Znalezione wyniki: 6

Powrót

Problem z TapaTalk

Mam problem z tym, żeby odczytać forum na smartfonie w programie TapaTalk, uzywa ktos ?
przez yamall
2013-06-04, 21:00:30
 
Skocz do działu
Skocz do tematu

Witam wszystkich bardzo serdecznie,
Roomba wywołana do tablicy, więc należy się wyjaśnienie. Wszystkie modele iRobota Roomba opierają na 3-stopniowym systemie czyszczącym. Brud z podłogi zagarniany jest wirującą szczotką boczną, która odpowiada również za wydostanie zanieczyszczeń z rogów. Następnie śmieci dostają się do dwóch centralnie umieszczonych szczotek (z włosia i gumowa), które podnoszą je z podłogi i przenoszą do pojemnika na zanieczyszczenia. System ten nie wymaga dużej mocy ssącej, ponieważ robot korzysta z niej tylko w momencie przenoszenia brudu z centralnie umieszczonych szczotek do pojemnika generując podciśnienie. Dodatkowo algorytm jego pracy został zapożyczony z produkowanych przez iRobot robotów militarnych, które np. przeszukują tereny zaminowane. W modelach Roomba sprawia on, że podczas odkurzania pokrywane jest 98% powierzchni, a każdy milimetr podłogi przemierzany jest co najmniej trzykrotnie pod różnymi kątami (szczególnie istotne na dywanach i wykładzinach). W czasie 11-letniej obecności na rynku iRobot opracował wiele rozwiązań usprawniających pracę robota. Robot posiada m.in. system wykrywania brudu (Dirt Detect), dzięki któremu robot wykrywa obszary bardziej zabrudzone i intensyfikuje na nich swoją pracę. Po skończonej pracy robot samoczynnie wraca do Stacji Dokującej, aby naładować się przed kolejnym cyklem sprzątania. Jeżeli chodzi o stykanie się z meblami czy ścianami, Roomba wyposażona jest w zderzak z czujnikiem dotyku a także sensory, które skanują otoczenie do 67 razy na sekundę. Wie kiedy dojeżdża do mebli, zwalnia i delikatnie dotyka je, odkurzając przy ich krawędzi. Jeżeli chodzi o sprzątanie pod meblami, to wysokość 9 cm sprawia, że jest w stanie wjechać pod większość mebli, posprzątać pod nimi i wydostać się.
Tyle teorii :) W praktyce wygląda to tak - http://youtu.be/O9eaoLE9ZKU
przez iRobot Polska
2013-07-22, 10:51:46
 
Skocz do działu
Skocz do tematu

Szymonie co rozumiesz pod sensowne świecenie ? Ma być widać Ciebie czy Ty chcesz widzieć? ja obecnie używam zestawu KLS III z gosporta za coś koło 60 zł.
+ widać ją z daleka
+ dobrze doświetla znaki drogowe
+ tylna lampka ma odblask

- jest dość droga
- świeci do przodu więc raczej nie widzisz dziur w jezdni (nie działa jak lampy w aucie)

ja na jednym komplecie baterii (5 AAA) na razie wyjeździłem koło 7 godzin i lampki dalej świecą (zazwyczaj ustawione w tryb mrugania)
przez junior
2013-07-26, 08:57:46
 
Skocz do działu
Skocz do tematu

Czyli kreatywnej księgowości ciąg dalszy. Wliczenie do PKB szarej strefy nic nie zmieni, bo ona i tak istniała, jednak papier będzie lepiej wyglądał. Co innego, gdyby to zalegalizować i opodatkować, to wtedy mielibyśmy realne wpływy do budżetu, a tak to Europa będzie się nadal staczać w dół, a takie wybiegi świadczyć będą tylko o tym, że rządzący nie mają już absolutnie żadnego pomysłu, aby wyprowadzić Europę z kryzysu i chwytają się tak absurdalnych pomysłów.
przez Dekont
2013-08-01, 11:00:51
 
Skocz do działu
Skocz do tematu

niestety już płatność kartą nic nie daję, w Polsce zmieniono zasady działania w takim wypadku usługi Chargeback w związku z nadużyciami... teraz o taki zwrot jest bardzo trudno a czasami wręcz niemożliwy (przekroczenie czasu jaki jest na roszczenie 540 dni, jednak trzeba najpierw dostać odmowę od urzędu marszałkowskiego a to trwa).
do poczytania : http://blog.bzwbk.pl/2013/06/zmiany-w-procedurze-chargeback-w-przypadku-upadlosci-polskiego-biura-podrozy
przez junior
2013-08-18, 13:40:32
 
Skocz do działu
Skocz do tematu

Faktur raczej dwustronnie nie będę drukował. Z resztą jest ich miesięcznie raptem kilka ;).
Zależy mi na niskiej cenie eksploatacji. Myślałem też nad brotherem atramentowym, bo tam tusze są po 2zł, ale zakup drukarki jest trochę zbyt kosztowny.
A nie chwaliłem się - syn nam się urodził - więc są ważniejsze wydatki, niż drukara za 500zł ;)
przez behemoth
2013-09-13, 08:58:06
 
Skocz do działu
Skocz do tematu
  • Inne