Tymczasowy adres zameldowania.

SubForum o tematyce dowolnej.

Tymczasowy adres zameldowania.

Postprzez El Limon » 2012-01-02, 16:35:47

Miśki wy moje mam poważne pytanie.
Otóż jestem zameldowany w mieście A jako że znajduję się tam mój dom rodzinny. Natomiast od niedawna przeprowadziłem się do miejscowości B gdzie mieszkam z dziewczyną. A od B oddalone jest o 212 km od siebie.
I tu moje pytanko jak załatwić zameldowanie tymczasowe. Nie mam żadnej umowy dot. najmu pokoju czy mieszkania rzecz jasna.
Potrzebuję tego by zarejestrować się w urzędzie pracy w tym właśnie mieście.
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez KenWatanabe » 2012-01-02, 17:54:34

Zdaje się, że zameldować może Cię jedynie właściciel mieszkania, niezależnie od tego czy masz umowę czy nie. Najłatwiej będzie Ci przejść się do urzędu gminy, bo to tam rozprawia się podobne wnioski, i zapytać co Ci jest potrzebne by to wszystko załatwić.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2012-01-02, 20:10:20

Eee, jak już to potrzebować będziesz jedynie podpisu (i pewnie pesel lub dowodu osobistego) właściciela nieruchomości. On sam raczej nie musi załatwiać takich formalności.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Tymczasowy adres zameldowania.

Postprzez KenWatanabe » 2012-01-02, 23:50:24

Okazuje się, że i to jest niepotrzebne ;)

Znalazłem w googlach:

http://informator.zbpo.org.pl/pages/str ... ie-wymeldo

Aby zameldować się pod danym adresem (w danym mieszkaniu/domu) należy udać się do właściwej komórki Urzędu Gminy / Miasta na terenie, której dana osoba chce się zameldować. W celu dokonania zameldowania należy wypełnić i złożyć w Urzędzie odpowiedni formularz


Na stronie są też wzory formularzy i spis dokumentów jakie należy ze sobą zabrać.

Ale myślę, że de facto są z tym większe problemy. To jest zdaje się nowe prawo ale swego czasu miałem spore problemy z meldowaniem kogoś u siebie i nie obyło się bez mojego udziału w tym procederze jako właściciela lokalu. Nawet jak teraz uprościli prawo to cały tekst spod tego odnośnika wygląda zbyt bajkowo więc na Twoim miejscu i tak najpierw bym się upewnił.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez mrumru » 2012-01-03, 00:23:49

Nio dobrze,napiszę.Jestem właścicielką mieszkania i zameldowałam tymczasowo swoją siostrę.Wygląda to tak:
dowody osobiste,POTWIERDZENIE PRAWNE OD NOTARIUSZA że lokal mieszkalny jest mój,obecność przy podpisywaniu-obowiązkowa.Co do minimalnego czasu takiego meldunku-nie mniej jak 3 miesiące.
http://mrumrando.blox.pl/html/1310721,3 ... lakobieta2
Avatar użytkownika
mrumruNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 835
Dołączył(a): 2009-09-24, 17:53:38
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2012-01-03, 00:55:31

Zameldować może właściciel mieszkania, nie ma takiej możliwości by ludzie meldowali się gdzie im się żywnie podoba;) Właściciel lokalu decyduje o tym, czy chce lokatora zameldować czy nie. Z własnego doświadczenia wiem, iż praktycznie nikt się na to nie decyduje. Z prostego powodu - ciężej potem byłoby pozbyć się takiej osoby, gdyby nagle przestała regulować jakiekolwiek należności, czynsz, rachunki, itd.

Poza tym zameldowanie nie jest konieczne by móc zarejestrować się w Urzędzie Pracy.
Osoba, która nie jest zameldowana lub posiada zameldowanie na pobyt stały w innej miejscowości niż miejsce zameldowania na pobyt czasowy, przy dokonywaniu rejestracji jako bezrobotna składa oświadczenie, że nie jest zarejestrowana w innym powiatowym urzędzie pracy jako bezrobotna.

Pierwsza lepsza strona urzędu pracy z Google.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez El Limon » 2012-01-04, 19:19:17

No mnie właśnie w urzędzie powiedzieli że muszę mieć zameldowanie czasowe.
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Wolnoć Tomq - Wyżymaczka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości