Reinkarnacja - wierzycie?

SubForum o tematyce dowolnej.

Reinkarnacja - wierzycie?

Postprzez konkordia2-3-2 » 2010-09-10, 11:46:44

Wierzycie w reinkarnację? Ostatnio trochę czytałam na ten temat i pogląd ten jest bardzo popularny. Ja jednak mam pewne watpliwości, bo o ile wierzę, że po życiu ziemskim dobrych czeka niebo, a złych piekło, o tyle wątpliwe dla mnie jest, że np. ludzie po śmierci przekształcają się w zwierzęta. A na stronie http://www.naturaswiata.pl/index.php?ln ... ists&id=12 wyczytałam na przykład, że nie wolno zabijać zwierząt, bo to ludzie po reinkarnacji i trzeba być wegetarianinem. Co wy sądzicie na ten temat?
Avatar użytkownika
konkordia2-3-2None specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 14
Dołączył(a): 2010-03-17, 11:03:38
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez KenWatanabe » 2010-09-10, 15:54:31

:zakrecony:
Gdyby nie to, że to powszechny pogląd w niektórych krajach to zostałby wyśmiany. Nie wierzę w reinkarnację, choć hinduizm i inne wiary wschodu mają kilka bardzo sensownych filozoficznie rozwiązań. Ale jak o wszystkim, trudno cokolwiek wyrokować bez zobaczenia, a nie można niczego zobaczyć bez oczu ;)
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Reinkarnacja - wierzycie?

Postprzez Karolina17 » 2010-09-10, 21:28:05

Nie wierzę w reinkarnację. Jestem też przeciwko podglądowi, że nie można jeść mięsa, bo ludzie reinkarnują w postacie zwierząt- uważam, że wegetarianizm nie powinien być narzucany przez żadne ideologie. (Sama jestem wegetarianką, ale uważam że wegetarianizm powinien być skutkiem życiowego wyboru, a nie narzucony odgórnie, np. przez jakiegoś fanatyka.)

To byłoby straszne, gdyby ludzie po śmierci wracali na świat pod postacią zwierząt lub ludzką. Zwłaszcza, gdyby z każdym życiem zaczynali od nowa i tracili wszystkie doświadczenia nabyte za poprzedniego życia.
Avatar użytkownika
Karolina17None specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 75
Dołączył(a): 2010-01-03, 19:35:33
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-09-10, 22:02:07

Fajnie takim chomikiem być!

Codziennie świeże ziarenko, woda. Pobiegasz sobie, pogłaszczą cię.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19106
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez konkordia2-3-2 » 2010-09-11, 15:20:02

dla mnie ta reinkarnacja jest mocno naciągana. Ale w dużej mierze dlatego, że jestem Katolikiem i wierzę w swoja religię. Ale jak ktoś napisał hinduizm ten pogląd propaguje, i wiele innych religi tez.
Avatar użytkownika
konkordia2-3-2None specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 14
Dołączył(a): 2010-03-17, 11:03:38
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Reinkarnacja - wierzycie?

Postprzez minksi » 2011-06-01, 17:21:53

konkordia2-3-2 napisał(a):Wierzycie w reinkarnację? Ostatnio trochę czytałam na ten temat i pogląd ten jest bardzo popularny. Ja jednak mam pewne watpliwości, bo o ile wierzę, że po życiu ziemskim dobrych czeka niebo, a złych piekło, o tyle wątpliwe dla mnie jest, że np. ludzie po śmierci przekształcają się w zwierzęta. A na stronie http://www.naturaswiata.pl/index.php?ln ... ists&id=12 wyczytałam na przykład, że nie wolno zabijać zwierząt, bo to ludzie po reinkarnacji i trzeba być wegetarianinem. Co wy sądzicie na ten temat?

Przeczytałam artykuł ze strony www.naturaswiata.pl Jeśli czytałeś dokładnie to autor tam opisuje poszczególne etapy reinkarnacji. Sama nie wiem, ale to wszystko jest przecież logiczne, prawda?
Avatar użytkownika
minksiNone specified
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2011-06-01, 17:17:20
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Kentaki » 2011-06-04, 17:09:43

Egzotyczny temat. Taka sama bzdura jak życie po śmierci.
"Reklama to próba oddzielenie człowieka od jego pieniędzy".
Koszalin - serwis informacyjny Koszalin
Avatar użytkownika
KentakiNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 96
Dołączył(a): 2011-04-11, 12:11:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez potter28 » 2011-06-05, 15:42:09

Ja wierzę jak i w reinkarnację jak i życie po śmierci. Wiem dziwak ze mnia :oczami:
Naśladując kogoś innego jesteś nikim..
User miesiąca MAJ- Dziękuje za zaufanie !

Obrazek
Avatar użytkownika
potter28None specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 264
Dołączył(a): 2011-02-24, 12:41:28
Lokalizacja: Brzeźnica
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Reinkarnacja - wierzycie?

Postprzez KenWatanabe » 2011-06-05, 23:42:58

potter28 napisał(a):Ja wierzę jak i w reinkarnację jak i życie po śmierci. Wiem dziwak ze mnia :oczami:

A to nie jest tak, że albo reinkarnacja albo życie po śmierci? Jak sobie wyobrażasz, że istnieją obydwie te rzeczy jednocześnie?
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-06-11, 23:49:46

KenWatanabe przecież Potter sam przyznał, że dziwak z niego :hyhy:
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Reinkarnacja - wierzycie?

Postprzez potter28 » 2011-06-12, 10:49:00

KenWatanabe napisał(a):
potter28 napisał(a):Ja wierzę jak i w reinkarnację jak i życie po śmierci. Wiem dziwak ze mnia :oczami:

A to nie jest tak, że albo reinkarnacja albo życie po śmierci? Jak sobie wyobrażasz, że istnieją obydwie te rzeczy jednocześnie?


Reinkarnacja że po śmierci jestem choćby kotkiem :kamil888:
Życie po śmierci- moim zdaniem życie wieczne :luka:
Naśladując kogoś innego jesteś nikim..
User miesiąca MAJ- Dziękuje za zaufanie !

Obrazek
Avatar użytkownika
potter28None specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 264
Dołączył(a): 2011-02-24, 12:41:28
Lokalizacja: Brzeźnica
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Reinkarnacja - wierzycie?

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-06-12, 11:10:47

potter28 napisał(a):
KenWatanabe napisał(a):
potter28 napisał(a):Ja wierzę jak i w reinkarnację jak i życie po śmierci. Wiem dziwak ze mnia :oczami:

A to nie jest tak, że albo reinkarnacja albo życie po śmierci? Jak sobie wyobrażasz, że istnieją obydwie te rzeczy jednocześnie?


Reinkarnacja że po śmierci jestem choćby kotkiem :kamil888:
Życie po śmierci- moim zdaniem życie wieczne :luka:

A jak w wyniku reinkarnacji będziesz tym kotkiem to będziesz martwy :zdziwko: , czy jak bo reinkarnacja to pogląd że dusza "ucieka" z jednego wcielenia w drugie koniecznie żywe :znudzony:
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez potter28 » 2011-06-12, 11:59:11

Ale mowie że wierze w to i w to.. jeżeli reinkranacja to tez zycie po smierci.. no chlopie zrozum :kobietka:
Naśladując kogoś innego jesteś nikim..
User miesiąca MAJ- Dziękuje za zaufanie !

Obrazek
Avatar użytkownika
potter28None specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 264
Dołączył(a): 2011-02-24, 12:41:28
Lokalizacja: Brzeźnica
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez KoTeK » 2011-07-07, 02:18:21

Ja osobiście nie wierzę ani w reinkarnacje ani w piekło (które notabene uważam za wytwór judeo-chrześcijański) - życie po śmierci jest - ale wątpię by ktoś miał kończyć jako kawałek mięsa na czyimś talerzu niezależnie od swoich czynów za życia czy też miałby cierpieć męki piekielne za niedotrzymanie zasad zawartych w objawieniu proroka takiego i owego.
Owszem warto starać się przejść przez życie jak najlepiej (nie koniecznie dla siebie ale dla ludzi na którym nam zależy) ale jeżeli gdzieś kiedyś się odrodzę (o ile) nie będzie chyba to zależało od moich czynów a od istoty wyższej, która całym tym burdelem kieruje i od tego jak moje postępowanie oceni.
Co do samego traktowania zwierząt (którymi jakoby niektórzy mogą się stać) uważam, że zasługują one na traktowanie godne (jeżeli nie człowieka to przynajmniej zwierzęcia) bez zbędnego okrucieństwa ale daleko mi od poglądów greenpeacow'ów którzy twierdzą że inteligentni ludzie nie jedzą tego co ma oczy (jak wiadomo polędwica czy szynka oczu nie posiada).

o wybaczenie za ewentualne błędy merytoryczne proszę jako, że Kot od bycia trzeźwym jak wiadomo często stroni : )
Obrazek
Avatar użytkownika
KoTeKNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 279
Dołączył(a): 2009-05-31, 13:52:57
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Reinkarnacja - wierzycie?

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-07-07, 10:36:05

Dla mnie w momencie śmierci ciała - dusza zostaje przeniesiona i "wyczyszczona", jednakże wszelkie złe rzeczy i sprawy oraz klątwy zostają i "obciążają" nową "tożsamość" - kilka miesięcy temu Wielki Autorytet w tym temacie powiedział mi czemu los "przywiał" mnie ponad 800 km od miejsca urodzenia i czemu tutaj się tak "miotam" - jakby się temu dokładnie przyjrzeć to nie sposób odnieść wrażenie że coś w tym musi być, pod warunkiem że wierzymy w takie rzeczy, ponoć odpowiedni ludzie potrafią w innych "zobaczyć" kilka poprzednich wcieleń - wierzcie lub nie, w tym świecie ludzi twardo stąpających po ziemi i odrzucających nieudokumentowane sprawy to wszystko wydaje się nielogiczne - ale...ciekawi mnie fakt, jeśli człowiek wykorzystuje niespełna 1-15% mózgu to co kryje reszta ? Może to "pamięć" przeszłości ? :hyhy:
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez tequila » 2011-07-07, 12:08:55

Dla mnie to jedna wielka ściema. Po prostu ktoś gasi światło i potem nie ma nic.
Z resztą i tak za miliony lat wszyscy zostaniemy wchłonięci przez czarna dziurę...
Avatar użytkownika
tequilaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 115
Dołączył(a): 2010-11-27, 22:33:35
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Wolnoć Tomq - Wyżymaczka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości