Internet + glupota ludzka = tragedia?

Jeżeli byłeś świadkiem oburzających scen w życiu codziennym lub jeżeli ktoś lub coś podniosło Ci ciśnienie - pisz, może adrenalina nieco opadnie...

Internet + glupota ludzka = tragedia?

Postprzez KoTeK » 2010-02-04, 20:05:32

Nie tak dawno w sieci dosc duza popularnosc zyskal filmik pod tytulem "Strzegomskie kur@wki", w ktorym dziewczyna opowiada kolezanka z duma o swoich ekscesach seksualnych w parku. Dzis rzucil mi sie w oczy demot (tak wiem malo wiarygodne na pierwszy rzut oka) i tak o sobie sprawdzilem informacje jakie zawieral czego skutkiem jest link ponizej:
http://www.kurierlubelski.pl/stronaglow ... #pzw_69191

Sytuacja wg mnie patologiczna od samego poczatku przerodzila sie w wiecej niz jedna tragedie. Trudno jednoznacznie oceniac chlopaka na podstawie filmiku czy komentarzy i nie bede tego robic ale smutne jest to co dzieje sie z ludzmi wokol nas i to do czego ludzie sa zdolni. Poza tym internet ktory raczej mial byc uzywany jako zrodlo informacji, wymiany danych i kontaktowania sie z innymi jest teraz niczym innym jak jednym wielkim smietnikiem, w ktorym jestesmy w stanie znalezc chyba wszystko.

W tym wszystkim najbardziej przeraza mnie ze dla wielu internet jest juz czyms wiecej niz oderwaniem od rzeczywistosci, dla niektorych jest juz ODDZIELNA RZECZYWISTOSCIA, w ktorej zyja.
Obrazek
Avatar użytkownika
KoTeKNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 279
Dołączył(a): 2009-05-31, 13:52:57
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Ayla » 2010-02-04, 21:50:39

Chłopak o którym mówiła w filmiku ta dziewczyna, użyła jego ksywki, niedawno się powiesił. Ludzie wytykali go palcami i nabijali z niego.
Przez czyjąś głupotę, ktoś stracił życie.
"z perspektywy czasu zmieniłam tok myślenia, tusz do rzęs i światopogląd"
Waha się, jest w rozterce, krótko mówiąc - jest kobietą.
Avatar użytkownika
AylaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2611
Dołączył(a): 2004-11-28, 16:46:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez okrushek » 2010-02-04, 21:53:57

szok.
śmiałam się z kumplami z tego filmiku jakis tydzien, dwa temu. z tego jaka laska jest pusta. któregos dnia kumpel do mnie zadzwonil i powiedział, żebym wlaczyla na polsat, bo będzie o tym w interwencji. siedzialam w szoku przez dobre 5 minut. od tamtej pory slysze o tym w kazdym podobnym programie.
dziewczynie gratuluje bujnej wyobraźni i wyrzutów sumienia, zapewne do konca zycia.
...soul of hip hop...
Avatar użytkownika
okrushekNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1265
Dołączył(a): 2005-05-15, 18:58:27
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kosmowski.be » 2010-02-04, 22:31:33

warto zauwazyc ze takie przypadki ze ktos cos o kims powiedzial w necie, a potem sie ktos zabija nie zdarzaja sie rzadko, co chwile pojawiaja sie kolejne przypadki takich zachowan
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez KoTeK » 2010-02-04, 22:40:26

Media od dawna sa sila, ktora oddzialuje na ludzi a nalezy pamietac ze internet to przede wszystkim przeplyw informacji w roznych formach czyli MEDIA MEDIA i jeszcze raz MEDIA.

A co do tego zdarzenia to raczej kwestia mentalnosci ludzkiej.

Pamietacie chociazby dla nas zabawny filmik z 18stki pewnego mlodego obywatela RP i interwencji jego ojca jest po prostu zabawny dla tego samego chlopaka moze byc powiedzmy dosc traumatyczny tym bardziej ze cala Polska sie z tego moze dalej nabijac.

Osoba udostepniajaca pliki w necie powinna ponosic za nie odpowiedzialnosc i po czesci tak jest, gorzej z egzekwowaniem poki nie naruszy sie jakiegos prawa w razacy sposob jest to raczej "pomijane", inni uzytkownicy czesto nabijaja sobie cudzymi filmikami i plikami liczbe obejrzen czy wizyt. Wystarczy wpisac cos co jest akurat modne i mamy kilkadziesiat albo i wiecej odnosnikow do pliku z pewnymi modyfikacjami lub tez nie. Wszystko ma swoje wady i zalety : )

[ironic]
powinni testy IQ dla uzytkownikow internetu wprowadzac : P na przyklad jakas niezbyt trudna gra logiczna typu dopasuj klocki do otworow czy cos w tym stylu i juz polowy uzytkownikow by nie bylo : p
[/ironic]
Obrazek
Avatar użytkownika
KoTeKNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 279
Dołączył(a): 2009-05-31, 13:52:57
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2010-02-04, 22:51:07

Moim zdaniem błędnie doszukujecie się winowajcy w Internecie. To nie Internet, lecz ludzie są winni, ludzka wścibskość, naśmiewanie się i przez to niszczenie takich jednostek w społeczeństwie. Ktoś silniejszy psychicznie może by wytrzymał, ktoś słabszy sięga po sznur.

Opowiem wam jedną historię, która wydarzyła się w moim mieście i dość ludźmi wstrząsnęła. Związku z Internetem nie miała, a też doszło do tragedii. Miało to miejsce parę lat temu w jednym z LO. Na przerwie pewna 16 latka zrobiła w łazience loda koledze z klasy. W tej samej łazience był jeszcze jeden chłopak, który to nakręcił komórką. Po przerwie na lekcji religii (i z tego też był osobny filmik) kolesie sobie podają komórkę i każdy wybucha śmiechem. Jak się domyślacie wieść po mieście rozniosła się bardzo szybko. Nawet ja jako, pomimo że przyjezdna i za dużo ludzi w tym mieście jeszcze wtedy nie znałam, bo mieszkałam tu dopiero od paru miesięcy, widziałam oba filmiki. Nie trafiły do sieci, lecz ludzie sobie je przesyłali poprzez maile, gg. Co więcej nawet krążyło zdjęcie klasowe z zakreśloną postacią dziewczyny, bo przecież na filmiku z komórki, gdzie robi loda słabo było widać twarz, a każdy był ciekawy, która to dokładnie ;] Oczywiście wyobrażacie sobie co działo się w owym LO, jak huczało.. Rodzice zabrali dziewczynę z tej szkoły, ale to nie pomogło, bo całe miasto się śmiało a nie tylko to jedno LO. Wiadomość o przeniesieniu była przedostatnią wiadomością o niej, po 2 tygodniach bodajże, miasto zahuczało ponownie - dziewczyna się powiesiła.

Można by powiedzieć, że technologie doprowadzają do tragedii, ale tak naprawdę to przecież ludzie zniszczyli tę dziewczynę, ludzie z jej środowiska, którzy wytykali ją palcami, śmieli się z niej i nazywali dzi*ką. Internet czy komórki z aparatami nie są tu winne, to są tylko narzędzia pomocne w zniszczeniu innych, a nie główny prowodyr.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Internet + glupota ludzka = tragedia?

Postprzez strzala » 2010-02-04, 23:24:12

Fest !!! Szczeniara zakichana !!! Po co puszczala taka plotke ( czy nie plotke NIE WAZNE ) zachowala sie skandalicznie, jak dla mnie powinna odpowiadac jak dorosla przed sadem pod zarzutem nieumyslnego spowodowania smierci i 3 lata do wiezienia, brak litosci dla szczeniakow, ona go zabiła !!! Pozbawiła go marzen, snów, zycia !!! Chłopak sie załamał, ale czy ktos mu się dziwi, ja nie!!! Normalnie az mi brakuje słow, smarkula :cisza:

Pozdrawiam wszystkich dobrych ludzi, czyli wszystkich (chyba) :kamil888:
[[;
Avatar użytkownika
strzalaNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 955
Dołączył(a): 2005-05-07, 14:52:53
Lokalizacja: Zabrze
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez okrushek » 2010-02-04, 23:35:01

strzala - 2010-02-04, 22:24 napisał(a):jak dla mnie powinna odpowiadac jak dorosla przed sadem pod zarzutem nieumyslnego spowodowania smierci

jestem za! dokladnie tak.
co do Twojej opowieści kobieta, to tu akurat gratuluje dziewczynie, że dała się nakręcić... sama sobie nawarzyła troche browara. a ten chłopak (z tego co mi wiadomo) tej dziewczynie nic nie zrobił.
...soul of hip hop...
Avatar użytkownika
okrushekNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1265
Dołączył(a): 2005-05-15, 18:58:27
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez evil » 2010-02-04, 23:48:06

Zganiacie wszystko na technologie a prawda jest taka, że to ludzie są sami sobie winni. Koleś bez winy też nie był i jeśli faktycznie współżył z tą dziewczyną to musicie wiedzieć, że miała ona wtedy 14 lat - ;] resztę dopiszcie sobie sami.
Skąd to wiem? - bo na pewnym forum uważnie śledziłam, jak owy temat się rozwija, od momentu wrzucenia samego filmiku, po odnalezienie danej osoby, chłopaka, rodziców dziewczyny, zaśmiecania jej i jej znajomych profilu na naszej klasie ;] ...
Dlaczego wyrzuty sumienia ma mieć dziewczyna, która to wszystko streściła? - wyrzuty powinny mieć osoby, które z własnej głupoty wrzuciły filmik w internet i doprowadziły do tego, że tak się rozprzestrzenił.
Wcale nie zdziwiłoby mnie gdyby za jakiś czas w mediach pojawiła się informacja, że dziewczyna też popełniła samobójstwo.

strzala - 04 lut 2010 22:24 napisał(a):Fest !!! Szczeniara zakichana !!! Po co puszczala taka plotke ( czy nie plotke NIE WAZNE ) zachowala sie skandalicznie, jak dla mnie powinna odpowiadac jak dorosla przed sadem pod zarzutem nieumyslnego spowodowania smierci i 3 lata do wiezienia, brak litosci dla szczeniakow, ona go zabiła !!! Pozbawiła go marzen, snów, zycia !!! Chłopak sie załamał, ale czy ktos mu się dziwi, ja nie!!! Normalnie az mi brakuje słow, smarkula :cisza:

fest pieprzysz strzała za przeproszeniem - kto temu kolesiowi kazał sypiać z czternastoletnią wtedy dziewczyną?. U mnie na ulicy miała miejsce podobna sytuacja - czternastolatka przyszła do domu z brzuchem, który zrobił jej dwudziestoparoletni koleś. Czy to jest wina rodziców?, wina tej dziewczyny? - nie wina kolesia, który ją omotał, ona głupia naiwna spodziewała się nie wiadomo czego.
"Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym."
Woody Allen
Avatar użytkownika
evilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3240
Dołączył(a): 2007-05-24, 00:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Internet + glupota ludzka = tragedia?

Postprzez KoTeK » 2010-02-04, 23:59:53

Wyjatkowo zgadzam sie z Evil : >

a co do technologii i winy czlowieka - czlowiek tworzy technologie i ja wykorzystuje wiec wina zawsze teorytycznie jest po jego winie : )
Obrazek
Avatar użytkownika
KoTeKNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 279
Dołączył(a): 2009-05-31, 13:52:57
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Internet + glupota ludzka = tragedia?

Postprzez strzala » 2010-02-05, 07:50:30

Co ty mi tu evil bedziesz pisac.... co z tego ze sie z nia przespal :sex: jak jej NIE ZGWAŁCIŁ!!! Jakby ją zgwałcił to ona powinna do prokuratury go podac i on by teraz siedzial w pierdlu i byl dymany... Ale tak sie nei stalo :stop: poprostu ta chora dupa ponaopowiadała bajek, "wygłupiłą się" i się chłopak załamał. Ciekawy jestem evilku co Ty bys zrobiła jakby ktos puscil taka plotke strasznie niesmaczna na twoj temat, tak zeby cale twoje osiedle czy wioska/miasto sie z Ciebie cedzilo, cos tak samo niesmacznego jak na tego biednego chlopaka... Wiec nie pisz mi ze gadam bzdury, bo ja swoje wiem.

Palenie Marihuany - 3 lata
Puszczenie plotki po ktorej ktos popelnia samobojstwo - Nic, a jeszcze współczują jej.......

Cyrk nie kraj !!!

Na bok agresja na bok społeczna presja !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[[;
Avatar użytkownika
strzalaNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 955
Dołączył(a): 2005-05-07, 14:52:53
Lokalizacja: Zabrze
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez evil » 2010-02-05, 10:17:41

strzala - 05 lut 2010 06:50 napisał(a):Co ty mi tu evil bedziesz pisac.... co z tego ze sie z nia przespal :sex: jak jej NIE ZGWAŁCIŁ!!! Jakby ją zgwałcił to ona powinna do prokuratury go podac i on by teraz siedzial w pierdlu i byl dymany... Ale tak sie nei stalo :stop: poprostu ta chora dupa ponaopowiadała bajek, "wygłupiłą się" i się chłopak załamał

a Ty co mi tutaj będziesz pisał? nie wiesz co to pedofilia? - koleś za to, że umoczył w czternastolatce mógł iść tak samo do paki jak za gwałt, bez różnicy czy bez jej przyzwolenia czy z jej przyzwoleniem. Żyję trochę dłużej na tym świecie. Nic dziwnego jak pełnoletni facet dobiera się do małolaty to potem są takie konsekwencje. Trzeba było się z tym liczyć...
Powiadasz, że to co powiedziała było bajką? - a Ty co prześcieradłem byłeś?, skąd wiesz, że to nieprawda? bajka?.

Po pierwsze:
strzala - 05 lut 2010 06:50 napisał(a):evilku
za słabo się znamy, żeby tak bardzo ze sobą się współchwalać.
Po drugie:
strzala - 05 lut 2010 06:50 napisał(a):Ciekawy jestem evilku co Ty bys zrobiła jakby ktos puscil taka plotke strasznie niesmaczna na twoj temat, tak zeby cale twoje osiedle czy wioska/miasto sie z Ciebie cedzilo, cos tak samo niesmacznego jak na tego biednego chlopaka...

Dorosły człowiek potrafi ponosić konsekwencje, dorosły człowiek jeśli to tylko plotka wyjaśnia sprawę od A do Z a nie huśta się na sznurze. Może miał więcej na sumieniu i wiedział co za to grozi?.

strzala - 05 lut 2010 06:50 napisał(a):Nic, a jeszcze współczują jej......

kto tu mówi o współczuciu?. Żal dziewczyny tylko z tego względu, że jest łatwowierna i dała się podpuścić koleżanką, które wykorzystało to przeciwko niej.

strzala - 05 lut 2010 06:50 napisał(a):Cyrk nie kraj !!!

Na bok agresja na bok społeczna presja !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zapomniałeś dodać JP100%!!!

Ciekawa też jestem ilu z Was widziało cały ten filmik?. Ilu widziało jak na jednym z większych for poszukiwano jej danych, telefonu, kontaktu do znajomych itp?.
"Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym."
Woody Allen
Avatar użytkownika
evilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3240
Dołączył(a): 2007-05-24, 00:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez El Limon » 2010-02-05, 13:26:26

Niestety ale (z trudem to mówię) Evil ma rację.
Jeżeli to rzeczywiście nie jest bajką to co nagadała ta dziewczyna. Oczywiście głupotą całkowitą było wpuszczenie tego w net. Bo tam to zostaję na zawsze. Można usuwać to z for, serwisów typu YouTube itd. ale to zawszę wróci.
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Artsf » 2010-02-05, 13:32:10

Z innej strony na temat nagrania...
w tym linku
Avatar użytkownika
ArtsfNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1344
Dołączył(a): 2006-01-08, 19:36:40
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez evil » 2010-02-05, 13:35:51

Zaczyna mnie drażnić już jak z tego kolesia robi się ofiarę...
Internetu wielkie zło...

Lepiej się przyjże środowisku w jakim wychowywali się Ci ludzie. Dla mnie to istna patologia.
"Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym."
Woody Allen
Avatar użytkownika
evilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3240
Dołączył(a): 2007-05-24, 00:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez strzala » 2010-02-05, 15:30:33

evil - 2010-02-05, 09:17 napisał(a):a Ty co mi tutaj będziesz pisał? nie wiesz co to pedofilia? - koleś za to, że umoczył w czternastolatce mógł iść tak samo do paki jak za gwałt, bez różnicy czy bez jej przyzwolenia czy z jej przyzwoleniem. Żyję trochę dłużej na tym świecie. Nic dziwnego jak pełnoletni facet dobiera się do małolaty to potem są takie konsekwencje. Trzeba było się z tym liczyć...
Powiadasz, że to co powiedziała było bajką? - a Ty co prześcieradłem byłeś?, skąd wiesz, że to nieprawda? bajka?.

Jezeli ją zgwałcił to powinna podac to na policje, teraz by siedzial w wiezieniu i zyl!
Pedofilia wiem co to jest ale dla mnie 5 lat roznicy nie jest pedofilią, bardziej 60letni chop z 15latką...
Żyjesz dłuzej na swiecie - Co w związku z tym? Ja również naprawde sporo przezylem, wierzyc nie musisz.
Wiesz jej słowo na słowa przyjaciół tego chlopaka, siły są wyrownane nie mozna stwierdzic kto pisal prawde, jakby nie patrzec. Faktem jest ze przez jej głupoty tego chłopaka nie ma juz na tym swiecie, to są fakty!
evil - 2010-02-05, 09:17 napisał(a):Po pierwsze:
strzala - 05 lut 2010 06:50 napisał(a):
evilku
za słabo się znamy, żeby tak bardzo ze sobą się współchwalać.
Po drugie:

Hmm... uznałem ze to tylko internet i chciałem zdrobnic twoje psudum troche ;) uradzilo Cie to? hmm mnie by nie urazilo jakby ktos pisal do mnie strzałka, ale przepraszam serdecznie.
evil - 2010-02-05, 09:17 napisał(a):Dorosły człowiek potrafi ponosić konsekwencje, dorosły człowiek jeśli to tylko plotka wyjaśnia sprawę od A do Z a nie huśta się na sznurze. Może miał więcej na sumieniu i wiedział co za to grozi?.

Jasne, ze dorosły człowiek musi potrafic poniesc konsekwencje, ale na tle sądowym a nie filmikow ktore oglada kazdy zrozum to Evil ze nie wiadomo czy ta dziewczyna mowila prawde, tak samo nie wiadomo czy przyjaciele tego chłopaka mowili prawde, więc... Jak juz wczesniej pisalem, jak ją zgwałcił to powinna bezzwłocznie udac sie na policje i to zgłosic :)
evil - 2010-02-05, 09:17 napisał(a):strzala - 05 lut 2010 06:50 napisał(a):
Cyrk nie kraj !

Na bok agresja na bok społeczna presja !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zapomniałeś dodać JP100%!!!

hmmm... Dlaczego mam pisac jp100% jak przed chwila pisalem " na bok agresja na bok spoleczna presja ", nie zamierzam sie spinac na zadne sluzby, a juz napewno nie na internecie, wiec wypraszam sobie jakobys tak pisala. :mur:

Podsumowujac fakty
- Chłopak nie zyje
- Dziewczyna ma sie dobrze, pewnie teraz pije sobie piwko czy pali jointa i sie z tego smieje

Ale spoooko...
[[;
Avatar użytkownika
strzalaNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 955
Dołączył(a): 2005-05-07, 14:52:53
Lokalizacja: Zabrze
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez evil » 2010-02-05, 16:01:28

normalnie ręce opadają strzała jak Cię czytam.
Zacznijmy od tego, że mocno mi się wydaje, ze mylisz pojęcia. Więc pojedziemy regułkami.

Pedofilia – rodzaj parafilii seksualnej: stan, w którym jedynym lub preferowanym sposobem osiągania satysfakcji seksualnej jest kontakt z dziećmi w okresie przedpokwitaniowym[1][2].

Wiesz jaki w Polsce jest wiek uprawniający do współżycia seksualnego? 15lat! Filmik ma dwa lata - aktualnie "bohaterka" ma 16... wydedukuj sobie sam ile miała lat jak zaczęła współżycie.
strzala - 05 lut 2010 14:30 napisał(a):Pedofilia wiem co to jest ale dla mnie 5 lat roznicy nie jest pedofilią

Widać, że nie wiesz... przeczytaj regułkę, jak nie zrozumiesz to jeszcze raz a potem jeszcze raz...

strzala - 05 lut 2010 14:30 napisał(a):Faktem jest ze przez jej głupoty tego chłopaka nie ma juz na tym swiecie, to są fakty!

Fakty są takie, że ani Ty, ani ja nie wiemy co tak naprawdę pchnęło tego człowieka do samobójstwa, bazujemy na informacjach z mediów, a jak wiadomo one mają skłonności do przekoloryzowania informacji.

strzala - 05 lut 2010 14:30 napisał(a):Wiesz jej słowo na słowa przyjaciół tego chlopaka

Wiesz... w pewnych sytuacjach moi znajomi, też by za mnie ręczyli, że dobry i uczynny człowiek ze mnie - chociaż wiedzą, że nie do końca tak jest. To są ludzie, którzy na całe zajście nie patrzą obiektywnym okiem - więc nie zamierzam bazować kompletnie na ich zdaniu, a już tym bardziej oceniać innych ludzi.

strzala - 05 lut 2010 14:30 napisał(a):Hmm... uznałem ze to tylko internet i chciałem zdrobnic twoje psudum troche ;) uradzilo Cie to? hmm mnie by nie urazilo jakby ktos pisal do mnie strzałka, ale przepraszam serdecznie.

Zdrobniale to odnosić mogą się do mnie osoby, które dobrze znam i mam stały kontakt. Bez obrazy - ale Ty do takich nie należysz. O ile ja nie zdrabniam Twojego imienia/nazwiska/nicka o tyle proszę, żebyś Ty również na przyszłość tego nie robił. Mnie to również nie uraziło (bo w końcu go nie przekręciłeś, nie obraziłeś) - ale na takie zuchwalstwo pozwalam tylko znajomym.

strzala - 05 lut 2010 14:30 napisał(a):Jasne, ze dorosły człowiek musi potrafic poniesc konsekwencje, ale na tle sądowym a nie filmikow ktore oglada kazdy

Ale kto go osądził? szydera wśród znajomych to dla Ciebie wyrok?. Co innego sąd, co innego obcy ludzie czy znajomi. Nikt przecież nie przeprowadził na nim linczu, samosądu... luuuuuuuudzie.

strzala - 05 lut 2010 14:30 napisał(a):Jak juz wczesniej pisalem, jak ją zgwałcił to powinna bezzwłocznie udac sie na policje i to zgłosic :)

po ki huj wiecznie wałkujesz temat gwałtu?. Kto tutaj mówi o gwałcie? Ty sobie w głowie coś uroiłeś przez mylenie niektórych pojęć.

strzala - 05 lut 2010 14:30 napisał(a):Dziewczyna ma sie dobrze, pewnie teraz pije sobie piwko czy pali jointa i sie z tego smieje

Skąd to wiesz?. Fakty tylko proszę skoro o nich mowa.

strzala - 05 lut 2010 14:30 napisał(a):Podsumowujac fakty

fakty są takie:
- chłopak nie żyje
- dziewczyna żyje choć nie wiadomo jak długo ;]
- czy ktoś kogoś zgwałcił, ona jego, oną tego nie wiemy
- kto kłamie, a kto mówi prawdę tego też nie wiemy
jedyny fakt jest taki, że kolesiowi groziła sprawa o pedofilię.
"Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym."
Woody Allen
Avatar użytkownika
evilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3240
Dołączył(a): 2007-05-24, 00:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Internet + glupota ludzka = tragedia?

Postprzez KenWatanabe » 2010-02-05, 16:36:48

Ja się zgadzam z evil, robi się wielki szum o samobójstwo gościa którego według prawa można sklasyfikować jako pedofila. Nie ważne czy ona tego chciała czy nie; wg polskiego prawa osoba poniżej 15 roku życia jest jeszcze za młoda.

A co do internetu to jest to tylko narzędzie, winni zawsze są ludzie. W ogóle pierwszy raz widzę by ktoś próbował oceniać przedmiot w kategoriach moralnych :zdziwko:

KoTeK napisał(a):[ironic]
powinni testy IQ dla uzytkownikow internetu wprowadzac : P na przyklad jakas niezbyt trudna gra logiczna typu dopasuj klocki do otworow czy cos w tym stylu i juz polowy uzytkownikow by nie bylo : p
[/ironic]
Ja myślę, że starczyłoby 2+2*2=? ;) xD
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez El Limon » 2010-02-05, 18:40:25

Z tego co ten koleś z filmiku Artsf 'a gadał to przeprowadzono badania psychologiczne tej dziewczynie na których wyszło że historię zmyśliła. Więc nawet jeżeli trafił by do aresztu pod zarzutem pedofilii to po przesłuchaniu dziewczyny chłopak by wyszedł na wolność.
Więc znów się zgodzę z Evil że nie wiadomo co było przyczyną samobójstwa. Owszem mogły być to szyderstwa a mogło to być całkiem coś innego. Tego się już raczej nie dowiemy.
- czy ktoś kogoś zgwałcił, ona jego, oną tego nie wiemy

Raczej wątpliwe że osoba, która zgwałcono "chwali się" tym przed kamerą. No ale różne są przypadki.
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez niania_ogg » 2010-02-08, 19:44:44

A mnie przeraża pomysłowość teraźniejszej młodzieży i moda na tego typu filmiki.
"Każde miejsce leży tam, gdzie jest, od czasu kiedy pierwszy raz tam trafiło. To się nazywa geografia."
Avatar użytkownika
niania_oggNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 241
Dołączył(a): 2009-09-28, 10:54:49
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Kontrowersje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 101 gości

cron