeby ktoś niedojrzały się podniecił tym, że może sobie poprzeklinać na sb?
...
Avatar użytkownika
zuyboyNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 516
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:56:04
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Brak cenzury na forum

Postprzez hitman1986 » 2009-07-06, 14:52:21

zuyboy napisał(a):Żeby ktoś niedojrzały się podniecił tym, że może sobie poprzeklinać na sb?

Nie, żeby ograniczyć liczbę dawanych warnów i wnieść nieco luzu w społeczności. Jeśli ludzie wyrażają chęć, aby znieść cenzurę, to my nie widzimy przeszkód w tym, aby tego nie robić - zasady są jasno określone.

Jeśli ktoś będzie chciał naruszyć regulamin, to i tak to zrobi. Jeśli ktoś będzie chciał zobaczyć, czy i jak przeklinają inni - i tak to zrobi. Uważamy, że ludzie mają swoje własne rozumy i nie będą wyciągać wniosków o forum na podstawie tego, co 1 czy 2 procent użytkowników pisze i jak się wyraża. Tym bardziej, że rotacja jest - raz szybsza, raz wolniejsza, ale jest.

Prawo jest dla ludzi, a nie ludzie dla prawa.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Brak cenzury na forum

Postprzez zuyboy » 2009-07-07, 08:39:17

Ludzie mają własne rozumy i mogą wyciągnać wnioski na podstawie tego, że administrator piszę, że przeklinanie ma wnieść więcej luzu.
Mają własne rozumu i mogą się zacząć zastanawiać czemu ten luz ma obowiązywać tylko od 1 do 7, kiedy według jednego z adminów prawie nikogo ma nie być na forum.
Mają własne rozumy i mogą się zacząć zastanowiać, kto w takim razie zapewni rotację, która pierwszą stronę sb oczyści z przekleństw.

A teraz jest 8:40 i sb nadal pełne luzu by evil.
...
Avatar użytkownika
zuyboyNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 516
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:56:04
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Brak cenzury na forum

Postprzez hitman1986 » 2009-07-20, 00:36:02

Po ostatniej akcji wprowadziłem dość znaczną cenzurę: otóż większość przekleństw została zastąpiona ciągiem znaków [jestem_prostakiem]. W porównaniu z tym, co się działo w SB i jakie tam kwiatki leciały, nie było to jakimś przegięciem.

Jednak postanowiłem ograniczyć cenzurę wierząc, że będziecie się zachowywać - z cenzora zniknęły słowa dupa i zajebiście, można ich normalnie używać, a ciąg znaków [jestem_prostakiem] zastąpiony został ciągiem [+++18+++]. tyczy się to tylko tych bardziej hardcore'owych przekleństw.


Druga sprawa, którą poruszę przy okazji: Kamil888 może na powrót pisać na forum i w SB. Obiecał mi, że będzie się zachowywać kulturalnie. Ja mu wierzę i mam nadzieję, że nie będę żałował decyzji.

Po trzecie: chyba wszyscy przyznają, że ostatnio atmosfera na forum nie jest, mówiąc delikatnie, zbyt fajna (poza kilkoma momentami takimi jak dzisiejsza audycja w TOK FM). Jako Admin poruszę ten temat w modforum i w ciągu dwóch dni przedstawię na forum publicznym efekty naszych negocjacji wewnątrz GTW.

To by było na tyle...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Brak cenzury na forum

Postprzez cre[a]tive » 2009-07-21, 00:30:50

Dlaczego po wpisaniu w SB zdania, cytuję: "na wyje.ździe będzie fajnie" wyraz "wyj.eździe" mi ocenzurowało?

---edit---
dziękuję za poprawienie, post mój można usunąć :)
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Brak cenzury na forum

Postprzez Lawenda » 2009-07-21, 06:59:04

hitman1986 napisał(a):

Po trzecie: chyba wszyscy przyznają, że ostatnio atmosfera na forum nie jest, mówiąc delikatnie, zbyt fajna (poza kilkoma momentami takimi jak dzisiejsza audycja w TOK FM). Jako Admin poruszę ten temat w modforum i w ciągu dwóch dni przedstawię na forum publicznym efekty naszych negocjacji wewnątrz GTW.



jeśli mogę coś zasugerować to,wewnętrzne debaty gtw chyba nie wiele dadzą w kwestii zmiany atmosfery,wypadałoby najpierw zapytać userów o zdanie co zrobić,a potem negocjować.
Avatar użytkownika
LawendaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1866
Dołączył(a): 2007-06-07, 19:55:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Brak cenzury na forum

Postprzez paimka » 2009-07-27, 16:27:53

Radek, Ty przypadkiem się zbyt oficjalny nie zrobiłeś? Bo ja nie spedzajac zbyt duzo czasu na forum wlasnie takie wrazenie odnoszę. Wrzuć na looz :)

Evvilka ma najslodsza, nie wnerwiaj sie z byle powodu tak bardzo. [Ja Ci pozawalam tylko trochę się wnerwiać :P ]
(...)my walczymy jeszcze gdzie indziej. każdego dnia staczamy wyniszczające pojedynki, których nikt nie widzi ani nie rozumie, ani nawet nie ma pojęcia o ich istnieniu. pojedynki z samym sobą, z własnymi emocjami.
Avatar użytkownika
paimkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1439
Dołączył(a): 2007-05-28, 15:38:21
Lokalizacja: Wawa/Czewa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Brak cenzury na forum

Postprzez Kamil888 » 2009-07-27, 17:24:15

paimka napisał(a):Radek, Ty przypadkiem się zbyt oficjalny nie zrobiłeś? Bo ja nie spedzajac zbyt duzo czasu na forum wlasnie takie wrazenie odnoszę. Wrzuć na looz :)

A nie mówiłem? ;]
Avatar użytkownika
Kamil888None specified
Banned
Banned
 
Posty: 4752
Dołączył(a): 2006-11-03, 19:46:48
Lokalizacja: 51° 14' 53 '' N, 22° 34' 13 '' E
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Brak cenzury na forum

Postprzez Guciu » 2009-07-27, 17:37:43

paimka napisał(a):Radek, Ty przypadkiem się zbyt oficjalny nie zrobiłeś?


Tego chyba wymaga status Administratora ;-)
"Mówi się, że krew jest bezcenna. To nie jest prawda. Ma ona taką wartość, jaką wartość ma własne życie.To jest cena, wobec której i matematyka i rozum są bezradne."
Avatar użytkownika
GuciuNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1992
Dołączył(a): 2007-06-01, 11:44:34
Lokalizacja: Lezajsk
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Brak cenzury na forum

Postprzez Kamil888 » 2009-07-27, 17:43:15

Guciu napisał(a):
paimka napisał(a):Radek, Ty przypadkiem się zbyt oficjalny nie zrobiłeś?


Tego chyba wymaga status Administratora ;-)

Ale nie przez cały czas, nie uważasz? ;)
Avatar użytkownika
Kamil888None specified
Banned
Banned
 
Posty: 4752
Dołączył(a): 2006-11-03, 19:46:48
Lokalizacja: 51° 14' 53 '' N, 22° 34' 13 '' E
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Brak cenzury na forum

Postprzez hitman1986 » 2009-07-27, 17:50:14

Kamil888 i paimka - wtedy kiedy muszę być oficjalny (np. gdy zajmuję pewne stanowisko w danej sprawie) to jestem. Wtedy, kiedy mogę sobie pozwolić na luz, pozwalam sobie.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Uwagi, sugestie, problemy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 166 gości

cron